Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xengeyokai

Jaki program pocztowy wybrac?

Polecane posty

Jeszcze jedno pytanko about MT i mojego kochanego konta gazeta.pl ^_^

Poczta normalnie się odbiera i dostarcza, ale gdy wyślę meila z konta WP do ww. gazety.pl, dzieje się dziwna rzcz. List jest oczywiście dostarczany do skrzynki gazeta.pl, po czym dostaję email na konto WP, że wystąpił problem z dostarczeniem tej wiadomości do gazeta.pl. Czemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś może jak skonfigurować Thunderbirda tak, aby pobierał z konta również przeczytane wiadomości? Teraz wygląda to tak, że gdy dostanę maila i przeczytam go przez przeglądarkę, a następnie odpalę MT i kliknę pobierz wiadomości, to te które już przeczytałem nie są pobierane. Jak to zmienić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze rozwiązanie to ustawić w konfiguracji konta pocztowego opcję -> wyślij kopię wiadomości na inny adres email ? zawsze będziesz otrzymywał wiadomość tą odczytaną przez przeglądarkę w innym koncie, albo zmienić inną opcję, zdaje się zachowuj kopię wiadomości na serwerze, ale to musisz sprawdzić bo każda poczta ma to trochę inaczej. Ja wpadłem na jeszcze jeden sposób, jak nie zna się na konfiguracjach ? wystarczy, że wiadomości przeczytane w przeglądarce na nowo ustawimy jako "nieodebrane", wylogujemy się i klient poczty zawsze nam je na nowo odbierze :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam nadzieje, że to odpowiedni temat ale odpowiedniejszego nie udało mi się znaleźć.

Od dawna używam Thunderbirda i jak do tej pory byłem raczej zadowolony. Jednak niedawno byłem zmuszony założyć sobie jeszcze jedno konto pocztowe i dodałem je w programie. Na razie służyło mi ono jedynie do odbierania wiadomości jednak przeczytałem gdzieś narzekania na to, że są trudności z wysyłaniem wiadomości z drugiego konta. Postanowiłem sprawdzić czy u mnie wszystko działa jak należy wiec spróbowałem wysłać wiadomość z mojego drugiego konta na to pierwsze, co nie jest niestety możliwe. Pojawia się taki komunikat: "Podczas wysyłania poczty wystąpił błąd. Odpowiedź serwera: <kontonr2@poczta.fm>: Sender adress rejected: not owned by user kontonr1@poczta.fm. Sprawdź adres wiadomości a następnie ponów próbę. Jeśli już jesteśmy w temacie programów pocztowych zadam jeszcze inne pytania, które mnie nurtują.

1. Odnośnie hasła. Aby odebrać lub wysłać nową wiadomość muszę podać hasło jednak można czytać wiadomości które już są bez podawania hasła, czy da się to jakoś zmienić, tzn. zabezpieczyć hasłem już ściągnięte wiadomości?

2. Czy można jakoś rozdzielić już ściągnięte wiadomości? Bo aktualnie nie da się rozróżnić na jaki adres przyszły nie otwierając ich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Sa reguly, ktorymi pewnie mozna je rozdzielac.

Wystarczy stworzyc sobie jakis katalog, np Odebrane z gmail, a nastepnie zrobic regulke, kotra automatycznie przeniesie z katalogu odebrane do nowego katalogu, wszystkie wiadomosci z gmail.

1) Sam program powinno dac sie zabezpieczyc haslem. Czyli przy wlaczaniu powinien sie zapytac o haslo. Nie mam teraz thunderbird'a pod reka, wiec nie powiem Ci jak to zrobic. Mozesz poszukac na googlach.

Masz zle skonfigurowane konto. Stawiam, ze cos nie tak z loginem, albo z haslem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Sa reguly, ktorymi pewnie mozna je rozdzielac.

Wystarczy stworzyc sobie jakis katalog, np Odebrane z gmail, a nastepnie zrobic regulke, kotra automatycznie przeniesie z katalogu odebrane do nowego katalogu, wszystkie wiadomosci z gmail.

OK, tu sobie poradziłem, stworzyłem dwa katalogi i utawiłem filtrowanie, na początku były małe problemy, ale już wszystko działa jak powinno.

1) Sam program powinno dac sie zabezpieczyc haslem. Czyli przy wlaczaniu powinien sie zapytac o haslo. Nie mam teraz thunderbird'a pod reka, wiec nie powiem Ci jak to zrobic. Mozesz poszukac na googlach.

Program po włączeniu pyta mnie o hasło, a nawet dwa do każdego konta oddzielnie, ale okienko do wpisywania hasła da się po prostu wyłączyć, wprawdzie nie da się wtedy ściągnąć nowej poczty ale można czytać tą, która już jest. Chciałbym też zapytać kogoś czy da się zabezpieczyć hasłem sam program tak abym mógł wpisać raz hasło a te do kont załatwiałby menadżer haseł.

Masz zle skonfigurowane konto. Stawiam, ze cos nie tak z loginem, albo z haslem.

Tu też sobie poradziłem, miałem źle ustawiony serwer poczty wychodzącej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...