Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spriggs

Killer (1997 - 1999)

Polecane posty

5850_1.JPG

Mam coś do sentyment do takich polskich komedii. :D

Filmy oba opowiadają o Jerzym Kilerze, który nie jest typowym killerem, a raczej udaje go. Ogólnie pod względem wykonania dziś film to prostota, ale są tacy co cenią sobie tą prostotę między innymi ja. Do tego gra aktorska po prostu boska. :) Moim zdaniem to jest jeden z niewielu filmów, gdzie Pazura idealnie zagrał swoją rolę ! :P

Obsada.

Cezary Pazura - Jerzy Killer / José Arcadio Morales

Janusz Rewiński - Stefan "Siara" Siarzewski.

Małgorzata Kożuchowska - Ewa Szańska.

Katarzyna Figura - Ryszarda "Gabrysia" Siarzewska.

Jan Englert - Ferdynand Lipski.

Więcej tego jest, ale za długo by wymieniać. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie istniał temat poświęcony najlepszej polskiej komedii? Kiler zdecydowanie błysnął w rodzimej kinematografii: fabuła z rozmachem (oczywiście jak na swój gatunek), gwiazdorska i naprawdę dobrze dobrana obsada (Stefan "Siara" Siarzewski w wykonaniu Rewińskiego to najlepsza rola komediowa jaką widziałem, nie gorszy porucznik Ryba), zabawne teksty i komponująca się w to wszystko muzyka Elektrycznych Gitar. Czego chcieć więcej?

O taak: "Mają rozmach skurrr..." :P, albo legendarne: "To trzeba go kill'ym" :laugh:

"Co jest ważniejszego od mojego piniendzy?!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzowska komedia ze znakomitą obsadą, ja też tak myślę!!

@RobertG: jeden z NIEWIELU???? Wszystkie filmy Bareji to klasyki, a temu jeszcze mało... :tongue::tongue: Polskie komedie są naprawdę dobre w porównaniu z takimi amerykańskimi, które są nudne i głupawe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialna, absolutnie genialna komedia z niezawodnym Cezarym Pazurą :D Sporo tekstów stało się dla mnie prawie kultowych - jak np. A jak mi powiesz, że to jest pomyłka to dostaniesz w ryj... bądź Siara... i wszystko jasne. Strawna fabuła, świetna obsada, ogółem komedia wyśmienita, którą warto sobie przypominać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RobertG

podbiel95

No, mało mi, mało ;)

Poza tym nie trzeba porównywać do komedii amerykańskich - teraz w TV w reklamach co miesiąc jakieś nowe, głupawe, polskie komedie romantyczne. Gdyby jeszcze zmieniali aktorów albo fabułę... Ale wiadomym jest że z lepszą fabułą i tak nie przebija klasyków jak właśnie Killer czy np. Wesele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. Wesele.

Chodzi o Wesele w reżyserii Smarzowskiego? Muszę w takim razie obejrzeć go jeszcze raz, gdyż w mojej pamięci pozostał raczej jako dramat przerysowujący smutną polską rzeczywistość (podobnie jak Dzień Świra czy Biała Sukienka).

Zgodzę się jednak, że tych klasyków wśród komedii (w ogóle wśród polskiego kina) nie ma aż tak wielu. Wątpię bym doliczył się 10 zabawnych filmów mogących konkurować z produkcją Machulskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tekstów stało się dla mnie prawie kultowych

Jakie prawie? Gdzie prawie? Dialogi z Kilerów (btw, to się przez jedno "l" zapisuje, w nazwie tematu jest błędzior) to kult w czystej postaci! "W***** wylądował!", "Wąski, urwałeś kurze złote jaja!", "- Buenos Dias! - Buenos Aires!", "- Zawsze sikasz przez zapięty rozporek? - Zawsze!" - i wiele, wiele innych, które na dobre weszły do naszych codziennych rozmów. Do tego zdrowo powalona fabuła i grono epickich postaci: Siara, Wąski, Ryba oraz niezawodne Elektryczne Gitary zajmujące się tłem muzycznym. To ten rodzaj filmów, które można oglądać n-razy i bawić się przy tym świetnie, chociaż człek doskonale już wie, co się wydarzy i kto co powie. Klasyk bez dwóch zdań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z polskich klasyków kina akcji i humoru dobrze wpasowanego w fabułę,świetnie grają aktorzy a zwłaszcza jurek i np.wąski lub ryba

co wszytko pasuje idealnie do stworzenia bardzo dobrej komedii,naprawdę szczerze polecam każdemu kto uwielbia akcję i dobry polski humor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... Po Chłopaki nie płaczą najlepsza polska komedia, z najlepszego okresu polskiego kina :wink: . Najlepszy jest siara, i ogólnie jak używają takich amerykańskich gangsterskich zwrotów to mnie rozbraja :laugh: . Oby dwie części są super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...