Jump to content
org

Pamięci RAM

Recommended Posts

Chcesz pogadać o pamięciach? To miejsce dla Ciebie ;).

Cóż... zero odpowiedzi w tym temacie, to chyba warto zarzucić newsem - nawet jeśli nie jest on pierwszej świeżości ;)

W sierpniu pisałem już o nowych pamięciach DDR3, prosto od AMD. Jak się niedawno okazało ich rodzina się jeszcze powiększyła.

137c.jpg

Przy okazji - te pamięci będzie można również nabyć w wersji z radiatorem:

137a.jpg137b.png

I co jeszcze ciekawsze... już są na Allegro! I cena całkiem znośna.

http://allegro.pl/pamiec-ram-ddr3-2gb-amd-...1972734968.html

Jeśli chodzi o stylistykę to się prezentują naprawdę zacnie ze swoim czarnym PCB. Zapewne będą mieć wzięcie wśród estetów.

//edit: choć jak się teraz mocniej przyglądam to PCB wydaje się być jednak zielonkawe.

Fajne pamiątki na pewno się na nie szarpnę.

Co do tego na allegro to z wielkim dystansem, świeże konto cena jak za darmo- coś tu jest nie tak.

Fajne pamięci, gdyby rzeczywiście 2x4 gb kosztowały ok.170 zł to byłyby ciekawą konkurencją w radiatorach LP.

2x4 gb wychodzi coś koło 190zł z wysyłką w tym, musi trochę czasu minąć zanim zawitają u mnie bo jednak są ciekawsze wydatki ;D

Na PClabie przetestowali pamięci od AMD. http://pclab.pl/news48428.html

Krótko mówiąc - przybyła kolejna solidna oferta na rynku, i to w sumie całkiem atrakcyjna cenowo :)

-- 26 II 2012 ---

http://www.purepc.pl/sprzet_pc/pamieci_ram...py_pamieci_ddr4

Samsung i Hynix zaprezentowali prototypowe moduły DDR4. Prawdopodobnie sklepowe pamięci DDR4 będą sprzedawane z taktowaniami od 2133MHz, i będą pracować na napięciu od 1,2V. Masowa dostępność DDR4 planowana jest na 2014 rok. Ciekawe, czy nowe pamięci coś wniosą do wydajności, bo DDR3 pod tym względem rewolucji nie zrobiło.

Raczej wniosą "duże coś" do ceny DDR3 ;)

Jeśli ktoś teraz kupi nowego PC'ta z wysokiej półki cenowej, to zapewne przy następnym upgrade, koniecznością będą DDR4.

Zapewne, zgrają się z "tick'iem" Intel'a.

ja generalnie korzystam z laptop~ów, aczkolwiek zawsze pierwsze co robi~ę to wymiana pamięci ram obecnie mam dd3 o taktowaniu 1333mHz co ciekawe znalazłem pamięci o taktowaniu 1800MHz ale niestety mój lapotop nie obsługuje tych szybszych, niby laptopy nie są przeznaczone do takiego "tuningowania" aczkolwiek było by miło gdyby użytkownik miał wybór

Chodzi o to, że to ograniczenie producenta, żeby jakiś Kowalski się nie dziwił że się mu komp przegrzewa, laptopy mają system chłodzenia zaprojektowany co do jednego stopnia Celsjusza.

Rozpoczynam poszukiwania tanich i dobrych mem pod 2011 :D

Oczywiście w Polsce za 600zł kupić coś fajnego (4x4) będzie ciężko ;/

Zależy jak fajnego...

2x4GB CL7 1333mhz (czarne PCB, czarne radiatory) kosztuje ~220zł.

Edited by tomsto100

CL10?

To już nie lepiej było kupić z Niemiec 4x2GB Exceleram CL6 1600 (500zł z przeysłką by wyszło) ?

To i tak te wyszło by mi taniej ściągnąć z USA po opłaceniu cła itd :D

Daj linka do tego exceleram( to nie jest jakaś super firma;p)

Link :P

A co do ceny - pamiętaj, że cło, doliczane jest do przesyłka+produkt, a do przesyłka+produkt+cło idzie jeszcze vat.

O ile się nie mylę, z Niemiec nawet się vat nie płaci (tzn. płaci się niemiecki).

I tak by wyszło taniej :D

Na g.skille mam f.vat itd. Może się znajdzie chętny na nie albo jakieś inne memki xd

Witam.

Posiadam następujący sprzęt: MOB - Asus P7P55D-E, CPU - Intel Core i5 760, RAM - G.Skill DDR3 4GB 1333MHz Ripjaws Series CL9. Z tego co wiem, w tej sytuacji maksymalne obsługiwane taktowanie pamięci RAM wynosi 1333MHz.

Ostatnio uznałem, że przydałoby się dokupienie kolejnej kości, jednakże wychodzi na to, że kupienie 2 dodatkowych kości bardziej się opłaca. W sklepie, w którym mam zamiar dokonać zakupu nie warto już kupować pojedynczych.

Jeśli kupiłbym 2 kości 1600Mhz (G.Skill DDR3 8GB(2x4GB) 1600MHz Ripjaws Series CL9), czy będą one obsługiwane? Chodzi mi o to, czy ich taktowanie zostanie obniżone do wartość 1333MHz, ale wciąż będą działać. Albo, jeśli zakupiłbym jedną kość (G.Skill DDR3 8GB 1333MHz RipjawsX CL9) o większej pojemności, czy możliwe będzie włączenie jej w trybie DUAL z poprzednią kością (miałbym wtedy 4+8GB RAMu)? I czy ta płyta w ogóle obsługuje takie kości?

Bez OC ten procesor obsługuje maks. 1333MHz. Po OC obsługuje też wyższe takty, bez problemów. Jeśli kupisz nowe kości z szybszymi taktami to i tak będą musiały pracować na niższych - no chyba, że stare kości też by działały na 1600MHz. W Dualu nie da się łączyć kości o różnych pojemnościach.

Czyli wychodzi, że najlepiej będzie, jak kupię 2 kości po 4GB. Dzięki.

Czym różnią się pamięci różnych producentów? Załóżmy że kupuję 4 GB RAMu od Kingstona z CAS Latency 9 i działające na 1,5V, oraz 4 GB RAMu od G.Skilla, z takimi samymi parametrami.

oraz

Na co ma wpływ napięcie? Różnica między ramkami 1,5V a 1,65V?

Edited by Orionfotl