Skocz do zawartości
Gość kabura

Half Life (seria)

Polecane posty

Witam wszystkich :D Pozwole sobie zacytować fragment mojej mini zapowiedzi moda do Half-Life 2 pt: Insurgency

"Tak jak w temacie będzie to modyfikacja przenosząca nas w sam środek wojny w iraku.Może ktoś słyszał już o tym modzie , może nie napewno wszyscy znają HL2 i genialny silnik na którym został zrobiony mowa tu o engine "source" właśnie na nim bedzie robiony ww mod. Założenia są bardzo ambitne jeżeli obietnice autorów moda się spełnią to będziemy mieli nowego króla FPS-ów napewno wśród ludzi ceniących sobie realizm gdyż w Insurgency bedzie to najwiekszy atut. Z dostępnych informacji wiadomo , że bedą dostepne pojazdy zmechanizowane natomiast nie wiadomo narazie jak bedzie z lotnictwem ( pewnie wielu fanów Bf'a teraz zasmuce ale prawdopodobnie nie bedzie samolotów).Screenshoty wyglądaja bardzo obiecująco ,jak bedzie w finalnej wersji to sie jeszcze okaże. Osobiście licze na dopracowana fizyke. Mod bedzie inny w odróżnieniu od CS i BF2 nie ma tu mowy o jakimś "arcade" tutaj działamy w grupie pomagając sobie nawzajem mam nadzieje że ten element bedzie dopracowany bo szczerze znudzilo mi sie juz zrecznosciowe podejscie do gier militarnych. :wink: Mam duże nadzieje co do Insurgency wiadomo że silnik HL2 jest zoptymalizowany pod słabsze maszyny więc wymagania sprzętowe nie powinny być z kosmosu, a to kolejny plus.Więcej informacji znajdziecie na stronie oficjalnej moda www.insurgencymod.net polecam. :) "

Kilka screenów:

cvcveena0.th.jpg

jhnjbjbjiz9.th.jpg

hummerpt1.th.jpg

ooppyl9.th.jpg

marienskz9.th.jpg

popkl5.th.jpg

I tu chciałbym się dowiedzieć co wy sądzicie o tym modzie :?: jakoś u nas na forach mało się o nim mówi więc może tu się coś zmieni :). Bez wątpienia jest na co czekać. w tej chwili strona główna nie działa pod tym adresem znajduje się nieoficjalna strona tego moda : www.insmod.nl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem half life game of the year edition. Włączyłem i lekkie zdziwienie, pojawiło się menu a za nim plac z chodzącymi kombajnami (:-)), no niby nic, ale tam był HDR, wchodzę w opcje i jest opcja jego włączenia na niektórych mapach... Zacząłem grać, jestem w tej chwili w laboratorium i do tej pory nie widziałem jeszcze nigdzie HDR-a. Ktoś może mi powiedzieć na jakich mapach występuje ten efekt? Przeszedłem 1/4 gry i jeszcze go nie widziałem, a nawet w HL 1 source można było go zobaczyć w korytarzach! Znalazłem w sieci mod który dodaje do hl2 Bloom-a i poprawia to wygląd gry, więc czemu nie mogli tak jak ci od moda zastosować tego na wszystkich mapach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem half life game of the year edition. Włączyłem i lekkie zdziwienie, pojawiło się menu a za nim plac z chodzącymi kombajnami( :) ), no niby nic, ale tam był HDR, wchodzę w opcje i jest opcja jego włączenia na niektórych mapach...Zacząłem grać, jestem w tej chwili w laboratorium i do tej pory nie widziałem jeszcze nigdzie HDR-a.

Nie widziałeś bo w HL2 HDR-u poprostu nie ma. Jest tylko opcja włączająca to oświetlenie ale nigdzie tego nie zobaczysz. Też mam HL2 GYE i HDR tam nie działa. Jak chcesz zobaczyć HDR na source to zagraj w HL EO tam jest HDR i to jaki...Uczta dla oczów :D8) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałeś bo w HL2 HDR-u poprostu nie ma. Jest tylko opcja włączająca to oświetlenie ale nigdzie tego nie zobaczysz. Też mam HL2 GYE i HDR tam nie działa. Jak chcesz zobaczyć HDR na source to zagraj w HL EO tam jest HDR i to jaki...Uczta dla oczów :D8) .

Ten HDR to fajna sprawa tyle że jest strasznie sprzętożerny - pod koniec Lost Coast (takie darmowe demko prezentujące nowe możliwości silnika) kiedy można było spojżeć na prawie całą mapę mogłem sobie obejżeć piekny pokaz slajdów :D gdiześ tak do 1 FPM :twisted: w porywach dochodziło (a "czysty" HL2 chodzi całkiem nieźle)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo mi HL2 EO chodził spoko na Radku1600XT z włączonymi wszystkimi bajerami i HDR było całkiem ok. Może to wina złej optymalizacji Lost Coast bo już HL2 EO działa naprawdę szybko...Widocznie Valve dopracowało ten efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje oczekiwania co do Episode 2 i 3...

Co do znanych miejscówek to nie liczył bym na to :) Szanse są równe 0, a nawet kilku punktom na minusie. HL2 i Epizody 1-3 to jedna spójna historia i takie przeniesienie akcji z poza City 17 (i okolic) do takiego Paryża, a tym bardziej Nowego Jorku nie miało by sensu. (Francuzi mają pewnie swojego Gordona Le Freemana :) ) Pomysł sam w sobie jest niezły - ale do innej gry. A poza tym od dawna wiadomo, że EP2 to walki poza miastem i w kopalniach (?).

A co do Episode 3 - ciekawe gdzie będzie się rozgrywał. Valve nie powiedziało że Portal Gun nigdy nie trafi do HL2. Gdzieś kiedyś wyczytałem że możliwy jest także powrót do XEN. Portal Gun + Xen = Episode 3? Oby :)

Ale to dopiero na święta 2007, a może i początek 2008.

I jeszcze jedno: Episode 3 powinien definitywnie zakończyć serię - inaczej będziemy czekać na kolejną część następne 6 lat.

Nie zdziwił bym się gdyby jakaś część Valve już pracowała nad pełnoprawnym Half Life 3. Czas a może i zakończenie Episode 3 pokażą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się - w końcu doszło do tego, że oderwałem się od CSa, po czym zatopiłem się w kampani SP. Efektem czego jest ukończenie kampani HL2 i dech mi w piersiach zabrało - dopiero po przejściu całej gry (ostatni etap, świetny, jesteśmy bogiem) muszę przyznać iż gra jest najlepszym do tej pory shooterem. A dlatego bo nie widziałem tak złożonego FPS. ;) Teraz zabieram się za Episode One, zobaczymy jak to będzie. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"no nie :? !" - tak to sobie pomyślałem ogladając pudełko dvd Half Life generation - patrzę co tam jest, w sumie się cieszę bo zamierzałem za tydzień, dwa owe wydanie zakupić ale ... wydanie dvd wymaga użycia steamu :safe: czyli na swym laptopie sobie póki co nie pogram :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że hl 2 jest genialny ale na tym i 3 epizodach powinna się zkończyć ta seria bo nie wydaje mi się żeby udało się Valve stworzyć kolejnego tak udanego half life'a(nie to żebym wątpił w ich możliwości ale lepiej zakończyć gre która pozostanie hitem wszechczasów a nie odgrzewanym kotletem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja HL2 uwielbiam to moja najlepsza gra jaką mam bo chodzi nawet na takim złomie jak ja mam G2 MX400 duron1.2 256ddr i powiem ze zaciachy są ale czasami powiem ze widze przeciwników z daleka bo skrzyń nie widać bo zasięg rysowania mam taki ze z odległości 5m nie widać krzeseł i innych skrzyń za to widać przeciwników i paczki z amunicją apteczki i inne potrzebne rzeczy

Najbardziej lubie etapy w grze gdzie pływamy wodolotem;) a nienawidze tego mrocznego klimatu gdzie pomaga nam pastor no nie mogee sie przyzwyczajić do tych strasznych jęków biednych ludzi opętanych przez "poduszki"

mógłbym jeszcze pisać ale kto to czyta przynajmiej moje texty bo jakieś dziwne pisze:p a sam przeczytałem tylko 6 ostatnich str aby być na bierząco

KUPUJCIE wszystkie części HL pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A ja HL2 uwielbiam to moja najlepsza gra jaką mam bo chodzi na takim złomie jak ka mam G2 MX400 duron1.2 256ddr"

Tylko za to ją uwielbiasz? A co z fabułą, klimatem, rozgrywką...

"widze przeciwników z daleka bo skrzyń nie widać bo zasięg rysowania mam taki ze z odległości 5m nie widać krzeseł i innych skrzyn za to widać przeciwników"

Wniosek z tego taki...Czas na upgrade kompa :wink: .

"nienawidze tego mrocznego klimatu gdzie pomaga nam pastor no nie mogee sie przyzwyczajić do tych jęków biednych ludzi opętanych przez "poduszki"

No co Ty...Te poziomy są świetne i bardzo ciekawe...A atmosfera jeszcze bardziej potęguję ową ciekawość 8) . Nie ma to jak walka z zombie w ciemnych uliczkach mrocznego miasta. A bym zapomnial co za...Poduszki :lol: .

mógłbym jeszcze pisać ale kto to czyta przynajmniej moje texty bo jakieś dziwne pisze

Fakt są hm...dziwne. Ale nie martw się początki są trudne :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, "poduszki" potrafiły nieźle nastraszyć:). Pewnie chodziło mu o te czarne headcraby. Ale bardziej straszne (może to za dużo powiedziane, bo jakoś gry nie wywołują u mnie strachu, co najwyżej niepokój:) ) były te szponiaste, szybko biegające cosie, które łaziły po rynnach. Czekanie z shotgunem na dachu, podczas gdy zewsząd dookoła słychać było wspinające się po rynnach stwory, naprawdę wywoływało przypływ adrenaliny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie etap w Ravenholm nie ruszał. Wielu się bało, ale ja niestety nie :( A z "poduszek" to najbardziej nielubiłem trujących headcrabów. Niebezpieczne są - jedno "dziabnięcie" i zdrówko bardzo mocno spada.

Grał już ktoś w moda Eclipse? To zupełnie nowa gra. Wcielamy się w ładnią panią, która jako broni używa tylko i wyłącznie telekinezy. Aha...gra osadzona w fantasy. Zaskoczyła mnie jakość wykonania: śliczna grafika, równie dobra muzyka. POLECAM LINK

Inne dwa ciekawe to że tak powiem "wersja beta" gry Portal czyli EXITE. Jest niestabilna, wiesza się ale pozwala pobawić się protalami. LINK

oraz

Casuality Effect czyli alternatywna wersja historii HL2. Próba teleportowania Gordona kończy się znacznie gorzej niż w oryginale. Naszym zadaniem jest naprawienie wyrządzonej szkody. Mod jest trudny, ale bardzo fajny. LINK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, "poduszki" potrafiły nieźle nastraszyć:). Pewnie chodziło mu o te czarne headcraby. Ale bardziej straszne (może to za dużo powiedziane, bo jakoś gry nie wywołują u mnie strachu, co najwyżej niepokój:) ) były te szponiaste, szybko biegające cosie, które łaziły po rynnach. Czekanie z shotgunem na dachu, podczas gdy zewsząd dookoła słychać było wspinające się po rynnach stwory, naprawdę wywoływało przypływ adrenaliny.

OOO tak, tu się zgodzę w 100% te szybkie zombie(nazywane przez internautów "gonzalesami" :D) były naprawdę straszne. Pamiętam jak podskoczyłem kiedys z krzesła bo mi wyleciał taki potwór, ehhh ale Ravensholm był niezły.

Ja tymczasem przeszedłem Epizode One... zawaliste! Fakt, że był trochę krótki(przeszedłem go specjalnie w kilka dni :D ) ale ten klimat, ta fabuła. Czułem się jakbym uciekał z Warszawy po Powstaniu Warszawskim. Nooo i ta Alyx :P :o Po prostu cuuudo.

Trochę się zawiodłem z zakończeniem, myślałem że dadzą coś trudniejszego zamiast

Podrasowanego Stridera. Notabene działko miał chyba jakieś ulepszone bo strzelało kilkarazy szybiciej. No i był wytrzymalszy.

W sumie najbardziej warto zagrać w EO z jednego powodu Alyx :D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko za to ją uwielbiasz? A co z fabułą, klimatem, rozgrywką...

No racza zapomniałem o fabule bo byłem przejęty walorami silnika gry ze chodzi nawet na złompie a fabuła superek mroczny klimat tez tylko jak pisałem nie ze sie boje tylko szkoda mi tych ludzi no bo chcąc nie chcąc to byli ludzie dlatego tylko hedy sprzedaje bi onaczej poduszki nie rozwalisz. Obecnie gram w HL2 juz 9 raz i jestem w części z więzieniem tam tez jest fajnie ogólnie to wszędzie jest fajnie bo to HL a co do fabuły super ale musi być ale ale jest liniowa :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie najbardziej warto zagrać w EO z jednego powodu Alyx :D:D

Racja. Ten <ze spoilera> był naprawdę mocny i świetnie się z nim walczyło :) Mam nadzieję, że w ET wszystkie będą takiej jak ten ostatni <ze spoilera>

Obecnie gram w HL2 juz 9 raz i jestem w części z więzieniem tam tez jest fajnie ogólnie to wszędzie jest fajnie bo to HL a co do fabuły super ale musi być ale ale jest liniowa

A czym według ciebie jest "nieliniowa fabuła"? :D I czy kiedykolwiek widziałeś jakąś? Moim skromnym zdaniem każda fabuła jest liniowa. Każda idzie wg schematu wstęp>rozwinięcie>zakończenie. Ale fabuła Half Life (ogólnie) jest bardzo fajna. Czekam z niecierpliwością na "odcinek drugi".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem każda fabuła jest liniowa.

Zgadzam się każda gra obraca się według ułożonego schematu. Różnica polega na tym, że jeden schemat jest ambitniejszy a inny prostrzy. A HL2 zalicza się do tego pierwszego gatunku i jak na FPS fabuła wypada bardzo dobrze. Szkoda tylko, że trzeba tak dlugo czekać na Epizode Two... :( .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leżę i kwiczę i padam na kolana przed Valve. Wreszcie dostałem kamień milowy wśród gier FPP. HL2 ma wszytko co klasyfikuję ją w "grach wszech czasów" - grafika, muzyka (świetna), fizyka (genialna) i rozgrywka. Podoba mi się ten klimat, ta szaleńcza, nie zwalniająca ani na chwile akcja. Ta gra jest tak...konsolowa, aż chce się grać. Tego oczekuję od gier tego typu.

Moja ocena to 9.510. Odjąłem 0.5 dlatego, że brakuję mi tutaj tylko ciekawej fabuły...No ok fabułe HL2 ma "jako-taką", ale chciałbym aby była ona przedstawiona w filmowy sposób. No i jedno "przeciw" nowemu HL toto, że gra zmieniła się trochę w survival horror: np. misja w "mieście zombiaków". Gra jest jeszcze bardzo ciemna i co chwila trzeba mieć latarkę w pogotowiu, a poza tym to MIODZIO!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fabuła nzarówno HL2 jak i całej serii jest bardzo dobra. Wbrew pozorom obie części gry mają ze sobą wiele wspólnego.

W HL Gman sprawdza nas i zauważa, że Gordon jest godny uwagi. Zaraz przed napisami końcowymi umieszcza go w powiedzmy "próżni". Lata mijają, a zawekowany Gordon nie stażeje się ani o minutę. Gman "budzi" go przy okazji dwójki. Pamiętacie faceta z pociagu, który mówi że nie widział jak wsiadaliśmy? :) W HL2 wykorzystuje do rozpętania powstania, a w epizodach traci nad Freemanem kontrolę. Taki wybuchający na oczach gracza konflikt wsysa. Przynajmniej mnie.

Ale to oczywiście kwestia gustu :) A propo. Grek - jakie wrażenie zrobiło na tobie City 17 po powrocie z Nova Prospekt? Mnie po prostu odebrało mowę na kilka sekund. Niby to samo miejsce, ale jakże inne po tygodniu walk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...