Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?

Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?  

2695 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?

    • a) tak, czekam na to niecierpliwie
      171
    • b) może, zależy od zawartości
      290
    • c) nie, nie mam napędu BluRay
      2059
    • d) a po co komu takie wydanie?
      171


Polecane posty

Za wszystkimi, co przeciw!

Kiedyś na pewno będzie to wręcz niezbędne posunięcie. Teraz, dla jednego czasopisma (z całym poszanowaniem) nie opłaca mi się inwestować w nowy napęd. I to taki, który będzie musiał zastąpić inny, bo zatoki w obudowie i miejsca na szelkach mi się pokończyły.

Kiedyś kupiłem DVD, bo uznałem, że okazja i w ogole przya się... Zanim format się rozpopularyzował, a płytki staniały, moja nagrywarka, to był koszmarny crap, który nie dawał rady nawet odczytac płyt, które sam nagrał!

Nie chcę wylądować z taką "okazją" ponownie... :wink: Wolę mniejszy content CDA.

A jak pytano już: czy cena CDA bardzo się podniesie? I co tam na takim BR, panie, bedzie? Źmioki na zime? Wyngiel? A może jakie gołe baby...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny temat, nie ma co: Blu ray?

No nie wiem, nie wiem

Proponuję na dyskietkach, albo na pendrivach "Nowe CD Action + pendrive gratis"

Widzicie? Już macie pomysł na biznes :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nie popieram tej inicjatywy z oczywistych powodów - nie mam wspomnianego napędu :wink: A nawet gdybym miał, nie wydaje mi się, żeby takie udziwnianie krążków było konieczne.

Skoro temat dotyczy Blu-Ray, chciałbym się jeszcze zapytać o jedną rzecz. Wytłumaczcie mi logicznie, dlaczego płyty z PS3 nie mogłyby działać na komputerze wyposażonym w ten napęd? :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem, że nie mam napędu BR ,ale gdybyście zmontowali takie wydanie, podkręciło by to ludzi do zakupu czytników, co przełożyło by się na sprzedaż takich napędów w sklepach, a co za tym idzie (być może ) na spadku ich cen w sklepach?

A poza tym, macie to czym zapełnić ? :D CHCIAŁBYM, kurna, chciałbym strasznie.

Pozdrawiam

Tymikolo , a dlaczego dyskietki z Amigi nie działały na PC ?

Nawiązując do wypowiedzi Goliata: w pełni go popieram. Tylko jedna prośba: żadnych gier na konsole !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie? Z tego co pamietam gdy wchodzilo CD-A w wersji DVD combo DVD kosztowalo wiecej niz dzisiaj combo BD. Przeciez cena czasopisma nie wzrosnie, koszt wytloczenia jest taki sam, analogiczna sytuacja byla z CD gdy numer z 4xCD kosztowal wiecej niz z 1xDVD. Sam tez nie posiadam napedu BD ale taka wersja czasopisma jako alternatywa gdzie powiedzmy bylyby dodatkowe dema czemu nie? W koncu ktos musi zaczac popularyzowac BD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że napędy nadal są tak drogie, jakby staniały do ~200zł, dorzucilibyście, droga redakcjo, bon zniżkowy 20-30% na zakup takowego i można by sensownie się zastanowić nad zakupem.

Generalnie i tak Covery lądują u mnie na półce bez otwierania, wszystko jedno czy to DVD czy BR czy jeszcze inny wymysł, imo nawet mogłoby być wydanie bez płyty, ale to już materiał na inny temat ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popularyzowanie dla popularyzowania?!Moim zdaniem w ogóle blue-ray na PC nie ma sensu.O ile gry na CD przekraczały granicę rozsądku, kiedy trzeba było nawet siedmioma płytkami żonglować, a gry i tak były za duże, o tyle taka granica dla gier wydawanych na dvd wydaje się jeszcze bardzo odległa.Mógłbym sobie bez problemów sprawić taki napęd w PC, ale wyrzucać pieniędzy w błoto nie będę, bo raz że niepotrzebny, dwa, jak ktoś mądrze zauważył, za rok dwa będą o wiele tańsze i jednocześnie wiele mniej zawodne napędy i nagrywarki.Jak zamienicie się w czasopismo o filmach to proszę bardzo, filmy na nowym nośniku mają sens, gry na PC jak na razie nie.I apeluję, jestem za rozwojem, ale nie nabijajmy ślepo koncernom kabz, propagując drogie technologie, nawet jeżeli są one niepotrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem B. Na takim coverku w tej chwili widziałbym tylko jakiś film bo napęd Blu-Ray mam tylko w PS3, a na razie do komputera mi nie potrzebny. W przyszłości owszem, moglibyście wrzucać gry, ale pismo było by trochę droższe, i żeby zapełnić taką płytkę (25GB to łatwo, czasami wrzucacie z gazetą ~17GB teraz, a 50GB to trochę ciężko) musielibyście wrzucić trochę rzeczy (więcej gier! :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie mam napędu Blu-Ray, zaznaczyłem odpowiedź c. Jednakże zamierzam sprawić sobie taki w ciągu najbliższych miesięcy i znam osoby które mają podobne zamiary.

Jestem pewien, że w ciągu 2 lat cena spadnie i ilość Blu-Rayów w domach znacznie wzrośnie, wtedy będzie można decydować się na taką zmianę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości owszem, moglibyście wrzucać gry, ale pismo było by trochę droższe, i żeby zapełnić taką płytkę (25GB to łatwo, czasami wrzucacie z gazetą ~17GB teraz, a 50GB to trochę ciężko) musielibyście wrzucić trochę rzeczy (więcej gier! )

Większa cena pisma=więcej gier/lepsza gra. :)

Ja zaznaczyłem opcję B. Jeżeli zawartość naprawdę będzie warta uwagi to czemu nie? Tak przy okazji, może Ghost albo ktoś inny z redakcji dałby tutaj przykład jakiś zapełnienia płyty BD w CDA. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z chęcią zobaczył bym wersje BD :)

Kiedyś wszyscy to samo mówili o DVD, że drogie, że lepiej dać więcej CD zamiast 1 DVD, a wszyscy wiemy jak to się wszystko skończyło :)

Najtańsze napędy umożliwiające odczyt Blue-Ray (tz. Combo) kosztują teraz około 200 zł. Niektórzy potrafią wydać tyle na EK jednej gry :P

Wiadomo, że nikt nie zrezygnuje z wydawania edycji DVD, bo było by to samobójstwo dla pisma. W końcu większość tego napędu nie posiada, i nie zakupi go tylko dla pisma.

Ale wprowadzenie tego na rynek, oczywiście w mniejszym nakładem niż DVD, na pewno by się przyjęło.

W końcu ceny odpowiednich napędów, bądź też dodatki jakie będą szły z pojemniejszym nośnikiem, skuszą czytelników na zmiany. Co prawda nie nastąpi to - jak już większość z was napomknęła - w ciągu najbliższych 2-4 latach, ale trzeba zacząć się oswajać z myślą że w końcu się stanie.

Heh, już widzę za kilka(naście?) miesięcy 2 wydania w kiosku - CDA 4xDVD czy 1xBD ? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz godna przemyślenia. Jeżeli nie wiązałoby się to z jakimś znaczącym wzrostem ceny czasopisma, powiedzmy powyżej 20 zeta (nie wiem jak kształtują się koszta wytłoczenia krążka BlueRay, ale czyste płyty są wyraźnie droższe niż DVD), to byłbym zainteresowany. Już od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem napędu BlueRay, a to byłby całkiem rozsądny motywator ;>

A jeśli chodzi o głosy, że lepiej kupić PS3 niż napęd, to proponowałbym sprawdzić ceny jednego i drugiego. Różnica jest bardzo zauważalna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest ciekawy,

Ale czy się sprawdzi na chwilę obecną raczej nie,

po pierwsze:

Mało osób ma czytniki płyt lub napędy w komputerach dla tego typu płyt,

po drugie:

ceny napędów oraz płyt BR są dla większości osób za drogie i nie stać ich na to + ograniczenie sprzętowe,

za parę lat jak stanieją to można się o to pokusić,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, pomysł fajny, ale musicie trochę poczekać na tego typu przedsięwzięcia :) za bardzo wyprzedzacie myślami obecne czasy :) odłóżcie go na półkę, niech sobie poleży spokojnie przez najbliższe kilka lat, w tym czasie (miejmy nadzieję) BR przejmie sławę, jaką obecnie posiadają DVD(+/-RW) i będzie git :) ceny spadną i się opłaci (zarówno nam, jak i Wam), bo nie sądzę, żeby ktoś hurtowo wykupował CD-A z BR, powiedzmy, 'na później' :D napęd Blue-Ray posiada może 5-10% czytelników więc według mnie nie kalkuluje się Wam :D ja jestem nawiedzony do tego stopnia, że pewnie bym takowy napęd nabył gdybyście się jednak zdecydowali wypuścić takowy nośnik, ale wątpię w determinację reszty, która pewnie planuje taki wydatek dopiero za kilka lat wprowadzić w życie (albo i nawet jeszcze nie planuje, z tego co czytam w komentarzach) ; w każdym razie, póki co zaznaczam odpowiedź C i mam nadzieję że odłożone 500 zł jeszcze na trochę u mnie pozostanie :) Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...