Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Dota 2

Polecane posty

Witam!!

Zacząłem swoją przygodę z Dotą i mam pytanie. Jakie postacie polecacie z własnego doświadczenia opanować?? Interesuje mnie przede wszystkim aby były ciekawe. Trudność w opanowaniu nie ma znaczenia. Od razu mówię iż zagrałem teraz Doomem i w ogóle nie przypadł mi do gustu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki styl gry preferujesz. Na początek polecam potestować: Windrunner, Sniper, Luna, Lone Druid, Nature Prophet, Huskar, Sand King, Jakiro, Necrolyte, Vipera oraz Dark Seera. Podstawy nimi są raczej proste. (Wiem, wrzuciłem hard-carry do jednego wora z offlane gankera, ale to nie ma znaczenia dla początkującego)

Potem sam będziesz wiedział jaki styl gry Ci odpowiada i jakie postacie powinieneś zgłębić.

Jeżeli natomiast interesuje Cie ciekawy i intensywny gameplay to oczywiście nie ma to jak Meepo, Invoker czy Pudge.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graj tryb gry Single Draft, bedzie Ci losowało 3 bohaterów do wyboru, ja tak gram i to mnie zmusza do grania postaciami, ktorych bym nie wybral a pozniej okazuja sie one bardzo ciekawe i interesujące, wiec ja CI goraco polecam ten tryb. Tak nauczysz sie najszybciej wszystkich bohaterów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Urse - łatwa w opanowaniu, ma piekielnie duży DMG i ogólnie fajnie mi się nią zabija. Z supportów Lich lub Lion - też dość łatwi i przydatni dla teamu. Mi osobiście przyjemnie gra się też Pudge, ale koniecznie trzeba iść na mida i najpierw poćwiczyć rzucanie hakiem z botami, bo bez tego ani rusz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)później sam już zdecydujesz, czy wolisz być tankiem, nukerem, supportem itp.

Do tego można jeszcze dodać gankerów, roamerów (offline) i - moją ulubioną rolę - lane support.

Nie oszukujmy się: i tak większość graczy całkowicie olewa swoje role i gra jako carry, nawet jeśli ich postać na to nie wskazuje. Aktualnie panuje moda na Dark Seer carry, który po rzuceniu ulti już praktycznie nie ma co ze sobą zrobić, bo ma mało hp i jest bohaterem walczącym wręcz, do tego posiada karygodną szybkość ataku i przeciętne obrażenia.

Ta moda na konkretnych bohaterów jest chyba zależna od filmików wrzucanych przez popularnych graczy (albo powtórki z ich gry). Zobaczy jeden z drugim, że zawodowemu graczowi udało się wymiatać Dazzlem i potem wybiera go i gra jako hard carry w pubach, przy okazji psując innym grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nairdak

A to akurat nic nowego, że większość community zrzyna albo podpatruje techniki od światowej topki, bo w takim LoLu jest to samo - wystarczy, że pojawi się coś nowego/ktoś zowni konkurencję jakimś championem na jakimś turnieju chociażby i zaraz mamy tonę naśladowców :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała boru, nie oglądam replayów (poza własnymi z bardzo rzadka jak coś fajnego się uda) więc nie orientuję się specjalnie w modzie. Gram głównie supportami/disablerami/lane supportami, z bardzo rzadka biorąc coś w stylu Timbersawa, czy innego Clockwerka i idzie mi znośnie.

Szczególnie lubię Timbersawa, mimo jego wszystkich wad i faktu, że nadal miewam problemy z Timber Chain.

Jeśli chodzi o początkujących herosów to polecam tych, z którymi sam zaczynałem, a mianowicie:

  • Licza - ranged, spamowanie lich gonna have yo mana jest dobrym wstępem do strategii deny'ów, fajne ulti
  • Witch Doctor - wredny stun, wredne ulti, leczenie (rzadko przydatne ale jednak), no i ten ult
  • Jakiro - trudniejszy stun i nieco trudniejszy w użyciu ult, ale pożyteczne debuffy i tona HP

Wszyscy trzej są supportami, więc farma nie jest potrzebna do mieszania wrogom szyków, a i wardowanie warto ogarnąć od początku.

Jak się tych trzech ma w miarę ogarniętych to IMO można próbować różnych innych rzeczy, najlepiej w single drafcie, jak to pisano na poprzedniej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpatruje techniki od światowej topki

Żeby jeszcze podpatrywali techniki to pół biedy - może jakaś by się sprawdziła. Najczęściej takie naśladowanie kończy się na przedmiotach i wybraniu podobnej linii. Zupełnie nie liczą się z tym, że inny bohater na linii czy nawet inny sojusznik potrafią całkowicie zmienić rozgrywkę.

Licza - ranged, spamowanie lich gonna have yo mana jest dobrym wstępem do strategii deny'ów, fajne ulti

Ja tam wolę For the greater good - mine! smile_prosty.gif

A tak na poważnie 3. skill Licz pozwala mu na spokojną egzystencję nawet solo na linii, co jednak rzadko jest stosowane, gdyż to ogromna strata złota i XP, których on jako support aż tak bardzo nie potrzebuje.

Licz pokazuje swój prawdziwy potencjał w team-fightach, szczególnie w jungli. Taktyka: puść ulti i sp...adaj gdzie pieprz rośnie zawsze się sprawdza. Mnie udało się zdobyć tak ultra kill.

Tylko trzeba uważać na Pucka i Eul scepter, bo usłyszymy równie popularny tekst What a frozen waste! tongue_prosty.gif

Aha! No i zapomniałem jeszcze dodać, że creep zdenowany przez sacrifice nie daje przeciwnikom doświadczenia, co znacznie spowalnia rozwój i dobry Licz spokojnie wypracuje przewagę poziomu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma świetny voice acting

Zgadzam się. There's...a giant...tree-person...right next to me. Stay calm. Ha ha ha ha. Just stay calm.

Przy okazji, wczoraj w test Docie wyszła reszta tutoriali

Heh, a ja nawet tego, co jest, nie zrobiłem. Może będzie wreszcie jakiś pretekst do wzięcia się za nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że wraz z kolejnymi misjami tutoriala zostaną wprowadzone zmiany z poprawki do obecnej wersji gry http://www.playdota....hangelogs/6.78c

Czyli tak jak się spodziewałem, nowych ulti ze scepterem nie ruszono, a jedynie delikatnie znerfiono niektórych bohaterów. Kolejne osłabienie Wispa świadczy o tym, jak bardzo potężny jest to bohater. Niby po troszeczkę, po kawałku, ale urywają nam biednego, już i tak bezcielesnego Io. Oby tylko nie przesadzili. Tak... wiem, że za bardzo panikuje smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO bardzo ciekawa rzecz :) Bardzo chciałbym się zjawić, ale nie wiadomo jak to będzie z funduszami (pociąg ze Szczecina....). EoR bardzo fajnie komentuje mecze, a napić się browca z nimi i pogadać o Docie to ciekawa opcja :P

Sry za post pod postem, ale takie wydarzenie jest tego warte :D

http://www.dota2.com/thebetaisover/

No i mamy release. Z tego co piszą, będzie teraz kolejka graczy, żeby im serwery nie padły. Więc kto nie ma, niech się spieszy :P

PS. Tak mi jeszcze wpadło do łowy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abaddon został już dodany, grał już ktoś nim? Ja wczoraj próbowałem coś nim ugrać na botach i sprawdzałem skille i powiem, że gra się nim jako tako dobrze. Jedni mówią, że będzie dobrym herosem do supportowania a jedni do carrowania... Jakie macie zdanie? Nawet nie wiedziałem, że można nim ubić samodzielnie Roshana we wczesnej fazie gry cool_prosty.gif

EDIT : Pograłem wczoraj trochę (około 15 gier) i dodam , że w każdym meczu był Abaddon i każda osoba bez wyjątku nim feedowała.

http://www.cyborgmat...G_Abaddon05.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT : Pograłem wczoraj trochę (około 15 gier)

Minimum 7 godzin to trochę? :D

Abaddon z tego co widziałem jest raczej słabawą postacią. Jeden klucz do sukcesu - nie fokusować. Ktoś dobrze go podsumował - jest to "attention [beep]", jeśli będziesz mu poświęcał uwagę, będzie coraz potężniejszy, jak go będziesz ignorował, sam zeschnie i padnie bez kłopotu. Bez ulti co on ma - słabawego nuke'a i drugiego słabawego nuke'a. Jedyne zwycięstwa abby'ego, jakie widziałem, brały się z tego, że ludzie nie mieli pojęcia, na jakiej zasadzie działa jego ulti.

Myślicie, że redaktorzy napiszą jakąś recenzję?

Ha. Ha. You funny guy, I keel you last. Przecież redaktorzy nie mają pojęcia o istnieniu czegokolwiek poza LoLem, nie mają ludzi, którzy w ogóle w dotę grali. Już prędzej jakiś user wyskrobie porządny tekst i podeśle go ludziom od głównej i tak na CDA będzie wreszcie coś o docie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abaddon z tego co widziałem jest raczej słabawą postacią. Jeden klucz do sukcesu - nie fokusować.

Dlatego ja za czasów wc3 lubiłem go budować jak na mid-game carry. Robiłem PB, bębenki i chyba jakiś lifesteal... a może basher? Nie pamiętam już nawet. Działało całkiem spoko z agresywnym supportem, bardzo dobre możliwości ganiania przeciwnika po linii.

Jako support mnie nie zachwyca, chociaż na agresywnym tri-lane może zadziałać. Dispell z tarczy bardzo przydatny, tarcza też. Jak się uda uderzyć przeciwnika z AA to bardzo pomaga się w gonieniu, natomiast heal/nuke zawsze na czasie smile_prosty.gif

Tylko ulti mało przydatne bo faktycznie ogarnięty team będzie go ignorował, chociaż manualne użycie ulta w dobrym momencie działa zazwczaj o wiele lepiej, bo ludzie spodziewają się tego ulta kiedy ma on mało HP, wiec nie używają nuków (chyba, że są noobami wink_prosty.gif).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nikt nie wspomniał tutaj o turnieju Doty, który się niedawno odbył na naszym podwórku (w Katowicach). Mam na myśli ESL Major Series One (http://wiki.teamliquid.net/dota2/ESL_Major_Series_One/Summer/Main_Event). Być może jest tu jednak ktoś, kto tam był (mi niestety się nie udało) i mógłby opowiedzieć, jak im wyszła organizacja? ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT : Pograłem wczoraj trochę (około 15 gier)
Minimum 7 godzin to trochę? biggrin_prosty.gif

A no trochę pograłem :D Chciałem spróbować tego Abaddona w supportowaniu, no i poćwiczyć trochę postacie, którymi nie umiem do końca grać. No i nie powiem, żeby grało się nim jakoś super, ale wiem jedno jak kiedyś nim jeszcze zagram a tak będzie na pewno to będę go robił pod supporta nie pod carry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy Dota wyszla z fazy beta spolecznosc stala sie duzo agresywniejsza, cos na wzor LoLa, przynajmniej w wersji beta ja takiego czegos nie doswidczylem ani razu. Poziom tez chyba spadł, choc moze po prostu ja milem dzisiaj pecha jezeli chodzi o dobor moich towrzyszy.

Co do Abaddona, sam nim nie gralem jeszcze, ale w dzisiejszych grach to mial duzy udzial w zwyciestwach swoich druzyn, ale zaraz sam go przetestuje i bede mogl cos wiecej na jego temat powiedziec.

I mam pytanie, czy jest cos na wzor surrender w LoLu? Dobra, wiem że nie ma ( :) ) ale generalnie chce wiedziec co sie robi w momencie, kiedy porazka jest przesadzona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Seba77

Dla mnie jedyny problem społeczności DOTA2 to Rosjanie. Reszta społeczności jest w porządku, nie ma płaczków ks, noob itp. Widocznie miałeś pecha.

Co do poziomu to sporo zależy od wyboru bohaterów. Jak ludzie robią picki bez pomysłu i zastanowienia się to często mecz już na samym początku z góry jest przegrany. Jak masz 5 carry w drużynie, zero wardów, nikt nie chce kupić kuriera itp. to już wiesz, że jest źle

Wyjście całej drużyny z gry = surrender

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dota bije ostatnio nowe rekordy jednoczesnych użytkowników, więc rzeczywiście jest masa nowych graczy. Nie oznacza to jednak, że mając wyższy mmr będziesz z nimi grać - w ostatnim patchu było sporo zmian, m.in. w mm (w dobrą stronę).

Zresztą, to dotyczy głównie grier w solo q. Granie 5-stackiem jest:

- przyjemniejsze

- wymagające (jeżeli twój 5-stack wymusza wyższy poziom mm)

I nie chodzi mi o pubstomping, bo moje gry są dziwnie bardzo wyrównane ; )

A co do Abaddona - nie polecam jako carry, haha (czy to nie oczywiste?). Mieliśmy w jednej grze problem z porozumieniem się i wszyscy wzięli supporty. Z nas wszystkich tylko Abaddon brzmiał jak carry, więc daliśmy mu jeść na bezpiecznym szlaku... long story short - nie poniósł nas za bardzo ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak z wieloma voidami, lancerami i spectrami - słabo carrują, nie polecam.

Hmm. Wiesz, to zależy od tego, jak im idzie last hitowanie... Nasz Abaddon był na bardzo dobrej drodze, odpędziliśmy support przeciwnika i sobie bezpiecznie jadł creep. Gorzej, że przeciwnicy (jak to w pubie bywa) od 10 minuty zaczęli robić 5-man-train i trzeba było się postawić. Nawet ich odpieraliśmy przez jakiś czas (stuns and disables ftw), ale lineup 5-support vs drużyna, gdzie jest Doom i Tiny nie wytrzyma późnej gry ; D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...