Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Sorka, mój błąd. Lekko już śpie, cały dzień się balowało ;) .

Tak to jest jak się człowiek zbytnio w wiedźmina wczuwa ;)

A co do zakończenia...

no cóż, moim zdaniem Sapkowski napisałe je w sposób na tyle nie jasny żeby można było uznać że wiedźmin jednak żyje (czytaj: zostawił sobie furtkę na: filmy/ gry/ książki) a jednocześnie pomyśleć że ostatnie kilka stron opisuje jego drogę ku 2-giej stronie. Ja osobiście zawsze sądziłem że Ciri zabrała Yennefer i Geralta do innego świata (innego czasu? nigdy tego do końca nie wytłumaczono) gdzie sobie żyli.

plp19@ przeczytaj inne książki Sapkowskiego, Wiedźmin to nie jedyna rzecz którą napisał, w jego zbiorach znajduje się wiele LEPSZYSCH (o tak) książek, a łatwo się domyślić że jak coś jest lepsze od wiedźmina to jest 3-ci po bogu... (zaraz za portalem[grą] :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plp19@ przeczytaj inne książki Sapkowskiego, Wiedźmin to nie jedyna rzecz którą napisał, w jego zbiorach znajduje się wiele LEPSZYSCH (o tak) książek, a łatwo się domyślić że jak coś jest lepsze od wiedźmina to jest 3-ci po bogu... (zaraz za portalem[grą] :) )

Eee, bez przesady... Z dużych rzeczy napisał "tylko" trylogię śląską (powieść w czasach wojen husyckich). Plus kilka krótkich opowiadań (większość do poczytania na sapkowski.pl) i leksykon fantasy. I trylogia i opowiadanka sę ok (chociaż co do tej pierwszej mam zastrzeżenia - jednak tom I był najlepszy, w kolejnych niezliczone zwroty akcji zaczęły mnie męczyć), ale nie powiedziałbym, że lepsze od Wiedźmina. Ale to oczywiście kwestia indywidualnych preferencji.

Edytowano przez Norbi77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydał by się film ( ale nie taka kicha jak polski serial i film) tylko produkcja dobra i wysokobudżetowa. :D :D :D

Tylko żeby Michał Żebrowski zagrał Geralta i wszystko będzie OK!!! MadeinHell podaj kilka tytułów Sapkowskiego wartych przeczytania ;)

Myślę, że po premierze gry sprzedaż książek skoczyła, a co za tym idzie popularność Wiedźmina jeszcze bardziej wzrosła, więc zrobienie nowego filmu jest bardzo możliwe.

Edytowano przez zoldator
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaznaczyć, że ja dobrałem się do całej Sagi plus opowiadania za 20 złotych sztuka na giełdzie w Krakowie. Dlatego też wspominam o tym - jeżeli mieszkacie w większym mieście, warto poszukać w takich właśnie miejscach. Ludzie po kupnie i przeczytaniu często sprzedają książki z powrotem za mniejszą cenę i warto to wykorzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypożyczyłem Sagę Wiedźmina z biblioteki ale planuję kupić sobie Edycje Kolekcjonerską w twardej oprawię. Bo wolę mieć swojego a nie chce mi się znów czekać w kolejce za Wiedźminem ;)

Też myślę, że warto zainwestować - a przede wszystkim warto przeczytać więcej niż jeden raz. Czytałem opowiadania i sagę kilkukrotnie, i za każdym razem odkrywałem coś nowego. Za pierwszym razem koncentrujesz się np. na fabule, dialogach, przy kolejnych podejściach - odkrywasz kolejne smaczki. A jest ich wiele - i nie ma szans na delektowanie się nimi przy pierwszym czytaniu - ja pędziłem galopem przez kolejne strony chcąc wiedzieć "co będzie dalej" ;) Poza tym drzewiej czytałeś tom i czekałeś dwa lata, aż Sapek napisze kolejny - przed drugim tomem odświeżałem sobie opowiadania i tom pierwszy, przed tomem trzecim - opowiadania i tom I-II, etc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że warto zainwestować - a przede wszystkim warto przeczytać więcej niż jeden raz. Czytałem opowiadania i sagę kilkukrotnie, i za każdym razem odkrywałem coś nowego. Za pierwszym razem koncentrujesz się np. na fabule, dialogach, przy kolejnych podejściach - odkrywasz kolejne smaczki. A jest ich wiele - i nie ma szans na delektowanie się nimi przy pierwszym czytaniu - ja pędziłem galopem przez kolejne strony chcąc wiedzieć "co będzie dalej" ;) Poza tym drzewiej czytałeś tom i czekałeś dwa lata, aż Sapek napisze kolejny - przed drugim tomem odświeżałem sobie opowiadania i tom pierwszy, przed tomem trzecim - opowiadania i tom I-II, etc ;)

święta racja!!! ;)

Sapkowski mógł by opisać Kaer Morhen za czasów świetności.Przed atakiem ludzi. Kiedy jeszcze mury sie nie sypały a w nich tętniło życie. :D

Edytowano przez plp19
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam edycje kolekcjonerską z Merlina inie żałuje plus po przeczytaniu książki wiadomo iż

Geralt wcale nie zginął, pytanie raczej jak się wydostał i co spowodowało amnezje. Js stawiam na elfy z innego wymiaru ścigające Ciri.

ale to tylko moje prywatne domysły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja radzę spojrzeć w nazwę tematu ( Gramy - PC i pochodne ! > Komentarze ) ;) .

Ja mam pytanie... O co chodzi w II akcie, kiedy prowadzimy to śledztwo. Czemu my je prowadzimy?! O co w tym chodzi?

Chodzi o to kto wykupił Magistra z więzienia, kto stoi za całą Salamandrą, czy o coś jeszcze innego? Bo ja przeszedłem już prawie cały II akt i nie wiem o co chodzi, pewnie jak było to wyjaśniane, przysnąłem przed kompem :P , a w dzienniku nie było to jasno wyjaśnione.

I czy pierwszy miecz, jaki dostajemy, żelazny jest lepszy od np. jakiegoś temerskiego żelaznego? Bo pisze mi tylko obrażenia ( -10-50 chyba). I czy ktoś może podać jakąś receptę na wiedźmiński stalowy miecz? Ja mam 3 kawałki niebieskiej rudy (?) i jak dam je kowalowi, to wykuje mi jakiś dobry, czy muszę dać mu mój miecz + te kawałki?

No i jeszcze jedno pytanko. Żeby obudzić golema w akcie II trzeba mieć odgromik i burzę. Odgromnik już mam, burzę mogę zamówić u druidów za 500zł. Ale czy wystarczy, abym poczekał w miejscu i liczył na burzę, bez zamawiania burzy u druidów?

Edytowano przez vimes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja radzę spojrzeć w nazwę tematu ( Gramy - PC i pochodne ! > Komentarze ) ;) .

Ja mam pytanie... O co chodzi w II akcie, kiedy prowadzimy to śledztwo. Czemu my je prowadzimy?! O co w tym chodzi?

Chodzi o to kto wykupił Magistra z więzienia, kto stoi za całą Salamandrą, czy o coś jeszcze innego? Bo ja przeszedłem już prawie cały II akt i nie wiem o co chodzi, pewnie jak było to wyjaśniane, przysnąłem przed kompem :P , a w dzienniku nie było to jasno wyjaśnione.

I czy pierwszy miecz, jaki dostajemy, żelazny jest lepszy od np. jakiegoś temerskiego żelaznego? Bo pisze mi tylko obrażenia ( -10-50 chyba). I czy ktoś może podać jakąś receptę na wiedźmiński stalowy miecz? Ja mam 3 kawałki niebieskiej rudy (?) i jak dam je kowalowi, to wykuje mi jakiś dobry, czy muszę dać mu mój miecz + te kawałki?

No i jeszcze jedno pytanko. Żeby obudzić golema w akcie II trzeba mieć odgromik i burzę. Odgromnik już mam, burzę mogę zamówić u druidów za 500zł. Ale czy wystarczy, abym poczekał w miejscu i liczył na burzę, bez zamawiania burzy u druidów?

Hehe, a czy te pytania nie pasują lepiej do Forum Actionum nav.gifPomocna Dłoń nav.gifGry ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, do tematu pomocna dłoń pasuje tylko 2 i 3 pytanie, to są problemy.

Pytanie 1 to nie jest problem, tylko akurat do komentarzy bym je wsadził, piszę, że nie jest w grze wyjaśnione, czyli piszę o grze w moim odczuciu. Ale żeby nie bić sobie postów i pisać i w komentarzach i w problemach napisałem tylko w komentarzach.

No dobra, umieszczę 2 i 3 również w pomocnej dłoni :P .

:D

Uhh..

Odgromnik już mam, burzę mogę zamówić u druidów za 500 .

No cóż, świat realny i wirtualny po zagraniu w Wiedźmaka powoli się zaciera :) (to też do komentarzy ;) !).

Edytowano przez vimes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie... O co chodzi w II akcie, kiedy prowadzimy to śledztwo. Czemu my je prowadzimy?! O co w tym chodzi?

Chodzi o to kto wykupił Magistra z więzienia, kto stoi za całą Salamandrą, czy o coś jeszcze innego? Bo ja przeszedłem już prawie cały II akt i nie wiem o co chodzi, pewnie jak było to wyjaśniane, przysnąłem przed kompem :P , a w dzienniku nie było to jasno wyjaśnione.

Przejdź jeszcze raz Prolog, tam pod koniec dowiesz się po co opuszczasz Kaer Morhen :) Przecież

idziesz do Wyzimy, żeby odnaleźć Azara Javeda.

Edytowano przez Norbi77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdź jeszcze raz Prolog, tam pod koniec dowiesz się po co opuszczasz Kaer Morhen smile.gif Przecież

idziesz do Wyzimy, żeby odnaleźć Azara Javeda.

No tak, ale czemu podejrzewamy Vincenta, Talara i innych? Co oni zrobili? Czy oni mają mnie doprowadzić do Azara?

Nigdy nie miałem jeszcze takiego problemu, żebym nie wiedział o co chodzi w fabule :D . Po prostu, granie nocami nie popłaca ;) .

Edytowano przez vimes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale czemu podejrzewamy Vincenta, Talara i innych? Co oni zrobili? Czy oni mają mnie doprowadzić do Azara?

Bo Raymond uważa ich za podejrzanych, a naszym interesie jest to sprawdzić. Ma to swoje uzasadnienie, Vincent np.

znika na całe noce i jeszcze przyłapujemy go na sotkaniu z Salamandrami

, więc z mijsca staje się podejrzany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem Wiedźmina od kolegi i mogę powiedzie jedno: gra jest świetna! :P Ostatnio tak bawiłem się przy RPGu tylko tylko podczas gry w KotOR i Gothic 2. System walki sprawdza się bardzo dobrze - jest na podstawie systemu turowego a czujemy jakby wszystko działo się w czasie rzeczywistym. Grafika nie ustępuje innym produkcjom, choc czasem można zauważyc podczas rozmowy prznikanie się tekstur. Obawy może budzic za to zoptymalizowanie silnika. Na moim, niedawno zakupionym, komputerze gra na max detalach zwalnia przy zwyczjnym eksplorowaniu świata, ale na średnich detalach gra się świetnie, a gra nieznacznie tylko traci na wyglądzie. Bardzo ciekawe potwory, w większości niespotykane w innych grach. Gdy idzie się w nocy polowac na potwory czuc dreszczyk emocji. Grę mogę śmiało polecic fanom RPGów.

PS. Żeby nie pisac następnego posta w innym dziale. Mam dwa pytania: Czy daje coś zbieranie kart z ekhm... niewiastami? I czy wyszła już Edycja Rozszerzona, bo mam zamiar ją kupic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...