Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MatiX2603

Mass Effect 2 - koputer wyłacza się podczas gry

Polecane posty

:smile: A więc tak, wiem wiem, były już takie posty, ale żadne mi nie pomógł więc postaram się opisać swój. Otóż gram w Mass Effecta 2, i po upływie 25 minut, komputer się automatycznie wyłącza. ! Nie wiem co może być przyczyną. Mam Windowsa 7 Home Premium a mój sprzęt to : (ważniejsze części)

Procesor: AMD Athlon x2 x64 4800+ Dual Core 2.29/2.31 GHz

Ram: 1GB Ram

Karta Graficzna: GeForce 8600 GT (chyba bez wywietrznika)

Zasilacz: "Bodajże 400V, lub nie" musiał bym zobaczyć.

I teraz tak, komputer już stary, ale jary. Mam go 3 lata. Gry działają ! To tak, próbowałem wszystkiego, zmiany roździelczości, różnych ustawień nic ! Procesor, dobry jak na tą gre, ale ram już nie (ale tylko na Windowsa). Mam też chęć zainstalowania XP-ka i sprawdzenia na nim, ale najpierw skontaktuje się z wami. Nie wiem, bazuje na roździelczośći 1024x748, czy też 800x600, żadna nie pomaga. Inne rzeczy na "DOMYŚLE" też nic. Nie mam pojęcia co zrobić, więc prosze, jeśli możecie spróbójcie mi pomóc. Sorrki, za ort. ale też jestem tu żółtodziobem, i mam dysa (dysortografia). Też podejżewam, że to może być przegrzewanie się czegoś, ale specem nie jestem ! :icon_sad:

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów w Pomocnej Dłoni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MatiX2603:

Zasilacz: "Bodajże 400V, lub nie" musiał bym zobaczyć.

Odkręć obudowę i zobacz co to za zasilacz. Przy okazji sprawdź też, czy komputer nie jest zbyt mocno zakurzony w srodku.

A tak, przy okazji powiem (może pomóc) jak sa dodatki w Windowsie 7 typu "zegarek" itp. To mam miernik użycia CPU, i RAM. Normalnie podczas gry to 56%-65%, a RAM 84%-98%. Gdy dochodzi do 100% komputer jak już wiecie się wyłącza. I pytanie, jeśli bym wykasował zbędne rzeczy z dysku (choć mam ich mało) RAM mniej by sie zużywał ?! Mój zasilacz to "tracer 4Life 400v" . Co sądzisz o nim ? Jest wadliwy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zasilacz to "tracer 4Life 400v"

Słów "Tracer" i "zasilacz" raczej nie powinno się używać razem. Do natychmiastowej wymiany.

Po czym sądzisz drogi kolego ? Ok, mam komputer 3 lata (Listopad 2007) grałem w różne dobre produkcje (Na Windowsie XP, wtedy on był jak teraz 7-ka) międzyinnymi : Crysis, Assasins Creed, Dirt . Nigdy na niego się nie narzekałem. I czemu do wymiany (natychmiastowej) ?

Tak jak MikaelDorren napisał, może to być wina kurzu w obudowie, lub za słabego chłodzenia. Mógłbyś napisać, czy komputer wyłącza ci się tak od początku, czy dopiero od jakiegoś czasu?

A wież ..... Zaczoł mi się wyłączać od początku gry, (już na stacji medycznej, po samym, po ok.25 minutach), a teraz jestem na mapie "Omega" i jest gitez. Grałem chyba z 1h30min i nic się nie działo. Odkurzyłem kompa, i nie założyłęm obudowy, od stron wywietrzników. Ale wież sądze, że i tak bedzie mi się on wyłaczał. Bo podczas strzelanin najczęściej się to działo, choć nie wiem. Choć nie chciał bym wyłączania, to jednak nie unikne instalacji XP-ka. Choć może to i lepiej ? Jak sądzisz. Prosze o pomoc. Bo nie moge wytrzymać bez grania, w tą gierke :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej dobrze prawi - zasilacz do wymiany.

A to, że komputer ci się zawiesza już sam wyjaśniłeś: zapchany RAM. Już na czystym W7 z 1GB jest kiepsko, a ty tu ME2 odpalasz, który co by nie powiedzieć, luby się trochę w tej pamięci rozepchać.

Dokup ram, wymień zasilacz i wtedy powinien ciebie ograniczać tylko procesor (grafika da jeszcze radę, wiem bo grałem na integrze ;) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym sądzisz drogi kolego ?

Po tym, że jest to powszechnie znana bomba grożąca uszkodzeniem komputera. A to, że x czasu działał i było dobrze, nie ma tu nic do rzeczy.

I czemu do wymiany (natychmiastowej) ?

Jak chcesz czekać aż Ci spali kompa, nie wymieniaj.

Dzięki, dzięki. Za słuszne rady. Teraz tak: (jeśli nie robi Ci problemu)

1. Możesz podać jakiś konkretny model zasilacza do 130-150 zł ?

A 2 to tak. Gdy grałem na początku w ME2 to się po 25 minutach wyłaczał. A teraz jestem juz po misji z "Archaniołem" i nic. Kompletnie nic. Choć lekkie ścinki są ale to minimalne. To gra działa bez zarzutów. (Sorry za ort.) Z począdku myślałem, że to przez strzelaniny. Ale w misji "Archanioł" też występuje ona i nic. Działa. Być może odkurzenie i sciągnięcie obudowy pomogło ? Nie wiem ale w każdym bądz razem, dam znać jeśli coś bedzie nie tak. :) I jeszcze raz dzięki ! Niejestem pewien, czy to też może przez wielki obszar, jak w 1 misji ? Niwiem zobacze i dam znać !

Kolega wyżej dobrze prawi - zasilacz do wymiany.

A to, że komputer ci się zawiesza już sam wyjaśniłeś: zapchany RAM. Już na czystym W7 z 1GB jest kiepsko, a ty tu ME2 odpalasz, który co by nie powiedzieć, luby się trochę w tej pamięci rozepchać.

Dokup ram, wymień zasilacz i wtedy powinien ciebie ograniczać tylko procesor (grafika da jeszcze radę, wiem bo grałem na integrze ;) ).

Nie, no z procesorem jest gitez ! Są zacinki, ale tylko 5 minut po odpaleniu gry, potem miodzio. Grafika też gitezik 1240x720, z 6 opcjami niżej "wł" i gra działa bez problemowo. Wykasowałem z dysku filmiki "fraps" które cholernie dużo zajmują, i odinstalowałem gre, i zbędne programy. Mam teraz to co mi potrzebe. :) Ale, nie ciesze sie zbytnio, bo misja "Archanioł" działała dobrze, bo walka była w pomieszczeniu, a tak jak w 1 misji, był większy teren komputer padał. Niewiem zobacze, jak bedzie dobrze, to bede się cieszył. Jak źle oddam gre do "MediaMarktu" :) Dzięki za pomoc !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Ten zasilacz w zupełności wystarczy - klik. Dużo lepszy od Tracera, z mocną linią +12V (360W). Bolączką Tracerów i im podobnych, poza kiepską jakością wykonania, jest to, że nie zawsze (a właściwie nigdy) moc na tabliczce odpowiada mocy rzeczywistej.

Ad2. Odkurzenie kompa to dobry pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Ten zasilacz w zupełności wystarczy - klik. Dużo lepszy od Tracera, z mocną linią +12V (360W). Bolączką Tracerów i im podobnych, poza kiepską jakością wykonania, jest to, że nie zawsze (a właściwie nigdy) moc na tabliczce odpowiada mocy rzeczywistej.

Ad2. Odkurzenie kompa to dobry pomysł.

Dzięki, wrazie czego, jeszcze napisze. A dostane go w np. MediaMarkcie (zasilacz) czy w Komputronik, czy w jakimś sklepie z kompami ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, karty graficzne, mają już wentylatorki, moja (GeForce 8600GT) nie ma. Czy to niczemu, nie zagroźi, gdy gram, czasami daje "pauze" by sprawdzić jak gorąca jest ta metalowa podkładki, i tak :

0-15 min lekko gorąca

20-45 min Oooo już bardziej gorąca

1h-1,30h min nie da się dotknąć (w przenośni)

Czy to może uszkodzić ją? Dodam, że procek, też jest gorący, ale już nie aż tak. Czy też to jest typowe dla tego typu kart graficznych. ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, OK. Chciałem się upewnić nie ? xd Dzięki, dużo mi pomogłeś !

A miałeś może, problemy (od czasu zainstalowania ME2), że komputer się włącza, ale nie ma tego "piknięcia" i nie włącza się monitor ? Nie wiem , co jest, albo włącza się komp, no pulpit, ale zaraz zaraz zjade na pasek, a tam to kułeczko od ładowania, i znowu nic. !? Co jest . Wirus ? Może jeszcze nie sprawdzałem, (sorry, że tak cię zawalam pytaniami, ale wież mam 13 lat, i chce iść w strony informatyka) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...