Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

S.T.R.A.C.H (seria)

Polecane posty

F.E.A.R jako horror skończył się (i właściwie tylko był) na dodatku do pierwszej części - Perseus Mandate. Tam naprawdę można było się naprawdę przestraszyć. A co do najnowszej części, to jak napisałem wcześniej w temacie - to taka trochę wzbogacona dwójka. Jeśli ktoś nie chce kupować trójki, niech kupi dwójkę, różnic nie powinno być aż tak dużych - w obie gry gra się tak samo przyjemnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lubiłem tą grę. Nie zawsze była w stanie

mnie przestraszyć ale ciągnęło mnie do niej strasznie

nie mogłem się oderwać. Nie wiem może to klimat?

Ta gra ma jakiś taki tajemniczy pierwiastek który

nie pozwala o niej zapomnieć i się oderwać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu powinieneś zrozumieć fabułę drugiej części gry. Obie fabuły toczą się równolegle, a i bohaterowie są inni. Od czasu do czasu są różnego rodzaju wzmianki, które będą miłym dodatkiem dla tych, którzy znają fabułę poprzedniej części. Nie mniej - możesz zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie: Czy przed zagraniem w F.E.A.R. 2: Project Origin trzeba zagrać w pierwszą część F.E.A.R.? Czy zrozumiem fabułę drugiej części?

Do gry jest dołączony taki jakby przewodnik po FEARZE, czyli wyjaśni ci naprawdę sporo o ile przeznaczysz czas na przeczytanie go rzecz jasna :) Nie jest chudy i dużo ciekawych rzeczy można znaleźć, polecam. Nie wiem czy w Klasyce jest on na płycie/w pudełku bo ja kupiłem premierówkę za 10 złoty (:P) i właśnie miałem tam taką książeczkę :)

Jedynka FEAR była znakomita (grałem z dodatkiem), dwójkę zacząłem by zobaczyć czy działa i na początku ładnie mnie przestraszyła, musiałem niestety dać sobie na wstrzymanie na razie bo mam do ukończenia inne gry które zacząłem, FEARA 2 zacznę pewnie niedługo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio grałem w dodatek do Fira (Perseus Mandate) i wydaje mi się, że jest mniej straszny od najnowszej części, która swoją drogą wywarła na mnie duże wrażenie. Szkoda tylko, że fabuła była dodatkiem i cała historia z przeszłości straciła swą magię. Ale jeden patent w grze jest naprawdę świetny - możliwość wyboru dwóch bohaterów. Gra Paxtonem to całkowicie nowe doznanie, a przechodzenie nim drugi raz grę sprawia, że czujemy jakbyśmy przechodzili ją po raz pierwszy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ukończyłem pierwszą część "Strachu" bez dodatków. Jakoś gdy przeglądałem gameplay na youtube nie kręciło mnie to za bardzo lecz jakoś tak się złożyło że brat kupił tą grę już ładny czas temu a ja nie miałem w co grać sprawdziłem tego fpsa i... Gra jest mega! co prawda trochę przesady w tym strachu jest (raz się podskoczyło na foteliku) ale tego napięcia, nastroju grozy trochę brakuje. Mimo tego gra to porządna strzelanina z ciekawymi broniami (działo po którym zostaje tylko szkielet nieszczęśnika:)) ciekawe lokacje (zrujnowany hotel) a zakończenie to po prostu

gdy uciekamy z tej krypty i przebijamy się przez te inne budynki a za nami legiony tych potępionych duchów po prostu majstersztyk

A i jeszcze jedno bo chce być pewny

czy nasz bohater to syn Almy?

"Życie polega na budzeniu się z koszmaru aby przekonać się że jest się w jeszcze gorszym koszmarze"

Pamiętne słowa Paxtona Fettela które na pewno będę pamiętał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem odpowiedniego tematu, więc tutaj piszę. Mianowicie, czy F.E.A.R. z dodatkami można kupić w "zwykłym" sklepie, czy na chwilę obecną tylko w sklepach internetowych? Czy wiecie coś na temat czy wydawanie gry będzie wznowione, bo jeśli dobrze pamiętam to skończyło się na edycji z Top Seller?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Pewnie i tak tego nie przeczytasz, a ja dostanę archeologicznego aczika, ale nic nie wiadomo o tym, aby Antologia F.E.A.R. miałaby znowu być puszczona w obieg. Jedynie gdzie możesz szukać tego wydania to serwisy aukcyjne, forumowe targowisko etc.

No i stało się. Grę, którą od dawien dawna miałem na wyimaginowanej liście "Do przegrania" wypisaną na stosunkowo wysokiej pozycji, zaliczyłem z całkiem dużym bananem na twarzy, chociaż miałem odrobinę większe oczekiwania. Z opowieści znajomych gra miała mnie straszyć na każdym kroku i sprawić, że puszczą mi zwieracze, a pokój będę sprzątał dłużej niż miesiąc. Eh... znajomi... Naprawdę przestraszyłem się dwa razy... TAK, DWA! To było jedyne na czym się zawiodłem, acz całkiem poważnie wpłynęło na moją opinię o grze.

Całkowicie nie spodziewałem się tak przyjemnego strzelania. AI faktycznie zasługiwało na miano inteligencji. Arsenał też zgorszy nie był, acz spodziewałem się czegoś lepszego. Headshoty po strzale z shoutguna były naprawdę soczyste, a bullet-time... Gra by się obroniła nawet bez tego, jednak tym miłym dodatkiem sprawiła, że pokonując kolejne zastępy wrogów czułem się naprawdę wyśmienicie.

Historia opowiedziana też zasługuję na uznanie. Świetnie buduje klimat sci-fi horroru/thrillera. Po mimo, iż wiedziałem od początku, że Point Man jest

dzieckiem Almy

, to końcówka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Jakby wszystko się stało jaśniejsze...

Klimat horroru sprawnie budują wszelkie halucynacje głównego bohatera, szczególnie te

"szpitalne"

pod koniec gry. Widok krwi kapiącej ze sufitu, też był niesamowity... Postać Fettela była bardzo intrygująca i bardzo miło było podziwiać jego sztuczki z umysłem Point Mana oraz słyszeć jego wypowiedzi.

Gdybym miał wystawić ocenę tej grze, byłoby to 8+/10. Oczekiwałem więcej S.T.R.A.C.H.-u od tej gry i mimo iż byłem zachwycony gameplayem, to czegoś mi brakuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie wszyscy się zgodzą ale jak dla mnie F.E.A.R. jest jednym z najlepszych FPS-ów jakie powstały.

Gra nie posiada wad.

Jest wystarczająco długa (co jest ostatnio rzadko spotykane), ma fantastyczny Soundtrack, który dodaje tej grze niesamowitego klimatu, kolejnym plusem jest grafika (gra na najwyższych ustawieniach wygląda dobrze nawet dzisiaj), jest straszna (gdy gra się pierwszy raz to strach jest najbardziej odczuwalny), ma dosyć ciekawą fabułę i równie dobre dodatki (Extraction Point i Perseus Mandate). Mowa tu była o pierwszej części F.E.A.R.-a. Kolejnie to już trochę inna bajka.

Druga część jest tylko trochę gorsza od poprzedniej ; )

Trzecia część .. już trochę odstaje od dwóch poprzednich.

Gra nie ma tego klimatu, nie ma tego czegoś ..

Jest kilka strasznych scen, grafika ale więcej plusów nie widać. Zagrałem na siłę.

Stanowczo odradzam grać i marnować czas. Lepiej wrócić do poprzednich części i przejść je po kilka razy !

Warto, bo takie gry się nie starzeją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wystarczająco długa (co jest ostatnio rzadko spotykane), ma fantastyczny Soundtrack, który dodaje tej grze niesamowitego klimatu, kolejnym plusem jest grafika (gra na najwyższych ustawieniach wygląda dobrze nawet dzisiaj), jest straszna (gdy gra się pierwszy raz to strach jest najbardziej odczuwalny), ma dosyć ciekawą fabułę i równie dobre dodatki (Extraction Point i Perseus Mandate). Mowa tu była o pierwszej części F.E.A.R.-a. Kolejnie to już trochę inna bajka.

Nie zgodzę się z tobą. Pierwszy F.E.A.R. był znakomity, ale dodatki do niego były już gorsze. Choćby Extraction Point- fabuła w tej grze jest szczątkowa, a właśnie m.in. w historii moim zdaniem kryła się siła pierwowzoru. Do tego zarówno EP, jak i Perseus Mandate były strasznie wtórne i nie oferowałyby nic, czego nie znam z podstawki. No i weź pod uwagę, że F.E.A.R. wyszedł w 2005 roku, a wtedy trend robienia krótkich gier nie był jeszcze tak wszechobecny jak dziś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Arturano "up"

Według mnie dodatki nie były gorsze, trzymały poziom, nie będę już zwracać uwagi na jakieś małe szczegóły ..

Teraz jest trend robienia małych gier tak ? No to wielka szkoda bo podstawą powinno być aby zadowolić gracza na kilkanaście godzin, a nie na 5 albo 6. Wszystkie nowe gry powinny brać przykład z takich tytułów jak F.E.A.R. Wystarczą dobre chęci i można stworzyć naprawdę fajną, długą, ciekawą grę .. i tyle w temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam pytanie. Otóż mam dylemat, bo nie wiem, którą część najbardziej opłaca się kupić...Słyszałem, że F.E.A.R 2 jest lepszy, niż F.E.A.R 3...A wy jak uważacie??? Czy powinienem kupić 2, czy może 3.

Z góry dzięki za ewentualną odpowiedź.

Pozdrawiam^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym inaczej, jeśli nie grałeś w jedynkę to najpierw zabierz się za nią zwłaszcza, że w tym momencie powinna być dostępna za grosze... jeśli ją gdzieś wyrwiesz, bo może dwójka miała swoje momenty, ale seria im dalej szła w las tym mniej straszyła ;)

*etapu finałowego pierwszej części nadal nie przeszedłbym w ciemku ze słuchawkami na uszach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up

Dokładnie, jeśli chcesz poznać historię FEAR, musisz najpierw zacząć od jedynki, teraz to już ją jedynie kupisz na Allegro, w dwójkę grałem, jest troszkę mniej strachu, a więcej akcji, dodatki do jedynki jak EP czy PM, to już jest jedynka oglądana z innej perspektywy, możesz sobie je odpuścić, pierwszy dodatek wymaga podstawowej wersji jedynki, drugi już nie, a co do trójki, czytając recenzje, rozumiem z tego że w niej prawie już tam strachu nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście zacznę od jedynki. Zważywszy na to, że cena jedynki pewnie nie jest wysoka, to oprócz tego zaopatrzę się w dwójkę, a co do trójki ja również czytałem recenzję i szału podobno nie ma :) więc myślę, że na razie trójkę odpuszczę.

Dodatki do jedynki również odpuszczę (skupię się na samej podstawce).

Dzięki za pomoc^^ :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...