Skocz do zawartości

CDA 07/2011 zawartość


Smuggler

Polecane posty

  • Odpowiedzi 294
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Filipek jak już masz ten numer to napisz co mówi "tajny przekaz" w lewym dolnym rogu okładki. Bo przeglądałem numer w zwykłym kiosku (więc nie mogłem zdjąć foli) i tam pisało, że czegoś w następnym numerze nie będzie. Nie wiem czego bo nadruk na foli zasłonił :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filipek jak już masz ten numer to napisz co mówi "tajny przekaz" w lewym dolnym rogu okładki. Bo przeglądałem numer w zwykłym kiosku (więc nie mogłem zdjąć foli) i tam pisało, że czegoś w następnym numerze nie będzie. Nie wiem czego bo nadruk na foli zasłonił :(

W następnym numerze

o wiedźminie 3

żadnych informacji nie będzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałem jeszcze całości... ale trochę się wypowiem.

Numer wypada bardzo... przeciętnie. Warta uwagi rzecz to jeno Cover DVD (naprawdę dobry!), reszta zaś jest bardzo nijaka.

Zacząłem od interesującej mnie recenzji Duke'a autorstwa Gregoriusa. No, poczułem ulgę. Gra tak głośna jak ta, zasługuje na dobrze napisaną recenzję. Po przeczytaniu tej na stronie internetowej, zawiodłem się przeokropnie. Natomiast recenzja w piśmie jest wprost nieporównywalnie lepsza. Fajnie się czyta, a autor nie ograniczył się do lamentów, pojękiwań i porównywania Duke'a do innych produkcji.

Potem przeczytałem jeszcze parę recenzji - fajnie się czytało o Alice. Natomiast na minus wyróżniła mi się recka Black Mirror III. Jakaś taka... nijaka. Bez serca.

Dalej wziąłem się za E3. Dziwny artykuł o B3 i MW3 - również przeciętny, nijaki. Właściwie to nie dowiedziałem się zbyt wiele... całość była jakby o wszystkim i o niczym... Nie potrafię tego wytłumaczyć.

Dalsze artykuły były OK.

Później wezmę się za NL i AR (i pewnie coś skrobnę na forum).

Pisałem to już wiele razy, lecz się powtórzę: przeciętnie. Bardzo przeciętnie. Po prostu dawniej w CDA był pewien pierwiastek, wyróżniający czasopismo na tle KŚG, Play'a czy innych pism. Teraz tego nie ma... Nie, żeby numer był zły. Jest taki, jak ostatnio każdy inny. I ta rutyna trochę mi się już przejadła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałem jeszcze całości... ale trochę się wypowiem.

Numer wypada bardzo... przeciętnie. Warta uwagi rzecz to jeno Cover DVD (naprawdę dobry!), reszta zaś jest bardzo nijaka.

Zacząłem od interesującej mnie recenzji Duke'a autorstwa Gregoriusa. No, poczułem ulgę. Gra tak głośna jak ta, zasługuje na dobrze napisaną recenzję. Po przeczytaniu tej na stronie internetowej, zawiodłem się przeokropnie. Natomiast recenzja w piśmie jest wprost nieporównywalnie lepsza. Fajnie się czyta, a autor nie ograniczył się do lamentów, pojękiwań i porównywania Duke'a do innych produkcji.

Potem przeczytałem jeszcze parę recenzji - fajnie się czytało o Alice. Natomiast na minus wyróżniła mi się recka Black Mirror III. Jakaś taka... nijaka. Bez serca.

Dalej wziąłem się za E3. Dziwny artykuł o B3 i MW3 - również przeciętny, nijaki. Właściwie to nie dowiedziałem się zbyt wiele... całość była jakby o wszystkim i o niczym... Nie potrafię tego wytłumaczyć.

Dalsze artykuły były OK.

Później wezmę się za NL i AR (i pewnie coś skrobnę na forum).

Pisałem to już wiele razy, lecz się powtórzę: przeciętnie. Bardzo przeciętnie. Po prostu dawniej w CDA był pewien pierwiastek, wyróżniający czasopismo na tle KŚG, Play'a czy innych pism. Teraz tego nie ma... Nie, żeby numer był zły. Jest taki, jak ostatnio każdy inny. I ta rutyna trochę mi się już przejadła.

Sprawa jest prosta - gdy gra budzi emocje, te emocje sa wowczas w tekscie. Jesli gra jest bezplciowa, to nie oczekuj fajerwerkow w recenzji, chyba ze jest koszmarnie zla, to wtedy TEZ budzi emocje, tylko juz inne.No i pismo to nie tylko recenzje - zapraszamy do publicystyki chocby. A jak przeczytasz mnie wiejcej calosc pisma, wtedy mozna ferowac wyroki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne obserwacje:

- Cóż, Batman: Arkham City i AC: Revelations zapewnią mi rozgrywki na calutką jesień, na pewno ;D (bo to, ze obydwa będą starczały do "sfullowania" na ok. 25 - 30 godzin, też nie wątpię) - takich rewelacji nie ominę.

- Ile dostała nowa Alicja?! ILE?!!! Pierwsze wrazenie: CD-Action zeszło do poziomu czasopism polskich sprzed 10 lat, kiedy to gdy tylko gra była lepsza, niż jakaś polska kaszanka, dostawała co najmniej 7/8 w skali 1-10 (jak np. Stolen). Drugie wrażenie: gema ponioooosło. Trzecie wrażenie: po przeczytaniu recenzji stwierdzam, ze zagram na pewno - lubię schizę :) .

- Uncharted 3 i wszystko jasne - no muszę uzbierać te pieniążki na PS3, choćby za rok, dwa lata miała debiutować nowa platforma - po prostu dla trylogii Uncharted i sagi GoW (Origins, Collection, "trójka") mus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer już mam dużo ciekawych tekstów ( naprawdę :icon_eek: ) chociaż sam nie grałem, a będę w DNF, to wydaje mi się, że to trochę za niska ocena, jak na Księcia no, ale cóż wy graliście, a ja czytałem wasze wrażenia, to nieco inne spojrzenie, ale mam nadzieje, że ja przynajmniej nie powiem, że " praca i czekanie poszło na marne ".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu paru tekstów, mogę powiedzieć, że numer przyzwoity jak na numer wakacyjny, w miarę ciekawy tekst o walce BF3 z MW3, jest mała zmiana w newsach o grach, info na górze stron jest teraz na białym tle, a nie jak jeszcze w poprzednim numerze na szarym, nie wiem czy to zmiana na lepsze, wydaje mi się, że tamte bardziej rzucały się w oczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa. Na okładce o Wiedźmnie 3 żadnych wiadomości nie będzie... Nie zdziwłbym się gdyby były. Po tak śmiesznie krótkiej i niedopracowanej części drugiej i spadku na giełdzie muszą się jakoś ratować. Nie mówiąc już o tym, że po E3 sukcesu Wiedźminowi 2 nie wróżę. No chyba, że to co pokazali na konferencji (chodzi o ten pokaz wersji na 360) to była jakaś nieszczęśliwa pomyłka.

Co do samego numeru to:

1. okładka jest kozak o czym już pisałem chyba pod newsem o zawartości tego numeru i nie chodzi tutaj tylko o tą ognistą pannę z DS3, ale też o ukryte smaczki w waszym tradycyjnym chyba już stylu.

2. King`s Bounty: Wojownicza Księżniczka mnie wciągnęła na maksa, czego się nie spodziewałem szczerze napisawszy a za to plus.

3. Relacja z targów E3 taka na jaką czekałem :D

4. Podoba mi się obiektywne spojrzenie na DNF. Dobrze, że redaktor Gregu nie dał się ponieść melancholii i fali wspomnień na których gra leci.

5. Świetny tekst o tym jak sprawdzacie wydajność i przez was (tak przez was niedobre ludzie) po wakacjach zamawiam Asus`a G74SX (na raty, bo raty są dla ludzi od łopaty - jak to dawno temu śpiewał Antoś Szprycha)

No to czekam 28 dni na kolejny numer :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smuggler - przeczytałem wtedy publicystykę (aczkolwiek nie całą), ale pomyślałem, że napiszę o niej w następnym poście.

No więc teraz NL:

fajny artykuł o osobach, które zostały bogate z przypadku. Ach, jak ja chciałbym być na ich miejscu ;). Dalej w porządku, oprócz tekstu o tym, kto powinien być szefem w organizmie. Dokładnie to samo było przedstawione chyba ze 4 lata temu w CDA. Powiecie, że to było dawno i będziecie mieli rację. Ale niesmak pozostał...

AR: to samo, co zawsze. Ciekawie, kiedy trzeba, dowcipnie. Ale coś dawno w AR nie słychać antyfanów. Powiedz, Smuggler, przychodzą do ciebie jeszcze od nich listy? Czy już wyginęli?

No, to teraz publicystyka.

Fajny artykuł o graczach okiem sprzedawcy. Muszę zapamiętać to o tych artykułach promocyjnych ;).

Dziwny tekst o przeciwnikach. Ani to zbyt śmieszne (dla mnie) nie było, ani zbyt mądre... no, bo po co roztrząsać to, o czym, w gruncie rzeczy, każdy wie? Rozumiem zamierzenie tekstu - miało być humorystycznie. Może wg. niektórych i było. Mnie po prostu nie rozbawiło.

Dalej - nie wiem, czy zaliczyć to do publicystyki? - artykuł o przeglądarkach. Jenyyyyy... który to już raz? Ostatnio coś takiego było... nie pamiętam, ale na pewno nie wcześniej, niż rok temu. Przecież każdy wie, co redakcja myśli o przeglądarkach (Internet Explorer - badziew, z którego korzystanie to męka, Firefox - kombajn z górą dodatków i zrąbaną płynnością, Chrome - superszybka przeglądarka, Opera - niezawodna w (prawie) wszystkim). Panowie, to wszystko już było...

Artykuł o grach na giełdzie - no, interesujące (dla mnie) to nie było... ale cóż, mnie po prostu nie za bardzo obchodzi, który wydawca ile jest wart. Być może interesowało to kogoś bardziej obeznanego w temacie ode mnie? No cóż, mi się nie spodobało.

Jade Empire w GWŻ. Że co? Toż to jeno przeciętny erpeg, który gdyby nie uniwersum, w jakim jest osadzony, kompletnie by się nie wyróżniał... Zgoda, walka była fajna i przyjemna. Ale znając inne gry Bioware myślę, że JE najmniej z nich zasługuje na ten dział... Cóż, moja ocena. Ale, z tego, co pamiętam, gra dostała chyba 8+ i jakoś się nią nie zachwycaliście... Przynajmniej nie aż tak bardzo.

Dobra, Qńczę, wstydu sobie oszczędzę, bo Smuggler zaraz znajdzie takie argumenty, aby zupełnie zmienić mój punkt widzenia, że się nie pozbieram do 200 numeru ;)

PS @ Smuggler - zgadzam się, nie można niczego oceniać bez zaznajomienia się z (mniej więcej) całością. Aczkolwiek miałem wtedy mniej więcej nakreślony obraz numeru.

EDIT: Sprawdziłem dokładnie. Tekst o przeglądarkach był 3 NUMERY TEMU! No, to już jest lekka przesada...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieco bolą te babole zawarte w recenzji alicji, a najbardziej ten o "udźwiękowieniu". chris vrenna tylko po częsci (miałkiej) skomponował muzę do madness returns, ale większą częścią zajęli się jason tai i marshall crutcher (wypadałoby to nadmienić, moim skromnym). + nie jest od członkiem nine inch nails od hm... 14 lat, a aktualnie pogrywa m.in. u marilyn mansona. ale to tylko takie czepialstwo nin-alicjo-faga. bardzo miło, że cda doceniło te grę :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smuggler - przeczytałem wtedy publicystykę (aczkolwiek nie całą), ale pomyślałem, że napiszę o niej w następnym poście.

No więc teraz NL:

fajny artykuł o osobach, które zostały bogate z przypadku. Ach, jak ja chciałbym być na ich miejscu ;). Dalej w porządku, oprócz tekstu o tym, kto powinien być szefem w organizmie. Dokładnie to samo było przedstawione chyba ze 4 lata temu w CDA. Powiecie, że to było dawno i będziecie mieli rację. Ale niesmak pozostał...

Mam baze tekstow, ktore byly w NL ale czesta sa na roznych stronach pod roznymi tytulami, niekiedy dubli sie uniknac nie da. Z drugiej strony przypowiastka wiecznie zywa i zawsze prawdziwa :P

. Ale coś dawno w AR nie słychać antyfanów. Oj, chyba Wania coś za mało roboty ma ;). Powiedz, Smuggler, przychodzą do ciebie jeszcze od nich listy? Czy już wyginęli?

Czasem sie trafi, ale zwykle poza przeklenstwami itd. to nic w jego liscie nie ma. Szkoda na takich nie za duze przeciez AR.

Dziwny tekst o przeciwnikach. Ani to zbyt śmieszne (dla mnie) nie było, ani zbyt mądre... no, bo po co roztrząsać to, o czym, w gruncie rzeczy, każdy wie? Rozumiem zamierzenie tekstu - miało być humorystycznie. Może wg. niektórych i było. Mnie po prostu nie rozbawiło.

Po prostu rozne teksty dla roznych ludzi. Nie ma szansy, zeby kazdy tekst trafil ci w gusta - taki szwedzki stol - idziesz i probujesz roznych rzeczy. Ogolnie jak sie odchodzi najedzonym, to jest OK. :) A to, co ci nie smakuje, moze byc przysmakiem dla innego... i odwrotnie.

Dalej - nie wiem, czy zaliczyć to do publicystyki? - artykuł o przeglądarkach. Jenyyyyy... który to już raz? Ostatnio coś takiego było... nie pamiętam, ale na pewno nie wcześniej, niż 2 lata temu. Przecież każdy wie, co redakcja myśli o przeglądarkach (Internet Explorer - badziew, z którego korzystanie to męka, Firefox - kombajn z górą dodatków i zrąbaną płynnością, Chrome - superszybka przeglądarka, Opera - niezawodna w (prawie) wszystkim). Panowie, to wszystko już było...

No to po co pisac o kartach graficznych - ilez razy byly ich testy. :) A jak wiadomo NIC sie nie zmienia przez te lata... wiec nie warto pisac o tym raz jeszcze...

Jade Empire w GWŻ. Że co? Toż to jeno przeciętny erpeg, który gdyby nie uniwersum, w jakim jest osadzony, kompletnie by się nie wyróżniał...

A jakby ta dziewczyna nie miala zgrabnej figury i cyckow, to nie bylaby ladna... :)

Dobra, Qńczę, wstydu sobie oszczędzę, bo Smuggler zaraz znajdzie takie argumenty, aby zupełnie zmienić mój punkt widzenia, że się nie pozbieram do 200 numeru ;)

Aj tam. Masz szczere prawo grymasic na teksty, szczegolnie jesli potrafisz owe marudzenie uzasadnic, co przeciez czynisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że spodobał mi się tekst na okładce

"W następnym numerze o Wiedźminie 3 żadnych informacji nie będzie"

Tekst ładnie wkomponowany w okładkę. Może w następnym numerze dodacie coś jeszcze? Na przykład wprasowane banknoty :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Ile dostała nowa Alicja?! ILE?!!! Pierwsze wrazenie: CD-Action zeszło do poziomu czasopism polskich sprzed 10 lat, kiedy to gdy tylko gra była lepsza, niż jakaś polska kaszanka, dostawała co najmniej 7/8 w skali 1-10 (jak np. Stolen). Drugie wrażenie: gema ponioooosło. Trzecie wrażenie: po przeczytaniu recenzji stwierdzam, ze zagram na pewno - lubię schizę smile_prosty.gif .

Ja tam liczyłem na 10 co najmniej. :P Gra jest rewelacyjna - zostawia wszystko, co wyszło ostatnio na PC daleeeko w tyle. I co najważniejsze - nie rozczarowuje, tak jak Duke. Przeciwnie - zachwyca i przywraca wiarę w to, że sequel nie jest zwykłym doklejaniem map (vide CoDy i inne pseudogry), tylko kolejnym doskonałym dziełem sztuki, które przeskakuje poprzeczkę ustawioną przez poprzednika.

Dacie wiarę, że seria o Alicji nie ma swojego tematu na FA? Jedna z najlepszych gier ever i nikt nie chce o nich dyskutować... Ludzie ewidentnie nie wiedzą, co dobre. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do: redaktorow, czytelnikow, kogokolwiek.

Jak nazywa sie gra ktora z ktorej screen znajduje sie w "Kiszonkowym atlasie wrogow" nad "respawnerem"? Na tym scrennie sa jakies himery czy cos i koles strzela do nich z minigun'a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...