Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

MalfiRaggraClan

Czarny ekran po zresetowaniu zasilania podczas instalacji Windows XP

Recommended Posts

Witam!

Mam problem z komputerem, mianowicie podczas otwierania linku w internecie mój antywirus zablokował pewną stronę, to wyłączyłem go no i złapałem trojana(w fałszywej paczce z Flash Playerem), który skasował tego antywirusa. No to ja postanawiam od nowa go zainstalować, resetuje kompa, a tu tryb awaryjny. No to uruchamiam menadżer zadań no i udało mi się zamknąć proces antywirusa, od nowa uruchamiam kompa, a tu zniknęły mi napisy w wyszukiwarce plików, dyski mi wariują, antywirus nie chce się reinstalować... no to postanawiam naprawić system przez płytę z Windowsem. No to klikam enter, później: R, no i gdy pliki się skopiowały i zaczyna się naprawa, na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że od nowa instaluję system! Odłączyłem komp z zasilania podczas instalacji, no i po chwili kapnąłem się, jaką głupotę popełniłem... mój system był w rozdzielczości 1280x1024, a nowiuśki system jest 800x600... no to myślę sobie: spróbuję go uruchomić jeszcze raz... no to uruchamiam, widzę, że się wczytuje, no i zamiast niebieskiego ekranu instalacyjnego, widzę czarny ekran i myszkę pośrodku i... nic. Nawet menadżer zadań nie pomógł, no i tryb awaryjny też nie. Nam na dysku tysiące piosenek, kilkaset filmików, masa plików tekstowych, gry i inne programy, nie chce od nowa instalować systemu, chociaż nawet to by się nie udało... przypuszczam, że na dysku twardym mam jakiś uszkodzony plik instalacyjny, no i dlatego ciągle jest czarny ekran, bo ten plik nie da się nadpisać, czy coś... proszę o pomoc, bo nie mam za szybkiego kompa, jak na dzisiejsze standardy, no i ponowne zainstalowanie wpisów o istnieniu danych programów na dysku w pliku instalacyjnym i deinstalacyjnym Windowsa, może zająć mi nawet kilka dni, pomimo tego, że ten program jest już od X - czasu na dysku twardym... wiecie o co chodzi... :huh:

No to jak można ponownie, bezproblemowo naprawić system, no i sprawić by ten czarny ekran zniknął?

Link to comment
Share on other sites

Ciezka sprawa.

Po pierwsze: zawsze dziel dysk na przynajmniej dwie partycje, z czego C:\ powinna byc partycja systemowa, na ktorej oprocz Windowsa i moze kilku najbardziej niezbednych programow uzytkowych nie powinno sie nic innego znajdowac. Gry, reszte programow, zdjecia, dokumenty itd. powinienes trzymac na innej partycji, zeby nie bylo ryzyka ich utracenia podczas reinstalacji systemu.

Probowales odpalic instalacje Windy z plyty (oryginalna plyte instalacyjna Windowsa posiadasz, prawda?)? Mozesz sprobowac uruchomic system z wierszem polecen i recznie poprzerzucac najwazniejsze dla Ciebie katalogi na inna partycje. Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym "nowiuśki system jest 800x600"...?

Zastanawiam sie tez skad masz na dysku te tysiace piosenek, o ktorych wspominasz. Albo masz w domu kilkaset oryginalnych plyt audio CD (w tej sytuacji wszystko co bedziesz musial zrobic to ponownie je wrzucic na dysk), albo jestes utalentowanym muzykiem (tez bez problemu - na pewno masz back up swoich utworow), albo masowo kupujesz piosenki w dystrybucji cyfrowej (tez mozna je za darmo odzyskac, jesli je wczesniej zakupiles). No chyba ze posciagales te piosenki w formacie mp3 z netu...?

Link to comment
Share on other sites

No... u mnie nowy ekran systemowy podczas instalacji jest w rozdzielczości 800x600, a moje ustawienie to 1280x1024 przy starym XP. Oczywiście mam oryginał XP- ka. :smile:

60% moich piosenek zostało pożyczonych od brata X -czasu temu, a reszt e... 10% z płyt, a 30% z... neta. :tongue:

Aha, zapomniałem wspomnieć... mam 4 partycje, z czego jedna jest systemowa C:/Windows.

Jeśli chodzi o wiersz poleceń, to mówię przecież, że nawet tryb awaryjny mi się nie uruchamia, a co dopiero wiersz poleceń... sęk w tym, że zagapiłem się i w środku "naprawy" systemu (okno takie jak przy instalacji systemu), wyłączyłem napięcie z gniazdka, bo niby "nie chciałem od nowa systemu instalować... Mam w tym problem, że nie mogę od nowa uruchomić instalacji systemu... może trzeba jakiś program, by usunąć pliki instalacyjne?

@edit

Mam pewien pomysł... podobno należy pobrać sobie LiveCD i uruchomić go i skasować katalog winnt, to pliki będą ponownie zgrane na dysk, czy to prawda?

Drugie pytanko... wiem, że istnieje PEWNY plik w systemie, który odpowiada za listę zainstalowanych programów. Jak się nazywa? Aktualnie piszę z drugiego dysku twardego, który dołączyłem po awarii mojego Winda. Czy może z poziomu drugiego systemu coś można zrobić? Bo mam pełen dostęp do partycji z uszkodzonym Windem.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba zrobić tak... ale piratom nie pomagam, którzy jeszcze chwalą się setkami filmów na dysku xD

Tfu! Walić piractwo! Jakie filmy na dysku! W większości są to śmiesznie filmiki z płyt CD - Action :laugh: Mam ich tam trochę, no i 2 filmy na serio, oryginalne, no i kilka filmków z youtuba. A tak w ogóle nie jestem piratem :wink: Mam większość gier z CD - Action, no i trochę kupionych gierek w Empiku :tongue:

No ale nie pomożesz potrzebującemu? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest lynenhynenh
Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym "nowiuśki system jest 800x600"...?
Koledze wywaliło sterowniki od karty graficznej.

Więc tak, masz sporo namieszane i nie widzę powodów do zabawy z plikami i odzyskiwaniem bo nowo postawiony system będzie strasznie zamulony. Do tego wirus (nie wiadomo czy został już unicestwiony) i pogubione stery. Zrób tak: znajdź kogoś, kto pożyczy Ci dysk (najlepiej już sformatowany, ale względnie pusty). Następnie przy pomocy dystrybucji Live CD jakiegoś Linuksa, zgraj na ten dysk wszystkie swoje cenne piosenki, dokumenty, gry i pornole. Nie kopiuj ŻADNYCH plików systemowych ani ustawień, gdyż diabli wiedzą, gdzie ten wirus się zaszył, poza tym, jak już pisałem, masz strasznie to zamulone i po odzyskaniu system będzie niestabilny. Po tym podłącz swój dysk do działającego komputera i sformatuj go całościowo - zrób z tego jedną partycję. Dalej podłącz swój dysk do swojego komputera i zainstaluj na czysto XP - zrób dwie partycję, jedną na system i jedną na pliki. Po instalacji załaduj wszystkie sterowniki i antywira, po czym podłącz drugi dysk i na partycję z plikami zgraj swoje skarby. Potem przeskanuj to wszystko antywirem i po kłopocie. Jeszcze tylko programy będzie trzeba ponownie zainstalować.

no i kilka filmków z youtuba
Pobieranie z YT jest nielegalne.

Przydatne:

program do zarządzania partycjami

wg. mnie najlepszy Linuks do tej operacji

Link to comment
Share on other sites

Koledze wywaliło sterowniki od karty graficznej.
Przecież przy instalacji ładuje tylko podstawowe sterowniki, oprócz sterownika dźwięku i obrazu, prawda?

Więc tak, masz sporo namieszane i nie widzę powodów do zabawy z plikami i odzyskiwaniem bo nowo postawiony system będzie strasznie zamulony
Ile razy odzyskiwałem system i jakoś mi się nie wieszał i było cacy ;)

Jeszcze tylko programy będzie trzeba ponownie zainstalować.
Ha! Gdybym tylko miał tyle do stracenia, to bym nie pisał topicu. Mam też na 3 innych partycjach gry i inne programy, gdzie średnio jedna gra ma 6 GB... instalacja jednej takiej gry zajmuje mi ok 30 minut, zależnie od tego, czy używam w tej chwili kompa, czy nie. Jeśli tak, to średno trwa 50 minut. Pomnóż sobie to x40 i będziesz miał gotowy wynik, ile mi zajmie reinstalacja SAMYCH gier. Życie... dlatego chciałbym widzieć, który plik w Windzie jest odpowiedzialny za instalacyjną i deinstalacyjną listę. tzw. "dodaj lub usuń programy". Jak mi ktoś to powie, to topic pójdzie do zamknięcia, o ile jakiś inne problemy nie wystąpią, co po instalacji ponownie Windy - wątpię :smile:

Pobieranie z YT jest nielegalne.
Whoops... nie wiedziałem :unsure:
Link to comment
Share on other sites

Guest lynenhynenh

Lista zainstalowanych programów jest w rejestrze. Poza tym programy i gry tworzą swoje pliki w folderze Dokumenty (lub Moje dokumenty), a także np. AppData. Nie dasz rady tego wszystkiego odzyskać i tak kilka programów po tym będzie trzeba reinstalować na czysto.

Zaproponowałem, abyś przekopiował pliki ze wszystkich partycji (czyli z 3 w tym przypadku) oprócz systemowej. Uważam że odzyskiwanie nie ma sensu - poza tym - przecież nie musisz instalować WSZYSTKICH gier i programów naraz, nie? Jak będziesz coś potrzebował to będziesz stopniowo doinstalowywał i tyle..

Przecież przy instalacji ładuje tylko podstawowe sterowniki, oprócz sterownika dźwięku i obrazu, prawda?
Ale kolega o tym nie wiedział.
Link to comment
Share on other sites

Panowie, uprzejmie proszę o nieprowadzenie na forum krucjat i robienia uwag na temat legalności czyichś plików. W razie wątpliwości co do legalności filmów, systemu, gier, muzyki itd. proszę użyć przycisku raport. Od tego typu spraw jest moderacja.

Nie widzę w tym temacie jednoznacznych dowodów na to, żeby pliki Malfiego były nielegalne.

Link to comment
Share on other sites

Sprawdź czy tym odcięciem zasilania nie rozwaliłeś sobie czegoś na dysku. Podaj odczyty S.M.A.R.T. Jako iż Windows jest niedostępny, to będziesz to musiał odczytać z poziomu jakiejś płyty LiveCD. Tu masz opisaną jedną z możliwości.

Jeśli chodzi o dane, to najlepszym pomysłem jest istotnie zgranie wszystkiego z partycji systemowej i format. Niestety trochę napsułeś i trudno to by było naprawić w inny sposób. Dla pewności przed instalacją nowego systemu możesz jeszcze sprawdzić system antywirusem LiveCD. Tu polecam Dr.Web? LiveCD.

Link to comment
Share on other sites

Lista zainstalowanych programów jest w rejestrze. Poza tym programy i gry tworzą swoje pliki w folderze Dokumenty (lub Moje dokumenty), a także np. AppData.
Nooo tak, ale chyba trzeba cały regedit(czyt. główne klucze) przeeksportować na inny dysk - tak jak mówisz.

poza tym - przecież nie musisz instalować WSZYSTKICH gier i programów naraz, nie? Jak będziesz coś potrzebował to będziesz stopniowo doinstalowywał i tyle... Nie dasz rady tego wszystkiego odzyskać i tak kilka programów po tym będzie trzeba reinstalować na czysto.
Też racja :smile:

Zaproponowałem, abyś przekopiował pliki ze wszystkich partycji (czyli z 3 w tym przypadku) oprócz systemowej. Uważam że odzyskiwanie nie ma sensu
Ale po co, skoro... nie... na logikę. Przkopiuję CAŁY dysk systemowy na drugi zapasowy dysk, który - jakimś zbiegiem okoliczności posiadam. Następnie format całego dysku, w tym, co wiadome system restore information, gdzie większość wirusów się "gnieździ". Następnie instalka systemu, potem service packa 3, antywira Kaspersky... skan "starych" plików i... bomba atomowa na Trojanszaki i Robasaki zrzucona. Nic nie zostanie i będzie dobrze. :)

Przecież przy instalacji ładuje tylko podstawowe sterowniki, oprócz sterownika dźwięku i obrazu, prawda?
Ale kolega o tym nie wiedział.

Ależ wiedziałem o tym od X -czasu :)

aaaha... poczytałem trochę o trojanszakach i robasakach w internecie i... wiem, czy się mój komp zaraził... trojanem koobface, bo robak to nie jest, tylko trojan :unsure:

sprawdź czy tym odcięciem zasilania nie rozwaliłeś sobie czegoś na dysku. Podaj odczyty S.M.A.R.T. Jako iż Windows jest niedostępny, to będziesz to musiał odczytać z poziomu jakiejś płyty LiveCD.
Sevard, mam drugi dysk na którym mam Winde XP SP2 i Kaspersky 11 w wersji trial, gdzie żaden wirus mi się nie przecisnął - jak na razie. Zrobię odczyty programem HD Tune.

@Edit

Oto są

HD_Tune___info_ogolne.txt

HD_Tune____health.txt

HD_Tune___error_scan.txt

W sumie nie jest źle. :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Mam następny problem, mianowicie miałem podczas instalacji podłączony drugi dysk i chyba mi się zmapował razem z nowym systemem i pomieszały mi się litery dysków. Nawet jak go odłączyłem to dalej mam litery dysków C, E, F, G, zamiast C, D, E, F. Co z tym zrobić?

@edit

Aha i w rejestrze mam wirusa 8gig0ofk.com i pomimo tego, że nie ma go na dysku, on tam nadal siedzi. Co z tym zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Dysk jest zdrowy.

Litery dysków możesz zmienić z poziomu zarządzania dyskami (Start > Uruchom... i wpisz diskmgmt.msc).

Jeśli chodzi o wirusa, to zrób co następuje:

1. Ściągnij i zainstaluj program Malwarebytes' Anti-Malware (wersja darmowa wystarczy). Uruchom go, zaktualizuj i wykonaj pełne skanowanie. Po zakończeniu skanowania powstanie plik tekstowy, czyli właśnie log.

2. Uruchom program OTL. W OTL pozaznaczaj opcje Infekcja LOP - Sprawdzanie oraz Infekcja Purity - Sprawdzanie, Skanuj wszystkich użytkowników (resztę zostaw bez zmian), poza tym we wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania i kliknij Skanuj.

Jeśli masz jakieś oprogramowanie emulujące napędy (Daemon Tools, Alcohol 120% itp), to wykonaj kolejny krok. Jeśli nie, to przejdź od razu do punktu 4.

3. Ściągnij program Defogger, uruchom go i wyłącz nim emulację napędów. Następnie uruchom ponownie system.

4. Ściągnij program GMER. Nie zmieniaj żadnych opcji i kliknij przycisk Szukaj. Po zakończeniu pracy zostaniesz poinformowany, że log został zapisany w schowku. Otwórz notatnik, wklej go i zapisz na dysku.

W przypadku problemów z GMERem spróbuj uruchomić go w trybie awaryjnym, jeśli i to się nie uda, to będzie trzeba użyć czegoś innego.

Na forum zamieść logi z Malwarebytes', OTL (otl.txt oraz extras.txt) i GMERa. Daj je albo jako załączniki do posta, albo wrzuć na wklej.org.

Link to comment
Share on other sites

Malwarebytes' Anti-Malware:

mbam_log_2011_07_24__18_55_16_.txt

protection_log_2011_07_24.txt

OTL:

OTL.Txt

Extras.txt

GMER:

GMER.txt

aaa... robiłem wcześniej skan partycji D, E, F Kasperskim 11 z aktualnym bazami danych. Coś tam wykryło, ale już nie istnieje. :tongue:

No i dzięki za pomysł o Zarządzaniu Dyskami , Sevard. :icon_smile:

Link to comment
Share on other sites

Jest załadowany sterownik SPTD, więc logi z GMERa są na nic. Krok 3 należy wykonać przed 4 inaczej to na nic.

To co widać można usunąć. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej to co poniżej:

:OTL
O4 - HKLM..\Run: [KMCONFIG]  File not found
O32 - AutoRun File - [2010-02-06 23:29:35 | 000,000,063 | RHS- | M] () - D:\autorun.inf -- [ NTFS ]
O32 - AutoRun File - [2010-02-06 23:29:35 | 000,000,063 | RHS- | M] () - E:\autorun.inf -- [ NTFS ]
O32 - AutoRun File - [2010-02-06 23:29:35 | 000,000,063 | RHS- | M] () - F:\autorun.inf -- [ NTFS ]
O33 - MountPoints2\{aed3dd11-b4b7-11e0-98bd-806d6172696f}\Shell - "" = AutoRun
O33 - MountPoints2\{aed3dd11-b4b7-11e0-98bd-806d6172696f}\Shell\AutoRun\command - "" = K:\SETUP.EXE -- [2006-11-27 21:17:13 | 000,463,152 | R--- | M] (Microsoft Corporation)
O33 - MountPoints2\{aed3dd11-b4b7-11e0-98bd-806d6172696f}\Shell\configure\command - "" = K:\SETUP.EXE -- [2006-11-27 21:17:13 | 000,463,152 | R--- | M] (Microsoft Corporation)
O33 - MountPoints2\{aed3dd11-b4b7-11e0-98bd-806d6172696f}\Shell\install\command - "" = K:\SETUP.EXE -- [2006-11-27 21:17:13 | 000,463,152 | R--- | M] (Microsoft Corporation)
O33 - MountPoints2\{aed3dd17-b4b7-11e0-98bd-806d6172696f}\Shell\AutoRun\command - "" = 8gig0ofk.com
O33 - MountPoints2\{aed3dd17-b4b7-11e0-98bd-806d6172696f}\Shell\open\Command - "" = 8gig0ofk.com
O33 - MountPoints2\{aed3dd18-b4b7-11e0-98bd-806d6172696f}\Shell\AutoRun\command - "" = 8gig0ofk.com
O33 - MountPoints2\{aed3dd18-b4b7-11e0-98bd-806d6172696f}\Shell\open\Command - "" = 8gig0ofk.com
O33 - MountPoints2\{aed3dd19-b4b7-11e0-98bd-806d6172696f}\Shell\AutoRun\command - "" = 8gig0ofk.com
O33 - MountPoints2\{aed3dd19-b4b7-11e0-98bd-806d6172696f}\Shell\open\Command - "" = 8gig0ofk.com

:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

następnie kliknij opcję Wykonaj skrypt. To usunie śmieci po infekcji.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie uruchom OTL raz jeszcze i kliknij opcję Sprzątanie, co usunie śmieci po działalności OTL.

Tematu jeszcze nie zamykam, bo nie jestem pewien, czy wszystko jest ok. Sprawdzaj co jakiś czas, czy nie pojawiają się nowe błędy w Podglądzie zdarzeń.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...