Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sevard

Systemy operacyjne - dyskusje ogólne

Polecane posty

@NoNamePL

Bo to AMD olewa Linux'a.

Ale kiedy zobaczy, że gracze wolą zaoszczędzić 400zł i mieć dodatkowo wyższą wydajność (prac nad L4D2 na Linux'a jeszcze nie ukończono, ale ta wersja jest o ponad 15% szybsza, od wersji na Winzgrozę), zacznie pisać lepsze sterowniki, bo wyjdzie na to, że ich karty są nie wydajne.

@Hakken

To, że coś jest darmowe, a jest darmowy dostęp do tego, to dwie różne sprawy ;)

A poza tym - dobra, zainstaluję RedHat Linux'a :P

Tylko nie wiem po co, bo jest już przestarzały trochę, lepiej by Fedorę zainstalować.

Z systemem Red Hat Enterprise Linux miałbym mały problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem to pytanie ponieważ poczytałem na jego temat w Internecie i uważam że było niestosowne/łamało regulamin forum.

Zmieniam jego treść: Czy jest skórka Mac OS X Snow Leopard na Windowsa 7?

BTW. Czemu zaginął temat "Karty graficzne"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hakken

To, że coś jest darmowe, a jest darmowy dostęp do tego, to dwie różne sprawy wink_prosty.gif

>>> Teraz to już bredzisz

A poza tym - dobra, zainstaluję RedHat Linux'a tongue_prosty.gif

>>> Red Hat Linux został zamknięty jako projekt w 2004, więc się nie liczy tongue_prosty.gif

Nie zmienia to jednak faktu, że nie każda dystrybucja linuksa jest darmowa

Tylko nie wiem po co, bo jest już przestarzały trochę, lepiej by Fedorę zainstalować.

Z systemem Red Hat Enterprise Linux miałbym mały problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hakken

To, że coś jest darmowe, a jest darmowy dostęp do tego, to dwie różne sprawy wink_prosty.gif

>>> Teraz to już bredzisz

Czy, jeśli Steam byłby płatny, gry na nim płatne, ale np. Team Fortress darmowe, to byłoby płatne, czy darmowe? Czy jeśli w wesołym miasteczku, masz wszystkkie atrakcje za darmo, płacisz za wstęp, czy za nie? Płacisz tylko za wstęp do nich.

A poza tym - dobra, zainstaluję RedHat Linux'a tongue_prosty.gif

>>> Red Hat Linux został zamknięty jako projekt w 2004, więc się nie liczy tongue_prosty.gif

Aj tam, narzekasz wink_prosty.gif

W każdym razie, główną myślą mojego postu, było to, że nie można sprzedawać Linux'a, a nawet, gdyby Cannonical na to wpadło, to by szybko upadło. Bo ludzie by zrozumieli, że jest np. banalnie łatwy w instalacji Bridge Linux (tzn. dla Amerykanów, Polacy mają trochę pod górkę).

A zresztą - lepiej skończmy tą dyskusję, bo zaraz stworzymy tęczę tutaj :D

Tylko nie wiem po co, bo jest już przestarzały trochę, lepiej by Fedorę zainstalować.

Z systemem Red Hat Enterprise Linux miałbym mały problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy TF dalej byłoby płatne, bo jedynym sposobem by w tę grę legalnie zagrać, byłoby zapłacenie jakiejś tam kwoty.

W wesołym miasteczku też jedynym sposobem by pojeździć na karuzeli jest uiścić opłatę, więc nie jest to darmowa atrakcja.

W każdym razie, główną myślą mojego postu, było to, że nie można sprzedawać Linux'a, a nawet, gdyby Cannonical na to wpadło, to by szybko upadło.

Jak pokazuje przykład Red Hat Enterprise Linux, można sprzedawać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest możliwe legalne zainstalowanie systemu mac na komputerze nie od apple?

gdzieś tam czytałem, że niby można kupić system ale lepiej żeby specyfikacja komputera była taka sama albo i nawet identyczna jak któryś z komputerów apple bo inaczej system 'wie' , że to nie produkt apple i mogą być problemy czy coś takiego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RAZOR26

Qlec- Pytasz czy można złamać licencję na Mac OS X.

Dobre ok.gif

@Hakken

Cóż, mamy po prostu dwa punkty widzenia.

Jasne, od strony praktycznej, są poniekąd płatne.

Moje twierdzenie, jest czysto teoretyczne, coś w stylu "Co się stanie, jeśli 60mln lat świetlnych od układu słonecznego, zostanie odkryta obca cywilizacja", NIC się nie stanie, bo wątpię, żeby ludzie byli opracować coś, co pozwoli się przenosić tak jakoś 60000000 razy szybciej niż światło, przed zagładą słońca, a więc i planety.

Tak samo z tym - NIE zainstalujesz bez płacenia, ale teoretycznie jest darmowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem trochę pogadać o tym, dlaczego laptopy Mac są takie popularne m.in. w Ameryce. Chodzi o jakieś preinstalowane programy? Szybkość działania? I na Windowsie, i na Macu mogę przeglądać internet, oglądać filmy, robić notatki jako student, "tworzyć" w Photoshopie/After Effects, a na Windowsie dodatkowo grać w większość gier. Co ma Mac OS X (i ogólnie komputery Mac) czego nie ma system Microsoftu?

Nigdy w życiu nie używałem Maca więc się pytam, bo jestem ciekaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że:

a) jest to popularne, zwłaszcza za sprawą IPhona, którego można teraz integrować z chmurką Mac-ową (np. robisz zdjęcie telefonem i masz do niego natychmiast dostęp przez komputer)

b) są w sumie dość wygodne (AppStore, takiego czegoś na windowsa nie ma (porządnego))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze, niż Winzgroza.

Więc, dla wielu amerykanów, to zdecydowany plus.

Poza tym, u nich sprzęt Apple'a jest tańszy, a zarobki większe.

No i sprzęt Apple'a jest dla profesjonalistów (o ile profesjonalista, to ktoś, kto odświeża Google, skoro strony typu fb na nowej Retinie osiągają zawrotne 27kl/s, w jednej czwartej rozdzielczości Retiny, a w 1920x1080 jest 14 kl/s... na Macboku Pro za 17 tyś, i7 8GB Ram), a poza tym, to szpan w Starbucks'ie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie pobawilem w sklepie macami to szczerze nie wiem co ale maja w sobie cos specjalnego, ze tak po prostu fajnie sie korzysta i gdybym mial budzet, ktory by starczal albo na maca albo na pc (wiadomo, mac bedzie mial gorszy "srodek" ) to wybralbym maca

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]maja w sobie cos specjalnego, ze tak po prostu fajnie sie korzysta[...]

Wiesz co, wydaje mi się raczej, że bardziej wpłynęła na Ciebie pozycja firmy Apple i ich lansowanie właśnie produktów, z których fajnie się korzysta, tak po prostu. O ile w przypadku iPhone'a jeszcze mogę się zgodzić, bo inni producenci są zawsze krok wstecz, m.in. jeśli chodzi o płynność działania, to w przypadku komputerów Mac nie wysnuwałbym takich wniosków. Komputery typu Mac to normalne komputery, takie same jak te z Windowsem na pokładzie i nie mogę podać przykładu, gdzie w normalnym użytkowaniu Mac z OS X byłby lepszy od jakiejś tam maszynki z Windowsem. Sądzę, iż to kwestia przyzwyczajeń, ja bym na pewno nie powiedział, że Mac ma coś specjalnego w sobie i fajnie się z niego korzysta :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to źle Ci się wydaje :)

nie powiedziałem, że są pod jakimś względem lepsze (chociaż taki macbook air jest według mnie super) ale przykładowo taki toucpad w macbookach jest zawsze duży i przyjemny w użyciu (pomijając gesty multi-touch) to jak czasem używam kogoś laptop to mnie krew zalewa przez touchpad albo np klawiature

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]chociaż taki macbook air jest według mnie super[...]

Z tym się zgodzę - MacBook Air to rzeczywiście rewelacyjny Ultrabook i gdybym miał kupić coś takiego to wybrałbym właśnie jego. Ale mowa tutaj o systemach operacyjnych, a nie o komputerach w ogóle i pod tym względem nie uważam, by OS X był wygodniejszy w użyciu od Windowsa. Sprzęt mają rzeczywiście świetny, jednak zabija ich jakość tych urządzeń - mój ojciec oddawał MacBook'a Pro do wymiany już chyba z 4 razy w ciągu roku(!). Rozumiem, sprzęt może się popsuć albo coś, ale takie notoryczne awarię? Już nie wspomnę o iMac'ach i ich matrycach - połowa ludzi, którzy używali ten sprzęt i z którymi rozmawiałem, miało większe lub mniejsze problemy z matrycami w nich zainstalowanymi. No to raczej nie jest sytuacja normalna.

Ale gdybym już miał wymienić przewagę (moim zdaniem) OS X nad Windows to wygląd - nie wygoda używania czy coś, ale po prostu wygląd. Można narzekać na Apple pod względem możliwości zarówno ich komputerów czy telefonu, ale nikt mi nie wmówi, że OS X wygląda gorzej od Windowsa. Jest on ładny i tyle, bardzo elegancki.

Niestety w Polsce ceny choćby nowego MacBook'a jak i ogólnie myślę sprzętu Apple są bardzo duże, przez co powstają mityczne już grupy fan-boy'ów ;) ale porównywalne konfiguracje innych producentów (szczególnie HP) wcale nie są tańsze - inna sprawa, że są znacznie wydajniejsze, a do tego możliwość rozbudowy taka jak w normalnych PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiedziałem, że są pod jakimś względem lepsze (chociaż taki macbook air jest według mnie super) ale przykładowo taki toucpad w macbookach jest zawsze duży i przyjemny w użyciu (pomijając gesty multi-touch) to jak czasem używam kogoś laptop to mnie krew zalewa przez touchpad albo np klawiature

A używałeś u kogoś innego, porządnego touchpada?

Z tym się zgodzę - MacBook Air to rzeczywiście rewelacyjny Ultrabook i gdybym miał kupić coś takiego to wybrałbym właśnie jego. Ale mowa tutaj o systemach operacyjnych, a nie o komputerach w ogóle i pod tym względem nie uważam, by OS X był wygodniejszy w użyciu od Windowsa. Sprzęt mają rzeczywiście świetny, jednak zabija ich jakość tych urządzeń - mój ojciec oddawał MacBook'a Pro do wymiany już chyba z 4 razy w ciągu roku(!). Rozumiem, sprzęt może się popsuć albo coś, ale takie notoryczne awarię? Już nie wspomnę o iMac'ach i ich matrycach - połowa ludzi, którzy używali ten sprzęt i z którymi rozmawiałem, miało większe lub mniejsze problemy z matrycami w nich zainstalowanymi. No to raczej nie jest sytuacja normalna.

Laptopy, są strasznie awaryjne.

A matryce w iMac'ach, to też znany problem.

Aczkolwiek, mnie tam bardziej śmieszą ludzie, którym na ich "super amejzing" MB Pro za 17 tyś zacina się facebook (przy jednej czwartej rozdzielczości Retiny - pełnej, nie da się ustawić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek, mnie tam bardziej śmieszą ludzie, którym na ich "super amejzing" MB Pro za 17 tyś zacina się facebook (przy jednej czwartej rozdzielczości Retiny - pełnej, nie da się ustawić).

A to nie wiem, nie używałem nowego MBP z Retiną, ale podobno można ustawić pełną rozdzielczość - wystarczy zainstalować Windowsa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek, mnie tam bardziej śmieszą ludzie, którym na ich "super amejzing" MB Pro za 17 tyś zacina się facebook (przy jednej czwartej rozdzielczości Retiny - pełnej, nie da się ustawić).

Nie da się? Serio? Nawet na czystym pulpicie? Dlaczego więc Apple reklamuje go jako wyświetlacz o "oszałamiającym wyświetlaczu Retina" skoro nie da się ustawić rozdzielczości natywnej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...