Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xengeyokai

Jaki program pocztowy wybrac?

Polecane posty

Moi drodzy portal Gazeta.pl zmienił swoje serwery poczty na Gmail i są z tym same problemy. M.in. nie działa mi konto w Mozilli Thunderbird. Pomoże ktoś mi skonfigurować to konto? Mam sześć innych i nie działa mi tylko ten z gazeta.pl. Już sam nie wiem co należy zrobić, ustawiałem wszystko wg wskazówek z ich pliku pomocy ale nic to nie dało. Mozilla ciągle wywala komunikat, że niepoprawne hasło lub login użytkownika. Jak ktoś będzie taki miły, niech wskaże krok po kroku jak należy założyć konto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z TB, ale w The Bat! konto gmailowe wygląda tak:

smtp: smtp.googlemail.com

połączenie: bezpieczne na specjalnym porcie TLS - 465

pop3: pop.googlemail.com

połączenie: bezpieczne na specjalnym porcie TLS - 995

użytkowink to sam login, bez @gmail.com

Uwierzytelnianie dla SMTP włączone

Pamiętaj też, że w ustawieniach gmaila (na stronie) trzeba włączyć zezwolenie na obsługę poczty klientem pocztowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie udało zrobić :(

Tworzyłem zarówno zwykłe konto pocztowe jak i Gmail (można sobie to wybrać na początku zakładania konta). Wszystko wcześniej miałem identycznie jak Ty podajesz z tym, że takie numery portów mam na SSl a nie TLS (którego chyba serwer Gazety.pl nie obsługuje). W ich pliku pomocy pisało, że serwery poczty wychodzącej i przychodzącej to kolejno: smtp.gmail.com (Port 465 + SSL), imap.gmail.com (Port 993 + SSL). Dziwne, zwłaszcza ten pop...

Pamiętaj też, że w ustawieniach gmaila (na stronie) trzeba włączyć zezwolenie na obsługę poczty klientem pocztowym.

Po zalogowaniu się poprzez przeglądarkę, zaznaczyłem w ustawieniach konta wg. tego komunikatu: "po zalogowaniu do nowej poczty i przechodząc do opcji Ustawienia w zakładce Przekazywanie i POP/IMAP włączyć obsługę POP dla wszystkich wiadomości lub tylko dla poczty otrzymanej od tego momentu" - czy to jest to samo o czym piszesz?

Dziękuję za pomoc, chyba nie ma się czego męczyć, poradziłem sobie w inny sposób - włączyłem przekierowanie emaili na inne z moich kont, i teraz poczta z gzety przychodzi na skrzynkę Interii. Szkoda jedna, że nie mogę użwyac konta gazety jak wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Windows Live Mail. Oczywiście da się zainstalować tylko, gdy mamy dostępne aktualizacje.

Sam z niego korzystam i jest bardzo wygodny i funkcjonalny. Następca słynnego Outlook Expressa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o THE BAT to jest to ponoć najlepszy program pocztowy.

Kiedyś korzystałem z jakiejś starej wersji dołączonej do czasopisma. Niby toto fajne, ale musimy sobie zadać pytanie czy te wszystkie funkcje naprawdę są nam potrzebne, i czy chcemy za nie płacić skoro...

Mamy doskonałą darmowa alternatywę jaka jest Mozilla Thunderbird.

Mały lekki i przyjemny programik, darmowy czyli zawsze legalny.

Dla mnie miał jedna wadę, kiedy z niego kożystałem xlat temu mógł wysyłac maile tylko z jednej domeny, choć odbierał z kilku. Fajny , funkcjonalny i prosty w obsłudze mechanizm antyspamowy. Właściwie dla użytkownika domowego niemal ideł.

Niemal bo zżera zasoby sytemowe, a przecież nie musi bo....

No właśnie.

Bo mamy do dyspozycji w pełni darmową, ultra mobilną, niemal bezawaryjną alternatywę.

Gmail. www.gmail.com

Chłopcy i dziewczynki z Googla odwalili kawał dobrej roboty wymyślając gmaila.

Mechanizm antyspamowy jest nie do pobicia. Przez 1,5 roku użytkowania nie dostałem do głównego katalogu nawet jednego spamu 9 a nic nie musiałem ustawiać0, wszystkie listy które miałem przeczytać doszły nieodrzucone przez filtry.

mam 6745 MB miejsca na pocztę. Załączniki ściągam programem do ściągania plików a nie jakąś wydziwaczoną usługą aplikacji mailowej. Jeśli muszę skorzystać z poczty poza domem mam wszystko pod ręką, jeśli nie mam odpowiednich aplikacji załączniki otwierają mi się przez stronę webową, i to nie tylko dokumenty ale i muzyka. Jeśli nie mam komputera mogę zainstalować na komórce gmail mobile i przeglądać pocztę w każdym miejscu na świecie gdzie jest dostęp do sieci telefonicznej. Z poziomu skrzynki internetowej mam dostęp do własnego bloga, dokumentów przechowywanych na sieciowym serwerze, do własnej galerii zdjęć. Rozmawiam ze znajomymi przez gtalk za pomocą skrzynki mailowej. Gmail pobiera mi pocztę z innych kont i może ją z nich wysyłac jesli tylko sobie tego zażyczę.

Gmail - daje ci wszytko czego potrzebujesz i sporo więcej.

Podsumowując, skończyły się już czasy kiedy konieczna była aplikacja mailowa na kompie. Przy dzisiejszej przepustowości domowych łączy nie musimy robić kilku rzeczy na raz. Program nie musi ściągać maili na komp kiedy ty buszujesz w sieci. Nikt nie liczy ci minut.

Wbrew pozorom maile na serwerze sieciowym są o wiele bezpieczniejsze niż na twoim domowym PCcie. Mając dobre konto sieciowe nie martwisz się archiwizacja poczty przy formacie czy przesiadce na nowego kompa. Zabierasz pocztę ze sobą gdzie chcesz. Dzisiejsze sieciowe klienty poczty są tak samo rozbudowane jak aplikacje instalowane na dysku twardym. Katalogi, aliasy, książka adresowa, grupy, spam filtry, flagi.

Programy typu The Bat czy MS Outlook mają jeszcze racje bytu w sieciach korporacyjnych, bo tak jest bezpieczniej i po części taniej. Wieszczę :P że to już ostatnie podrygi tego typu softu.

Jeśli ktoś z was jest zagorzałym zwolennikiem poczty na dysku niech choć spróbuje Gmaila.

Jeśli ktoś z was nie ma aplikacji na dysku, ale korzysta z innego według niego najlepszego sieciowego mailingu, niech spróbuje Gmaila.

Część z was będzie zachwycona.

A część nie, ale przecież zawsze znajda się jacyś malkontenci :)

zapraszam i polecam www.gmail.com

ACHA - cała usługa jestrównierz po polsku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logujesz sie na gmail'a > pomoc > Opcje dostępu > wybierasz pop, albo imap > thunderbird 2.0

I masz, ze tak powiem "jak krowie na rowie" wyjasnione jak to zrobic.

Pisałem w kilku postach wyżej, że z ich "cudnego" pliku pomocy korzystałem na samym początku i nie dało to żadnego efektu. Wszystko mam ustawione tak jak tam było napisane i ciągle wywala mi komunikat o złym haśle :(

COo do OE to na Viście działa on świetnie, ale na starym używam TB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slynnego ? Outlook Express'a ?! No bez jaj. Ten program jest zalosny. MS Outlook bije go na glowe.

Brak kalendarza, brak zadan.

Zobaczylbys jak Outlook wspolpracuje z Exchange Server :)

Thunderbird tez, wymiata :)

Mi jest potrzebny przejrzysty interfejs i mozliwosc odbierania/wysylania maili + ksiazka adresowa ;] Reszta WON! Bo i po co mi jakies duperele typu kalendarz itd ? Kalendarzy (takze tych w formie "programu") to ja mam od .... cholibci i jeszcze wiecej ;]

PS A zadania/spotkania i tak sobie zapisuje w telefonie, bo jak gdzies wychodze, to przypomnienie mi przypomni - na komputerze juz nie, bo bede poza jego zasiegiem, a telefon masz zawsze przy sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smtp.gmail.com (Port 465 + SSL), imap.gmail.com (Port 993 + SSL)
Smtp ma 587 i tls :) No i oczywiscie uzytkownik musi byc podany. Bez @gmail.com.

Fragment sugerowanej wczesniej instrukcji.

W polu Server Name (Nazwa serwera) wpisz adres smtp.gmail.com, a w polu Port wprowadź wartość 587.

Zaznacz pole wyboru User name and password (Nazwa użytkownika i hasło), a następnie w polu User Name (Nazwa użytkownika) wpisz swoją nazwę użytkownika Gmaila (łącznie z @gmail.com).

Z opcji Use secure connection (Użyj bezpiecznego połączenia) wybierz przycisk opcji TLS, a następnie kliknij przycisk OK.

Adam_R >> po co Ci kalendarz ?? Eee, no chociaz po to by umowic sie z kims na spotkanie. Patrzysz sobie w jego kalendarz, i ustalasz date i godzine. Wysylasz zaproszenie, jesli je przyjmie automatycznie doda mu sie ono do kalendarza, a mechanizmy synchonizacji upewnia sie, ze ten termin pojawi sie takze u ktosia na telefonie.

Poza tym z pelna klawiatura i myszka latwiej jest zarzadzac napietym terminarzem, niz w telefonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... ja nie mam napiętego terminarza (może się to zmieni na studiach - pewnie tak)... nie chcę też się kłócić i stawiam na swoim bo za to są nagrody w postrzaci ostrz. Natomiast takie jest moje zdanie, a każdy ma prawo do własnego.

PS. "z pelna klawiatura i myszka latwiej jest zarzadzac napietym terminarzem, niz w telefonie. " - względem wygody - może trochę tak, ale telefony biznesowe czy sporo smartfonów jest bardzo pod tym względem funkcjonalnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja passuję :angry:

Jeszcze raz po kolei, coś musiałem skopać:

1. Wybór konta:

- mam wybrać Gmail (cholerny :() czy Konto pocztowe?

2. Jak wybieram Gmail to mam podać jedynie imię i adres e-mail. Nie rozumiem jednego mój adres ma w nazwie gazeta.pl a nie gmal - to że przenieśli się na serery Google'a oznacza, że czy wpiszę gazeta czy gmail to przekieruje do mojego konta?

3. Jak wybiorę Konto pocztowe, to mam więcej opcji do uzupełnienia:

- imię, adres e-mail - OK

- określenie serwera poczty przychodzącej (POP): jedne źródła podają: imap.gmail.com (Port 993 + SSL) a inne: pop.gmail.com (Port 110 + TLS),

- nazwa konta - OK.

4. Serwer poczty wychodzącej (SMTP): mam sobie utwotzyć tak jak w przypadku innych kont? I wpisać: smtp.gmail.com (Port 587 + TLS) + nazwę usera?

Jeśli ktoś chce, niech wklei screena jak to ustrojstwo powinno wyglądać :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieram thunderbirda, zobaczę jak pojdzie mi z uruchomieniem gmaila, to edytuję post i dam znać jak to wygląda. Natomiast na gazeta.pl nie mam konta, a kolejne konto mi nie potrzebne (mam ich już ~10), więc tego nie jestem w stanie sprawdzić.

Konfiguracja dla gmaila (wybrałem tworzenie zwykłego konta).

Serwery:

pop.googlemail.com port 995

użyszkodnik: login bez @gmail

ustawienia zabezpieczeń: SSL, używaj bezpiecznego uwierzytelniania nie zaznaczone

smtp.googlemail.com port 465

zaznaczone "używaj identyfikatora użytkownika oraz hasła"

użytkownik: pełny adres z @gmail

SSL

Sprawdziłem wysyłanie i odbieranie poczty - działają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzedzia > konfiguracja kont > dodaj >

I ekran, wybieramy konto pocztowe i dalej.

II ekran, podajemy nazwe konta, oraz adres email.

III ekran, wybieramy odpowiednio pop/imap i podajemy adres np pop.gmail.com.

IV ekran, podajemy nazwe uzytkwonika, czyli login bez @gmail.com.

V ekran, w zasadzie nic nie trzeba robic.

Dodalismy konto. Teraz trzeba zrobic tak, zeby moglo sie uwierzytelnic. W konfiguracji kont wybieramy sobie galaz z przed chwila dodanym kontem,

lisc konfiguracja serwera, port na 995/993 w zaleznosci czy pop, czy imap. Zaznaczamy SSL.

Mamy dzialajace konto poczt przychodzacej.

Teraz wybieramy ostatnia pozycje drzewka, serwery poczty wychodzacej > dodaj

opis, jakis opis

nazwa, to adres smtp.gmail.com

port, u mnie jest 587 i tls

zaznacz uzywaj nazwy uzytkownika, oraz hasla

user, login bez @gmail.com

Teraz masz juz komplet, jedyne co zostalo, to wybrac galaz konta przychodzacej i wybrac nowo utowrzony serwer poczty wychodzacej.

Adam_R > hm, bo ja naleze do ludzi, ktorym klient poczty wlacza sie razem z kompem i razem z nim sie wylacza. Pewnie mam skrzywione poglady w tej kwestii ?

W gruncie rzeczy to zgadzam sie z Toba, ze do przegladania poczty Outlook Express jest w zupelnosci wystarczajacy. To tak jak z samochodami. Do jazdy po miescie smart jest nawet lepszy niz mercedes.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy nic się nie wyjaśniło z tym kontem ? nie wiem co jest nie tak. Gdy tworzę zwykłe konto pocztowe, to nie pojawia się ono nawet po lewej stronie (tam, gdzie mam wyświetlone inne konta). Dopiero, gdy wybiorę w kreatorze Gmail zamiast Konto pocztowe ? pojawia się ono po lewej. Dodatkowo wszystkie opcje, które podajecie abym wpisał są już wtedy tam podane automatycznie (pop.gmail.com + 995 + SSL, smtp.gmail.com + 587 + TLS). Nie muszę nawet dodawać do nowego konta ręcznie serwera poczty wychodzącej. Wszystko jest a nie działa ? czemu! Możliwe abym miał coś źle skonfigurowane w koncie? Oto link to zakładki ustawienia -> http://img143.imageshack.us/img143/3140/98464898hh9.jpg

Może powinienem włączyć ten IMAP i wtedy wybrać w kreatorze zamiast POP IMAP?

Zasady pisania postów -> wklejanie obrazków.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka za tego screena ;)

Tak, robiłem tak jak radziliście obydwaj i nic. Dla pewności podaję grafiki do konfiguracji konta po wybraniu opcji Gmail.

http://img140.imageshack.us/img140/8168/95471918ga6.jpg

I jeszcze pytanko ? jak na początku kreatora jesteśmy pytani o email to podajemy cały email a nie tylko nazwę do małpki? Bo nie rozumiem tego ? jest miejsce na tekst do @ a potem jest gmail.com, więc nie wiem czy mam wpisać normalnie swój adres z @gazeta.pl, z gmail.com czy tylko podać nazwę usera? Kombinowałem już ze wszystkimi możliwościami ale dla pewności chcę wiedzieć.

Próbowałem także skonfigurować to konto w OE ? nigdy nie miałem z nim problemów ale gazety.pl nie idzie ustawić :(

Firewall? Sam nie wiem, przecież inne konta działają bezproblemowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zamiast gmail.com dawać właśnie gazeta.pl.

Patrzę na grafiki i przy serwerach pozamieniałbym gmail na googlemail. Poza tym przy smtp daj pełny adres.

W sumie nie wiem jak Ci pomóc - jak konfigurowałem wczoraj TB, to robiłem to metodą prób i błędów, aż zadziałało.

W pomocy gazety.pl znalazłem jeszcze:

- dla poczty przychodzącej wpisać adres serwera: pop.gmail.com , port: 995 oraz aktywować opcję bezpiecznego połączenia (SSL)

- dla poczty wychodzącej wpisać adres serwera: smtp.gmail.com , port: 465 oraz aktywować opcję bezpiecznego połączenia (SSL) i opcję wymaganego uwierzytelniania serwera

- w polu użytkownik/adres email wpisać pełny adres pocztowy w Gazeta.pl (np. login@gazeta.pl)

- w polu hasło wpisać hasło do konta w Gazeta.pl

Więcej pomysłów nie mam. Mogę Ci najwyżej zaproponować, że spróbuję skonfigurować Ci konto, jeśli uznasz, że możesz mi zaufać i podać hasło (hasło oczywiście byś zmienił zaraz po moich próbach z kontem. Doskonale zrozumiem, jeśli taka opcja Ci nie odpowiada, to tylko propozycja). Ewentualnie mógłbyś odpalić serwer zdalnego dostępu (real vnc), wtedy hasło będziesz sam wpisywał, a ja będę dłubał Ci zdalnie w TB :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się ale połowicznie. Otóż, odbieram maile z kont, ale nie jak tylko chcę wysłać potwierdzenie odebrania posta, to dostaję na skrzynkę gazety mail, że nie można było dostarczyć wiadomości. :blink:

Napiszę Wam, że zadziałao najgłupsze rozwiązanie. W skrócie:

I. Kreator -> Gmail,

II. Imię i nazwisko -> co kolwiek,

III. Adres e-mail -> - jednak sam nick/login a nie pełna nazwa z @gmail.com lub @gazeta.pl,

IV. POP: pop.gmail.com + 995 + SSL, i jedna uwaga - użytkownik to pełny adres email. Głupotka :rolleyes:

V. SMTP: tworzony automatycznie: smtp.gmail.com + 465 + SSL ale uwaga: pole użytkownik musi zawierać cały adres email! Głupotka :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu Opcje -> Prywatność -> Hasła (swoją drogą IMO głupie i niewygodne rozwiązanie).

Natomiast komunikat błędu sugeruje problem z połączeniem do serwera. Stronę wcześniej opisałem dokładną (działającą mi) konfigurację do gmaila - sprawdź ją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. W tej prywatności nie znalazłem, debilizm. Powinno być w konfiguracji. Dzięki jeszcze raz.

EDIT:

Okazało się, że walnąłem "cyfrówkę" w porcie tongue.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...