Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

snoopher

Zestaw do 1500zł

Polecane posty

Witam,

Chciałbym otrzymać od Was jakieś opinie dotyczące nowych podzespołów.

Przymierzam się do kupna płyty głównej, procesora no i RAM'u.

Sprzęt jaki wypatrzyłem sobie w rozsądnej ( dla mnie ) cenie <1500zł to:

Intel Core i5 760 2,80GHz S-1156 BOX

Gigabyte GA-P55A-UD4

2x2GB DDR3

A może poczekać aż Intel wprowadzi swoje Sandy Bridge w styczniu?!

Wykorzystany ma być głównie do rozrywki ( gry, filmy, obróbka video ). Zaznaczam, że nie koniecznie musi to być Intel, mogę skłonić się ku AMD. Chociaż ostatni mój AMD to był jakiś K6-300Mhz :P Jestem otwarty na propozycje.

Teraz przed świętami tak bardzo mi nie zależy, bo wiadomo ceny rosną w górę o kilkaset zł na niektórych częściach.

Z góry dzięki za rady.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo GTX 260 OC z zamiarem kupna 470 lub 480. Na Samsungu SyncMaster 206BW.

Zasilacz Tagan 500W TG500 U33

Dodam od siebie, że nie zależy mi na kręceniu CPU/GPU czy RAM'u, jak i na SLI/CF. Szczerze mówiąc po co komu 2 karty na dzisiejsze gry. Przy moim obecnym sprzęcie i tak wszystko chodzi wystarczająco mimo jego 3lat ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, żeby do takiej 480 zmienić zasilacz, gdyż są one bardzo prądożerne.

Dodam od siebie, że nie zależy mi na kręceniu CPU

Namawiam do zmiany zdania. Kręcąc procesor zyskasz za darmo dodatkowo wydajność i pewność, że procesor nie ogranicza karty.

A co do samych zakupów, lepiej poczekać do stycznia. Ceny może wtedy się jakoś unormują, a i wybór może będzie większy. Na dzień dzisiejszy moja propozycja wyglądała by mniej więcej tak:

Procesor:

Intel Core i5-760 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ - 735 zł

Płyta główna:

Gigabyte P55-USB3 /intel P55/ - 430 zł

Wentylator:

Zalman CNPS10X Flex + SilentiumPC Zephyr 120 mm - 159 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 2GB 1600MHz CL9 - 115 zł

Razem - 1439 zł (esc.pl)

2 GB pamięci, dobra płyta główna i czterordzeniowy procesor z lepszym od boxowego chłodzeniem. Czemu 2 GB? Wolałem zamiast 4 GB wstawić chłodzenie na procesor. Przy karcie pokroju GTX 470/480 wskazane jest podkręcenie procesora (co nie jest trudne). Lepsze chłodzenie pozwoli na uzyskanie lepszych rezultatów, a zawsze łatwiej jest dołożyć kolejną kość 2 GB niż zmieniać chłodzenie procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, żeby do takiej 480 zmienić zasilacz, gdyż są one bardzo prądożerne.

Tutaj jeszcze musiałbym się zastanowić, gdyż nie widzę sensu kupowania teraz karty kiedy wychodzi powoli seria GTX 5xx dlatego się wstrzymam i póki co zostanę przy moim GTX 260.

Kręcąc procesor zyskasz za darmo dodatkowo wydajność i pewność, że procesor nie ogranicza karty.

Nie mówię NIE :) próbowałem nawet podkręcić swój E6850, ale o dziwo komputer się nie chce uruchomić i się sam resetuje po zatwierdzeniu w BIOS'ie zmiany taktowania , po czym powraca do ustawień fabrycznych. A chłodzi go Arctic Cooling Freezer Pro 7.

Co do zalecanego przez Ciebie zestawu części to się zgodzę tylko mam pytanie dlaczego P55-USB3, a nie np P55-UD3/4/5?

Mam nadzieję, że mój Tagan to wszystko udźwignie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy lepiej dopłacić do płyty więcej, ale z tego co widzę to za bardzo się np P55-UD4 nie różni od P55-USB3 z tym, że ta pierwsza obsługuje SLI i CF. Jeżeli tylko jest taka różnica to wolę tą tańszą. Dlatego nie mogę się konkretnie zdecydować, bo RAM czy procesor to wezmę raczej ten co podałeś ( za co dozgonne dzięki ) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekcja zasilania za dostarczenie prądu do CPU i wpływa przede wszystkim na stabilność komputera. Dla Ciebie, jako zwykłego, szarego użytkownika wystarczy ta tańsza płyta. Chyba że chcesz robić na swoim kompie jakieś ekstremalne OC (i nie mówię tu o kręceniu procka do 4 GHz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym warto wspomnieć o trzech rzeczach:

- przy korzystaniu z pełnej przepustowości SATA3/USB3 prędkość portu PCIEx spada z 16x do 8x, co się negatywnie odbija na wydajności karty graficznej. Różnica nie jest kolosalna, ale wypada o tym wspomnieć. Ta wada dotyczy wszystkich płyt głównych na rynku (może oprócz kilku na LGA1366, ale głowy uciąć nie dam) i dopiero LGA1155 ją zlikwiduje.

- SATA3 jest przydatne tylko dla dysków SSD. Konwencjonalne dyski HDD ledwo wykorzystują połowę przepustowości SATA2 (czyli dopiero w tym momencie przestaje im wystarczać SATA1!) i naprawdę długo im zajmie dojście do limitu jaki oferuje SATA2. W skrócie: dla dysków HDD SATA3 jest bez znaczenia i tak długo jeszcze pozostanie.

- każdy dysk pracuje na osobnym kanale, czyli ma swój własny limit przesyłu danych. Tak więc ilość dysków nie ma znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, co do pierwszego punktu to gdzieś o tym czytałem, ale miałem nadzieję, że mi się przewidziało. Trochę lipa, no ale cóż.

Ogólnie przydałoby się zmienić sprzęt, ale teraz okres kiepski na to, no i jak ma być nowa platforma to lepiej chyba poczekać i wtedy myśleć. Ciężki orzech do zgryzienia :)

Nie wiem jak płyty główne, ale widziałem gdzieś proponowane ceny nowych procesorów i np taki Core i5-2500K ma kosztować około 650zł. Więcej TUTAJ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na "starą" platformę bym wybrał to co proponowałeś na początku:

i5 760 + P55-USB3 + RAM

Zobaczymy co czas przyniesie i jak wypadnie nowa platforma na testach; OC, wydajność etc.

Ostatnio byłem nie na czasie ze sprzętem stąd te moje pytania.

Dzięki za wszystkie informacje.

Pozdrawiam serdecznie, a temat wydaje mi się, że można spokojnie zamknąć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...