Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Spore

Polecane posty

I znów sie zacznie

The Sims dodatek 123: Matka Kup Mnie Rower

The sims dodatek 1234: Ojciec wystrugaj mnie to czy tamto

The sims dodatek 12345: Zwierzaki na rozpłodzie.

A z tego co wiem Spore również ma obfitować w dodatki.

Mam nadzieję, że nie na taką skalę jak The Sims.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że posiadam tą grę i obecnie jestem w fazie plemiennej. Gierka całkiem przyjemna, ale w drugiej fazie końcówka była już wyjątkowo nudna kiedy punkty DNA bardzo wolno przybywało i trochę czasu zajęło mi dojście do kolejnego poziomu. Pierwsza faza przyjemna i łatwa dość szybko ją się przechodzi. Zobaczymy jak będzie mi szło w fazie plemiennej, ale już widzę, że będzie grało się zupełnie inaczej. Ogólnie gierka całkiem fajna, ale sądzę, że na ocenę pokroju 9+ to jeszcze jednak nie zasługuje, ale takie mocne 9 można dać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie ci się grało przyjemnie do czasu podbicia 3 wioski :P nie wiem ... może wynika to ze sposobu w jaki gram (non stop podbijam nie bawię się w dyplomacje :P) ale po pokonaniu trzeciego wroga jakoś znudziła mi się perspektywa podbijania kolejnych trzech :P non stop zabij jakąś grupkę spor-ków z niższego stadium ewolucji/zbierz żywność/wyhoduj parę sporków/wyposaż w broń/podbij :P i tak 6 razy :P no może od czasu do czasu jeszcze się bronić .... ale to naprawde rzadko :P ale faza cywilizacji już naprawdę b.fajna :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Spore'a jakieś 3 dni i szczerze mówiąc gra jest dość liniowa... Ale mimo to gra się dość przyjemnie, nie jest to może jakaś zajm ująca rozgrywka, ale mam zamiar pograć w tę grę od czasu do czasu, by odpocząć od poważnych partii w inne gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm ... a co wy na to aby podać swoje nicki i powymieniać się spork-ami ???? ciekawie by wyglądała by taka galaktyka forumowiczów CDA ...

ps. mam taki problem a mianowicie gram gram gram ... i nagle wyskakuje mi błąd i wywala mnie na pulpit a przy próbie zapisu to samo .... a najgorsze jest to że przez ostatnie 2-3 dni wszystko było ok. (instalowałem patch n początku a więc to chyba nie jest jego wina ....) co z tym fantem zrobić ???

problem rozwiązany (za mało miejsca na dysku C)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja mogę powiedzieć o Spore... A więc. Czytając wszystkie recenzje przed premierą uważałem tę grę, że będzie wyśmienita na długie godziny. Po premierze zdecydowałem się ją kupić. Grałem nie cały dzień i doszedłem do "fazy kosmosu" w której początek był bardzo dobry. Poznawanie innych planet, szukanie innych gatunków zwierząt itd.

Powalczyłem sobie trochę z innymi imperiami gatunkowymi, założyłem kilka plemion w układach słonecznych(tak to można nazwać). W fazie kosmosu spędziłem kilka godzin po czym gra mi się "znudziła!"

Mówiąc inaczej i krótszą moją wypowiedzią - gra jest dobra na kilka godzin. Później się nudzi.

Musiałem się wypowiedzieć z czym wiąże się odświeżenie starszego tematu.

Obecnie gram w Spore i mam wojnę z Groksami (najsilniejsze imperium w grze) i powiem, że gra się rozciekawia, aż chce się grać! Mogłem wcześniej lecieć do jądra galaktyki, ale wolałem zdobywać układy i walczyć z innymi imperiami. Szczeże żałuje, że wcześniej nie poleciałem do jądra.

Przepraszam za double post, ale chciałem to napisać. Może nie każdy doszedł już do takiego poziomu jak ja i nie wie, że gra naprawdę potrafi się rozciekawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałość. Za rozmowy o Securomie i zabezpieczeniach na oficjalnym forum Spore można dostać bana na konto co... uniemożliwa grę i należy zakupić następna kopię.

A prawda jest taka, że te naprawdę chamskie (i coraz powszechniejsze ostatnio - vide Bioszok) zabezpieczenia uderzają głównie w ludzi którzy chcą być uczciwi. Piraci i tak to obejdą.

No i niestety - dziś coraz mniej opłaca się być uczciwym. Bo niby dlaczego - kupujesz za ciężką kasę albo wersję beta, która potem będzie łatana dziesiątkami patchy, albo grę która wymaga aktywacji przez net (którego nie masz bo nie chcesz mieć - jak ja na przykład) i zainstalowac ją możesz tylko 3 razy, albo ukryty w kodzie spyware, albo jeszcze inne diabelstwa.

Spore jest takim.... nazwałbym to ciastkiem z dziurką. Na początku zachwycasz się, że tyle możliwości, rozbudowane edytory, różne fazy rozgrywki... Potem stwierdzasz, że edytory sa jednak ograniczone, możliwości gry jest tylko kilka a faza kosmosu po dłuższym czasie nudzi. Ale to badziewie, jest tak zrobione, że wciąga i tu twórców muszę pochwalić. Niby to szajs, ale po włączeniu "na chwilkę" po kilku godzinach ciężko odejść...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Posiadam Spore a jedyne co mi się w nim nie podoba to żę dochodząc do fazy kosmosu gra moze się poprostu znudzić.

Mimo istnienia narzędzi pozwalających na edycję już isstniejących Sporków na innych planetach nie jest tak interesujące jak powiedzmy w fazie komórki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem trochę u kolegi i mogę powiedzieć, że Bardziej podoba mi się Rayman Raving Rabbids... Więcej minigierek i ciekawsze. XD Nie widziałem fazy kosmosu, ale reszta to prymitywne minigierki i jeśli nad tym Will pracował tyle czasu to prawdopodobnie sam kodował i tworzył grafikę. Pozytywnie zaskakuje faza komórki, która wydaje się skomplikowana jak na pierwszy etap. Niestety reszta faz trzyma ten sam poziom, mimo że oczekuje się od nich wiele wiele więcej. Cała gra opiera się na schemacie "ugryź lub zaśpiewaj". Prawdopodobnie wraz z dodatkami mozliwosci znacznie się rozszerzą i oto chodzi EA, by za Spore zapłacić nie 160zł tylko 500zł. Za grę bez fazy kosmosu daję 7/10 pewnie z kosmosem było by 8/10.

Spore raczej nigdy nie kupię, chyba że wyjdzie w taniej serii, a jak wiadomo wyjdzie tylko w "taniej serii" za 89,99zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego oczekujesz :)

Ja na przykład przez dwa miesiące robiłem przynajmniej jednego stwora dziennie, a teraz w samym Spore kontynuuję "tradycję" :P

Trochę głupie jest to że statystyki elementów w edytorze nie pokrywają się ze statsami w grze więc jeśli przed premierą zrobiłem stwora który miał wszystkie umiejętności walki wymaksowane to teraz okazuje się że jest co najwyżej średnio groźny za to świetnie śpiewa :/

Psuje to efekt zwłaszcza jeśli w edytorze zrobisz np stwora z maksymalnym wyskokiem, nazwiesz go Jumper a w grze ledwo odbija się od ziemi :P

Najlepiej jednak ściągnij sobie demo Fabryki Stworów (bodaj niedawno w CDA na płytce też było). Jeśli demo ci się spodoba to w pełnej będziesz miał większą zabawę. Jak ci się demo nie spodoba... cóż... wtedy lepiej zapomnij o Spore bo wszystkie edytory opierają się na tych samych zasadach :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Spore:Fabryka stworów szybko sie nudzi? No bo w końcu tam tylko sie stworki robi:D Czy warto to kupić sobie? Jak oceniacie ten edytor?

Warto kupić, bo edytor stworów jest solą Spore. Reszta to w zasadzie doklejone na siłę minigierki. W samym demie robiłem 3 stwory dziennie. Pełna "Fabryka" już mi się tak nie podobała. Przytłaczała mnie ilość części :P .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar ŚCIĄGAĆ Spore to możesz sobie od razu darować, bo nie połączysz się z serwerem i będziesz spotykał w grze tylko kreacje swoje albo Maxis. A komentowanie napotkanych stworów/budynków/pojazdów jak i umieszczanie w necie swoich rzeczy to dość ważny element gry moim zdaniem.

BTW Czy wiesz że ściąganie gry to piractwo i to jest prawnie karalne? Tak się pytam bo może nie wiesz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten spore jest fajny?:D bo bede sciagal a gralem w fabryke stworow i niewidzial koloni itp ;]

I znowu problem wraca... Cóż piraci znowu (niestety) mają lepiej. Po co robić jakieś głupie zabezpieczenia itp. skoro i tak złamią? Po co uczciwym urzydkownikom robić trudności skoro ci którzy piracą i tak będą piracić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to niestety fakt :/

Will się zarzekał że tym razem to nieee... że teraz to będzie mniej dodatków, ale poważniejszych... tja.. już jest zapowiedziany tytuł pierwszego i wstępne założenia kolejnego dodatku :|

Dodatek ma dołożyć nowe części i style malowania... no... czyli sprowadza się to do zdania "Nie masz dodatku nie ściągniesz stworków zrobionych przez ludzi z dodatkiem.". Tak było z samą fabryką stworów. Ludzie którzy mieli demo nie mogli obejrzeć u siebie stworów ludzi którzy mieli pełną Fabrykę Stworów. Potem wyszedł Patch (na początku bodaj tylko dla jednej wersji językowej) i znowu... nie masz patcha... nie ściągniesz stwora z patchem. :|

Sama gra jest fajna, ale zabugowana (mimo ostatniego patcha który miał to poprawiać gra nadal wykrzacza się do windy co jakiś czas...) a EA leci sobie w kulki z graczami.

Ostatnio zresetowało mi wszystkie ciężko zbierane osiągnięcia. I wygląda na to że gra ma je odbite, bo nie zalicza ich od nowa (za to np zalicza mi następne) czyli tamte przepadły pewnie za zawsze... z mojego profilu na spore.com też zniknęły. Co na to support EA? Bot pomocy podrzuca mi jakieś durne cytaty z instrukcji bo wychwycił pojedyncze słowo z mojej wiadomości.

BTW Ostatnio przyszła mi na maila ankieta do wypełnienia od EA. Abo korzystałem z supportu i chcieli by się dowiedzieć czy dostałem odpowiedź czy mi się podobała czy mam jakieś sugestie... no to im napisałem.

A teraz najlepsza część ("Błąd połączenia z serwerem, niestety twoja wiadomość nie została wysłana" lol?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie SPORE to swojego rodzaju porażka oczywiście gra jest świetna dużo możliwości ale nie o to mi chodzi.Po pierwsze fabryka stworów to nic innego jak demo i to w dodatku płatne a jak się okazuje jest nawet demo dema... Po drugie sytuacja pewnie będzie wyglądać tak ja z simsami milion dodatków które na dobrą sprawę nie będą wnosić jakiś dużych zmian.Jeśli to klasyczny przykład jak można kilka razy zarobić na tym samym produkcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Spore jest grą bardzo dobrą, jednak moim zdaniem autor recenzji z CDA (nie pamiętam kto) przesadził. Pisał o Spore, że jest grą niesamowitą, że kamień milowy i wogóle cud. No więc nie jest tak pięknie, ale mimo wszystko gra jest naprawdę fajna. Jak dla mnie w dodatku mogliby rozwinąć fazę stwora, bo mija ona zdecydowanie za szybko. No i fajnie by było dodać jakiś nowy poziom trudności w stylu Hardcore, bo gra nawet na Trudnym leci spokojnie i przyjemnie, a przydało by się jakieś wyzwanie. No ale po Willu raczej nie ma co się tego spodziewać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie gralem w spore (oprócz dema z cda) i niewiem jaka jest ta gra. moj kolega gral w spora przez klka dni byl bardzo tą gra podniecony. a pozniej mowil ze jest nudna . jaki jest naprawde spore?

Jak dla mnie Spore jest grą bardzo dobrą, jednak moim zdaniem autor recenzji z CDA (nie pamiętam kto) przesadził. Pisał o Spore, że jest grą niesamowitą, że kamień milowy i wogóle cud. No więc nie jest tak pięknie, ale mimo wszystko gra jest naprawdę fajna. Jak dla mnie w dodatku mogliby rozwinąć fazę stwora, bo mija ona zdecydowanie za szybko. No i fajnie by było dodać jakiś nowy poziom trudności w stylu Hardcore, bo gra nawet na Trudnym leci spokojnie i przyjemnie, a przydało by się jakieś wyzwanie. No ale po Willu raczej nie ma co się tego spodziewać.

recke pisal hut he he nie moglem sie powstrzymac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...