Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Vatahar

GTX 580

Polecane posty

Jak masz teraz 5870 to zdecydowanie nie wymieniaj. To nadal jest dobra karta, więc nie widzę sensu płacić grubej forsy na upgrade. No chyba, że nowe Radeony okażą się naprawdę opłacalną propozycją, lub też cena GTX580 spadnie do akceptowalnego poziomu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko.

Czy moj HD 5870 MATRIX jest dobra kartą?

A czy ten GTX jest dobra kartą i czy jest najlepszą karta z jednym procesorem?

HD5870 to ongis najszybsza karta świata, więc raczej zostaw. Chyba, że chcesz koniecznie mieć nowości, ale to kosztuje.

HD5870 to dobar karta- zostaw ją! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD5870 jest to bardzo dobra karta. Do tej pory jest to wyższa półka.

Co do GTX580, to wydajnościowo jest bardzo dobra i jest to najszybsza jednoprocesorowa karta na chwilę obecną. Co więcej, wydajnościowo często przewyższa dwuprocesorowego HD5970! Co nie zmienia faktu, że podobną (jak nie lepszą) wydajność możesz uzyskać kupując dwa GTX470 i wyjdzie to znacznie taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą nie jestem, ale chyba Radeon HD5870 jest obecnie najszybszą (???), jedną z najszybszych pojedynczych kart graficznych na rynku, więc według mnie żadnych obaw o jego wydajność mieć nie musisz. :)

Ba! Według mnie wystarczy on do grania w wysokich rozdzielczościach jeszcze przez spory szmat czasu - możliwe, że do premiery nowych generacji konsol.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX580 to udana karta. Temu nie można zaprzeczyć. Jest tym, czym miał być od początku GTX480. No i można rzec, że jest pełnoprawnym Fermi, bo w przeciwieństwie do 480 ma 512 jednostek cieniujących ;) Ale kto by się zajmował takimi szczegółami :) Najważniejsza i tak jest wydajność. Bezsprzecznie jest szybsza od GTX480, ale tylko minimalnie. A jak się ma wydajność GF do Radzia? Ano też z tym jest różnie. W jednej grze szybszy jest 5970, a w drugiej 580. Wyeliminowano też bolączkę GTX'a480 - wysoką temperaturę. W końcu karta nie parzy ;) Rozgrzewa się do około 80 stopni pod obciązeniem, a poprzednik nie rzadko przekraczał 90 stopni. Co za tym idzie, 580 jest cichszy. Na rachunku za prąd dużo się nie zaoszczędzi względem 480. Pod obciążeniem to różnica około 15-20W.

IMO na razie nie warto przesiadać się na nowego Fermi. Mimo, że jest tańsza niż 480 w dniu premiery, to i tak ma swój podatek od nowości. Jeśli kupować, to po premierze Radków 69xx. Wtedy możemy spodziewać się małej wojenki cenowej.

Twój 5870 to jedna z mocniejszych kart, więc nie zaprzątaj sobie głowy nowym Fermi. Szkoda kasy, a i tak nie zauważysz różnicy między 40, a 50 klatkami, a jakby nie patrzeć rachunki za prąd mniejsze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą nie jestem, ale chyba Radeon HD5870 jest obecnie najszybszą (???), jedną z najszybszych pojedynczych kart graficznych na rynku, więc według mnie żadnych obaw o jego wydajność mieć nie musisz. :)

Ba! Według mnie wystarczy on do grania w wysokich rozdzielczościach jeszcze przez spory szmat czasu - możliwe, że do premiery nowych generacji konsol.

Jak dlamnie to jedno rdzieniakiem najszybszym na rybku jest (wlasciwei byl) 480 gdzy podkrecony 470 wyprzedza radka 5870

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mojego matrixa mogę zostawić, na kilka dobrych miesięcy. Mam tylko jeszcze pytanko Do pewniej Gry Crysis 2 czy 8 gb ramu jej wystarczy , bo mam zamiar wsadzić kolejne 4 . I czy moja karta tą grę pociągnie. Z prockiem I7 875k. Tylko up ja swojego radzia moje ladnie podkrecic dzięki programowi ITrucer, a karta potrafi sie sama podkrecić sama wzależności od sytuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą nie jestem, ale chyba Radeon HD5870 jest obecnie najszybszą (???)
Najszybszą to on nie jest odkąd się pojawił GTX480. ;)

Wracając do tematu... jak już powiedziałem, pod względem technicznym to jest dobra karta i jej jedyny problem leży w kosmicznej cenie. Problem dokładnie taki sam jak w przypadku Radeonów 68XX. Jak naprawdę nie masz co robić z pieniędzmi to kupić można... ale mi się aż nieprzyjemnie robi na myśl o takim przepuszczaniu forsy. Już GTX480 jest średnio opłacalny, a o GTX580 szkoda gadać...

Co tu dodać... różnica wydajności między HD5870 a GTX580 wynosi ok. 25-30%. Różnica w cenie - 40-50%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostane przy swoim matrixie i podkrece go troszke. Co do GTX chetnie bym kupił ,ale odradzacie ze wzgledu na cene. Powiem szczerze ze 2k za karte to nie mało lecz wydajnośc jest warta tej ceny. Czy zasilacz Seasonic X-650W pociagnie zestawik z ta karta , i7 875k , mobo asusa MIIIF, 8 GB ramu, 2x F3 itd.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX580 to udana karta. Temu nie można zaprzeczyć. Jest tym, czym miał być od początku GTX480. No i można rzec, że jest pełnoprawnym Fermi, bo w przeciwieństwie do 480 ma 512 jednostek cieniujących ;) Ale kto by się zajmował takimi szczegółami :) Najważniejsza i tak jest wydajność. Bezsprzecznie jest szybsza od GTX480, ale tylko minimalnie.

12-13% to wcale nie tak mało... Ale to głównie zasługa wyższych zegarów.

A jak się ma wydajność GF do Radzia? Ano też z tym jest różnie. W jednej grze szybszy jest 5970, a w drugiej 580.

HD5970 to inna liga, nie ma co porównywać kartę z jednym GPU z kartą z dwoma, choćby ze względu na nierówną wydajność, często niższą niż by na to wskazywała ilość klatek. Wiem, wiesz o tym, piszę dla innych :wink: .

Wyeliminowano też bolączkę GTX'a480 - wysoką temperaturę. W końcu karta nie parzy ;) Rozgrzewa się do około 80 stopni pod obciązeniem, a poprzednik nie rzadko przekraczał 90 stopni. Co za tym idzie, 580 jest cichszy. Na rachunku za prąd dużo się nie zaoszczędzi względem 480. Pod obciążeniem to różnica około 15-20W.

Napiszę więcej - znacznie cichszy. I to jest główna, najlepsza nowość.

IMO na razie nie warto przesiadać się na nowego Fermi. Mimo, że jest tańsza niż 480 w dniu premiery, to i tak ma swój podatek od nowości. Jeśli kupować, to po premierze Radków 69xx. Wtedy możemy spodziewać się małej wojenki cenowej.

Twój 5870 to jedna z mocniejszych kart, więc nie zaprzątaj sobie głowy nowym Fermi. Szkoda kasy, a i tak nie zauważysz różnicy między 40, a 50 klatkami, a jakby nie patrzeć rachunki za prąd mniejsze ;)

Podpisuję się pod tym, nic dodać, nic ująć.

Mam tylko jeszcze pytanko Do pewniej Gry Crysis 2 czy 8 gb ramu jej wystarczy , bo mam zamiar wsadzić kolejne 4 . I czy moja karta tą grę pociągnie. Z prockiem I7 875k.

4GB wystarczy, nic więcej w grach nie jest na razie wykorzystywanych, więc nie wydawaj na darmo pieniędzy. Podkręć procesor, to Ci przyniesie największe korzyści. A czy karta pociągnie... Skąd mamy wiedzieć, gry jeszcze nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12-13% to wcale nie tak mało... Ale to głównie zasługa wyższych zegarów.

Jak dla kogo :P No może troszkę źle się wyraziłem i zaniżyłem jej wydajność, ale wydaje mi się, że nVidia mogłaby jeszcze coś poprawić i dać większego kopa GTX'owi580 ;) IMO nie jest to jeszcze ta karta jaką mogłaby być. Ale widać, że zieloni odrobili pracę domową.

HD5970 to inna liga, nie ma co porównywać kartę z jednym GPU z kartą z dwoma, choćby ze względu na nierówną wydajność, często niższą niż by na to wskazywała ilość klatek. Wiem, wiesz o tym, piszę dla innych ;)

Wiem wiem ;) Ale jakby nie patrzeć, 5970 to najmocniejsza karta od AMD, a 580 od nVidii i siłą rzeczy nie uniknie się porównań. Po tych kartach nie ma już nic mocniejszego.

Napiszę więcej - znacznie cichszy. I to jest główna, najlepsza nowość.

Znacznie cichszy jest, ale bezgłośny nie ;) Ale to normalne. Za wydajność się płaci, nie tylko gotówką ;) Ale jeśli kogoś stać na 580, to zapewne i znalazłby fundusze na zdowowanie jej ;)

580 to dobra karta, ale ciut za droga mimo, że 480 w dniu premiery była sporo droższa. Z tego co mi wiadomo, to nie jest też jakoś wybitnie podatna na OC. Na zakończenie powiem, że tak czy siak zdobędzie szybciej popularność niż 480 ze względu na cenę, chyba, że nVidia nie będzie śpieszyła się z obniżkami.

[edit]

Cofam to o średnim OC karty :DKLIK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla kogo :P No może troszkę źle się wyraziłem i zaniżyłem jej wydajność, ale wydaje mi się, że nVidia mogłaby jeszcze coś poprawić i dać większego kopa GTX'owi580 ;) IMO nie jest to jeszcze ta karta jaką mogłaby być. Ale widać, że zieloni odrobili pracę domową.

Jak sam napisałeś - jest tym, czym miał być od początku GTX480, fajerwerków więc być nie może. BTW GTX 480 jest 15% lepszy od GTX 470. Też mało? :wink:

HD5970 to inna liga, nie ma co porównywać kartę z jednym GPU z kartą z dwoma, choćby ze względu na nierówną wydajność, często niższą niż by na to wskazywała ilość klatek. Wiem, wiesz o tym, piszę dla innych ;)

Wiem wiem ;) Ale jakby nie patrzeć, 5970 to najmocniejsza karta od AMD, a 580 od nVidii i siłą rzeczy nie uniknie się porównań. Po tych kartach nie ma już nic mocniejszego.

Szkoda tylko, że ciężko takie porównanie zrobić - bo co z tego, że tu HD5970 walczy jak równy z równym:

metro_2033_1680_1050.gif

... skoro w praktyce gra się znacznie gorzej, niż na GTX 480/580 (microstuttering).

Znacznie cichszy jest, ale bezgłośny nie ;) Ale to normalne. Za wydajność się płaci, nie tylko gotówką ;) Ale jeśli kogoś stać na 580, to zapewne i znalazłby fundusze na zdowowanie jej ;)

Ano pewnie, ale w porównaniu z GTX 480 czy 470 jest spory progres i to trzeba oddać NV. Co do ceny - i tak jest za wysoka, czekamy na HD69xx :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam napisałeś - jest tym, czym miał być od początku GTX480, fajerwerków więc być nie może.

Ale jakby nie patrzeć, to mieli czas na poprawienie czegoś i zrobienia z 580 czegoś więcej. Nie wierzę, że nie możnaby dać jej jeszcze większego kopa czymś innym niż OC. Wiem, wiem. Zrzędzę, ale już tak mam ;)

... skoro w praktyce gra się znacznie gorzej, niż na GTX 480/580 (microstuttering).

Zgodzę się, ale sam wiesz, że w testach przeważnie ocenia się fps'y oraz punkty z benchmarka. Mało kto przejmuje się tymi przycięciami.

Co do ceny - i tak jest za wysoka, czekamy na HD69xx

Ale zbliżają się święta, więc z drugiej strony ceny nie muszą aż tak szybko spaść. Nie ma co wróżyć. Trzeba poczekać i się przekonać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby nie patrzeć, to mieli czas na poprawienie czegoś i zrobienia z 580 czegoś więcej. Nie wierzę, że nie możnaby dać jej jeszcze większego kopa czymś innym niż OC.

Żeby to zrobić trzeba wprowadzić sporo zmian, co wymaga czasu. Nie chodzi tu tylko o sam proces projektowania, ale również produkcji, opracowania procesu technologicznego, no i testów. Nie bez znaczenia jest również to, że duże zmiany w architekturze wiążą się często ze sporymi zmianami w oprogramowaniu i to tak jeśli chodzi o sterowniki, jak i o BIOS karty. Z tego powodu producenci rozdzielają siły na kilka zespołów. Jedni zajmują się ulepszaniem obecnych rozwiązań i są to raczej kosmetyczne zmiany, kolejni dopracowują kolejną generację kart, a jeszcze następni projektują już coś wybiegającego w dalszą przyszłość.

Co do ceny - i tak jest za wysoka, czekamy na HD69xx

Ale zbliżają się święta, więc z drugiej strony ceny nie muszą aż tak szybko spaść. Nie ma co wróżyć. Trzeba poczekać i się przekonać ;)

Obecne ceny HD6970, które dało się zaobserwować są na poziomie GTX580. Wymusi to ruchy cenowe, o ile Radeony w ogóle wyjdą w zapowiadanym terminie, bo obecnie przecieki wskazują na to, że premiera stoi pod dużym znakiem zapytania. I nawet jeśli premiera rzeczywiście odbędzie się pod koniec miesiąca, to z dostępnością nowych kart może być problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może troszkę źle się wyraziłem i zaniżyłem jej wydajność, ale wydaje mi się, że nVidia mogłaby jeszcze coś poprawić i dać większego kopa GTX'owi580 ;) IMO nie jest to jeszcze ta karta jaką mogłaby być. Ale widać, że zieloni odrobili pracę domową.

Jak zwykle pewnie nowe sterowniki będą poprawiać wydajność. Inna rzecz, to o czym pisałem już przy premierze fermi.. no nowa architektura i na wydajność trzeba poczekać na gry które będą z niej w pełni korzystać.

O samej karcie... bardzo fajna :) Na razie Ciut chyba za droga ale za 2-3 miesiące ceny pewnie spadną. No i jak znienacka wprowadzona... to mogłoby świadczyć że proces produkcyjny idzie dobrze. To jest to fermi na które czekałem :) Teraz tylko wystarczy przejść na i9 i zacząć mysleć o SLi na dwóch 580 :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...