Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

Procesory

Polecane posty

@up

Chyba że w jakiś sposób i7 2600k miałby stanieć, to ja się cieszę :D

A tak nawiasem mówiąc... skoro AMD wykończyło wszystkie Phenomy i Athlony II (poza 960T), a Intel i3 2100 i i5 2300... to jedynym wyborem do komputerów do 2000 jest właśnie 960T. Dziwne... zwłaszcza że IB nie będą szałem w tej cenie (brak odblokowanego mnożnika). Nastały mroczne czasy dla tanich komputerów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gra wykorzystuje 2 rdzenie, to w procesora obydwa rdzenie pracują. Jak gra wykorzystuje jeden, to pracuje jeden. Wszystkie nowe gry już od dłuższego czasu wykorzystują 2 lub więcej rdzeni. Ilość GHz nie ma nic do rzeczy.

--- 15 XII 2011 ---

Microsoft wypuścił łatkę do Windows 7 oraz 2008 R2. Dotyczy ona... procesorów AMD Bulldozer. Wcześniej rdzenie ponoć nie były obciążane w sposób prawidłowy - teraz to ma się zmienić.

http://www.techpowerup.com/156844/AMD-Bull...Microsoft..html

Ciekawe, czy ma to większy wpływ na wydajność :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośne nowych Phenomów :

"Mieliśmy pożegnać się już z Athlonami i Phenomami, ale wygląda na to, że przynajmniej te ostatnie jeszcze trochę pożyją. Według sieciowych plotek AMD wprowadzi nowe serie układów Phenom II bazujących na rdzeniach Zambezi (32 nm). Będą nimi dwa ośmiordzeniowe Phenom II X8 2420 (2.40 GHz) i Phenom II X8 3020 (3.00 GHz) oraz dwa sześciordzeniowe Phenom II X6 2520 (2.50 GHz) i Phenom II X6 2820 (2.80 GHz). W odróżnieniu od serii FX, nowe Phenomy II najprawdopodobniej będą miały zablokowany mnożnik. Informacje o nowych układach ukazały się na stronach producentów płyt głównych Jetway i ECS w tabelach kompatybilności CPU z ich produktami. Na razie AMD nie podało na ich temat żadnych oficjalnych danych. Zastanawia tylko, dlaczego przy okazji nowego rdzenia nie zmieniono nazwy na bardziej "marketingowy" Phenom III?"

:wink:

LINK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yojo 2

Skoro wiadomo, źe obecne Phenomy są lepsze do zastosowań domowych od FXów i są obecnie uśmiercane, to marketing AMD wpadł na genialny pomysł. Zrobi się Phenomy 2 na nowych rdzeniach (żadne kastraty), z mniejszym taktowaniem i zablokowanym mnożnikiem i tańsze od FXów i pojedzie się po dobrej marce "Phenom". A lud to kupi. 8 rdzeni za 600zł i procesor o mocy 20.6 GHz- to będzie dobrze wyglądało. Do supermarketów (tam sprzedaje się najwięcej komputerów) jak znalazł. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że dwurdzeniowy procesor nie oznacza, że mnoży się te 2.80GHz. To chciałbym się dowiedzieć co oznacza że procesor ma 2 lub 4 rdzenie... tak dokładniej bo tak powierzchownie to wiem... że to tak jakby mieć 2 procesory w jednym, choć nie mamy mnożyć, więc ja już nie wiem... Powie ktoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie jest się dowiadywać informacji na temat jakiegoś sprzętu... mam kolejne... Czy w grach procesor ma duże znaczenie? Mi się wydaję, że nie aż tak duże, bo gdy posiadałem mój stary procesor praktycznie żadnej gry nie spełniał wymagań, a wielokrotnie byłem w stanie grać na wysokich detalach. Więc moim pytaniem jest na co głównie wpływa procesor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomsto100: jak chcesz coś dodać, to usuwaj stare posty i pisz nowe. Edycji nikt nie zauważy :)

Lubisz podkręcać procesor, ale boisz się ryzyka ze się spali? Nic prostszego, wystarczy... wykupić dodatkową gwarancję u Intela :E

http://click.intel.com/tuningplan/

Intel Core i5-2500K ? $20.00

Intel Core i7-2600K ? $25.00

Intel Core i7-2700K ? $25.00

Intel Core i7-3930K ? $35.00

Intel Core i7-3960X ? $35.00

Ciekawi mnie, ile osób się na to nabierze i im naprawdę zapłaci :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...