Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Syskol

Need for Speed Hot Pursuit - tnie się

Polecane posty

Wczoraj kupiłem nowego NFSa ale jest problem gra w singlu czasami się zacina,a w multi wywala za zbyt małą ilość fpsów.

Komputer spełnia minimalne wymagania z zapasem, Da się jakoś zwiększyć ilość fpsów? Nawet po obniżeniu rozdzielczości gra dalej wywala z multi.

Jaka jest różnica z włączonymi teksturami wysokiej rozdzielczości? Jakoś różnicy nie widzę.

Denerwuje mnie to bo Crysisa gram na maxymalnych ustawieniach i nie mam problemów,a gra jest ładniejsza.

----------

Konfig:

AMD Athlon 64 X2 5200+

2 giga Ram

Geforce 9600gt

Windows XP sp3

---

Wracam do singla z multi powalczę później

---

Mi też nie zapisuje ustawień pada (konto administratora)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam to samo :( Ale ja mam procesor lekko słabszy, bo X2 4600+ (2,4 GHz). Czuć wyraźnie takie doczyty co jakiś czas, ale prawdę powiedziawszy nie wiem, czy EA coś z tym zrobi. Możliwe, że po prostu ten sprzęt to już złom i nie daje rady tej grze. Kupiłem, bo się zasugerowałem tym, że przecież Burnout Paradise na tym samym silniku chodził i było 60 fps, więc czemu tutaj miałoby być inaczej. Ale tego, że będę miał spadki poniżej 20 fps, to się nie spodziewałem. Choć trzeba przyznać, że gra wygląda nieziemsko - jest to chyba najładniejszy NFS do tej pory, nawet na najniższych detalach - wyścig w deszczu robi wrażenie, nie ma co...

Ale po części jest to wina EA, które olało wersję demo na PC. Teraz powinienem im to pudełko wepchnąć w miejsce, w które światło nie dochodzi i prosić o zwrot pieniędzy. Wymagania minimalne mój PC spełnia a pomimo to na najniższych detalach się tnie i są porządne spadki fps, więc nieładnie...

Athlon X2 4600+, 2GB RAM, 9600GT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja jest fest dziwna. Bawiłem się ustawieniami i wyszło:

a)Rozdzielczość 1680x1050

Cienie średnie

Tekstury wysokiej rozdzielczości włączone

Rozmycie włączone

Fpsy skakały od 50 do 15 w zależności od sytuacji. Gra zwalniała przy kraksach i w tunelach,a najbardziej w chwilach mijania blokady.

B) Rozdzielczość 800x600

Cienie off

Tekstury wysokiej rozdzielczości wyłączone

Rozmycie wyłączone

Gra działała prawie tak samo fpsy w tunelach,przy kraksach i blokadach leciały do 20 czasami mniej,a max było 50.

Dziwne,nieważne jakie ustawienia dam gra działa identycznie.

---------

Moga grać w wyścigi w multi,tam mnie nie wywala wwwwwweeeeeeeee

------

Błagam o patcha!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja jest fest dziwna. Bawiłem się ustawieniami i wyszło:

a)Rozdzielczość 1680x1050

Cienie średnie

Tekstury wysokiej rozdzielczości włączone

Rozmycie włączone

Fpsy skakały od 50 do 15 w zależności od sytuacji. Gra zwalniała przy kraksach i w tunelach,a najbardziej w chwilach mijania blokady.

B) Rozdzielczość 800x600

Cienie off

Tekstury wysokiej rozdzielczości wyłączone

Rozmycie wyłączone

Gra działała prawie tak samo fpsy w tunelach,przy kraksach i blokadach leciały do 20 czasami mniej,a max było 50.

Dziwne,nieważne jakie ustawienia dam gra działa identycznie.

---------

Moga grać w wyścigi w multi,tam mnie nie wywala wwwwwweeeeeeeee

------

Błagam o patcha!

Kolego - u mnie jest tak samo !

Mój komp to:

core 2 quad Q8200 2.33GHz

4 gb ramu

GF 9800GT

Windows 7 (64bit)

Próbowałem na różnych ustawieniach i tak jak pisałeś: na rozdz 800x600 gra tak samo ścina jak przy: 1680x1050

Próbowałeś najnowszych sterów od nvidii ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyskałem trochę fpsów, gra dalej zwalnia ale już nie tak bardzo by być wyrzucanym z rozgrywek w internecie.

Uzyskałem to poprzez zabawę w panelu sterowania Nvidia. Tam jest opisane co ustawić by zwiększyć wydajność. Grafika minimalnie się pogorszyła(gorsze wygładzanie krawędzi) ale stała się płynniejsza,w singlu zwolnień już praktycznie nie ma. Jedynie przy wypadkach z dużą ilością aut(np blokada) ale tylko w momentach powtórek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosy dochodzą, że taki problem się pojawia i to dość czesto. Mi w sumie zaczęła przyciąć po jakimś czasie. Dwie pierwsze godzinki rewelacyjnie i nagle... chrup... tnie się tak, że generalnie mam problemy z pokonywaniem co ostrzejszych zakrętów. Czekam więc na jakąś oficjalną zapowiedź patcha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc myślę, że EA robi wszystko, aby "przepchnąć" graczy PC na konsole i całkowicie odciąć się od tego rynku, albo po prostu traktować PC jako platformę eksperymentalną, plac zabaw przed konsolami :( Bo nie chce mi się wierzyć, że gra na tym samym silniku co Burnout Paradise może być tak skopana optymalizacyjnie. FIFA 11 to samo, do tej pory nie wyszedł patch, który by to poprawił. Po prostu mają umowy z nVidią, AMD, Intelem, Bóg wie czym jeszcze, że gra ma chodzić płynnie na minimum GTX260, Core i5 lub coś w tym stylu i się tego trzymają, bo z tego zapewne leci większa kasa niż ze sprzedaży danej gry na PC - wiadomo, że 70% ludzi to ściągnie, jak każdą inną grę na tę platformę, więc po co mają się wysilać. To nie WoW, że ludzie będą płacić abonament.

Widać Activision też już idzie tą drogą (co widać po CoD Black Ops).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalne porażka. Na moim kompie, na którym Dirt2 i Grid działają rewelacyjnie w wysokich ustawieniach, NFSHP jest n i e g r y w a l n y. FPS w najlepszym razie są w okolicach 20 a nierzadko spadają do... 1! Bywa, że obraz zastyga na dwie, trzy sekundy i nawet dźwięk wpada w pętlę.

Sprzęt to Intel 3GHz, 3GB RAM, GF 9800GT, najnowsze sterowniki nvidii.

Nie ma antyaliasingu przez co gra jest brzydka jak kupa. Wielka nowość - społeczność sieciowa a nie ma nawet chata.

Jest to największy wydawniczy shit jaki w życiu widziałem. Zastanawia mnie jakim cudem ta gra uzyskała tak wysoką ocenę w CDA i na jakim sprzęcie ją testowano...

W poniedziałek odnoszę ją do mediamarktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile gorsze dzialanie na slabszych komputerach można zrozumieć, to przycinanie i spadki wydajności na:

C2D E8400 @3.8 GHZ

4GB Ram

EVGA GTX 280 FTW!

Przy rozdzielczości 1680x1050 i najniższych możliwych ustawieniach - nie.

Mimo, że temat odgrzebany, to mam nadzieje, że ktoś znalazl jakieś rozwiązanie tego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile gorsze dzialanie na slabszych komputerach można zrozumieć, to przycinanie i spadki wydajności na:

C2D E8400 @3.8 GHZ

4GB Ram

EVGA GTX 280 FTW!

Przy rozdzielczości 1680x1050 i najniższych możliwych ustawieniach - nie.

Mimo, że temat odgrzebany, to mam nadzieje, że ktoś znalazl jakieś rozwiązanie tego problemu.

Mam ten sam problem z nowiutkim Need for Speed Hot Pursuit. Korzystam z core 2 duo z 4 gb ram karta radeon 4600 1 gb DDR3 Windows 7 i tnie dosc powaznie :/ Co ciekawe gdy wylaczam anizotrop i wysokie tekstury to tez tnie ... :( To jakis blad w grze chyba. Zmiana rozdzielczości praktycznie nic nie zmienia ... Moze wyjdzie na to jakis patch? Np Modern Warfare chodzi mi wszystko na max i nie ma takich spadków FPS :/ Co jest ?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z wywalaniem z multi. W singlu, podobnie jak u Was, przycina tylko przy bardziej epickich dzwonach. Mój sprzęt to AMD Athlon 64 X2 3600+, 3 GB RAM, Asus GF ENGT240 GDDR5 512MB, WinXP Pro. Na tym powinno chyba hulać aż miło, a tu taki zonk...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to tak fatalnie nie chodzi.1Dzień pięknie nawet jeździć nie umiałem ale po 1 godz się nauczyłem.2dzień na powitanie włączyło się patchowanie za akceptowałem.Włączam wchodzę na karierę robię wyścig na niektórych zakrętach się tnie.Według mnie ten patch pogorszył mi grę.Ale i tak chodzi w miarę płynnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo,gra na poczatku chodzila plynnie,po jakims czasie zaczela mocno scinac przy pokonywaniu zakretow KRAKSACH ITP.dodam ze nowy patch ktory wyszedl nic nie dal,mam nadzieje ze to nie wina sprzetu

Procesor Intel Core i5 M430 2.27GHz

Pamiec 4GB

Grafika Radeon 5470HD

System operacyjny Windows 7 64bit

dodam ze tnie nawet przy zmiejszonych detalach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...