Skocz do zawartości
Gość kabura

Half Life (seria)

Polecane posty

Gość Tropenhauzer

Pewnie słysząc o letniej premierze Dooma III postanowili przyspieszyć wydanie swojej gry. Niby jest to dobre posunięcie, bo możemy otrzymać grę trochę szybciej. Z drugiej strony szybka premiera rzeczywiście może zaowocować licznymi bugami, które będą usuwane kolejnymi łatkami. Wolę nie myśleć co by było, gdyby Half-Life 2 okazał się tak naprawdę betą... brrrr, okropne. Mam nadzieję, że panowie z Valve jakoś z tego wybrną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Royale_with_Chesse

Half Life 2 wyjdzie w podobnym terminie co Doom III. :) Miejmy nadzieję, że redaktorzy CDA dotrą do gier pierwsi i zrobią mega recenzje HL2 vs D3. Fajnie by było... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Reynevan z Bielawy
Half Life 2 wyjdzie w podobnym terminie co Doom III. :) Miejmy nadzieję, że redaktorzy CDA dotrą do gier pierwsi i zrobią mega recenzje HL2 vs D3. Fajnie by było... :P

Nie sądzę by tak było :( . producenci z obawy przed wyciekami nie będą wysyłali nigdie gier. Mają świadomość, że gdzieś po drodze może ktoś je przegrać i w kilka dni później pojawią się w necie. Tak więc recenzja będzie raczej najwcześniej miesiąc po premierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R
Half Life 2 wyjdzie w podobnym terminie co Doom III. :) Miejmy nadzieję, że redaktorzy CDA dotrą do gier pierwsi i zrobią mega recenzje HL2 vs D3. Fajnie by było... :P

Nie sądzę by tak było :( . producenci z obawy przed wyciekami nie będą wysyłali nigdie gier. Mają świadomość, że gdzieś po drodze może ktoś je przegrać i w kilka dni później pojawią się w necie. Tak więc recenzja będzie raczej najwcześniej miesiąc po premierze.

Hehehe - kolega powyżej NIE mówił o wysyłaniu gier do redakcji czasopism przez twórców, tylko o tym, żeby redaktorzy dotarli do gier (najlepiej wszelkimi możliwymi sposobami) i wydarli je ze szponów tych drapieżców - VALVE i ID :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer
Byle do Sierpnia... Byle do Sierpnia... Byle do Sierpnia.............

Tak, trzeba ćwiczyć silną wolę. :D Dziwne jest to, że im bliżej premiery, tym mniej cierpliwości się posiada. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Reynevan z Bielawy
Byle do Sierpnia... Byle do Sierpnia... Byle do Sierpnia............. :)

Nie nie nie . Nie kracz :D . Jeśli będziemy pewni, że ukaże się w sierpniu to na pewno się nie ukarze. Lepiej być pesymistą. A teraz cichosza do Sierpnia :twisted: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim sprzęcie też nie pójdzie, bo nie dość że jest troche za słaby, to jeszcze cały obśliniony :lol:

Planuje jednak na początku wakacji upgrade, wiec mam nadzieje że ten nowy sprzet wystarczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer
No po obejrzeniu zwistuna z CDA coraz bardziej ślina mi cieknie. Niedługo będę w niej pływał, chyba że twórcy H-L 2 mnie uratują

Czekałem, czekam i będę czekał

Ja się obawiam, że po premierze będę się jeszcze bardziej ślinił niż teraz. :) Przynajmniej nie będę musiał nigdzie wyjeżdżać w celu popływania. ;) Filmik jest bardzo fajny (szkoda tylko że stary :D), a muzyka w nim bardzo mi się spodobała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rogal
No po obejrzeniu zwistuna z CDA coraz bardziej ślina mi cieknie. Niedługo będę w niej pływał, chyba że twórcy H-L 2 mnie uratują

Ja tam już pływam w pianie, bo obejrzałem pełny filmik z e3 2004... Ściągałem go z 10h, ale warto było. Widać postęp w stosunku do e3 2003, choć muza taka sama w niektórych fragmentach ( co nie znaczy, że jest zła). Za to Counter-Strike na nowym engine'ie - cud, miód i powidło!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rogal
Wie ktoś może (w przybliżeniu) jakie wymagania będzie miał HL2

Według informacji z różnych forów wynika, że procesor 600Mhz i karta Geforce MX powinny starczyć. Ktoś (?) na forum mówił, że ma betę i chodzi mu toto na takin sprzęcie (ale chyba procek miał lepszy). Jest jeszcze coś: HL2 będzie miał opcję autoskalowania, czyli jeśli framerate spadnie poniżej danej wartości to gra automatycznie zmniejsza detale. Oczywiście będzie można to wyłączyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Co do wymagań, to kolejny raz zastosuje metodę ctrl+c i ctrl+v, otóż tak:

"Q: What are the minimum hardware specifications?

A: The bare minimum you will need is a Pentium II 800Mhz processor, 128MB RAM and a DX6 class graphics card. "

Oczywiście nie ma się co sugerować, bo wydaje mi się (aczkolwiek nie jestem pewien), że taka konfiguracja sprzętowa po odpaleniu tej gry zaprezentuje nam piękny slide-show (do tego stopnia, że będzie sobie można przerysować na kartkę aktualne ujęcie - no może trochę przesadzam :D). Tak naprawdę chyba nikt nie wie, jakie będą realne wymagania sprzętowe... Tylko demo rozwiałoby nasze wątpliwości :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Byłbym za :D. Heh - na stronie http://www.half-life2.org.uk/check.php można sobie zrobić test. Dziwna sprawa z tym testem, ale nie ma się co czepiać, bo w końcu autorzy strony podają, że "note that this is unofficial and as accurate as humanly possible. This is not a guarantee that it will work, only an indication of its likelihood"...

Ale nie w tym rzecz - zastanawia mnie kolejne zdanie na tej stronie, a mianowicie:

"Don't forget the Official Valve benchmark tool will be a much more accurate test of how your computer will run the Half-Life 2 game when its available". Hmmmm... może coś nam jednak opublikują przed ostatecznym wydaniem gry... Np. DEMO :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rogal

Ach, te marzenia...

Apropos: słyszeliście, że Half - Life 2 chodził dużo gorzej na Geforce'ach niż na Radeonach i musieli chyba zmniejszyć jakość kolorów tekstur z 32 do 16 bitów?

Nawet na jednej stronie napisali ( cytuję ):

"Te wyniki stawiają nVidię w złym świetle"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

No przecież to nic dziwnego, skoro ATi reprezentuje HL2... Podobnie z Doom3 - tylko, że z kolei ten drugi jest pod patronatem Nvidii (i ponoć w wynikach z pomiaru działania d3 [na podst. wesji doom3 0.02] radeon 9800 PRO działa strasznie kiczowato, podczas, gdy GeForce'y "całkiem" sprawnie). Pewno i tak na koniec wszystko zrównoważą i obie gry będą ładnie działały na obu typach kart... Przynajmniej tak wg. mnie powinno być :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, czyli załóżmy, że:

-Celeron 2GHz

-Radeon 9200SE 64bit 128MB

-512 SDR

i gramy bez problemu w HL2 na najwyższych detalach :? I po co Valve robiło taki test ? Przecież to bez sensu...Powinni np. wypuszczać jakiegoś benchmarka co jakiś czas, wraz z "widocznym" optymalizowaniem kodu. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

To chyba nie Valve sporządziło taki "optymalny" test. Tamto to jest jakaś nieoficjalna strona, która sporządziła ten test na podstawie podanych przez VALVE minimalnych wymagań sprzętowych. Następnie chyba powymyślali, że jeżeli coś jest mniejsze od danej wartości, to np. będzie można najlepiej grać w 800x600 itp. ściemy...

Swoją drogą inny test można znaleźć na jeszcze innej stronie: http://www.hl2.org.uk/modules.php?name=benchmark - test jest dokładniejszy, bo dodaje m.in ilość wolnego miejsca na dysku :D - nie rozumiem sensu tych testów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rogal

A wejdźcie w buy po wykonaniu tego pierwszego testu - jest tam data premiery - 12 listopad 2004 (na PC ), zresztą co ja wam będę mówił - sami sprawdźcie:

http://www.half-life2.org.uk/buy.php

I jeszcze jedno: po wejściu tu: http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B...3006534-3908464 jest jeszcze inna data premiery... - Ech, mieszają, mieszają :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...