Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

kubadrago

czy ten zestaw jest dobry jak na 1600zł

Recommended Posts

Ja sam przy Vartex 471250502-8040 czyli HD6770 pozostał, może i HD5670 ma 1 GB, lecz przy tym monitorze acera przy pracy w 1366 x 768 spokojnie 512 MB wystarczy, a sama karta HD6770 jest sporo wydajniejsza i zapewni Ci komfort użytkowania przez dłuższy czas.

A na obsługę DX11 nie warto nawet patrzeć przy takich grafikach. Płynnie na wysokich detalach raczej w nic nie pograsz.

Tak jak wyżej. Proponuję patrzeć na benchmarki i testy a nie liczby i cyferki.

co do rozdzielczosci to wybieram taka zeby litery sie dobrze czytalo, ale nie byly za duze, a czy ta karta starczy np na max grafike w crysis2 dragon age2 i shogun2(na razie mam demowki, ale poluje na crisisa 2) przy zalozmy 2 armii z 10 odzdzialow

W powyższe gry pograsz bez problemu na prawie najwyższych/najwyższych detalach w rozdziałce nawet i 1680x1050.

O to bym się nie martwił.

E: oczywiście jeśli bierzesz pod uwagę grafiki typu 5770 i 6770 a nie 5670 :)

Jak na dzisiejsze czasy to sprzęt nie jest jakimś super wydajnym kombajnem i zapewne nadaje się na typowo prostę i nie wymagające gry :).

Na pewno przydałby się upgrade w najbliższym czasie.

a jaka jest roznica w grach przy wiekszych rozdzielczosciach?

Na pewno można zobaczyć więcej detali lecz często kosztem wydajności.

Myśle że warto pozbierać trochę pieniędzy i wziąć kiedyś jakiś monitorek z Full HD. W każdej chwili będzie można zmienić rozdzielczość na trochę mniejszą a na tej grafice wszystko byłoby raczej płynne i ładnie wyglądało.

Co do mniejszych literek, to jaki jest problem w tym aby zwiększyć czcionkę ? Jeśli to przeszkadza to w każdej chwili można to zmienić.

Ale wszystko będzie dobrze czytelne :)

z tego co pamiętam czcionka jest ta sama (nie rozciąga się) bez względu na rozdziałkę (ofc gdy jest identcyzna od nominalnej). ale i tak jakoś... sam mam 19" i nie ma problemów... Kumpel ma chyba 21/22 i nie widzę większej różnicy ;)

Kumpel ma chyba 21/22 i nie widzę większej różnicy ;)

Dokładnie. W windowsie różnicy pomiędzy zwykłym a panoramiczym monitorkiem nie widać. Ale jeśli chodzi o gry i szczegóły to tutaj nie ma o czym dyskutować :). Wg mnie gra na panoramie to jest to czego trzeba ^^.

Tak czy inaczej, uważam że w dzisiejszych czasach nie warto brać 17 calowych "kwadratów", chyba że do typowo biurowych zastosowań. Na panoramie sama wygoda użytkowania jest większa i w tą stronę bym szedł :).

@down. Przestań czepiać się szczegółów ^^. Ja na takie monitory zawsze używałem tego określenia ... ale co ja będę tłumaczyć. :rolleyes:.

I skończmy z typowym offtopem. Człowiek który założył ten temat potrzebuje dobrych rad i pomocy więc nad tym postarajmy się skupić :D

DeMola ma racje, jak czytajac wasze dyskusje zapomnialem o czym jest ten temat :P,

wracajac do tematu to czy ten zestaw starczy mi na dlugi czas do nowych gier, bo moj 6letni komputer bez problemu starczal mi przez 3 lata, a potem coraz wiecej gier mi nie wchodzilo

Jeśli nie zależy ci na graniu na najwyższych detalach to ten sprzęcik spokojnie da rade jakieś 2-3 lata. Ale znając rozwój informatyki i sprzętu to naprawdę trudno przewidzieć czy dałbyś rade odpalić Battlefielda 4 itp :).

Przecież zawsze można dokupić lepszą grafikę :).

W ciagu najblizszych 2 lat nie powienienes doswidczyc zadnych klopotow podczas grania na wysokich detalach.* Potem moga sie pojawic problemy, bo wyjada nowe konsole i tworcy gier nie beda ograniczani obecnymi, slabymi osiagami x'a i PS3. Wtedy zaczna sie problemy, przynajmniej w przypadku tytulow, ktore beda projektowane na nowe konsole. Podobnie, jak to bylo z PS2, stara generacja przez pewien czas bedzie na rynku popularna i wiele gier bedzie mialo grafike zredukowana do ich poziomu, co pozwoli na komfortowa gre na budzetowym PC.

* - wyjatkiem moga byc gry projektowane pod PCty, a nie konsole. Nie liczylbym np. na to, ze taki BF3 pojdzie na maksymalnych detalach, bo gra, jak chwala sie tworcy, ma byc bardzo ladna, a to stworzy pewne wymagania sprzetowe. Nie bedzie jednak problemow z grami opartymi na silniku Unreal Engine 3 itp. A jak wiadomo wiekszosc gier zatrzymala sie graficznie na poziomie Bioshocka lub Gears of War i z takimi grami problemow miec nie bedziesz.

czy moglibyscie mi polecic jakies dobre i tanie rpg,strategie,fps,itp(czyli jakies podobne gatunki) nie sportowe, wyscigowe(do ktorych nie nie mam ale po prostu ich nie kupuje, ale gdyby byl np nfs shift w cda to bym zagral), bijatyki jak street fighters, teken, mortal combat, nie symulatory.

gry ktore nie wymagaja polecen: dragon age, crisis, TW shogun, mass effect.

gry o ktorych chcialbym znac opinie:(wiedzmin, assassin, bioshock,alien vs predator, stalker, fear(poza 1)) -wszystkie czesci

inne gry w ktore gracie, sa fajne i mizernie lub w ogule nie dzialaja na kopmie P:1,6ghz, KG:256mb R:512mb (np gothic 3 lub hellgate london ( zacinaja sie jak cholera (jakby co to to jest taka choroba ;) ale są super, moze dla tego nie wchodza)

Kubadrago. Aby poczytać opinie innych lub dowiedzieć się czegoś o grach to radziłbym nie pisać tego w temacie o sprzęcie komputerowym tylko iść do działu poświeconemu grom i tam czegoś poszukał lub ewentualnie założył poprawnie nowy temat.

gry które mam na półce:

Gears of War, Crysisy (ostatni najgorszy - graj na najwyższym poziomie trudności to się zakochasz w tej grze xP), Settlers Dziedzictwo Królów, Heroes V, Wiedźmin 1 i 2, Bad Company 2, Dead Space 1 i 2, Mirrors Edge, Assassins 1 2 i dodatek, Devil May Cry, Half Life 2, Portal 1 i 2, MassEffect 1 i 2, Gothic 3 (4. sobie odpuść), Aliena też - mam i żałuję że kupiłem, a nawet nie ma jak odsprzedać).

i te ktorych nie mam: Modern Warfare 1 i 2, Bioshock 1 i 2, najnowszy Stalker, GTA San Andreas i IV, FEAR 2 (tylko się nie załam), Anno 1407 (to najnowsze), Dragon Age (chociaż dla mnie kicha),

to tak tyle na wstęp - na wakacje Ci starczy xD

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...