Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

yojc

Samsung wycofał się z produkcji dysków twardych

Polecane posty

Po dobrze znanej marce Hitachi (która została wykupiona przez WD), kolejny producent dysków twardych wycofuje się z rynku. Mowa tu o firmie Samsung która ogłosiła zaprzestanie produkcji i sprzedaż oddziału produkującego dyski twarde. Oficjalnie powody są dwa: po pierwsze firma planuje się skupić na przyszłościowej technologii SSD, a po drugie sprzedaż dysków HDD, mimo aż 10% udziału w rynku, przynosiła ciągłe straty.

Nabywcą została firma Seagate Technology, a kosztowało to ją niebagatelną kwotę miliard trzysta siedemdziesiąt pięć milionów dolarów, zarówno w gotówce jak i udziałach. W wyniku tego Samsung będzie miał 9,6% udziałów w Seagate, a firmy nawiązały współpracę na polu dysków HDD i SSD.

Źródło: http://www.engadget.com/2011/04/19/samsung...-1-375-billion/

No cóż... bardzo szkoda że konkurencja w dziedzinie HDD systematycznie maleje. W końcu SSD jest dosłownie technologią przyszłości - teraz zwyczajnie jest za droga by jej używać zamiast HDD. Miejmy chociaż nadzieję że ten zakup wyjdzie Seagate na dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabywcą została firma Seagate Technology, a kosztowało to ją niebagatelną kwotę bilion trzysta siedemdziesiąt pięć miliardów dolarów, zarówno w gotówce jak i udziałach.

Bilion w amerykańskim angielskim i po polsku to nie jest to samo. Ich blion to po prostu nasz miliard. Czyli całość kosztowała Seagate 1 miliard 375 milionów USD.

Sądzę, że tu Seagate zrobił dużo lepszy interes niż WD kupując Hitachi. Ostatnie dyski Samsunga były niczego sobie, a Hitachi niczym w ostatnich latach nie błysnął (przynajmniej na plus, bo na minus należy im zaliczyć serię DeskStar). Miejmy nadzieję, że Seagate połączy to co najlepsze u nich oraz u Samsunga i HDD jeszcze trochę pożyją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilion w amerykańskim angielskim i po polsku to nie jest to samo. Ich blion to po prostu nasz miliard. Czyli całość kosztowała Seagate 1 miliard 375 milionów USD.
O tym wiem, tylko na szybko spojrzałem i przy czytaniu pomyliłem kropkę z przecinkiem - stąd ta kosmiczna liczba. ;)

W każdym razie też mam nadzieję że fuzja przyczyni się do poprawy jakości wyrobów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już nie ma alternatywy na rynku HDD - zostaje albo WD ze swoim popapranym advanced format, albo Seagate z padaką firmware i samospalaniem elektroniki. Samsung robił fajne "pięćsetki" (HE50J), jednak modele terabajtowe nie były już tak udane. Mimo wszystko szkoda, bo zawsze to był trzeci gracz na rynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Toshiba produkuje dyski, ale dla zwykłych userów ich oferta nie jest zbyt atrakcyjna.

---

Seagate Breaks Areal Density Barrier, Unveils First HDD with 1 TB per Platter

No wreszcie się coś rusza w tym kierunku, już od jakiegoś czasu czekałem na jednotalerzowe dyski 1TB. Mam nadzieję że nic nie spartolili w Seagate i będzie można bez obaw kupić ten wytwór. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, tyle lat byli obecni na rynku producentow HDD. Z drugiej strony moze Seagate dobrze wykorzysta swoj nowy nabytek i zaskoczy nas jeszcze czyms bardzo ciekawym. Swoja droga zastanawiam sie, ile jeszcze pociagna tradycyjne twardziele zanim dyski SSD przebija ja pod wzgledem sprzedazy. Poki co ich wysoka cena jest dla wielu osob przeszkoda, ale predzej czy pozniej to sie zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, coraz mniejsza konkurencja, nie dosc, ze mamy tylko glownych 2 prod. CPU (z czego jeden jest glownym prod. GPU), to mamy tylko 2 glownych prod. GPU, a teraz jeszcze Samsung przestaje hdd robic :< F3 byl swietny (mam 2 szt.), pozostaje chyba przestawic sie na WD, jak obecne HDD mi padna.

Kogo jeszcze chce seagate wkupic, nie wystarczy im Maxtor?? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Samsung kończy ostrzał na poligonie HDD. Mam ich dysk i nie mogę się na niego poskarżyć. Od początku składania mojego kompa był on w zestawie (21 maja miną 2 lata) i tak do dziś chodzi bez żadnych zarzutów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...