Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kubadrago

czy ten zestaw jest dobry jak na 1600zł

Polecane posty

to ten zestaw:

Płyta główna MSI 870-C45 (AM3 AMD870 4DDR3 8CH/GLAN ATX) BOX

AMD PHENOM II X4 955 QUAD CORE AM3,125W BE (HDZ955FBGMBOX)

Zasilacz Fortron FSP400-60GHN 80+

Obudowa SilentiumPC Pure Black BT-310

Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA (HD103SJ)

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)

Samsung SH-S223C SATA CZARNY BULK ASAP (SH-S223C/BEBE) Wewnętrzny PC

Karta graficzna Vartex 471250502-8040

nie wiem za ile ten zestaw kupie ale załozylem ze do 1600zl

a reszte rzeczy bym chcial kupic mozliwie najtaniej max do 2000zl (razem z pudlem oczywiscie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz kupował na morele.net w cenie się wyrobisz. Co do reszty rzeczy - obawiam się, że 400 zł na monitor, myszkę i klawiaturę może być troszkę za mało.

Obecnie ten zestaw kosztuje na morelach 1611 zł. Aby wyrobić się w 2000 zł z resztą sprzętu, trzeba by przeprowadzić małą redukcję. Procesor - na Athlon II x4 640, karta - na HD 6750. Cena, po uwzględnieniu rabatu 5 zł na procesor, spadnie do 1452 zł. Na dobry monitor, mysz i klawiaturę wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się co prawda, lecz najlepiej na resztę sprzętu mieć z 600 zł minimum chyba że chcesz byle jaką myszkę, glosniki i klawiature, wtdy można sensowny monitor znaleść. Co do zestawu jest O.K. ;)

Monitor 22 '' - sam posiadam ten monitor wiec moge polecić go śmiało.

Zestaw mysz klawa i podkładka, cena b.atrakcyjna jest,

Głośniki porządne, raczej jedne z lepszych z nowek w tej cenie :)

Całość to 470 zł jakieś + koszt wysyłki. można jakiś inny monitor wziąć, lecz sam bym doradził abys to całej kwoty dołożył kase ( co do tego mysz klawa podkładka i głosniki są one porządne i takie chyba mogły by tu zostać, nie ma tu co oszczędzać )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na takie głośniczki to żal wydawać pieniądze... i tak do niczego poza puszczaniem dźwięków systemowych nie będą się nadawać... mysz bym brał A4Techa, X7, zaraz ktoś powie który model najlepszy, do tego jakąkolwiek klawę (z czasem można zmienić, a często nie ma takiej potrzeby) a na głośniki to tak ekstremalnie nisko 100-200zł by się przydało... Na monitorach się nie znam, ale z tym co wiem to już schodzi te ~300zł wychodzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z myszek najlepsza w stosunku cena/jakość jest A4Tech X748. Klawiatura... hmm, jeśliby odliczyć te 290 za monitor, ~60zł za myszkę i 100(rozumiem że @up 100-200 oznacza, że za 100 coś się znajdzie :P) za głośniki.... to i tak przekracza budżet trochę już... możesz wziąć tańszy monitor (21,5") ale na tym to się już nie znam, myszki tańszej i lepszej nie dostaniesz, a głośniki to wg kolegi up niżej nie zejdą.

edit: imo możesz zmienić monitor na 21,5", wziąć zestaw klawa myszka podkładka z drugiego posta nade mną i wtedy może uciułasz te parę zł coby do setki budżet na głośniki skoczył

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@varamir

Co prawda to prawda, głosniki od biedy dałem, powiedzmy w miarę przyzwoite. Można szukać używanych tak jak monitor dałem,

Sam osobiście z głosników polece Creative T3100 w przeciwienstwie do tych geniusow, sa one tu używane, i naprawdę grają b.dobrze ;) dla mnie bez zastrzeżeń. Z czego te głosniki jak na swój wiek nówki są b.drogie a używane koło 100 zł, odbiór jest tu jedynie osobisty zaznaczony lecz warto sie ze sprzedającym skonsultować.

Co do myszki można i samą myszke a4tech x748k i jaką kolwiek klawiature lecz ten zestawik na allegro jest w miarę atrakcyjny.

Co do monitorów tanich, jest ich na pęczki, lecz sam poleciłem sprawdzony model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monitor mi wystarczy 17/18/19cali, ten co mam ma 17cali, tylko ze nie lcd, myszka i klawiatura wystarczy zwykla, tylko zeby nie byla jakas wadliwa, a glosniki, zeby dobrze dzialały, na tym kompie mam myszke (nie wiem czy to A czy trojkat) A4TECH (zwykla za 19zl jakos) klawiatura hama(6 lat a jest jak nowka, poza tym ze ma kurz i smieci, mozna ją obrocic i uderzerz dolem o biurko az smieci wyleca) monitor SAMSUNG 17' (tez 6 lat i nie LCD) glosniki SUNNYLING czy jakos tak (maja 6 lat i spadly mi dzisiaj ale dzialaja) co o tym sprzecie myslicie? poza tym ze stary

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pojechałeś ;) tak budżetowo strasznie. Monitor od biedy ujdzie.

Klawiatura multimedialna, była by chyba lepszym wyborem, do tego jest niski profil klawiszy. Sam klawiatury genius'a używam i jestem zadowolony tylko że model 335

I tu mam pomysł ;) zamiast ładować się w głosniki za 20 zł, można podpiąć do komputera jakiś sprzęt audio który się już posiada. Może masz jakąś wieże ? ( jak tak to podaj model )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już tak serio to powiedz czy możesz coś podłączyć typu wieża, itp.

Co do klawiatury oczywiscie i ta za 17 zł może być, lecz sam wiem że multimedialna ułatwi życie.

Monitor, jak dla mnie mały, dla innych wystarczający. O gustach się nie dyskutuje więc jak chcesz taki to oczywiście ja nic nie mówie :laugh: Przecież to ty będziesz go użytkował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na obecną chwile polecałbym brać samego PC, a co do reszty multimediów to polecam pozbierać troszkę pieniędzy i do tego czasu siedzieć na starym sprzęcie skoro do tej pory dobrze działa :). Z reguły nie warto brać budżetowego sprzętu bo później będziesz płakać i pluć sobie w brodę czemu nie wziąłeś czegoś lepszego....

Poza tym TEN zestaw jest bardzo atrakcyjnym wyborem w kwestii ceny. Lepszej i tańszej myszki nie znajdziesz, klawiatura też w miarę przyzwoita no i dobra podkładka w dodatku.

Głośniczki - tutaj bez problemu polecę, wyżej wymieniony zestawik Creative T3100. Jest to zestaw 2.1 ( 2 głośniki + Subwoofer ) ( który w dodatku ja posiadam :) ), gra bardzo przyzwoicie i można go dostać za około 100 zł. Polecam też rozejrzeć się za serią głośników Creative Inspire.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi te głośniki przez 4 lata służyły, i jakoś nie narzekam. Jedynie można się do aktualnej ceny czepiać bo wciąż po latach trzyma się około 150 zł . Tak to spoko zestawik. ( Jak coś to się one nie zepsuły po 4 latach ale zapragnąłem jakiegoś zestawu 5.1. i padło na Genius 6000)

"Creative T3100... Łupanie i zamuła"

Wg mnie tylko wtedy jak słucha się muzyki klasycznej, w wersji techno (niezbyt udanej) :laugh:

(Bez urazy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, dla mnie wszystkie dyskusje na ten temat (muzyka/audio) są szansą dla mnie i rozmówcy na dowiedzenie się czegoś nowego :)

hmmm to było na rocku, ale mogę być bardziej wybredny niż Ty :) no i... ja też długo używałem np X530, a teraz bym się pewnie załamał ich brzmieniem... I te Creative też mi kiedyś pasowały. Czas zmienia podejście :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to taki nasz mały offtop ;) moim zdaniem autor nie ma co zmieniać siekierki na kijek - jak będzie miał ze 300zł do wydania to będzie w tym sens, a tak to wszystkie głośniki będą ~na tym samym poziomie... szkoda kasy na kręcenie się w kółko... to samo z klawiaturą i myszą (o ile autor nie gra w fps'y). Kupił bym spokojnie monitor, 19, bo to chyba najoptymalniejszy wybór i tyle, a z czasem i potrzebami wymieniał resztę. Bo teraz to takie właśnie dreptanie w kółko... Sam tak wtopiłem trochę kasy (akurat na głosniki/słuchawki) i dobrze wiem o czym mówię ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że sam w Creative T3100 bym tu zainwestował ( to nie są akurat byle jakie głośniki, sam jeszcze czasem do nich wracam ), inne zdanie mam o tej klawiaturze i myszce lecz sam nie będe tego użytkował i sam już się w tybór tych rzeczy nie wtracam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tansza o 90zl i ma 1gb

Jak ma więcej pamięci, to nie znaczy że jest lepsza. 5670 jest dużo wolniejsza od 6770. Jeśli już brać tańszą, to tę HD 6750 wskazaną przeze mnie na początku tematu.

jesli pisze ze obsluguje direct 11 to obsluguje tez 9 i 10? i czy direct 10 obsluguje xp?

Jak obsługuje DX11, to wcześniejsze też. Widows XP obsługuje tylko DX9, do wyższych potrzebna jest Vista lub Siódemka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...