Skocz do zawartości

Chłodzenie i obudowy


org

Polecane posty

Jeśli jakiś podzespół szwankuje, nie działa poprawnie, to pracować może o wiele głośniej - a to z kolei zagłusza wyciszona obudowa. Może bowiem dziać się z nim coś złego, ale nie usłyszy się tego ze względu na wygłuszającą dźwięki budę.

Czy w związku z tym takie obudowy to zawsze najbezpieczniejsze rozwiązanie dla komputera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam Synthe Mugen 2 rev B chciałbym go dosłownie umyć pod prysznicem wodą nic mu sie nie stanie nie zardzewieje po jakimś czasie ?? oczywiscie zaraz po kapieli na goroący kaloryferek smile_prosty.gif czy tylko sprężone powietrze ? tylko tym tak idealnie sie nie wyczysci z kurzu radiatora zawsze jakieś drobinki pyłu zostaną. Jak to wygląda z tymi miedzianymi ciepłowodami nie zasniedzieją >?

bo opinie na ten temat są rózne :x

Edytowano przez shakal84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest jakaś możliwość "stłumienia" dźwięków obudowy silentum brutus 310 pure black? Wraz z Phenomem 955 BE i jego (bardzo głośnym) chłodzeniem po grze w bardziej wymagający tytuł, gdy wiatraki zmniejszają ilość obrotów obudowa wpada w wibracje i wydaje przy tym dość irytujące dźwięki. Wszystkie śrubki są mocno poprzykręcane, mimo to niektóre elementy odstają od obudowy (pokrywa boczna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@So2Pawel

To po prostu Brutus, obudowa za 100zł - cudów nie ma oczekiwać, zwłaszcza że tam więcej plastiku niż metalu, więc nie jest to zbyt solidne, ani stabilne. Możesz wygłuszyć ją matami bitumicznymi - wygłuszy to trochę ją i będzie cięższa, ale w zasadzie mija się to z celem. Lepiej kupić porzadną, wygłuszaną obudowę typu Fractal Design Define R4/R3, zwłaszcza że w Brutusie nie najlepszy przepływ powietrza jest, cable management nie istnieje, miejsca na większe chłodzenia procesora też nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie posiadam taką płytę główną jak w opisie czyli

http://www.au-ja.de/bilder/quellenhinweis.php?pic=/bilder/2008/asus-m3nhtdeluxe-tn11.jpg

pytanie brzmi, czy można normalnie bez jakiś drastycznych środków, wymontować to chłodzenie miedziane, wymienić paste i założyć elegancko ? nie będzie żadnego problemu ?? pytanie głównie do tych co mieli ta płytę i wiedzą co i jak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@geforc

Nie wiem, gdzie Ty masz ten opis, ale na zdjęciu wygląda na to, że jest to przymocowane na sprężynki - podaj dokładny model płyty głównej - więc zapewne wystarczy delikatnie zwolnić zatrzaski/odkręcić śróbki/czy co tam jest, podnieść radiator, wyczyścić spód (a jeśli jest zakurzona góra, to przedmuchaj sprężonym powietrzem/umyj w wodzie) np. alkoholem izopropylowym, nałożyć nową pastę, spowrotem zamontować procesor, kartę itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są opinie o obudowie Sharkoon T28? http://www.sharkoon.com/?q=en/node/2119

W słoweńskim sklepie jest nieco tańsza od Corsair Carbide 300R (65 Euro, 80 Euro).

Czy wejdzie do niej Noctua NH-D14? Na stronie producenta jest napisane że maksymalna wspierana wysokość schładzaczy to 16cm, czyli "na styk".

Jak się ma Macho 120 do rankingu dwa posty wyżej? Coś pomiędzy zwykłym Macho a Performą/212? Czy Performa/212 wystarcza do pokręcenia i5-2500K na P67 Pro3 B3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A co mamy myśleć? Przecież to chyba sam powinieneś móc ocenić praktyczność takiego rozwiązania; jednym się to będzie podobać, drugim nie. Wg mnie taki panel to przesada, sam mam jeden guzik który wyłącza 4 wentylatory i zostawia tylko dwa niezbędne, wg mnie to znacznie wygodniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak mnie zastanawia, jak ustawić przy jakiej temperaturze powinny się włączać wentylatory? W UEFI ustawione są na full on jednak nie bardzo chcą się kręcić. Ściągnąłem jakiś program do sterowania tymi wentylatorami (asrock extreme tuner), jednak z tego co ogarnąłem to będą się włączały gdy mobo osiągnie 45 stopni i dopiero wtedy się włączą. A skubana nie chce tyle mieć :) Są jakieś inne programy to sterowania tym lub ew. jak w biosie powinienem je ustawić żeby działały cały czas?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

co myślicie o tym wentylatorze: http://www.angela.pl...fn-sx14-10.html czy lepszy będzie mistral 140?

i o tym kontrolerze: http://www.angela.pl...-hydra-pro.html

Na jakiej zasadzie działa ten filtr: https://www.cooling.pl/silverstone-filtr-ff141b-140mm-magnetyczny,produkt,553697.html jak chce go stosować na topie obudowy to kładę go na obudowie czy pod wentylatorem (czyli w zasadzie nad wentylatorem)

Edytowano przez jantomx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...