Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Inquisitio

Upgrade komputera.

Polecane posty

Witam ,

Postanowiłem zrobić stopniowy upgrade komputera (mam C2D E4300 , 2 gb ram ddr2 i hd 4650).

Mam , w związku z tym pytanie - czy taka płyta główna http://www.ceneo.pl/5652064 i taki procesor http://www.ceneo.pl/5064746 byłyby dobrym rozwiązaniem ?

Pozdrawiam ,

Inquisitio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw się rozejrzyj za jakimś porządnym zasilaczem, potem zbieraj na resztę.

Płyta nadaje się do komputerów biurowych. Ubogie wyposażenie, stary chipset + słaba sekcja zasilania powodują, że dla gracza jest to kiepski wybór.

klik - raczej ta recenzja nie jest w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę na razie chcę zostawić tą samą - w przyszłym roku dokupię lepszą ale szczerze mówiąc nie wiem co.Co do ramu - chyba przejdę na ddr3.

Pozdrawiam i dziękuję ,

Inquisitio

EDIT : A taki zasilacz by się nadał http://www.yalu.pl/index.php?action=product&pid=16483 ? 400 W a firma raczej dobra...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem płyta któraś z tych trzech, a co do zasilacza - na karty pokroju GTX 460/HD 6850 każdy z nich powinien podołać.

Może być to coś takiego:

Amacrox Free Style 450W 227.00 zł

Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3) 210.00 zł

Razem 437.00 zł (techplanet.pl)

Pozostaje dokupić pamięć, procesor (wspomniany wcześniej x3 może być, ew. coś lepszego jak się da) i kartę graficzną.

edit @up:

Średnio. GPS nie należą do udanych produktów (Chieftec GPS znany z kłopotów z napięciami to właśnie produkt Delty), poza tym linia 12V mogłaby być mocniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikael: Samo GPS jeszcze nic nie znaczy, bo są różne rewizje tej serii. Problemy z napięciami miały GPS AB, natomiast ta Delta to GPS BB. Poza tym w sprzedaży jest jeszcze GPS A.

Ale racja, sam bym wziął coś bardziej sprawdzonego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikael Dorren - Dziękuję bardzo za pomoc w wyborze.Zdecydowałem już co kupię :

ASROCK M3A770DE

Revoltec BeQuiet PurePower L7 430W

AMD Athlon II X3 440 AM3 BOX

oraz DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9

Tylko zastanawiam się czy taniej by nie wyszło kupić tego na http://www.ram.net.pl/

Pozdrawiam i dziękuję ,

Inquisitio

EDIT :Co do płyty głównej - zastanawiam się jeszcze nad AsRock M3N78D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ram.net powinno wyjść taniej. Jeśli byłbyś w stanie kilkadziesiąt zł dołożyć sugerowałbym zmianę procesora na Athlona II x4 640 . Miałbyś od razu pewne 4 rdzenie. W x3 można rdzeń odblokować, ale nie musi się to udać.

Płytę bym zostawił M3A770DE.

Na ram.net Twój zestaw wyglądałby tak:

Płyta główna Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 - 192,99 zł

Procesor AMD Athlon II X3 440 (AM3/95W) BOX - 230,99 zł

Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9 - 93,99 zł

Zasilacz do obudowy OCZ ModxstreamPro 500W Modular - 228,00 zł

Razem - 745,97 zł (z x4 640 - 843,92 zł)

Później dokupisz do niego jakąś kartę graficzną i powinno być dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X4 640 to fajny proc. Posiadam obecnie tą konstrukcje i jestem zadowolony. Hula na takiej samie płycie głównej, ma tylko 4GB RAM.

W grach 640 nie dławi się w ogóle- jak dla mnie to bardzo dobry. A propos karty to polecałbym GTX460 w wersji 1GB od Gigabyte, lub jesli masz więcej kasy to Zotaca, ale jak mówisz karta później :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikaelDorren - No dobra niech tak będzie - z X4 kupię.Cena trochę boli (miałem zamiar z 500 zł wydać) , ale w sumie jeśli wydajność ma być lepsza to czemu nie ?

Pozdrawiam i dziękuję ,

Inquisitio

EDIT : @Balduran - Dzięki ale kartę kupię dopiero za mniej-więcej pół roku :)

EDIT2 : Jednak X3 - w sumie w przyszłym roku i tak będę proca wymieniać - w tym na razie niech zostanie X3.

EDIT3 : Czy jakby został X3 to sprzęcik "dotrwał" by do przyszłego roku ?

EDIT4 : Forton 400W by nie wystarczył do tego zestawu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fortron GHN 400W by wystarczył. Nie bierz wersji APN - jest to konstrukcja budżetowa, uboższa od GHN/GLN. W niewiele wyższej cenie można czasami dostać Fortrona GHN 460 W (na esc.pl różnica miiędzy 400 a 460W to 10 zł). Jakbyś szukał taniego, dobrego zasilacza 400W - rozejrzyj się za Seasonic SS-400ET, kosztuje przeważnie poniżej 150 zł, lecz ma jedną wadę - w jednej rewizji brak wtyczki PCI-E (jest rewizja z rzeczoną wtyczką, ale częściej trafiają się egzemplarze bez niej). Inny tani zasilacz jaki można by zastosować to Gigabyte Superb 460 (tak naprawdę jest to Fortron GLN 400W, te 460 w nazwie to jego moc szczytowa). Fortron GHN 460 W stawiałbym tu na pierwszym miejscu.

Przy odrobinie szczęścia Athlona II x3 da się odblokować do Athlona II x4 (przy większej odrobinie - do Phenoma II x4). Do przyszłego roku powinien spokojnie dotrwać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey , poszperam za Fortonem 400 GHN/GLN - co do procesora na 80 % kupię X3 , nie będę odblokowywał rdzeni bo nie potrafię szczerze mówiąc , a w przyszłym roku kupi się grafikę i procesor :) Czyli mam szukać GHN a APN (czyli to : http://lustrzanka.net//index.php?products=...;prod_id=33360) zostawić ?

Dziękuję i pozdrawiam ,

Inquisitio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...