Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

Zasilacze

Polecane posty

Od strony technicznej tak. Problem leży w wytrzymałości elementów takich jak np. mostek Gretza - na 230V przepływają przez nie mniejsze prądy, więc można stosować tańsze elementy (*). Pracując na 115V ryzykuje się ich znacznie szybszą awarię. Generalnie lepiej więc zasilaczy 230V nie używać na napięciu 115V.

W każdym razie po zdjęciach na neweggu widzę, że ichniejsza wersja N500-SA ma przełącznik napięcia, więc zapewne nie ma aktywnego PFC i nie jest to ta sama konstrukcja co na europejskim rynku. Można założyć, że poczynili zmiany by ją dostosować do 115V.

A skoro już piszę w tym temacie, to można zarzucić ciekawostką: Enermax nie produkuje już zasilaczy, jakiś czas temu zamknął swoją fabrykę. Nadal zajmuje się projektowaniem zasilaczy, ale produkcją zajmują się już firmy trzecie (np. serię Platimax produkuje CWT).

* Czyli, tworząc zasilacz tylko pod 230V można zaoszczędzić na niektórych komponentach bez pogorszenia parametrów. Dlatego się widuje często zasilacze tylko pod 230V, a nie tylko pod 115V.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik napięcia się tak Tobie kojarzy, bo przepisy unijne wymagają określonego współczynnika korekcji PFC, który *chyba* spełniają tylko zasilacze z aktywnym PFC. Choć możliwe, że jakieś zasiłki z pasywnym PFC też by normę spełniały - nie siedzę w temacie. W każdym razie przełącznik to nic innego, jak oznaka braku PFC lub pasywnego PFC :) Niedługo przepisy UE zostaną zaostrzone i wtedy już na pewno zasilacze z pasywnym PFC nie spełnią norm.

W USA zdaje się nie ma tak restrykcyjnych regulacji odnośnie PFC, stąd wiele zasilaczy (nawet markowych) ma pasywne PFC lub w ogóle nie ma PFC. Zwykle raczej to drugie, bo jak się nie mylę pasywne PFC nie jest tańsze w produkcji od aktywnego. Usunięcie PFC nie musi oznaczać pogorszenia parametrów zasilacza, np. Antec oferował VP350 (Delta) i VP450 (FSP) w Ameryce bez PFC, a w Europie z aktywnym PFC - parametrów to za specjalnie nie zmieniło.

Amerykańska N500-SA to nie musi być CWT GPA, ale raczej jest.

--- 17 IV 2014 ---

http://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/SuperNOVA_G2_750/10.html

Taka ciekawostka - w ostatnim teście zasilaczy na TechPowerup, w wykresach podsumowujących... można znaleźć zasilacz SilentiumPC Supermo M1 700W ;) Pod względem sprawności zasilacz zapowiada się rewelacyjnie, a i (teoretycznie) ogółem pod względem elektrycznym plasuje się na poziomie np. Corsairów RM... zobaczymy ;) Ale z hałasem najwyraźniej jest już średnio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to będzie HPA-700PT-F14S. Wiadomo z grubsza czego się spodziewać, no ale zobaczymy jakie zmiany zostały naniesione do bazowej konstrukcji ;)

http://www.plugloadsolutions.com/80pluspowersupplies.aspx

Ecova uaktualniła zasady certyfikacji zasilaczy domowych pod 230V, wymagania zostały podwyższone. 230V Standard = 115V Bronze, itd.

Teraz to ma więcej sensu :)

--- 23 IV 2013 ---

http://www.techpowerup.com/reviews/SilentiumPC/SM1-700/

I jest już test Supremo - nie ma zaskoczenia, prezentuje dokładnie to czego się można było spodziewać po HP Astro. Szczególnie pod względem sprawności się nieźle prezentuje :)

Z drugiej strony regulacja napięć na linii 12V jest przeciętna, a tłumienie tętnień nie powala delikatnie mówiąc (choć to też była cecha oryginalnego Astro). Część problemów może wynikać z tego, że to egzemplarz przedprodukcyjny składany ręcznie.

W recenzji podają cenę $129, co jest o tyle be sensu, że zasilacz póki co jest oferowany tylko w Europie :P Pytanie, ile będzie kosztował w Polsce - pewnie koło 400zł... z jednej strony nie jest źle, ale i tak to nie jest godny następca wycofanego już CoolerMastera V700 :( Fakt, że odczuwalnie lepszy pod względem sprawności i ma tryb półpasywny, ale za to gorszą stabilność napięć i tłumienie tętnień, gorszy wentylator, niepełna modularność...

//edit: zasilacz będzie kosztował powyżej 400zł, a pewnie nawet i >450zł. W Polsce będzie obowiązywała pięcioletnia gwarancja Door-to-Door.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że uznany portal przeprowadza testy zasilaczy/chłodzeń/obudów SPC, czytelnik je widzi... ale są zupełnie (dla czytelnika z USA, taki z zachodniej europy ma trochę lepiej) niedostępne. Sensu w tym tyle (dla większości odbiorców) ile w testowaniu custom-obudów. Na rynku tego nie ma, może autor zdecyduje się to wprowadzić, a może zrobi sobie kolczyk w nosie.

Oczywiście dla nas sens w tym jest - otrzymujemy coś na wyższym poziomie niż 'test' jakiegoś youtube'owego speca :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten zasilacz : ModeCom Feel 2 600w starczy do komputera z gtx 550 Ti OC (karta była z oc ja nic nie podkręcałem ;) ) amd fx 6100 3,3 Ghz turbo do 3,6 ghz ( i chłodzenie do tego silentumPC fera 2 HE 1224) 4Gb ram i

Płyta główna Asus M5A97 R2.0 AMD 970. uciągnął by to mój zasilacz czy jednak wymienić ? na tą chwile moge wziąć albo nową obudowe bo moja jest 8 letnia i słaba albo zasilacz nowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam słabą płytę głowną i ta co podałem to jest w planach do kupienia :) więc uzbieram pieniądze i kupie najpierw zasilacz o taki :

Zasilacz Corsair VS 550W ATX 120mm wentylator, EU version a potem kupię płyte głowną a na koncu obudowe, tak mam zrobić ? Boje się, że zasilacz się spali jak dam nową płytę więc najpierw chyba zasilacz wymienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auć, SilentiumPC podało cenę Supremo M1 700W - 499zł. Trochę sporo... Szczerze mówiąc, wątpię by był to hit sprzedaży. Szczególnie w Polsce, gdzie firma wyrobiła sobie u wielu odbiorców dość przeciętne zdanie po awariach Deusów G1. Wiadomo, że siedzi tam zupełnie inna platforma, aczkolwiek sporo osób nie zwraca na takie szczegóły uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsair AX1500i @ JonnyGuru

Corsair AX1500i @ KitGuru

Dla przyzwoitości wypada wrzucić do tego tematu info o najnowszym zasilaczu Corsaira - pierwszym komercyjnie dostępnym zasilaczu z certyfikatem 80Plus Titanium (parę lat wcześniej SuperFlower wypuścił zasiłkę z Titanium, ale to był tylko prototyp). Trzeba przyznać, że to po prostu klasa sama w sobie jeśli chodzi o parametry elektryczne - nie tylko pod względem sprawności(90% przy obciążeniu 10% to nie byle co), ale też tłumienia tętnień i stabilności napięć. Choć fakt faktem, że za doskonałość płaci się niemało - o prawie połowę więcej, niż np. LEPA G1600...

Cóż - fajnie by było zobaczyć zasilacz tej klasy, ale w wersjach o bardziej rozsądnej mocy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, poniżej podaje wam specyfikację sprzętu, chciałbym dowiedziec się czy to wszystko uciągnie zasilacz 500W?

1. Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL

2. Karta graficzna Sapphire Radeon R9 290 TRI-X 4GB DDR5 (512 Bit) 512BIT 2DVI HDMI DP

3. Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V

4. Zasilacz Cooler Master G550M ATX G550M 550W (do wymiany a obecnie zastępczy zasilacz ma 500W, stąd też moje pytanie)

5. Płyta główna ASRock Fatal1ty H87 Performance, H87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX (H87 Performance)

6. Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że (z tego co pamiętam) moja niepewność dotyczyła RM1000 a nie HX1050 ;) HX1050 jest na rynku od dawna i testów trochę jest a recenzji RM1000 przez dłuższy czas brakowało i były spekulacje, czy to PUQ-G na sterydach, czy też PUO. Jakiś czas temu recki RM1000 się pojawiły i... w sumie nie pasuje do jednego ani drugiego, ale jak już to chyba jest to bliższe PUO.

//edit: z rozpędu mi się zapomniało, że przecież były dwa modele HX1050. Ten starszy to był DSG, ten nowszy to też raczej jakaś modyfikacja PUO. Testów nowszego brak, więc zdjęcia w sumie się mogą przydać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz się tak zastanawiałeś:

//edit: podobno modele RM750W i RM850W to Chicony, a reszta - CWT. Nie byłbym szczególnie zdziwiony, gdyby RM1000 okazał być się tym samym co HX1050.

W zasadzie to ten HX1050 wygląda bardzo podobnie do HX750 i HX850 (HX850, HX1050), - tylko ta dodatkowa "stojąca" płytka drukowana wygląda na taką jaka jest PUO tutaj na zdjęciu po lewej: http://i.imgur.com/YRtGGvD.jpg

W ogóle cała prawa połowa wygląda inaczej, więc pewnie jest tak jak mówisz.

@Down: O super, no to chyba celniej się nie da trafić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...