Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Przede wszystkim to Geralt, a nie jakiś pierwszy - lepszy wiedźmin. A on sporo filozofował, nawet za dużo :) .

Jak skwitował to Geraltowe filozofowanie Yarpen Zigrin "Niebrzydka rzecz, ale czy ma jakieś zastosowanie praktyczne?". Filozofował dużo, fakt, ale rozwiązania wszystkich problemów zawsze znajdowały się na ostrzu wiedźmińskiego miecza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, przypomniało mi się coś, co pewien czas temu zauwazyłem. Przeraza z gry "Wiedźmin" wygląda identycznie jak gigantyczna modliszka z walki na arenie podczas filmu Star Wars: Atak Klonów. Czy to się nie nazywa plagiat? :P

Hmm, sugerujesz, że modliszki powinny pozwać LucasFilm i CDP Red ;) ?

Edytowano przez Norbi77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chodzilo mi że zgapili od nich model stwora. Nawet najdrobniejsze szczegóły się zgadzają, a prawdziwa modliszka wygląda zupełnie inaczej. Nie sądzę żeby CDP kupował prawa do wyglądu tego stwora, i też nie sądzę żeby LucasArts albo ktokolwiek próbowal ich za to pozwać do sądu. Ot, taka ciekawostka, że niektórych modeli stworów nie wymyślili ludzie z CDP...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj dopiero zauważyłem, że poemat jaskra (i Geralta w sumie też... przecież powiedział aż dwa słowa :D ) w IV akcie (pomaga się południcy i północnicy) to pierwsza strona "Dziadów". Teraz mam taką lektórę więc dopiero zauważyłem.

Nawiązań jest od groma. Ja znalazłem niedawno kolejne - spójrzcie na liryki "Celiny" Kultu i posłuchajcie piosenki. Brzmi jakoś znajomo, prawda? Szczególnie ostatnia zwrotka ;)

A odnośnie Przerazy:

http://www.gaminator.pl/data/character/214/214.3.jpg

http://www.mercuryrapids.co.uk/sw-ep2-Image7.jpg

Fakt, że jest trochę podobna, ale podkreślam, że tylko trochę, bo przyznacie jednak, że są pewne znaczące różnice, jak chociażby głowa, sposób poruszania się, tułów....

Edytowano przez kettle18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze pamiętam jedną sprosną piosenkę jaskra (bodajże z imprezy u Shani), o wilczku (jeśli dobrze pamiętam) który miał się żenić. Nadmienię że ostatnio siedziałem sobie na działce, i we wsi robili dożynki, i słyszałem identyczną melodię. Słów niestety nie slyszałem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze pamiętam jedną sprosną piosenkę jaskra (bodajże z imprezy u Shani), o wilczku (jeśli dobrze pamiętam) który miał się żenić. Nadmienię że ostatnio siedziałem sobie na działce, i we wsi robili dożynki, i słyszałem identyczną melodię. Słów niestety nie slyszałem :P

Ta piosneczka z wilkiem była wtedy gdy na imprezie był Zoltan i nawiązywała bezpośrednio do Sagi, dokładnie momentu w którym

nasza kochana kompania - Geralt, Jaskier, Milva i Cahir na ogonie spotkali Zoltana i resztę krasnoludów razem z uciekinierami. Wtedy to Zoltan śpiewał piosenkę o wilczku, a Jaskier dołączył się i tak się splotły ich losy.

Edytowano przez kettle18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, przypomniało mi się coś, co pewien czas temu zauwazyłem. Przeraza z gry "Wiedźmin" wygląda identycznie jak gigantyczna modliszka z walki na arenie podczas filmu Star Wars: Atak Klonów. Czy to się nie nazywa plagiat? :P

Wlasnie na TVP2 leci Atak Klonow, wiec mam okazje dokladniej przyjzec sie obydwu modliszkom i dochodze do wniosku, ze jedyne co je laczy to cechy typowe dla gatunku. Przede wszystkim przeraza ma w miare normalny pysk (ta ze Star Wars ma pysk drapieznika) i jej trzecia para konczych to konczyny chwytne, nie nogi.

Edytowano przez zoldator
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że pomyliłem pewne szczególy. Fakt, że przez moment byłem niemal pewny że są identyczne.

BTW: EGM w swoim temacie wspomniał coś, że rozmawiał z kimś przy whisky (chyba z samym Sapkowskim, głowy nie dam - w każdym razie ktoś, kto może miec taką wiedzę) że jakieś zachodnie koncerny filmowe interesują sie wiedźminem - więc może ujrzymy wreszcie porządną ekranizację sagi ;) Chociaż nie powiem, żeby mi szczegolnie zależalo zeby Geralt mówił po angielsku... jednak wiedźmin jest Polak (z Rivii dodał sobie tylko żeby czuć że dokądś przynależy), i nic tego nie zmieni ;)

BTW2: Czy ktos kto zamawiał wiedźmina update pre-order dostał już polecenie żeby dokonać przelewu? Bo siedzę jak na szpilkach, chcialbym jeszcze przejść wiedźmina z update przed studiami, a czas leci nieubłaganie... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGM w swoim temacie wspomniał coś, że rozmawiał z kimś przy whisky (chyba z samym Sapkowskim, głowy nie dam - w każdym razie ktoś, kto może miec taką wiedzę) że jakieś zachodnie koncerny filmowe interesują sie wiedźminem - więc może ujrzymy wreszcie porządną ekranizację sagi ;) Chociaż nie powiem, żeby mi szczegolnie zależalo zeby Geralt mówił po angielsku... jednak wiedźmin jest Polak (z Rivii dodał sobie tylko żeby czuć że dokądś przynależy), i nic tego nie zmieni ;)

Siłą wiedźmińskiego świata są jego silne słowiańskie korzenie - zaczynając od nawiązań literackich na poczuciu humoru kończąc. Jeżeli zabraliby się za to Amerykanie, to wizualnie zapewne nie byłoby się do czego przyczepić - ale klimatu nie byłoby nawet za grosz. Poza tym Hollywood nie potrafi robić dobrych filmów historycznych/fantasy. Władca Pierścieni jest wyjątkiem, może jeszcze Braveheart i Gladiator się bronią - ale większość jest żałosna (najbardziej irytują mnie ich wymuskani aktorzy z wydepilowanymi klatami i lakierem na paznokciach :) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że do tej pory w Ameryce ukazały się jak na razie chyba tylko zbiory opowiadań. Mogli by zrobić najwyżej nowy serial jako wsęp do filmów. Mi tez nie podoba się, że Amerykanie mają się tym zająć. Jeśli już to moim zdaniem w Polsce powinien ukazać się w wersji z polskim dubbingiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem totalnie przeciwko amerykańskiemu Wiedźminowi. Mielibyśmy znowu do czynienia ze standardowym schematem: młody Geralt jest przeciętnym nastolatkiem i ma problemy w szkole. Nagle odkrywa że jest wiedźminem... itp itd

W Europie też są utalentowani producenci filmów. Taki film Wiedźmin móglby być połączoną produkcją Polsko-Niemiecko-Brytyjską na przykład. Pieniądze to nie wszystko, o czym najlepiej świadczy fakt że wszystkie możliwe amerykańskie adptacje książek, komiksów i gier są beznadziejne i przechodzą bez echa. Wyjątkiem jest Władca Pierścieni, ale reżyser był Nowozelandczykiem a amerykańce dały tylko pieniądze na produkcję. Drobny szczegół - ogromna różnica.

BTW: Jutro w Szymon Majewski Show będzie Żebrowski. Jestem PRAWIE pewny że dadzą jakąś przeróbkę wiedźmina ;)

Edytowano przez Lord Nargogh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Rivii dodał sobie tylko żeby czuć że dokądś przynależy

Widać że się książki nie czytało, w tej części w której mówił że dodał go(przydomek z Rivii) sobie tylko po to aby wzbudzić zaufanie klienta, został mu nadany, przez Ryvijską królowa (bez przednich zębów:P), bodajże po walce na moście kiedy to Gerald odbił 2 strzały na raz:P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta królowa bez zębów nadała mu tytół gdy on miał już go dawno. Wybrał go sobie jeszcze w Kaer Morhen, jak zauważył Wojt, by wbudzać większe zaufanie. Po pasowaniu wiedźmin powstrzymywał się od śmiechu po tym jak królowa pasowała go na Geralta z Rivii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...