Skocz do zawartości

Filmy ogólnie


Cardinal

Polecane posty

Dark Knight jeden z lepszych filmów ostatnio wydanych w kinie i IMO lepszy niż ekranizacja Spider-Mana, czy np. Hulka. Wciągnął mnie na seansie do reszty mogę szczerze polecić.

Niedawno na ekrany kin wszedł REC. Chyba bym się wybrał, chociaż miłośnikiem horrorów nie jestem. Ale raz na ruski rok...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

A ja "REC" nie polecam.

Owszem, film trzyma w napięciu, można się wystraszyć. Ale ja się boję na 99,9% horrorów czy innych im podobnych, więc tym raczej proszę się nie sugerować... :unsure: Jest parę naprawdę ciekawych momentów, jednak scenariusz jest bardzo niespójny. Ciężko wyjaśnić tę kwestię nie spoilerując, więc powiem tyle, że można by zrobić z "RECa" trzy osobne filmy. Zakończenie zupełnie nie pasuje do reszty tego, co widzieliśmy na ekranie. Ogólnie jest dużo "dziwnych zbiegów okoliczności", które zwyczajnie przeszkadzają podczas oglądania, bo widz czuje się, jakby robili z niego idiotę.

Dlatego oglądajcie na własne ryzyko. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink: oglądał ktoś filmy pt. BloodRayne lub BloodRayne2. Jak tak to współczuje a jeżeli nie to nic nie straciliście to chyba najgorsze filmy jaki kiedykolwiek widziałem już DOOM jest lepszy. I mam wielką nadzieję że ten reżyser migdy nie nakręci żadnego filmu bo to będzie więcej niż żałość. gry miały wielki potencjał ale filmy to TOTSLNE DNOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO :angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, swego czasu była akcja zbierania miliona bodajże podpisów, by Uwe Boll nie nakręcił już żadnego filmu, lecz niestety zebrali "tylko" 800 tysięcy i radosny Uwe zabrał się do obmyślania kolejnego planu zniszczenia świata przez nakręcanie koszmarnych filmów na podstawie gier :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, swego czasu była akcja zbierania miliona bodajże podpisów, by Uwe Boll nie nakręcił już żadnego filmu, lecz niestety zebrali "tylko" 800 tysięcy i radosny Uwe zabrał się do obmyślania kolejnego planu zniszczenia świata przez nakręcanie koszmarnych filmów na podstawie gier :3

Ponoć Seed nie jest aż tak tragiczny, a i Postal zapowiada się jako coś dość interesującego, może nie będzie to kino warte zapamiętania, ale przynajmniej nikt nie próbuje promować tego w podobny sposób. Kto wie, może za jakiś czas, a raczej za kilkanaście produkcji, nauczy się robić dobre filmy ? Na obecną chwilę to przeciętniak, nie jest najlepszy, nie jest najgorszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Uwe mozna zreszta poczytac, w ktoryms numerze CDA. On tam przyznaje sie, ze zdaje sobie calkowicie sprawe z tego jak jego filmy sa odbierane, ale widac jest chyba malo samokrytyczny, bo sam ma je za cos naprawde dobrego i nie widzi powodu zeby sie musial z nich wstydzic :P A nawet po zebraniu tych 800 tysiecy podpisow powinien odpuscic, bo to widac jak na dloni, ze ludzie po prostu nie chca jego gniotow ogladac.

Tymczasem ja ostatnio obejrzalem komedie Meet Dave (wyjatek dla mnie bo prawie nigdy komedii nie ogladam) z Eddym Murphym i musze przyznac, ze calkiem niezla. Nie ogladalem jakos duzo filmow z tym aktorem, wiec w stosunku do reszty nie za bardzo moge sie odniesc, ale Poznaj Dejwa mi sie podobalo. Polecam ludziom, ktorzy chca czasem sie posmiac ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem ja ostatnio obejrzalem komedie Meet Dave (wyjatek dla mnie bo prawie nigdy komedii nie ogladam) z Eddym Murphym i musze przyznac, ze calkiem niezla. Nie ogladalem jakos duzo filmow z tym aktorem, wiec w stosunku do reszty nie za bardzo moge sie odniesc, ale Poznaj Dejwa mi sie podobalo. Polecam ludziom, ktorzy chca czasem sie posmiac ;)

A oglądałeś wersję zwykłą, czy z dubbingiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to nie dawno oglądałem "Amercian Gangster" i mogę spokojnie polecać ten film.

Też polecam. Wprawdzie czasami bliżej mu do dokumentu niż jakiegoś kina sensacyjnego, ale mimo to warto obejrzeć. Kilka scen jest naprawdę dobrych, a również fakty o skali korupcji w tamtych czasach są przerażające; wiadomo, że ktoś zawsze będzie to robił, ale taka wielka organizacja...? Mało chlubny fragment z historii USA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight jeden z lepszych filmów ostatnio wydanych w kinie i IMO lepszy niż ekranizacja Spider-Mana, czy np. Hulka. Wciągnął mnie na seansie do reszty mogę szczerze polecić.

Nosz kurde, zgadzam się z fanem Stali, coś ze mną nie tak :P . Co prawda Hulka nie widziałem, ale ekranizacja Batmana 100 razy lepsza niż Spedeya.

A tak w ogóle, to Joker jest moją ulubioną postacią z dzieciństwa ( tu przypomniałem sobie śpiewaną przez niego, w jakiejś bajce, piosenkę: ,,Jingle bells, Batman smells...''-nie pamiętam co było dalej, ale też pewnie było ciekawie... :P )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wersja dubbingowana to masakra... Nie polecam. :P

A tak wogole to znacie jakikolwiek film, ktory bylby lepszy z dubbingiem niz w wersji oryginalnej czy z napisami? Zawsze niemal polski dubbing to tragedia. Wyjatkiem jest moze Shrek (no i cos tam moze by sie jeszcze znalazlo). Ja nie wiem, czy to tylko polski dubbing jest taki tragiczny, czy w innych krajach tez. Wogole nie trawie filmow ze sztucznie podkladanymi glosami. Kilka razy widzialem ogladajac z mlodsza siostra jakies durne bajki nie zawsze animowane na disney channel (tak wiem jaki jest ich poziom :P) i po prostu nie idzie przy tym wytrzymac. Te polskie glosy wogole niepasujace do postaci, rzygac sie chce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole to znacie jakikolwiek film, ktory bylby lepszy z dubbingiem niz w wersji oryginalnej czy z napisami? Zawsze niemal polski dubbing to tragedia. Wyjatkiem jest moze Shrek (no i cos tam moze by sie jeszcze znalazlo). Ja nie wiem, czy to tylko polski dubbing jest taki tragiczny, czy w innych krajach tez. Wogole nie trawie filmow ze sztucznie podkladanymi glosami. Kilka razy widzialem ogladajac z mlodsza siostra jakies durne bajki nie zawsze animowane na disney channel (tak wiem jaki jest ich poziom :P) i po prostu nie idzie przy tym wytrzymac. Te polskie glosy wogole niepasujace do postaci, rzygac sie chce.

Polski dubbing jest jednym z najlepszych, za co jest chwalony na całym świecie. :) Ale to się tyczy pewnie tylko filmów animowanych, typu właśnie "Shrek" czy obecnie grana w kinach "Kung Fu Panda". Jeśli chodzi o dubbingowanie ludzi rzeczywistych, to zapewne nie tylko u nas wypada to nieciekawie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla miłośników kina rosyjskiego oraz typowo nie hollywodzkiego polecam film A. Tarkowskiego pt. "Stalker". Z grą nie ma w prawdzie nic wspólnego mimo że chodzą do zony.

Chodzi o to że stalker prowadzi ludzi do zony, pilnowanej przez wojska rosyjskie. Jest tam podobno coś z kosmosu. W samym środku znajduje się komnata, jeśli się tam dojdzie spełni się jedno twoje najskrytsze życzenie. Jednak dzieje się coś dziwnego i...

PS. Oglądajcie z napisami!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą obejrzałem Scary Movie 4 na TVP1. Bardzo rzadko oglądam cokolwiek w tv, ale akurat dzisiaj potrzebowałem totalnie bezmózgiego filmu (wyjątkowo podły nastrój mam) i TVP dostarczyło, zresztą poprzednie Scary Movie oglądałem, więc czemu nie. Szkoda, że z części na część są one wyraźnie gorsze; pierwsza mi się podobała, druga jest bardzo słaba, trzecia - pamiętam głównie to, że podczas oglądania strasznie rozbolały mnie nogi. Z przed chwilą obejrzanej części czwartej będę pamiętał raczej to, że wtedy bolały mnie zęby (nadal bolą, cholera), ale Scary Movie 4 nie był gorszy od tego stanu, co może stanowić pewną pochwałę, choć jest to jednak za mało na rekomendację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się film podobał ( chyba już trzeci raz go widziałem), najlepsze było jednak to że oglądałem go, czytając FA z przeciekami... . Film dla ludzi z poczuciem humoru typu " pierdząca chmura strzela piorunami w dziewczynkę".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zamiast na Scary movie skusiłem się na Huragana. Muszę powiedzieć że jest to naprawdę dobry film. Historia jest bardzo fajnie opowiedziana a Denzel jak zawsze zagrał genialnie. Jak najbardziej polecam ten film a jeżeli kogoś interesują filmy biograficzne oparte na faktach o naprawdę niesamowitych ludziach to niech obejrzy "W pogoni za szczęściem" z Will Smith'em (jest to jeden z moich ulubionych filmów)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również oglądałem straszny film 4 i mnie zaskoczył, niestety negatywnie jest o wiele gorszy od 1 lub 2 ma za mało humory a parodie nie wychodzą aż tak dobrze <_< :P

Twórcy popełnili błąd (jeden z wielu), bo parodiowali głównie "Wojnę Światów", która wielkiej popularności nie zdobyła. Gdyby bardziej skupili się na filmach, które mocniej zaistniały w hivemindzie widzów, jak Piła czy Brokeback Mountain, to mogło wyjść nieco lepiej. Choć scena z Leslie Nielsenem-prezydentem wizytującym klasę (parodia wydarzeń z dnia ataku na WTC) była śmieszna, to trzeba przyznać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestm pewien, czy ten post bardziej pasuje tutaj, czy do "Mediów". Rzecz jest warta odnotowania...

Od 18. września w kioskach pierwsza część nowej kolekcji Kultowe animacje DreamWorks. Będzie to kultowy film SHREK na DVD.

Nie są jeszcze znane szczegóły odnośnie wydania kolekcji, w tym także cena. Wiadomo natomiast jakie filmy się w niej pojawią. Poniżej lista tytułów. Filmy będą ukazywać się co 2 tygodnie. Shreka będzie można dostać z magazynami: Viva, Przekrój, Przyjaciółka, Twoje Dziecko oraz Vita. Reszta filmów (z wyjątkiem Shreka Trzeciego) będzie wydana niezależnie. Filmy ukazywać będą się co 2 tygodnie.

Lista filmów kolekcji:

1. Shrek

2. Shrek 2

3. Madagaskar

4. Skok przez płot

5. Rybki z ferajny

6. Wpuszczony w kanał

7. Mrówka Z

8. Mustang z Dzikiej Doliny

9. Uciekające kurczaki

10. Sindbad: Legenda siedmiu mórz

11. Shrek Trzeci

12. Wallace & Gromit: Klątwa Królika

13. Droga do El Dorado

14. Książę Egiptu

15. Józef: Władca snów

Szkoda, że w międzyczasie zaczęto też wydawać Monthy Pythona. Gdyby nie to, pewnie skusiłbym się na kilka pozycji...

Z innych, też ciekawych rzeczy. Po raz drugi miałem okazję obejżeć "Mrocznego Rycerza". Wrażenia podobne jak za pierwszym razem, serducho w kilku momentach zabiło mocniej (mimo, że wiedziałem co się za chwilę wydarzy). Joker w dalszym ciągu straszy (chociaż straszy, to może niezbyt dobre określenie... przeraża), Bruce Wayne z tym jego głosikiem ("Why you wanna kill me"^^) bawi, przemiana Denta wzbudza emocje. Świetny film. Na pewno sprawię sobie wersję DVD, gdy tylko się pojawi.

A propos Batmana. Premierze filmu towarzyszyła płyta DVD z anime (coś jak "Animatrix"). Widział to ktoś? Warte wydania 4 dych?

Komu pokazać sztuczkę z ołówkiem?;]

EDIT do postu poniżej:

Felessan-> M&A to jeden z niewielu tematów na tym forum, który notorycznie pomijam;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem, nie będę się rozpisywał bo pisałem o tym w innym temacie (kokretnie M&A) jeśli chcesz to zajrzyj. To 6 historyjek, bodajze każda innego reżysera i z inną kreską. Niektóre ciekawe, inne niezbyt. Warto wydać 4 dychy żeby obejrzeć? Zdecydowanie nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...