Skocz do zawartości

CDA 07/2011 zawartość


Smuggler

Polecane posty

No dobra, nie będę się upierać, po prostu się nieco rozczarowałem, bo liczyłem na odważny krok wykonany przez redakcję, ale przyjmuję do wiadomości, że to nie wasza wina, że pupy nie widać, tylko artysty odpowiedzialnego za artwork.

Co do kobiet na okładce, to były jakieś tam możliwości... Dziwi mnie, że jeszcze nie daliście okładki z nową, śliczną, panną Croft. Na okładcę z Batmanem mogł się znaleźć art gdzie oprócz Batka jest także Catwoman, no ale to już pewnie inne czynniki zadecydowały o wyborze okładki (np. fakt że okładkę z Larą dała już konkurencja)

Także spoko, moja culpa, trzymam kciuki za artworki z babeczkami (co one będą trzymać w rękach już mnie nie interesuje :P ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 294
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Co do kobiet na okładce, to były jakieś tam możliwości... Dziwi mnie, że jeszcze nie daliście okładki z nową, śliczną, panną Croft. Na okładcę z Batmanem mogł się znaleźć art gdzie oprócz Batka jest także Catwoman

To fajnie, że znalazłeś taki art, ale my nie szukamy artów okładkowych w sieci. One muszą być w bardzo wysokich rozdzielczościach, na warstwach, specjalnie przygotowane z myślą o okładce. Zwykła tapeta z internetu nie wystarczy.

no ale to już pewnie inne czynniki zadecydowały o wyborze okładki

Właśnie - czynników decydujących o doborze grafiki na okładkę jest wiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, no. Widzę, że zaczerpnęliście z Playa pomysł na rubryczkę kontr opinii. Fajnie bo uważam ją za ciekawą rzecz pozwalającą spojrzeć na tę samą sprawę z różnych punktów widzenia.

No i że się tak zapytam, jaki Smuggler miał wkład w rysunek Otisa? Podrzucił jakiś pomysł?

No i ostatnie pytanie... Za który samochód w car washu przebrał się Smuggler? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywne zaskoczenie :tongue:! Po pierwszych stronach raportu z E3 (tych pełnych zdjęć) już się spodziewałem przerostu formy nad treścią... A tutaj tekstu pojawiło się więcej, niż w relacjach z dwóch poprzednich lat razem wziętych. Kawał świetnej roboty :laugh:!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kobiet na okładce, to były jakieś tam możliwości... Dziwi mnie, że jeszcze nie daliście okładki z nową, śliczną, panną Croft.

Wszystko przed nami...

No, no, no. Widzę, że zaczerpnęliście z Playa pomysł na rubryczkę kontr opinii.

A oni od nas numeracje stron. Bo jak wiadomo nikt nigdy wczesniej tego nie robil...

No i że się tak zapytam, jaki Smuggler miał wkład w rysunek Otisa? Podrzucił jakiś pomysł?

Pomysl byl Otisa, a ja rysowalem, to oczywiste.

No i ostatnie pytanie... Za który samochód w car washu przebrał się Smuggler? :D

Za dlugie czerwone lamborhini

Pozytywne zaskoczenie :tongue:! Po pierwszych stronach raportu z E3 (tych pełnych zdjęć) już się spodziewałem przerostu formy nad treścią... A tutaj tekstu pojawiło się więcej, niż w relacjach z dwóch poprzednich lat razem wziętych. Kawał świetnej roboty :laugh:!

jest o czym pisac, to sie pisze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pozytywnie przyjąłem nowy numer, szczególnie ze względu na obecność Gothic'a, ale również ciekawych artykułów - jak, np. "Wojny przeglądarek", "Modern Warfare 3 vs Battlefield 3" - Tutaj muszę powiedzieć, że na takie werdykty jeszcze za wcześnie :P, no i wszelkie recenzja, jak DSIII. Jeden z najlepszych numerów. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Numer fajny, tylko do jednego mam zastrzeżenia - jak robicie gameplay na płytę, to się bardziej postarajcie zrobić coś ambitnego. Alice: Madness Returns - cały filmik jest z początkowej fazy gry, do tego pierwszą jego połowę zajmuje początkowa oskryptowana scena. Jeśli doszliście tylko do najdalszego etapu pokazanego na filmiku... to słabi z Was gracze. Poza tym technicznie jakość też pozostawia wiele do życzenia. Jeśli nie ma komu w redakcji robić takich rzeczy to zapraszam do współpracy :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer fajny, tylko do jednego mam zastrzeżenia - jak robicie gameplay na płytę, to się bardziej postarajcie zrobić coś ambitnego. Alice: Madness Returns - cały filmik jest z początkowej fazy gry, do tego pierwszą jego połowę zajmuje początkowa oskryptowana scena. Jeśli doszliście tylko do najdalszego etapu pokazanego na filmiku... to słabi z Was gracze. Poza tym technicznie jakość też pozostawia wiele do życzenia. Jeśli nie ma komu w redakcji robić takich rzeczy to zapraszam do współpracy :cool:

Gameplaye zrobil Enki, pretensje prosze kierowac do niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enki jako montażysta gameplayów nic tu nie zawinił, bo tak krawiec kraje, jak mu materiału staje. Wytłumaczenie jest bardzo proste - płyta idzie do tłoczni wcześniej niż pismo do drukarni. Jeśli dostajemy jakąś grę do recenzji dzień przed wysyłką płyty, to efekt jest niestety taki, że gameplay przedstawia początek gry - bo recenzent po prostu dalej nie zdążył dojść. A o nasze umiejętności w kwestii gier nie musisz się martwić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest odpowiedzialny za okladki. Rozpaczliwy apel kieruj raczej do ludzi tworzacych arty do hitowych gier, ktore maja szanse zawitac na okladke. Jesli masz 10 graf do wyboru i na 10 jest koles trzymajacy roznorakie formy oreza, to nawet najrozpaczliwsze apele do redakcji nie dadza rady. Sami tez wolimy panny niz kolesi (takze na okladkach) ale z pustego i Salomon nie naleje.

Niekoniecznie. Można mieć ładny art na okładkę, a nią samą spaskudzić niepasującym logiem i gigantycznymi napisami, bo przecież Wiekie Mityczne Badania wykazały, że statystyczny czytelnik jest ślepy.

To fajnie, że znalazłeś taki art, ale my nie szukamy artów okładkowych w sieci. One muszą być w bardzo wysokich rozdzielczościach, na warstwach, specjalnie przygotowane z myślą o okładce. Zwykła tapeta z internetu nie wystarczy.

Niektóre tapety są na czarnym lub białym tle, więc wyodrębnienie konkretnej postaci nie powinno być problemem - vide podlinkowana wcześniej Catwoman.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem... Dlaczego mam wrażenie, że dla wielu, okładka jest ważniejsza niż treść. Czy to takie ważne ? Mogę kupować CDA, nie mając okładki, tylko białe tło... Więc proponuję skończyć dziwne dyskusje na temat tego, co będzie widniało na pierwszej "stronie"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre tapety są na czarnym lub białym tle, więc wyodrębnienie konkretnej postaci nie powinno być problemem - vide podlinkowana wcześniej Catwoman.

No patrz, jakie to wszystko proste, kiedy nie ma się pojęcia, o czym się pisze. :) Co nam z takiej postaci wyciętej z tapety, skoro potrzebujemy na okładkę grafik o rozdzielczościach liczonych w tysiącach, a nie ogryzka o wymiarach, dajmy na to, 1207 x 568 pikseli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre tapety są na czarnym lub białym tle, więc wyodrębnienie konkretnej postaci nie powinno być problemem - vide podlinkowana wcześniej Catwoman.

No patrz, jakie to wszystko proste, kiedy nie ma się pojęcia, o czym się pisze. :) Co nam z takiej postaci wyciętej z tapety, skoro potrzebujemy na okładkę grafik o rozdzielczościach liczonych w tysiącach, a nie ogryzka o wymiarach, dajmy na to, 1207 x 568 pikseli?

Wujek Google dobrze radzi, wujek nigdy Cię nie zdradzi.

Miłego tworzenia:

http://www.mafia2family.com/img/news_img/1.jpg

http://rian.fragland.net/gow2_kratos_throne.jpg

http://images3.wikia.nocookie.net/__cb2010...2_Artwork02.jpg

http://www.gametrailers.com/users/Shepard-...g&id=534260

No patrz, jakie to proste - 2 minuty i znalezione. :smile: Polecam szczególnie dwa ostatnie linki. A przedostatni artwork to wprost idealny na okładkę. Pod warunkiem, że nie zasłaniałyby jej równie duże litery!

EDIT: MORE! (tak na przyszłość)

http://images.vg247.com/current//2011/06/2...sscreerev01.jpg

http://www.hybridgames.co.uk/lite/driver-s...2-6378x4085.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/819/m...bclv305191.jpg/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na płytę dołączoną do CDA i ...łeeeee, co to jest??? siakis rpg z przed3 lat, strategia i przygodówka....a gdzie MW 2 chocby? No gdzie?

hehehehe, Smuggler zartuje;-) ale sam powiedz ile razy czytałes cos równie mądrego , stworzonego przez jakiegos mędrca? ciekawe czy i tym razem gul ci skoczył czy popadłes w rutynę;-)

tak serio to nie mam pojecia jak to robicie. Tzn mam, wiem jak z prawno- biznesowego punktu widzenia wygląda zakup licencji.

Pytanie jakim cudem sie wam to opłaca bo weźmy ten nr- łaczna wartośc gier z płyty sprzedawana w np Empikach przekracza tak z 4 razy cene CDA . Albo i wiecej. No ale co tam, działa jakos wam ta machina, nam sie tylko małym żuczkom cieszyc a nie menrkowac nad istota sprawy;-)

choc przyznam , ze cda kupuje od kilku lat a JEDYNE co zagrałem z płyty do Deluxe Ski Jumping i Braid;-) . Mam nawet niezlego PC , zdolnego ruszyc Wieska II ale wolę konsole , CDA kupuje bo bardzo mi sie fajnie je czyta (btw jak CDP nie wyda Wieska na PS3 to i przyjdzie pograc na myszce i klawierce jak za dawnyyyyych zamierzchłych czasów)

aha, gratulacje da mr Jedia'a , który obudził sie z długieegooo snu i zaprzestał naparzac o Kaloryferowym. Tak pan trzymaj bo równy w sumie jesteś gośc co udowadniałes....okazyjnie gdy naszła cie awangarda by nie pisac o Kaloryferowym;-)

btw kupuje PSX Extreme od lat. I jak uważałem waz layout za lepszy , tak po zmianie wydawcy i faceliftingu pisma PE prezentuje sie IMO lepiej. Postawili na minimalizm. Sprawdźcie, rozwarzcie drobne korekty , cho wiadomo, to kwestia gustu.

Pozdro i do nastepnego.

Ps- aha mam zamiar dac komus tę płyte z grami, osoba ta grała już w Gothica 3 ale w dodatek już nie. Czy dodatek działa oddzielnie czy trzeba instalowac podstawke a potem dodatek czy moze...inaczej ;-) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numerek "czyma" poziom i jest to pewnie ostatni tak bogato wyposażony w recenzje CDA do czasu, kiedy znów będzie wysyp nowych gier.

Odnośnie prezentacji kobitek z targów E3 - myślałem, że stężenie wielkich boobsów jest wyższe, a tu taka niespodzianka. Coś nie skąpo ubrane te panie były...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest odpowiedzialny za okladki. Rozpaczliwy apel kieruj raczej do ludzi tworzacych arty do hitowych gier, ktore maja szanse zawitac na okladke. Jesli masz 10 graf do wyboru i na 10 jest koles trzymajacy roznorakie formy oreza, to nawet najrozpaczliwsze apele do redakcji nie dadza rady. Sami tez wolimy panny niz kolesi (takze na okladkach) ale z pustego i Salomon nie naleje.

Niekoniecznie. Można mieć ładny art na okładkę, a nią samą spaskudzić niepasującym logiem i gigantycznymi napisami, bo przecież Wiekie Mityczne Badania wykazały, że statystyczny czytelnik jest ślepy.

To fajnie, że znalazłeś taki art, ale my nie szukamy artów okładkowych w sieci. One muszą być w bardzo wysokich rozdzielczościach, na warstwach, specjalnie przygotowane z myślą o okładce. Zwykła tapeta z internetu nie wystarczy.

Niektóre tapety są na czarnym lub białym tle, więc wyodrębnienie konkretnej postaci nie powinno być problemem - vide podlinkowana wcześniej Catwoman.

Zdumiewajace jak dla was wszystko jest proste i oczywiste i jasne. Czasem sie zastanawiam po co ludzie studiuja, ucza sie, doksztalcaja, nabywaja skilla praktyka itd. A przeciez mozna po prostu stanac z boku, popatrzec i juz wszystko wiedziec LEPIEJ... :rolleyes:

EEEEEEEEE nie wiem cZY TO WINA ANTYWIRA ALE KASPERSKY WYKRYŁ MI WIRUSA W A VAMPIRE STORY.......... :huh:

Nie przejmuj sie, tez mam Kaspera i kazalem mu sie odstosunkowac :)

aha, gratulacje da mr Jedia'a , który obudził sie z długieegooo snu i zaprzestał naparzac o Kaloryferowym. Tak pan trzymaj bo równy w sumie jesteś gośc co udowadniałes....okazyjnie gdy naszła cie awangarda by nie pisac o Kaloryferowym;-)

Jezu, ludzie za gwalt na jezyku polskim powinni COS obcinac... Bez urazy ale to jest jeszcze gorsze niz uzywanie "bynajmniej" jako synonimu "przynajmniej" + "epickie costam" na dodatek.

Wez sobie sprawdz w slowniku co to jest awangarda, nie wierz temu, co ludzie wpisuja na demotywatorach

btw kupuje PSX Extreme od lat. I jak uważałem waz layout za lepszy , tak po zmianie wydawcy i faceliftingu pisma PE prezentuje sie IMO lepiej. Postawili na minimalizm. Sprawdźcie, rozwarzcie drobne korekty , cho wiadomo, to kwestia gustu.

A zobacze, zobacze jak wygladaja po tej zmianie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ciekawe, co mielibyśmy zrobić z napisem "Vito Scaletta", logosem gry i samochodem, skoro grafa nie ma warstw?

Za słabe - ziarno i artefakty kompresji. W dodatku kompozycyjnie ten art nie nadaje się na okładkę, bo trzeba byłoby brzydko uciąć Kratosowi łapy.

Brak warstw bardzo utrudnia edycję grafiki, kiedy trzeba np. przyciemnić pstrokate tło, żeby nie gryzło się z napisami.

Patrz wyżej. Rozdzielczości i jakość też w kilku przypadkach nie porażają, a część kompozycyjnie jest do bani. To nie działa tak, że każdy ładny obrazek nadaje się na okładkę.

No patrz, jakie to proste - 2 minuty i znalezione. :smile:

Jak już wspominałem - wszystko jest proste, kiedy jest się ignorantem. :)

Brak warstw. Wycięlibyśmy sobie Ezio i co byśmy z nim zrobili? Domalowali tło czy walnęli go na jednokolorowy placek? Nie każda grafika wygląda na czarnym tle tak dobrze jak ta z aktualnego numeru CDA.

Jak na moje oko dosyć niefortunne pod względem kompozycji.

Logo na środku arta + brak warstw - suuuuper, całe szczęście, że dałeś nam tego linka. :)

Wielkie dzięki za linki do graf, które do niczego nam się nie przydadzą, ale daruj już sobie - poważnie. Wziąłeś pod uwagę np. to, że niekoniecznie wolno sobie beztrosko "pożyczyć" jakaś grafę znalezioną w necie? Zresztą - z mojej strony koniec tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek Google dobrze radzi, wujek nigdy Cię nie zdradzi.

To powiedz wujkowi, ze na okladke to trzeba cos w 5000x3000 najlepiej, albo i wiecej, do tego najlepiej na warstwach, jak psd.

Pomijajac fakt, ze nie mozemu sobie brac "co sie znajdzie w necie" bo np. niektorzy maja do tego prawa, sa embarga i inne obostrzenia.

Oraz 1001 innych powodow, ktore sprawiaja ze tworzenie pisma jest """"troszke"""" bardziej skomplikowane niz wam sie wydaje.

Proponuje teraz isc na sale operacyjna i doradzic neurochirurgowi jak ma ciac i co, nie marnuj sie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Starzec

Ja wczoraj wydałem kwotę na pismo i w sumie jestem usatysfakcjonowany, tylko niepotrzebnie ten tekst o wojnie przeglądarek daliście, można było coś ciekawszego w to miejsce wrąbać.

Odkryłem też ukryty napis na okładce o wieśku i potarłem go i patrzcie: ''lakier'' zszedł z napisu i tekst jest teraz biały. To samo z dyskobolem. Co do pełniaków, to Gothica 3 schowałem jak najszybciej do szafy a zainstalowałem Vampyre Story i za jakiś czas zagram.

Ogólnie to było dobrze, ale mogło być lepiej :smile: co jest znamienne dla wszystkiego co kupuję. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze CD-Action jest tak świetne,ze przeczytalem 3 numery do konca,ale tego co byl teraz nie dawno poprzedni nie kupilem,bo slabo z kasa i teraz ten kupilem z gothicem i mam taki problem nie chce mi sie czytac :D chyba musze kupic Red Bulla albo Tigera jakiegos zajefajnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób wspomniało, że wrócił dyskobol. Smuggler również, w którymś z tematów, mówił, iż charakterystyczne logo ponownie zagościło na okładce. OK, bardzo fajnie, tylko dla mnie to trochę mydlenie oczu skoro dyskobol jest ukryty. Rezygnujecie z dawnej formy?

Jeszcze uwaga do wypowiedzi z FA, którą umieściliście w AR. Post, co tu dużo ukrywać, słaby merytorycznie, każdy może umieścić, a następnie zjechać. Jednak warto zauważyć, że w różnych tematach dotyczących CD-A (m.in. w "Co mnie najbardziej denerwuje...") pojawiają się opinie, których autorzy w sposób rzetelny wyjaśniają dlaczego CD-A nie spełnia ich oczekiwań. Może warto zmierzyć się z takimi poglądami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...