Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Moro

GUILTY GEAR X2 - RELOAD

Polecane posty

A masz w ekranie możliwość przesuwania obrazu? Bo może to coś da...

A teraz takie pytanie:

Zna ktoś wszystkie "bonusy", jakie daje tryb EX Gold? Do kożdej postaci? Bo ja znam tylko 3:

1. Testament robi teleport(wystarczy chyba tylko EX),

2. Overdrive Ky'a,

3. Nowy IK Fausta.

I teraz prośba:

Możecie "odkopać" temat o Isuce... bo co do czego, ale tutaj powninniśmy rozmawiać o Reload, a nie o Isuce... Pozwólmy serii GG być na "szczycie"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesuwanie obrazu nic nie daje.

Co do GoldEx to:

Jonny- zabija przeciwnika pojedyńczym (!) "Mist Finderem" (tym ciosem wzmacnianym monetami)

Zappa- cały czas ma przywołanego tego wielkiego ducha(nie psa, nie żeyletę ani nie trzy duch tylko tego wielkiego)

Sol- cały czas jest pod wpływem wzmocnienia(normalnie daje je któryś Override), ma cały czas pełny tension i regeneruje energię

Reszty nie pamiętam lub nie zauważyłam jakiś bardziej "żywotnych zmiam"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie morze jakas sprawdzona strategia zeby pokonac i-no w drugim pathu dizzy prubowalem ze sto razy i nie moge za karzdym razem daje mi path 1 normalnie nie lubie dizzy bo nie umiem nia grac ale potrzebne do sol ending 3 HELP! HELP! HELP! HELP! HELP! HELP! :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesuwanie obrazu nic nie daje.

Co do GoldEx to:

Jonny- zabija przeciwnika pojedyńczym (!) "Mist Finderem" (tym ciosem wzmacnianym monetami)

Zappa- cały czas ma przywołanego tego wielkiego ducha(nie psa, nie żeyletę ani nie trzy duch tylko tego wielkiego)

Sol- cały czas jest pod wpływem wzmocnienia(normalnie daje je któryś Override), ma cały czas pełny tension i regeneruje energię

Reszty nie pamiętam lub nie zauważyłam jakiś bardziej "żywotnych zmiam"

O_o'... Dzięki. Zna ktoś jeszcze jakieś inne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na I-no przynajmniej mi najlepiej działa częste klepanie slasha i dobijanie tym Overdrivem który powoduje duży wybuch ognia. Zresztą to chyba zależy od szczęścia, mi się udało pokonać I-no za pierwszym "rzutem" i to wtedt jak jeszcze nie umiałam dobrze grać.

Co do GoldExów to May przywołuje po trzy delfiny z obręczy a Potemkin może tal jakby biegać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu nagłego zainteresowania bonusami płynącymi z trybu GOLD, postanowiłem opracować dla was tekst:

Podstawowym bonusem dla wszystkich jest oczywiście przypływ siły i szybkości. Dalej mamy następująco:

1. Anji Mito – „Motylek” leci do cały czas do końca.

2. Axl Low – Ruchy do tyłu są dwa razy szybsze. Kombinacja z łapaniem (ta druga) od razu przechodzi do overdrive’a, ale bez wykorzystania tension.

3. Baiken – Tatami nie znika, nawet jeśli Baiken oberwie (co to jest tatami, to nie wiem).

4. Bridget – Ruchy przywołujące Roger’a uderzają dwa razy częściej. Roger pozostaje dłużej w polu bitwy. Roger Lash i Jagged Roger nie znikają po uderzeniu, jeśli przytrzymasz HS.

5. Chipp Zanuff – Robi się niewidzialny (co to niby daje, oprócz fajnego efektu) na 18 sekund i trzyma się tak, nawet jeśli oberwie.

6. Dizzy – przyzwana drona pozostaje do momentu trafienia jej i można nią sterować pięścią, kopem, slash’em i Hslash’em. Latający toporek Necro nie znika po zadaniu 3 ciosów. Regeneracja.

7. Eddie – Eddie jest cały czas po wezwaniu, aż do momentu zamiany w świder lub otrzymania ciosu. Mina-wiertło pojawia się szybciej.

8. Faust – Nieskończone tension, meteoryty zawsze jako prezent.

9. I-no – Regeneracja. „Nutka” zadaje zawsze 6 uderzeń (na liczniku zawsze widzę 5 ???).

10. Jam Kuradoberi – Ataki kopiące są zawsze naładowane. Ładownie ciosów jest stracone. W trybie EX, blokada (kombinacja tył-przód) jest robiona automatycznie w chwili bloku.

11. Johnny - Mist Finer zadaje +500 obrażeń. Próba biegu sprawia, że nasz pirat przemieszcza się niewiarygodnie szybko i praktycznie przenika przez wroga.

12. Justice – Regeneracja. Ogniste kule N.B. mogą być wystrzeliwane więcej niż jedną na raz.

13. Kliff Undersn – Nieskończone tension. Jego atak z wirującym ostrzem uderza 26 razy.

14. Ky Kiske – Mała błyskawica zadaje 3 ciosy. Wielka błyskawica bije, póki nie zniknie z ekranu. Ataki oparte na elektryczności zadają 50% więcej obrażeń. Nowy overdrive (ten, o którym pisał Bethezer) dla wersji EX.

15. May – sześć delfinów przy ataku.

16. Millia Rage – Szybkość bazowa x9. Sztylet wraca po 5 sekundach.

17. Potemkin – Rusza się jak przeciążony czołg, ale próby biegu w tył lub do przodu sprawiają, że rusza się bardzo szybko (ale wygląda wtedy jak napakowany kangur).

18. Robo-Ky – Samoistnie się ładuje tension. Zawsze jest nagrzany na max, ale nie wybucha.

19. Slayer – Regeneracja. Regeneracja z zadanych obrażeń (50% zadanych obrażeń przechodzi na pulę życia).

20. Sol Badguy – Zawsze na dopalaczu. Regeneracja. Nieskończone tension.

21. Testament – Wyskok z kosą, zatrucie przez złapanie i normalny rzut powodują permanentne oznakowanie, do chwili otrzymania obrażeń od przeciwnika. Sokkub uderza częściej.

22. Venom – Automatyczne ładowanie się Koli (trzy bile nad paskiem tension). Red Hail's są naładowane (cokolwiek to znaczy). W formie EX efekt Object Ball's jest automatyczny (jw.).

23. Zappa – Zawsze ma swojego super ducha o imieniu Raou (dla mnie Pudzian). Zappa nie wzywa innych duchów.

Wszystko zostało opracowane z tekstu, który wziąłem ze strony, o której pisała Urizen. Życzę miłej zabawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są nawet dwa FAQ dotczące wymagań na poszczególne ścieżki a tego nie ma. widać pozostaje mi ręczne przepisywanie i zgadywanie co wystaje za ekran :cry:

SĄ takie opisy story mode, które mają dialogi!

http://www.gamefaqs.com/

W search wpisz "guilty gear xx".

Wybierz link do "Guilty Gear x2" na PS2.

W dziale Faqs & Guides, w In-Depth FAQs, wybierz "Story Mode FAQ".

Once again, good luck.

Acha, jak będziasz już coś mieć (tzn. przetłumaczone) - ślij na boromir_blitz@o2.pl

Chętnie zobaczę efekty twojej pracy.

-----------------------------------------------

A odnośnie założenia nowego tematu o Guilty Gear: widać, nic z tego. A szkoda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zaczołem czytać te krzaczki pod postaciami w story mode wywnioskowałem że:

(UWAGA MOŻE BYĆ SPOILER)

May-ratuje Dizzy i odkrywa że jest japonką

Potemkin-porywa Dizzy i zostaje sdradzony?? przez robo ky??

Faust-leczy May spotyka Zappę i wkopuje Venomowi za informacje

Ky-nie mam pojęcia co on gadał

Brigdet-Szuka i atakuje ściganych prze rząd Gears

Zato 1 - rozstapia się- jest uwięziony przez that mana

to tyle zaztrzegam że prawie w ogóle nie gadam po angielsku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzie ty to przeczytałeś, ale takich bredni nie słyszałem od czsu, jak mój kolega poprawiał się z chemii w drugiej technikum.

Jako zaczołem czytać te krzaczki pod postaciami w story mode wywnioskowałem że:

(UWAGA MOŻE BYĆ SPOILER)

May-ratuje Dizzy i odkrywa że jest japonką

Tutaj mówisz prawdę.

Potemkin-porywa Dizzy i zostaje sdradzony?? przez robo ky??

SZUKA Dizzy (w każdym story). Zostaje zaatakowany przez Bridget (story ending 2). Walczy z armią Robo-Ky'ów (ending 3).

Faust-leczy May spotyka Zappę i wkopuje Venomowi za informacje

Leczy Dizzy. Spotyka Zappę i po małym "badaniu" dochodzi do wniosku, że nie da rady go wyleczyć, bo nie wie jak. Trafia do gildii zabójców, i dowiaduje się, że zlecono zabójstwo jego pacjentki, co doprowadziło go do szaleństwa. Kiedy ma się dowiedzieć czegoś więcej, zostaje z Venomem otoczony przez armię Robo-Ky'ów. Venom mu obiecuje, że powie mu prawdę, jeśli ujdą żywcem.

Ky-nie mam pojęcia co on gadał

Pełni swoje obowiązki, spotyka I-no, Sol'a i masę swoich robo klonów.

Brigdet-Szuka i atakuje ściganych prze rząd Gears

Poluje na Gear's. Robi to według listy, którą dostał od I-no.

Zato 1 - rozstapia się- jest uwięziony przez that mana

Topi się, gdy próbuje zasymilować Sharon (żonę Slayer'a) (jeden ending). Zostaje uwięziony przez That Man'a (inny ending).

to tyle zaztrzegam że prawie w ogóle nie gadam po angielsku

Masz dwa trafione, czytając praktycznie tylko z obrazków i mocno pogruchotanej angielszczyzny. Ogólnie dobrze. Proszę cię jednak, abyś już nie pisał takich rzeczy. Moje nerwy tego nie przetrzymają 8).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanko. Czy mi się wydaje czy I-no manipuluje praktycznie wszystkimi z małymi wyjątkami którzy są ofiarami jej knowań.

Taraz spojrzałem na Kyja(h :)) i wygląda mi na służalca Zeppu.

I-no manipulowała każdym, kto mógł ją wyręczyć (Bridget, Jam), lub jej zaszkodzić (Eddie). Ky (bez przeinaczeń proszę) jest oficerem IPF. To taka policja. Ze znanych postaci, tylko Potemkin złuży w Zepp.

A takie pytanko:

May mówi do Fausta "You are blad"... Co to znaczy?

Źle odczytałeś. May powiedziała "bald", co oznacza człowieka łysego. Ona ma jakąś antypatię, jeśli idzie o kontakty z łysymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam wreszcie te dialogi, zacznę wkrótce tłumaczyć choć nie spodziewajcie się efektów szybko, bo mam kupę zajęć. Za to mogę powiedzieć, żę jako pierwsza będzie story2 Fausta, bo już ją zaczełam. Składajcie propozycje co ma być następne.

Jak mi się uda to w ten weekend spróbuję przetłumaczyć pierwszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa... bald... No cóż, na jedno wychodzi xD. Zapytałęm się, bo widziałem taki komiks o Guilty Gear. W tym komiksie May(pod wpłwem mikstury dostaje nadludzką(czyli jeszcze większą)siłę) i uderza Sol'a(który ją wnerwił). Sol pod wpływem uderzenia pobił rekord Chippa jeśli chodzi o prędkość. No i nasz ninja się wkurzył(że stracił miejsce lidera) więc ubrał torbę9aką jak Faust) na głowę i powiedział "Bald mans rulez!"... I oczywiście oberwał. Rekord pobił xD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam wreszcie te dialogi, zacznę wkrótce tłumaczyć choć nie spodziewajcie się efektów szybko, bo mam kupę zajęć. Za to mogę powiedzieć, żę jako pierwsza będzie story2 Fausta, bo już ją zaczełam. Składajcie propozycje co ma być następne.

A co chcesz :wink: . To twoja własna inicjatywa, a nie zlecenie od forumowiczów.

Aaa... bald... No cóż, na jedno wychodzi xD. Zapytałęm się, bo widziałem taki komiks o Guilty Gear. W tym komiksie May(pod wpłwem mikstury dostaje nadludzką(czyli jeszcze większą)siłę) i uderza Sol'a(który ją wnerwił). Sol pod wpływem uderzenia pobił rekord Chippa jeśli chodzi o prędkość. No i nasz ninja się wkurzył(że stracił miejsce lidera) więc ubrał torbę9aką jak Faust) na głowę i powiedział "Bald mans rulez!"... I oczywiście oberwał. Rekord pobił xD.

Mógłbyś podać stronę z tym komiksem?

Taraz spojrzałem na Kyja(h Smile) i wygląda mi na służalca Zeppu.

SR już cię poprawił, ale nie mogę sobie odpuścić komentarza:

ALEŚ WALNĄŁ GAFĘ!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka pierwsze będą story Anjiego a nie Fausta. Muszę je tylko wklepać na kompa, poprawić i pewnie na poniedziałek będą :D . A zamówienia na konkretne historie możeci składać, bo i tak zamierzam przetłumaczyć wszystkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...