Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

Procesory

Polecane posty

Ponieważ ciężko to udowodnić podobno. Ale zawsze się znajdą ludzie mega uczciwi albo strachliwi, którzy dadzą firmie dodatkowo zarobić. Poza tym być może Intel będzie badał te modele i szukał jakiegoś powiązania między spalonymi sztukami, aby zaprzestać wydawanie nowych procesorów nieubezpieczonym Overclockerom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rku4ww.png

2lsjehe.png

Roadmap AMD na lata 2012-2013. Smuci trochę fakt, że na najszybsze procesory trzeciej generacji FX (Steamroller) przyjdzie nam jeszcze długo poczekać. Oby Piledrivery się okazały tak długowieczne i udane jak Phenomy II.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Steamroller) przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.

A może i dobrze. Może w końcu uda im się dopracować produkt i już w pierwszej serii / rewizji będzie dobry ?

Oby Piledrivery się okazały tak długowieczne i udane jak Phenomy II.

Fakt dobrze by było jak by się powtórzyła sytuacja jak z Phenomami I i II ale mogli to od razu porządnie zrobić.

Niestety AMD też trochę wybiegło w przyszłość z buldożerami i soft jako tako też w przypadku tego odgrywa sporą rolę.

Było to widać po zastosowaniu łatki do 7 że procki jednak dostawały kopa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuję osoby lub tytułu specjalistycznej książki która odpowiada na moje pytanie. "Jak działa mnożnik procesora"

Ps. Informacje typu: Prędkość procesora jest iloczynem magistrali płyty głównej i... itp mnie nie zadowalają :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebawilk - info z angielskiej Wikipedii nie wystarcza?

---

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Intel_...sory-38628.html

Ktoś się dał nieźle nabrać... jakiś gość kupił i7-990X a dostał procka pod LGA775 z naniesionymi oznaczeniami i7-990X. Ciekawy sposób na oszustwo, mogli chociaż dać procka pod LGA1366 dla niepoznaki :P

Aż mi się przypomniała sytuacja, kiedy na neweggu sprzedawano atrapy procków i7-920: http://pclab.pl/news41249.html

--- 10 II 2012 ---

75a.jpg

Kolejny roadmap od AMD. Już w drugim kwartale 2012 na rynku pojawi się następca procesorów Brazos (Brazos 2.0), jak również Llano (Trinity). Trinity nie będzie już używać architektury K10, przejdzie na jej następcę. W trzecim kwartale pojawią się następcy niezbyt ciepło przyjętych procesorów Zambezi - Vishera. Ponownie pojawią się one w odmianach ośmio-, sześcio- i czterordzeniowych. Miejmy nadzieję, że wyciągnęli wnioski z Bulldozera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat o procesorach to spytam tutaj.

Posiadam i5-2500k i chciałem się dowiedzieć jaka jest górna temp jego pracy na boxowym chłodzeniu.Oczwiście procek nie podkręcony. Stronka intela pisze, że TCase = 72.6°C. Żebym to ja jeszcze bez googlowania wiedział co to jest...

Dziś podczas grania w AC:R procek osiągnął 70°C. Temperaturę sprawdzałem w programie HWMonitor.

Czy jest się czymś martwić? I czy takie temperatury skracają jego życie? A i ostatnie pytanie, widziałem, że niektórzy skarżą się na głośną pracę boxowego chłodzenia. U mnie ten problem nie występuję. Czyżbym był szczęśliwcem, którego ten problem nie dotyczy?

Nie chciałem na razie wydawać kasy na chłodzenie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TCase jest to temperaura IHS procesora. IHS to jest ta metalowa blaszka na procku. Zwykle TCase jest o 5-10 stopni niższe od TJunction (temp. rdzeni), więc masz jeszcze lekki zapas. Temperatury w normie. A co do głośności... jedni sa bardziej wyczuleni na hałas od innych, ot co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisał yojo, nie ma się czym martwić, chyba że chciałbyś podkręcać... a i tak masz jeszcze na to mały zapas.

Jeśli chcesz niższych temperatur, to przeczyść kompa (kupno nowej pasty raczej nie ma sensu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yojo2

Bo najwidoczniej uznał że i3 nikt nie będzie kręcił... no ale szkoda.

Ja bardziej niż na tabelki czekam na premierę IB i dorwanie takiego w swoje ręce i kręcenie tego cuda ;)

Bo wydajności większej niż 20% się nie spodziewam, mi by nawet 10% więcej starczyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest tak, że i3 nikt nie kręci i dlatego to nie dają. Bardziej podejrzewam, że sporo osób by wolało wybrać i3 K i kręcić do oporu, niż dopłacać do i5... i i3 K Intelowi się nie opłacał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/podkrecanie/core_i737...ge_na_sterydach

i7-3770k wpadł w łapy pewnego entuzjasty, który podkręcił go do 7,06GHz na napięciu 1,889V. To już samo w sobie jest sporym postępem względem Sandy Bridge (który się kręcił do bodaj 5,6GHz), ale... przy OC 3770k nie wyłączono rdzeni ani Hyper Threading. Tak jest, stabilne 8 wątków @ 7,06GHz. o_O Brzmi to niewiarygodnie, aż mam wątpliwości czy to nie jest czasem fake. Szczególnie, że na stronie validatora CPU-Z nie da się wejść w podany ID ("This ID is valid, but not published").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, wolałbym wiedzieć, jak było z stabilnością, przy takim napięciu.

BTW, fajnie, jakby (na LC, ew. jakimś wydajnym AC) można było podkręcić bez katowania procka nieziemskimi napięciami takiego i7 do chociaż 6,5ghz. Bo jeśli to nie fake, to spodziewam się wyników rzędu 8Ghz na zawodach itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.techpowerup.com/161319/Intel-Iv...e-Revealed.html

Intel zalicza drobną wpadkę z prockami Ivy Bridge i premiera się trochę opóźni. 8 kwietnia nastąpi premiera samych płyt Z77, Z75, H77 i B75, a na procesory przyjdzie poczekać do 29 kwietnia. Sprawa wygląda gorzej z procesorami mobilnymi, które pojawią się dopiero w czerwcu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta "nowa technologia" ma być taka szybka jak piszą, to ciekawe, jakie będą ceny. Osobiście spodobał mi się i5 -3570k, ale jak sprawdzi się chyba najmocniejszy i5, jeszcze zobaczymy. 4 rdzenie i 8 wątków, całkiem nieźle, ale oby nie wyszło tak, jak z FX`ami od AMD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...