Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

GunsNroses

Karta graficzna się przegrzewa

Recommended Posts

Mój problem polega na tym, iż od dłuższego czasu mój komputer wyłącza się w trakcie używania i włącza spowrotem. W okresie zimowym miałem wymienianą kartę graficzną (geforce 8600gt na geforce gtx470) oraz +2gb ramu. Wymienialiśmy już zasilacz na mocniejszy i daliśmy nowy twardy dysk, ale z tego co wynika problem polega na tym, iż karta graficzna się przegrzewa. Po niecałych 10 min grania w Wiedzmina 2 (na najwyższych detalach działa ultra płynnie) karta graficzna jest tak nagrzana, że można się nią oparzyć i widocznie to jest problem. Czego to może być wina i co można z tym zrobić (oprócz przystawienia wentylatora).

Z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Jak rozumiem GTX470 jest zwykły, refrencyjny?

Dla tej karty temperatura pracy wynosi ~92C, więc nie dziwota że może być ciepła. Jeśli temperatura w grze się utrzymuje wokół tej wartości, to się kompletnie nie masz o co martwić. Ten typ po prostu tak ma - karta jest do tego przystosowana.

Link to comment
Share on other sites

Trochę niewiele mówi taki model, ale na 99% jest to referent. Także wysokie temperatury to dla tej karty norma i nie należy się ich obawiać (no chyba że podczas gry wyjeżdża poza 100C).

Jeśli karta ma temperatury w okolicach ~92C, to nie ma mowy o jej przegrzewaniu się.

Link to comment
Share on other sites

1.Instalujemy program HWMonitor.

2.Włączamy go.

3.Włączamy dowolną grę (lepiej jakąś bardziej wymagającą) NIE zamykamy programu HWMonitor.

4.Gramy jakieś 15 min.

5.Wyłączamy grę-temperatura zapisana jako max to temperatura w stresie.

Jaki masz zasilacz i obudowę?

Link to comment
Share on other sites

Możliwości sprawdzenia temperatury w stresie jest oczywiście dużo więcej (na przykład można włączyć test w OCCT ale tego nie polecam bo jeżeli chłodzenie faktycznie nie wyrabia to karta może się usmażyć) podałem po prostu ten który wydał mi się najprostszy.

Link to comment
Share on other sites

Widocznie jeśli po 7 minutach do niej doszło a potem się wyłączył to temperatura przekroczyła dopuszczalny próg :P Może w tego wieśka ustawiłeś sobie uberpróbkowanie i grafe na ultra, to się nie dziwię, mi też się komputer wyłączył :P

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się trzymanie czegoś takiego w komputerze jest nierozsądnym pomysłem o czym naprawdę wiele osób w tym ja (choć o wiele mniej drastycznie bo wywaliłem "zasilacz" Logic z kompa w samą porę) się przekonało. Więc nawet jeżeli nie jest to przyczyną to dobrze zrobisz wywalając ten kawałek złomu.

@matidop Pół płyty głównej :smile: ?

@GunsNroses Jaki masz na to budżet?

Link to comment
Share on other sites

Pół płyty głównej = 2 sloty RAM, 1 port SATA + gratis wszystkie tylne porty USB -_- Ogólnie to jakoś fazowo szło po czym się sam spalił na lini 5V i poszedł do wymiany i w serwisie się spalił do reszty z tego co wiem.Teraz mam na szczęście nowego pieca :)

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...