Jump to content

bonk1990

Forumowicze
 • Content Count

  239
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutralna

About bonk1990

 • Rank
  Krasnolud

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 1. Dziękuję za pomoc. Poprawki uwzględnione. Zamówienei złożone.
 2. Mogą być dwa dyski HDD. SSD 250 będzie ok. RAM 16GB i jak najwydajniesza grafika którą się upchnie w budżecie. Serwer głownie jako magazyn.
 3. Witam, bardzo proszę o poradę w kwesti zakupu części pod serwer, który w weekendy będzie służył do grania. Komputer będzie pracował 24/5 i trochę przez weekend. Będą się znim łączyć komputery z sieci lokalnej. Osprzęt już jest. Budżet na komputer: 5 tysięcy Części do kupienia: wszystko bez monitora Czy wliczyć system w cenę: nie Zastosowanie komputera: serwer + gry w weekend Preferowany sklep: brak Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): HDMI, 1920*1080 Czy sprzęt będzie podkręcany: nie Termin zakupu komputera: lada chwila Dodatkowe uwagi: SSD + duży dysk na magazyn (6TB, bez raid)
 4. Laptop czy stacjonarka? Pytam bo po prostu może być tak, że samo urządzonko jest schowane gdzieś pod biurkiem i nie łapie dobrze sygnału. Jakiś demon wydajności to nie jest, antenki nie ma itd.
 5. USB 3.0 jest kompatybilne wstecz, więc wszystko co na 2.0 i 1.1 będzie działać. Ta karta będzie pasować do Liveboxa, ale polecam: ASUS USB-N53. Jest dwuzakresowa (tp-link nie), sprawdzona i kosztuje podobne pieniądze.
 6. A ile jesteś w stanie przeznaczyć kasy na taki cel? Takie urządzenia w zależności od modelu pokrywają mniejszą lub większą powierzchnie. Ciebie pewnie będzie interesował zestaw do 80/100 m2 czy może coś lepszego? Jednak należy wyraźnie zaznaczyć jaki zakres częstotliwości Cię interesuje. Są anteny poprawiające zasięg do rozmówi telefonicznych, ale nie pomogą z LTE, a są i takie, które pomogą z szybkim internetem. Powiedz też czy któryś numer jest z Play. Oni coś kombinowali z częstotliwościami i warto wiedzieć czy to uwzględnić.
 7. Albo wina dostawcy albo ich urządzenia. Tak czy inaczej sam raczej nic nie zrobisz. Trzeba zgłaszać usterkę do Limes.
 8. Start -> Uruchom -> wpisujemy cmd enter i tu wpisujemy ipconfig /all Podaj co wypluło po wpisaniu tej komendy. Podaj także model routera. PS. Piszesz o problemach z sieciami bezprzewodowymi w laptopie. Może jest coś nie tak z kartą sieciową? Sprawdzałeś to na innym komputerze?
 9. Polecam AdwCleaner. Jeśli on nie pomoże to daj znać.
 10. Również polecam jeśli idziesz w Tomato.
 11. Start -> Uruchom -> wpisujemy cmd enter i tu wpisujemy ipconfig /all Podaj co wypluło po wpisaniu tej komendy
 12. Skoro konfigurowałeś router to zapewne wiesz jak dostać się do panelu administracyjnego. Zakładam, że router to WR841, więc w razie czego: W adres przeglądarki laptopa podłączonego do sieci wklep 192.168.0.1 lub 192.168.1.1. Zaloguj się loginem i hasłem admin (o ile nie zmieniałeś). Kliknij w menu po prawej stronie: Wireless, przejdź do Wireless MAC Filtering i daj znać jaki status usługi widzisz na górze strony (enabled albo disabled). Upewnij się, że jest to drugie. Później kliknij w menu po prawej stronie: DHCP i kolejno: enable 192.168.0.100 192.168.0.199 120 192.168.0.1 lub 192.168.1.1 (w zakładce Status odczytaj IP Adress) Później w menu po prawej stronie: System tools - Reboot - Reboot. Po chwili router się uruchomi ponownie i sprawdź czy działa. Jeśli nie to poproszę o screen: Start -> Uruchom -> wpisujemy cmd enter i tu wpisujemy ipconfig /all
 13. Witam, będę składał zestaw do biura z Celeronem g1840 lub Pentiumem typu G3250 i chciałem zapytać o dobór zasilacza. Mam na stanie Fortron ATX-300PNR. Czy to mi wystarczy czy może zastosowanie tego sprzętu niesie za sobą jakieś ryzyko?
 14. Webtom, a co w takim wypadku robisz z maskownicą? Sam nie mam jednej, a jestem Ciekaw czy gdzieś kupujesz czy co?
 15. Witam, koledze się zasilacz w koputerze z HD6670 i FX4100 na pokładzie. Czy wystarczy Fortron z allegro?
×
×
 • Create New...