Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

DeSon

Rozwiązany: Gothic 1 Jak zabić królową pełzaczy?

Recommended Posts

Królowa pełzaczy jest bardzo wytrzymałym przeciwnikiem ? jeśli nie możesz zadać jej żadnych obrażeń, to znaczy, że po prostu nie masz dość silnej postaci lub wystarczającego wyposażenia. Zawróć i zaopatrz się w lepszy ekwipunek.

Możesz również spróbować wykraść jaja pełzaczy bez bezpośredniej konfrontacji ? królowa jest mało mobilna, więc powinno dać się przekraść poza jej zasięgiem...

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie królowa pełzaczy to banalny przeciwnik, ale ja na tym etapie jestem już bardzo silny, posiadam też odpowiednią broń.

Dopakuj w siłę (50 i nie ma problemu), oraz jak radził Murezor znajdź jakąś lepszą broń. Poza tym królowa potrafi blokować ciosy więc i stąd może wynikać brak obrażeń.

Link to comment
Share on other sites

Ciosy może tak, ale strzały? Siły rzeczywiście nie mam zbyt wielkiej, 20, broń to miecz bojowy i umiejętność mistrza. Nie mogę walczyć jeszcze dwuręcznym. Czy jest jakaś lepsza jednoręczna ? Jaja wykradłem bez problemu.

Link to comment
Share on other sites

Najlepsza broń jednoręczna jak na ten moment (Co ja gadam? To najlepsza broń jednoręczna w grze) to "Miecz Blizny". Kto zgadnie kto ten miecz ma? BLIZNA! Ten Magnat co stoi sobie obok Gomeza. Jak będziesz miał szczęście to nikt nie będzie się czepiał, że go bijesz... noooooo oprócz poszkodowanego. Chociaż nie wiem czy dasz radę z 20 siły. Możesz spróbować go walić z łuku i jak będzie miał mało hp to z miecza dobić tak żeby nie umarł, bo wtedy będziesz miał przekichane.

Broń jest taka dobra, że dopiero przestaje jej używać jak zdobywam Uriziel.

Link to comment
Share on other sites

Siłę masz na tym etapie za niską IMO to podstawa, a jak się jej ma trochę więcej, to dopiero wtedy widzę sens w podwyższaniu umiejętności walki. BTW z łuku trudno ją ustrzelić, gdyż jest odporna (można zadawać tylko obrażenia krytyczne).

@up- Jeśli należy się do SO, to można spokojnie Bliznę zabić i nikt ci nic nie zrobi, poza tym ten miecz autorowi tematu w tej chwili się nie przyda, gdyż wymaga on aż 70 punktów siły. Ja już wtedy tyle mam i zawsze go używam, a pełzacze i ich królowa nie stanowią żadnego wyzwania. BTW lepszych od tego miecza, broni dwuręcznych jest dużo więcej, niż tylko Uriziel.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...