Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Przemeks

Nowy komputer- zestaw części co zmienić?

Polecane posty

Witam wszystkich! Po 5 latach użytkowania mojego starego kompa, chciałbym kupić nowy komputer lecz nie w zestawie tylko samemu sobie złożyć. Czytałem bardzo wiele tematów i wypowiedzi na temat różnych części. Doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie będą to następujące elementy ( Wymieniam te najważniejsze ) :

Płyta- ASUS P7P55D-E P55

Procesor- INTEL i5 760 2,8GHz

Dysk twardy- WD Caviar BLACK 1TB WD1002FAEX 64MB

Karta graficzna- GIGABYTE GTX 470 SUPER OVERCLOCK 1280MB

Zasilacz- OCZ StealthXStream 2 700W

Pamięć RAM- KINGSTON HyperX 4GB (2X2GB) 1600MHz DDR3 CL9

Obudowa- RAIDMAX TORNADO

Wiem, że jest to kolejny podobny temat i ten sam problem wielu użytkowników, proszę o wasze opinie, co byście tu zmienili i na co. Rozwarze każdą propozycje ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei...

1. Płyta bardzo dobra.

2. Rozważ dopłatę do procesora Intel Xeon X3440. Jest to nieco spowolniona wersja i7-860 co znaczy, że posiada Hyper Threading. Może się to okazać przydatne w przyszłości.

3. Dysk dobry, ale cenę ma wygórowaną. Weź Samsunga HD103SJ, który ma lepszy stosunek jakości do ceny.

4. Zasilacz za mocny, lepiej wziąć coś słabszego a lepszej jakości. Polecam Seasonic S12II-620, Seasonic M12II-620, Corsair TX650, Chieftec CFT-600/CFT-650.

5. Dopłać do pamięci CL8. Polecam A-Data +Series oraz Goodram Play.

6. Obudowa bardzo słaba jak na swoją cenę (nawet zasilacz ma montowany u góry...). Polecam Cooler Master Elite 430.

//edit: słuszna uwaga - tak to jest jak się pisze z pamięci :P Poprawione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nich ma swoje zalety i wady, ale są na bardzo podobnym poziomie. Chieftec ma odpinane kable i niezależną regulację napięć, a Corsair trochę wyższą sprawność. Niezależnie od tego co wybierzesz, to będzie to dobry wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba będą pewne. Mają tyle samo na linii +12V (po 624 W), różnią się producentem (Corsaira robi Seasonic (jeśli dobrze pamiętam), a Chiefteca CWT) oraz faktem, że CFT ma odpinane kable, natomiast TX ma ich więcej. Którego nie weźmiesz, będziesz zadowolony.

Specyfikacje obu zasilaczy: Corsair, Chieftec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...