Skocz do zawartości

Kupno aparatu cyfrowego


Polecane posty

Witam.

Szukam aparatu cyfrowego do amatorskich zdjęć i krótkich filmików.

Chcę aby był porządny, w miarę dobrej jakości.

Chciałbym wydać na aparat 200zł. Oczywiście, za to cenę nie oczekuje jakiś cudów.

Czy możecie polecić mi jakiś model ?

Na allegro znalazłem model firmy medion. Wiem, że to dobra firma.

Oto parametry aparatu:

Rozdzielczość: 12 megapikseli

Nagrywanie sekwencji wideo: możliwe, z dźwiękiem (max 720 x 400 / HD)

Formaty zapisu: zdjęcia: JPEG (EXIF 2.1), wideo: AVI, audio: WAVE, PictBridge, DPOF

Parametry pamięci: - wbudowana: 32MB,

- zewnętrzna: karty SD/MMC/SDHC do 16GB

Ważne parametry: - automatyczne parametry ostrości - autofocus

- przysłona: F3 - 5,6

- długość ogniskowej: f = 6,2 - 18,6mm

- 25 programów tematycznych

- cyfrowy stabilizator obrazu

- zgodność ze standardem PictBridge

- czas otwarcia migawki: 1 / 2000 - 15 sek

- funkcja makro

- zintegrowane głośniki

- zintegrowany mikrofon

- wyjście video: PAL / NTSC

- wbudowana lampa błyskowa z redukcją czerwonych oczu

- automatyczna i manualna ekspozycja (do ISO 6400)

- automatyczne i ręczne balansu bieli

Co sądzicie o tym modelu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by bylo gdybys podal dokladna nazwe modelu aparatu/link do niego. Nie jestem pewien co do jakosci sprzetu tej firmy, nigdy o niej wczesniej nie slyszalem. Zreszta za taka cene raczej nie masz co liczyc na cos, co bedzie robic nawet wzglednie dobre zdjecia i z czego bedziesz zadowolony, nawet w przypadku fotografii amatorskiej. Nawet jesli z opisu wynika, ze aparat ma teoretycznie wszystko to, co miec powinien, to w gre wchodzi jeszcze jakosc podzespolow i to, ze w tej klasie sprzetu takie opisy sa raczej zbiorem polprawd, niedopowiedzen i przeklaman.

EDIT:

Poszukalem informacji o Medion. Wyglada na to, ze jest to niemiecka firma, ktora zajmuje sie produkcja taniej elektroniki (laptopy, radia samochodowe, aparaty, telewizory) sprzedawanej w Niemczech w sieci supermarketow spozywczych Aldi. Sprzet jest oczywiscie robiony przez ich podwykonawce w Chinach. Opinie sa dosc podzielone, ale z przewaga negatywnych. Sporo osob narzeka na spora awaryjnosc i kiepska jakosc wykonania sprzetu oraz na niska skutecznosc napraw wykonywanych w ramach gwarancji. Najblizszym odpowiednikiem na polskim rynku bylyby chyba produkty firmy Manta. Czyli ze jesli bedziesz miec szczescie to trafi Ci sie akurat w miare dobrze wykonany model, ktorego da sie uzywac i ktory jakos tam bedzie wykonywac swoja role, chociaz bez rewelacji. A jesli bedziesz miec pecha to wywalisz kase na jakis szajs, ktory i tak Ci sie szybko zepsuje. Dlatego lepiej nie okreslac tej firmy i jej produktow mianem "dobrej" - to zwykla zapchajdziura, ktora produkuje tania masowke sprzedawana w niemieckich supermarketach, a tylko w Polsce jej produkty trafiaja do bardziej powaznych skelpow ze sprzetem takich jak Saturn czy Media Markt (podejrzewam ze chodzi tu o promowanie ich rodzimej maki na naszym rynku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sprzętu tej firmy miałem w domu i szczerze powiem że zawsze wszystko działało dobrze.

link:

http://allegro.pl/aparat-cyf-12mpx-5-x-zoo...1709618452.html

A czy jest jakiś inny model w tej cenie ?

Jeżeli dołożę 100-200zł to różnica w jakości produktów będzie ogromna ?

edit:

Co sądzicie o tym modelu: CANON PowerShot A495 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...