Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Crom3ll

Rozwiązany: Kompatybilność procesora

Polecane posty

Mam płytę główną ASRock A780GXE/128M z BIOS w wersji 1.80. Chciałbym kupić do niej procesor AMD Phenom II X4 955 (BE).

Na stronie ASRock doczytałem, że ten procesor jest kompatybilny od wersji BIOS 1.60, gdzie indziej w sieci natomiast - że jeśli MOBO obsługuje technologię Hyper-Transport w wersji 3.0 (a moja obsługuje) nie będzie problemu z wydajnością tego procesora na tej płycie głównej. Trochę jednak zamieszało mi to, że skrótem HT oznaczana jest także technologia Hyper-Threading... Jako że hołduję zasadzie ograniczonego zaufania do wszystkiego wyczytanego w internecie, zwracam się z zapytaniem także tutaj.

Czy ten procesor będzie "normalnie" pracował na mojej płycie głównej? Tzn czy nie będzie miał w jakiś rażący sposób obniżonej wydajności?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi ;) Ostatnio kupiłem sobie asusa gtx 560 (jakież było moje zdziwienie gdy pojawił się w CDA ze znaczkiem jakości kilka dni później... :D ) i mój stary procek troche nie nadąża za nią :) teraz mam phenoma 3x 2,1 ghz, ale to się zmieni za pare dni jak mi przyślą 955 ;)

Jeszcze raz - dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...