Skocz do zawartości

Fable (seria)


RoZy

Polecane posty

Na mnie Fable zrobiło dobre wrażenie ale tylko na początku. Później doszedłem do wniosku że gra ma kilka wad:

- mało czytelny awans postaci - według mnie jest on bardzo dziwny, jakiś przekombinowany, bardziej mi pasuje np ten w diablo. Nie wiadomo czaem co sie awansuje i jest mało możliwości

- jak ma się kiepawą reputacje to wystarczy rozwalić kulu bandytów

-misji jest malo, jak chce być się złym to i tak trzeba raczej wziąć misje ratowania jakiś kupców, później tuczemy kilku wieśniaków i znowu jesteśmy źli

- z złej reputacji mało wynika, jedynie ci się nie kłaniają

- jest niby wiele możliwości, sex ożenienie się ale nic z tego nie wynika

- ta gra dla mnie jest taka jakaś dziwna, jeśli chodzi o klimat i fabułe jakby była robiona na siłe

- gra jest za prosta, wystarczy iść przed siebie, z czasem zaczyna to być nużące

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 975
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Fable dla mnie to RPG w wersji soft. Czasem nawet miałem wrażenie, że to poprostu niezwykle rozbudowany hack'n'slash. Dlaczego? Mnóstwo bajecznie prostej walki z hordami potworów, które jedynie w dużej grupie stanowią jakieś zagrożenie, a system rozwoju jaki jest w Fable'u mimo, że rozbudowany, przywodzi mi na myśl jakiegoś hack'n'slasha. Mimo to grało się miło i na pewno jest to dobra gra dla kogoś, kto nigdy z żadnym RPG-iem doczynienia nie miał, bo to w sumie RPG w wersji soft.

P.S A najbardziej wkurzało mnie to, że nasz bohater jest totalną nie mową. Z początku myślałem, żę poprostu jest mały i jeszcze nie nauczył się mówić. Ale niestety nie, i przez całą grę zamiast słuchać wypowidzi mojego bohatera, zmuszony byłem do oglądania zbliżeń na twarz naszego herosa, która wygląda poprostu kiepsko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pójdę trochę dalej i powiem, że to casual dla gospodyń domowych. :lol: To oczywiście żart, ale niedaleko mu do tego. Szkoda. Blisko mu do tego, a mógł to być świetny RPG w bajkowych, ale poważnych klimatach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzam się do zakupu Fable II, bo zaciekawiła mnie ta gra. W jedynkę wprawdzie nie grałem (ah, trzeba kiedyś włożyć płytkę z CDA z Fable do napędu...), ale w dwójkę mam ochotę. Do tego cena nie jest zbyt duża (jak na produkcję wydaną na Xboksa 360). ;) Poczekam tylko na jakiś wolniejszy okres, bo jednak klasa maturalna to nie przelewki. :P

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do niemóstwa(coto?) bohatera-napiszę w spoilerze na wszelki wypadek.

Cała rodzina tego bohatera jest niepełnosprawna. Siostra-niewidoma, rodzice-odwalają kitę ale matka tak wyglądała jakby się naćpała czy co?Więc nie dziwota, że i bohater ma coś nie ten-tego.

Jak jest nie mową to może tak myślą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... skoro to o grach na konsole, to po jakego grzyba gadacie o wersjach konsolowych na PC?

a tak ppoza tym to gra jest [ciach] w kosmos, ale ma parę niepotrzebnych ułatwień tj. nie skończone życie i MANA;)

Regulamin!

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomwac teraz to mnie zdenerwowałeś. Jeśli nie wiesz co to dyslekcja to się nie wypowiadaj. W środku babć czy nastolatków z dyslekcją. :lol:

Co do tej nieśmiertelności. Śmierć twojej postaci zabiera jej trochę doświadczenia i dostaje -1 punkt do atrakcyjniości przez blizny. Chyba że masz wiolkę wszkrzeszenia wtedy nic nie tracisz. Piotruś zapowiadał jakąś niezpodziakę, może to akurat zwiększenie poziomu trudności. Ma się okazać co to 24 listopada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wami świat jest ograaniczony do tego stopnia że nie możesz, czuć się swobodnie ale to wcale nie czyni ja

złą grą RPG. To w dalszym ciągu jest bardzo przyzwoita produkcja pomimo kilku wad warto w nią zagrać to dobra rozgrzewka przed czekającą nas premierą Fable 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, chyba, że ktoś nie ma Iksa, inaczej pozostanie nam poczekać na konwersję.

Oby znowu lepszą niż ta na IKSA.

A co do jedynki, to gyram sobie właśnie w tą zamieszczoną niedawno w CDA. Powiem szczerze, cholera znowu polubiłem RPG.

Rozgrywka może nie H&S, ale bardzo łatwa i przyjemna. Cyka się przyjemnie, wkurza tylko ograniczenie świata, małe wymiary plansz i niezbyt rozgarnięci przeciwnicy.

Cała reszta, otwartość dróg życiowych naszego bohatera, możliwości rozwoju postaci, misje poboczne, zastosowanie magii, no po prostu świetne.

Gdy ukończę Fable i TDU, to wezmę się za FallOuta.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękno Fable polega na jej bajkowości. Wydawałoby się, ze to bardziej gierka dla dzieci a tu odkrywamy, ze jest niesamowita powieść o tym jak się stać herosem. Dawno już nie grałem w tak zabawnego crpga. Az trudno pisać o tej gierce, bo właściwie wszystko w niej jest cudne :)

No może to, ze za drugim razem wydaje się baaaaaardzo krotka. A no i genialny soundtrack!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend miałem okazję... no właśnie, POOGLĄDAĆ jak mój kuzyn pyka w tą niesamowitą grę. Oczywiście do komputera dojść nie byłem w stanie :P Jedyne co zdołałem zrobić to zainstalować grę i ją uruchomić. Z tego co zdążyłem zaobserwować, grafika porównywalna do Gothica II, ale to nie miało za dużego znaczenia. Byłem świadkiem jak mały chłopiec będący świadkiem śmierci swoich bliskich, staje się mężczyzną i wyrusza uratować matkę(?) i siostrę. Na pewno rozgrywka jest ciekawa i potrafi przykuć przed monitorem na wiele godzin. Wiem, bo tyle musiałem czekać, aby dojść do kopa i wejść do neta. ;) Jak tylko uda mi się naprawić napęd (pewnie w święta) zagram w Fable i będę przygotowany do Fable II :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Fable II będzie tak miodne jak jego poprzednik, to szykuje się kolejna gra, która mnie przykuje do kompa. Na nią, na GTA IV, Diablo III oraz na Disciples III Reneissance czekam z wytęsknieniem. A, może jeszcze Street Fighter IV... dla rozluźnienia. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości odpaliłem sobie Fable na chwilkę aby sprawdzić dwie sprawy - ile miałem lat jak kończyłem fabułę i jak wygląda bad ending :P Lat mój hero miał 63... trochę zmarch, ale krzepę miał jak diabli :D a złe zakończenie w sumie nie jest takie złe. Lepiej być tym dobrym raczej tak stwierdziłem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fable po angielsku znaczy bajka.I uwazam ze ta gra jak najbardziej zasluguje na to miano, dzieki swojej bajkowej atmosferze, choc moze to nie jest opowiastka dla dzieci.Swiat, moze nie tak otwarty jak naprzyklad w serii Elder Scrolls, wciaga ;) .Tak samo sprawa wyglada z fabula.Niby moze jakis tam oklepany szablon, ale pare lez sie zakrecilo w oku :).Jak najbardziej polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc myśle że fabuła w Fable'u była poprostu beznadziejna. Jakieś tam ratowanie matki, zabijanie rzeźnika, walka na arenie ale to wszystko było takie bez wyrazu że aż nie godne erpega, a po zagraniu w Wiedźmina Fable wydaje mi się poprostu zwykłym hack n' slashem z trochę erpegową mechaniką. I ten brak prawdziwego bohatera zastąpionego jakimś anonimowym nikim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez watpienia dla mnie najlespsza byla kreacja bohatera. To jak jego wyglad sie zmienia pod wzgledem dzialan gracza. Dobremu swiecily oczy na niebiesko, lataly motyle i otaczala go taka jasna aura, zlemu zas wyrosly rogi.

Tautaze, ubrania, ekwipunke i skille. Te ostatnie najlepsze, bo wplywaly one doslownie na wyglad naszego avatara.

Wymaxowalem zdolnosci bojowe ( czerwone ), i przyszlo mi poruszac sie postacia... podobna do Pudzianowskiego. A chyba dobrze pamietamy.. jakim patyczakiem zaczynamy gre.

Potem luk, ale najbardziej odpowiadala mi magia.

Fabula jak dla mnie wystarczajaca, zeby kontynuowac przygode.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, gra jest AŻ za łatwa. Z kolei jesli chodzi o grafikę, no to się postarali. Piękne krajobrazy to wielki pozytyw tej gry. W Fable II najbardziej wkurzył mnie główny wątek, który jest baaardzo, ale to bardzo krótki. Na ogół powstał najlepszy ''erpeg'' na X360. Gdy gra wyjdzie na PC'ty, wtedy będzie mogla powalczyć nawet z Oblivionem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...