Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Dota 2

Polecane posty

Z ciekawości zagrałem dzisiaj Slarkiem i powiem, że zmiany czuć. Z jednej strony oponenci są bezradni, gdy wpadasz na ulcie, a oni nie mają żadnego escape'a, z drugiej boli fakt, że mamy krótszy czas działania ulta (5,5s->4s) i prawie 3-krotnie dłuższy czas CD tego. Ale sam fakt permanentnego invisible na 4s jest wart odnotowania i pytania czy Rybopodobny nie obije się mocniej o competetive.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nairdak Dla mnie ta zmiana jest prawie nie odczuwalna. Slark dla mnie zawsze był świetnym wyłapywaczem zabłąkanych solistów, szczególnie tych supportujących (xaxaxa). Dalej taki jest. Tylko teraz masz rzadziej okazję skorzystać ze swojego uber skilla ucieczkowego-regenerującego, w wypadku czyhającej w pobliżu drużyny. Pytanie tylko jak to poprawić? Jeszcze zwiększyć czas odświeżania czy zmodyfikować samą umiejętność?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pograłem już kilka meczy na nowym patchu (jeszcze muszę przy okazji Death Prophet ogarnąć, jakoś nie widziałem jej i jej podobno przebuffowanego "uduchowienia") i w zasadzie gra z mojej perspektywy (trench hard) mocno się nie zmieniła. Jedynie Tranquil boots są teraz strasznym szajsem, a brak dzielenia się tango jest też raczej uciążliwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał oddzielnego tematu bo moje pytanie należy do tych szybkich, czy można założyć konto DOTA2 i grać bez klienta STEAM? Ja na kompie do gier mam wszystko pokasowane, wgrane są tylko sterowniki do karty graficznej oraz zaktualizowany DirectX żeby wszystko lepiej śmigało dlatego nie chce instalować steam żeby mi komp zwolnił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up Tak jest tylko w przypadku pełnego plecaka sojusznika. Normalnie tango powinno trafić do jego plecaka.

Widzę, że postanowili przywrócić dźwięk bonga przy dołączaniu do meczu, po fali płaczu na reddicie.

BTW czy ktoś ma problemy z myszką po minimalizacji Doty? Po minimalizacji klienta gdy jestem w menu, myszka działa bardzo wolno. W sensie wykonuje ruchy z spowolnioną reakcją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszku się wstrzeliłem w Dotę, za namową znajomego. Do rozerwania się jest to dobry tytuł. 7 rund wygranych. Póki co, grałem: Luną, Jakiro, Liną, jako Warlock, Lich, Queen of Pain, i raz jako Sniper. Póki co, z Nukerów spodobała mi się najbardziej Luna (połączenie carry [to jest typ postaci, która ogłusza i rozpoczyna potyczkę, tak?] i nukera, w tym dobry passive na creepery) oraz Warlock (ciekawe skille, może poza trzecim, który jest mało użyteczny, ale jest). Pozostałymi za mało grałem, by cokolwiek więcej powiedzieć. Ahh, i postać Rikiego. Jak rany gościa, permanentna niewidzialność, nie licząc ataków/uciszenia? Coś mi się wydaje, że szybko powinni ten jego skill albo zmienić, albo znerfić. Ile razy od niego zginąłem, no naprawdę. Czy jest na niego jakiś dobry sposób? Czy po prostu go klepać ile wlezie, nie pozwalając mu się rozwinąć? I Phantom Lancer. Jego iluzje potrafią sporo namieszać, jest jakiś sposó, by odróżnić iluzje od normalnego Phantoma?

Ahh, i jeszcze się o przedmioty chciałem zapytać: Czy kombinowanie z przedmiotami w taki sposób: buty danej umiejętności (te co się można między nimi przełączać), bęben, kostur dający +75% regeneracji many i kilka innych bonusów, ostrze cienia i pierścień Aquilii to jako-tako dobry uniwersalny build? Czy też, kombinować z każdą postacią inaczej? Bo zapewne, wielu rzeczy się jeszcze muszę nauczyć. I może Wy, bardziej z Dotą obeznani, coś mi możecie doradzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym wstępie chciałbym spytać: Dota jest już w pełni spolszczona, czy sam te przedmioty nazywałeś?

carry [to jest typ postaci, która ogłusza i rozpoczyna potyczkę, tak?]

Ten opis pasuje do inicjatora. Carry to postać będąca głównym źródłem obrażeń w drużynie, czyli osoba od mordowania. Oba się niby nie wykluczają, ale lepiej żeby carry nie wchodził pierwszy do walki, bo w teamfightach jest to cel numero uno, więc inicjując, wystawia się jak na talerzu przeciwnikom.

E warlocka jest dość mocnym slowem, więc nie lekceważ go.

A rikimaru ginie od wszelkich maści wykrywaczy: dust, gem, sentry wardy + skille postaci, np track Bounty Huntera. Wydaje Ci się przesadzony, bo po prostu nie pamiętasz/wiesz o wcześniej wymienionych rzeczach.

Jest za duże zróżnicowanie postaci by mówić o uniwersalnym buildzie.

Bębenek jest przedmiotem głównie dla supportów, gdy ring of aquila - agility carry castującymi spelle.

Poza tym w lewym górnym rogu masz ikonkę w kształcie otwartej książeczki, wejdź w nią, następnie naciśnij strzałeczkę w prawo. Znajdują się tam buildy na daną postać, wybierasz 1 i podążasz za wskazówkami w nim zawartymi.

Na lancera polecam dusta (gdy zniknie), meduzę (jej ulti niszczy iluzje) i ostrożność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carry to postać, której wydajność mocno zależy od farmy (w przeciwieństwie do supporta, dlatego supporty wardują, kurierują, kupują tanie itemy drużynowe itp.).

dobry uniwersalny build?

Nie ma nic takiego. Jak nie chcesz sobie głowy rozgryzaniem buildów zawracać, wybierz jeden z gotowych (ikona księgi).

meduzę (jej ulti niszczy iluzje)

Meduzą nie gra się w pubach, chyba że dla wygłupów. Marnowanie postaci, będziesz przez 95% meczu bezużyteczny, chyba że jakąś cud farmę dostaniesz. Na lancera jest generalnie co mocniejsze AOE, np. ASSshaker (CHAOS DUNK), czy też jakiro, a także dustowanie i wardowanie with extreme prejudice. A przede wszystkim - gank him hard.

Rikiego zaś kompletnie rozwalają wardy - oczywiście w pubach jest zawsze z tym problem, ale jak widzisz, że nikt inny nie kupuje, sam inwestuj w sentry, albo zginiesz marnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meduzą nie gra się w pubach, chyba że dla wygłupów. Marnowanie postaci, będziesz przez 95% meczu bezużyteczny, chyba że jakąś cud farmę dostaniesz.

Meduza po zmianie ulta nie jest tak zła, przy dobrze dobranym teamie może zdziałać całkiem sporo.

Jeśli mam defensywny trilane a przeciwnik dość słabego offlanera (który nie może łatwo psuć duzie farmy, np. clock), to farma nie jest problemem, natomiast jeśli nasza drużyna zadaje w dużej mierze obrażenia fizyczne, to ult meduzy może dość szybko namieszać.

Wcale nie trudno wyobrazić sobie drużynę, gdzie na mida pójdzie troll, lanaya czy nawet nevermore (który wpierw odpali ulta a po aktywowaniu ulti meduzy może zadawać duże obrażenia fizyczne lub odwrotnie). Na offlane może się udać dowolna postać którą potrafi grać admirallbulldog (czyli do wyboru mamy dwie biggrin_prosty.gif).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meduzą nie gra się w pubach? Wut? Niby to z jakiej racji? Sam nie przepadam za tą postacią, więc raczej nią nie gram, ale zdarzało mi się trafiać bardzo użyteczne Meduzki! W ogóle jak słyszę, że jakąś postacią nie gra się w pubach bo [...], to aż mi się dźwiga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

admirallbulldog gra 4 postaciami (lone, fura, clock,bh) ale masz racje jest znany z gry tylko 2 a jest jednym z najlepszych graczy w docie.

Co do Meduzy to jest to jeden z najsilniejszych carry w grze ale też najbardziej zależna postać od itemów, więc jak nie umiesz farmic to nic nią nie ugrasz. Co do rikiego wystarczy kupić gema, wiem że niskich poziomach on robi sieke, ale pocieszę Cię i powiem że czym dalej w las tym mniej ludzi nim gra (i nie, jego ult nie jest za silny ostatnio nawet został wzmocniony bo był słaby).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie przepadam za tą postacią, więc raczej nią nie gram, ale zdarzało mi się trafiać bardzo użyteczne Meduzki!

Z tego co widzę, to mamy podobny staż w meczach; ja widziałem tylko dwie użyteczne meduzy, w tym jedną z nich był Hakken i musiał farmić ostro całą grę, aby do tego dojść (podczas gdy nasza czwórka musiała jakoś sobie radzić bez niego). Nawet nie wiem, czy to się kwaliwikuje na puba, jeśli było nas 5 w party. Ty widziałeś "kilka" meduz, więc zastanów się sam i odpowiedz na pytanie - czy ten 1% meczy z użytecznymi meduzami oznacza, że jest to dobry heros na puby?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...