Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

insuline

Plastikowe pudełka na DVD#2

Polecane posty

@UP

Zalezy jeszcze z jakiego powodu kuuje sie CDA. Czesc osob (tak jak ja) kupuje magazyn dla lektury, a plytki nawet nie wklada do napedu. Ostatnim pelniakiem, ktorego zainstalowalem i w ktorego gralem byl Braid, a wczesniej chyba Ceville, w ktorego grala moja ladniejsza polowka. Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze jest tez spora rzesza osob, dla ktorych CDA to tylko glownie pelniaki, co zreszta dosc czesto widac po komentarzach w newsach do przeciekow, niestety...

Właśnie o to chodzi, że ta, jak to ująłeś "spora rzesza osób", to prawdopodobnie większość. Wyssane z palca, niemniej, najczęściej, jak ktoś kupuje z moich znajomych CD-A, to właśnie dla gier. Jak widzę wypowiedzi forumowiczów na FA, to też przeważają opinie CD-A = gra. Stąd wnioskuję, że ogromna większość kupuje ten magazyn tylko dla cover DVD. Choć, oczywiście, mogę się mylić.

Dlatego właśnie uważam, że rezygnacja z DVD Boxu z pełniakami, to były strzał w stopę dla CD-A.

Natomiast, co do tematu, to jest mi totalnie obojętnie, czy drugie DVD będzie w tekturce, podwójnym DVD Boxie, czy tenże box będzie dołożony. I tak kupuję CD-A od święta :].

Still - a zauważ, że teraz mamy do ogarnięcia ino przecieki. Serwerownia Interii eksplodowałaby przy tłumie pobieraczy ;P Innym wyjściem jest wykorzystanie torrentów, ale znów to wiązałoby się z ogromnymi problemami technicznymi przy zabezpieczeniu tego systemu... Jak na moje, to zwyczajnie się to nie opłaca.

Wiem. Ba, nawet byłem pewien, że o tym napisałem :D. Ale dziś przejrzałem post i się przekonałem, że jest inaczej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby przejście na jedno pudełko plastikowe z dwoma płytkami DVD. Kiedyś już tak było w numerze 163 z grą BloodRayne 2.

box1y.th.jpg box2o.th.jpg

Tylko jest mały problem, ponieważ 2 płyty DVD nie są jeszcze standardem i mogłoby to trochę dziwnie wyglądać raz takie pudełko jak obecnie, a za miesiąc to większe. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djmati Naprawdę takim problemem jest zapłacić 1-2 zł więcej i mieć to drugie DVD - namacalnie i naocznie :) Dla mnie pomysł z serwerami do pobierania zawartości drugiego krążka to chory pomysł, bo:

a) zaraz się zlecą piraci albo wyłudzacze cd-keyów i tyle z tego będzie

b) koszty utrzymania takiego serwera są zpaewne ogromne i tyle z tego będzie

c) wiadomo jak jest w Polsce z łączem - posiadam 2 MB i nie narzekam, dopóki nie każą mi ściągać 7 GB z neta LOL :) Jak państwo udostępni wszystkim szerokopasmowy i szybki internet to może taka opcja byłaby opłacalna.

A poza tym to jest temat o pudełkach. Offtopic OFF.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djmati Naprawdę takim problemem jest zapłacić 1-2 zł więcej i mieć to drugie DVD - namacalnie i naocznie :) Dla mnie pomysł z serwerami do pobierania zawartości drugiego krążka to chory pomysł, bo:

a) zaraz się zlecą piraci albo wyłudzacze cd-keyów i tyle z tego będzie

b) koszty utrzymania takiego serwera są zpaewne ogromne i tyle z tego będzie

c) wiadomo jak jest w Polsce z łączem - posiadam 2 MB i nie narzekam, dopóki nie każą mi ściągać 7 GB z neta LOL :) Jak państwo udostępni wszystkim szerokopasmowy i szybki internet to może taka opcja byłaby opłacalna.

A poza tym to jest temat o pudełkach. Offtopic OFF.

Dla mnie to nie problem. Na dodatek to ja założyłem temat z okładkami na drugie DVD ponieważ "tekturki" są dla mnie brzydkie, niewygodne itp.

Problem to cenna czasopisma której redakcji a raczej wydawca nie chce podnosić "bo sprzedaż spadnie" tylko helloo ? kto zagrozi CDA?

Problem to też ilość danych jakie gry wymagają. Góra dwa lata i BR wypchnie DVD ale to tego czasu może nawet 3xDVD się pojawi.

Czas na zmiany! Rewolucje! ... sorry naoglądałem się obrazków z Londynu :P

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za opcją aby dawać te małe slimboxy na 2 płyty dvd. Do września 2004 roku w CDA były plastikowe pudełka na 2 CD/DVD i było ok. Bo wiadomo, że 2 pojedyncze plastikowe boxy to już za drogo wychodzi a ja nie chcę jeszcze bardziej dopłacać do CDA. Ale jak i podwójny plastikowy box jest za drogi to redakcja zdecydowanie powinna zamieszczać do niego okładkę na coverze albo w piśmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ja mam taką propozycję :)

Dodawać wszystkie gry w tekturce , a np. co kilka numerow dać jedną plastikową i tam by sie umiesciło wszystkie gry z poprzednich CDA. Ale znajac zycie jak wszedzie to pociaga koszty tego numeru :D ale w sumie jednego. Minusem jest to ze ladniej wyglada kilka pudelek z CDA niz takie jedno podobne do zbioru Seriali :/

Dziekuje i Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałbym W jednym plastikowym pudełku 2 płyty. Koszt jest znikomy, a zmniejsza ryzyko zgubienia płyty. Ponadto, wygląda to bardziej estetycznie.

Zgubienia PŁYTY?

Równie dobrze możesz zgubić pudełko z PŁYTĄ, co za różnica? :D

Tak jak ktoś wyżej napisał, idź sobie kup boxa i wydrukuj okładkę.

To tak jak byś powiedział ze w portfelu nie zgubisz 100 zł, ale możesz zgubić cały portfel, na jedno wychodzi :), argument nijaki jak dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. obie płyty powinny być w jednym plastikowym pudełku

2. powinien być jeszcze dołączany DODATKOWO steam key

kto woli ten ma steam key i juz mu z płytki nie zadziała chyba że tylko do instalacji

kto woli płytke ten ma płytke i steam key mu nie potrzebny

mozna by też było zrobic tak aby były dwoe wersje do wyboru ta steamowa tańsza np. o złotówkę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy CDA nie kupowałem i jak ostatnio kupiłem to byłem zaskoczony, że zamiast starego, dobrego i wygodnego DVD z 9 gb są dwa zwykłe(a przy tym denne papierowe opakowanie na jeden z nich). Może mi ktoś powiedzieć dlaczego CDA po tak długim czasie korzystania z takiego rozwiązania z tego zrezygnowało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co? Weź sprawdź sobie ile masz danych na płytach. Na każdej ponad 8 GB. To są dwie płyty 9 GB, nie dwie zwykłe DVD. Poza tym jakby się tyle gier i innych rzeczy zmieściło na dwóch 4.5 GB płytkach?

Przepraszam, rzeczywiście się wygłupiłem i nie sprawdziłem dokładnie przed napisaniem posta. Po prostu od czasu zmiany mam tylko ostatni numer, a nie zwracałem uwagi na to co ile zajmuje, tylko patrzyłem na sam magazyn, gdzie nie znalazłem infa, że to 2x DVD 9. A i wydawało mi się, że stare Syberie i pierwszy ME nie zajmują aż tyle, tylko że nie brałem pod uwagi dodatkowej zawartości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jestem przeciw propozycji tesu, niektórzy mają bardzo powolny internet ( tak jak ja nie mam stacjonarnego telefonu i jedyny internet w pobliżu to 800kb ^^ ) i nie pobiorą całych płyt CDA, co do plastikowych pudełek to jestem za papierowym w którym będą dwa miejsca, jeśli to nie jest drogie to takie pudełko jak na 15 urodziny CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę ,że jak ktoś ma neta bezprzewodowego i się z domu nie rusza z jakimś komputerem to jakby kupił kabel za 20 zeta to by mu nie przerywało. <Ten kabel to się to routera podłącza i zwie się Ethernet>(OFFtopicOFF) A co do plastikowych pudełek to śmierdzą i bym wolał papierek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę tak jak jest. Raz na rok ewentualnie płytkę zapakować to takiego "box-a" kartonowego albo zwykłego, dużego jak to miało miejsce w tym roku, w numerze urodzinowym. Nie jestem tam jakimś mega-kolekcjonerem, żebym miał się rozczulać nad pudełkami. Jeszcze pewnie cena czasopisma by skoczyła, ale ja i tak jestem gotów dopłacić każdą złotówkę. Z drugiej strony po co pchać się w niepotrzebne koszty.

Na obecne pudełka nie narzekam, a nawet powiem że mi się podobają.

@Tesu, chyba mój drogi się zagalopowałeś. Sam mam internet 2 mb, więc trochę nie widzi mi się opcja ściągania gier 8GB. A jak ,niektórzy mają limity... Zresztą taka dystrybucja cyfrowa może być droższa niż tradycyjna, bo to nie jest perpetuum mobile. Też trzeba utrzymać serwery. Ja domniemam, Smug wy pewnie macie jakieś upusty na pudełka, płyty no i tłocznie skoro 100 tys. sztuk zamawiacie (jakbyś mógł to odpowiedz, bo mnie to nurtuje).

@Smuggler, ja też mam 2 "mega" i mi w zupełności wystarcza. Jak mam grę ze steama to zostawiam komputer i się pobiera gra. W tym czasie gram.

EDIT

@moniek130, coś mi przypomniałeś. Kiedyś właśnie w CDA można było wyciąć okładkę z czasopisma i włożyć do pudełka od CD. Przynajmniej ja mam tak z "Total Annihilation". W sumie to by na jedno wyszło, a może nawet taniej. Ludzie kupli by sobie pudełka we własnym zakresie. Ale jak wyżej wspomniałem wola pozostać przy dzisiejszej konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...