Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Vitas

Komputer

Polecane posty

Już pisałem w innym moim temacie, że to normalny sklep komputerowy a to ich zestawy przykładowe. Do 2600 ale musi być w tym sklepie kupione. Jeszcze coś takiego mnie interesuje

http://allegro.pl/gamer-phenom-x6-hd6870-6...1472956765.html

Edit: No i bez monitora. Najlepiej Phenom, ram można zmniejszyć do 4GB ale wolałbym kupić komputer na jakieś 3 lata bez żadnej wymiany podzespołów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor:

Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

790 zł

Płyta główna:

MSI P67A-C45 /intel P67/

439 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB 1333MHz CL9

139 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F3EG

139 zł

Karta graficzna:

Asus Radeon HD6850 DirectCu 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

659 zł

Nagrywarka DVD:

NEC AD-7263S SATA LabelFlash (black)

99 zł

Obudowa:

Thermaltake V4 okno (b/z)

199 zł

Zasilacz:

Fortron FSP460-60GHN 460W

190 zł

Razem 2654 zł

Zestaw stworzony z esc.pl. Lepszy procesor od x6, mniej ramu(więcej nie potrzeba), dobry zasilacz, obudowa, nagrywarka, dysk twardy. Płyta główna umożliwiająca podkręcenie. Trochę słabsza karta graficzna, ale zrobiłem tak dla tego, żeby wstawić 2500k. Minimalnie wykroczyłem poza budżet, ale warto.

Przy czym jest wada z chpsetami p67. Możesz o tym poczytać. Dysk twardy i napęd musisz podpiąć pod SATA3. Mimo to jest to nadal lepszy zestaw niż ten z allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZuN: zestaw dobry, tylko że za 10zł więcej jest znacznie wydajniejszy Radeon HD6870 ;)

Niemniej autor i tak chciał w konkretnym, innym sklepie. Inna sprawa ze derkom jest drozszy i w tej samej cenie dostanie gorszy komputer, ktory szybciej trzeba bedzie wymienic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest za mały, trzeba mi minimum 1 TB. I nie wiem czy w tej cenie znajde w takiej cenie taki zestaw :P No i czy wystarczy mi na jakieś 3 lata?

Derkom to najlepszy sklep w moim mieście, więc tylko ten. No i mam w nim zniżki. Od kilku lat w nim kupuje i nie narzekam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc mam do wyboru jeszcze media expert :P

No i troche problemów z kupnem jest. Będę musiał wpłacić około 1000 zł, i reszte na raty wziąść. Dlatego wole osobiście iść do sklepu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłopoty techniczne, forum mi ucina zestaw. Kolejny dowód na to byś nie kupował w derkomie :P

Z tego co pamiętam był tu i5-2500k, Asus HD6850, Gigabyte GA-P67A-UD3, Samsung HD103SJ, 2x 2GB Elixir, Fortron FSP400-60GHN, LG GH24NS50, Cooler Master Elite 370. Razem... bodajże 2636zł.

W ten sposób musisz się pogodzić z gorszą karta graficzną, bo HD6870 się tu zwyczajnie wepchnąć nie da (zresztą u nich i tak jest koszmarnie droga).

Co do zakupu na raty, to esc oferuje taką możliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale chodzi mi o to, że dużo kłopotów z tym jest. Może jeszcze zrobie inaczej. Wezme kredyt na 1500-1600 zł, reszte dołoże z własnej kieszeni i zamówie na esc. A czy oni mi złożą komputer czy w częściach przyjedzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto. Phenom jest wolniejszy od i5-2500k, pobiera więcej prądu, gorzej się podkręca. Same wady.

http://www.anandtech.com/bench/Product/186?vs=288

Poza tym podstawka LGA1155 jest o wiele bardziej przyszłościowa, bo z przecieków wynika że nowe procki Intela (co wyjdą w 2012) będą kompatybilne ze starymi płytami głównymi. Natomiast pod AM3 już nowych procesorów nie będzie. Zresztą i tak i5-2500k spokojnie przebija Phenoma X6 w grach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zapomniałem dodać, że do tego zestawu potrzebuje dysk zewnetrzny, tak do 150 zł. 250GB wystarczy. I całość za 2600 zł. Najlepiej z usb i eSATA. I dobrze jakby obudowa miała wyjście eSATA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem w innym moim temacie, że to normalny sklep komputerowy a to ich zestawy przykładowe.

Podobnie jest z paroma innymi firmami, które sprzedają złomy na Allegro, tylko co to zmienia?

Dysku zewnętrznego z eSATA najpewniej nie znajdziesz w cenie do 150 zł. Z USB też może być problem. Trzeba by poszukać w marketach itp. ale jakość tego typu dysków bywa różna (najczęściej mierna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...