Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

@marek79

Wystawił od 200zł więc nie było mowy że mu się nie zwróci.

Co do Hitmana - też jestem umiarkowanie zainteresowany grą dlatego póki co biernie obserwuję ruchy muve i jeśli uda mi się wstrzelić w otwarcie preorderów i wszystkie egzemplarze nie zostaną jeszcze zaklepane przez spekulantów to może zamówię egzemplarz dla siebie, o ile cena nie przekroczy 220-230zł w edycji PC co jest po pierwsze - mało prawdopodobne, a po drugie troszkę naiwne z mojej strony :). Ale już nieźle dopakowana limitka nie stoi drogo więc szansa jest, muve pokazało że można dając Darksiders 2 za 199zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie składać preorder do preordera smile_prosty.gif

PS. cyruję za muve.pl

Niestety nakład Edycji Kolekcjonerskiej gry Darksiders 2 został wyczerpany w naszym sklepie. Odnośnie sytuacji w Polsce proszę pytanie skierować do polskiego dystrybutora gry. My niestety nie posiadamy informacji na ten temat.

98e99b205164351.jpg

Cenega - MUVE no chyba ze o czymś nie wiem

PS. widzę ze w wirtusie znowu jest dostępna kolekcjonerka Saints Rows 3

http://sklep.wirtus.pl/produkt/681248

ale o 10-20 zł drożej niż wcześniej

Edytowano przez robart
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen Hitmana, obstawiam około 220-230 za wersję na Pc i około 300 na konsole, a co do "kolegi" Kaczek93 , który chce sobie zarobić, to jestem ciekaw czy także na muve.pl ma taki sam nick, i jakaś interwencja w tymże sklepie mając taki dowód jak aukcja, mogła by skłonić sklep do anulowania pre-ordera. Na miejscu kogoś kto się nie załapał, próbowałbym, bo sorry ale takich to tępić i tyle.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szał na EK Wiedźmina opada ,ale chętnych na szybki zarobek nie brakuje Możliwość 1 i Możliwość 2. Na szczęście(bądź nie)dwie aukcje: edycja deweloperska oraz zafoliowana stanowiły wyjątek od regułytrollface.gif . Przy okazji poszukałem w tym temacie kilka wcześniejszych aukcji z tą pozycją: Zakończona aukcja 1, Zakończona aukcja 2, Zakończona aukcja 3 i zauważyłem tendencje spadkową w cenie końcowej, co może sugerować iż licytujący najbardziej będący przy kasie, poprzednie aukcje na tyle zainteresowały że zalicytowali znaczne kwoty za swój egzemplarz (niezwykle zawyżone, zresztą) i "nasycili" rynek zbytu. Kolejne aukcje będą być może sprzedane,ale już z nie taką cenąpokerface.png . Tym bardziej że, zniechęca rage.png to potencjalnych kupujących zamiast ich zachęcićcheesy.gif .

Własny wniosek oparłem o dostrzeżenie, iż przy licytacji edycji deweloperskiej, większość z licytujących po przegranej przerzuciła się na kolejne aukcje i w chwili obecnej, tych których było stać zakupili EK Wieśka. Reszta czeka na znaczące obniżki(co sam bym zrobił,gdyby nie to iż z pół roku temu przepłaciłem za zwykłą EK Wieśka niemałe pieniądze i to jeszcze w okresie świątecznym... ale fakt,przynajmniej dostałem medalion i oryginalną koszulkę z EK) - co można podsumować krótko:nie należy już się spodziewać kokosów, jak z powyższych aukcji. Tylko desperat lub niewyżyty pieniężnie człowiek wyda tyle pieniędzy.

Edytowano przez SasWickas
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suteq

Wiesz co nas boli? Boli nas to, że ktoś chce zrobić na nas interes. Smykałkę to trzeba mieć żeby rozkręcić firmę. Tutaj po prostu ktoś kto ma kasę wykupuje kilka egzemplarzy EK a potem sprzedaje je po znacznie zawyżonej ceni. I jak ma normalny gracz sobie zafundować wymarzoną edycję skoro jakiś "biznesmen" wykupuje dla siebie część bardzo limitowanego nakładu. Nie dziwię się więc, że nie raz sklepy wprowadzają ograniczenie co do ilości kupionych przedmiotów na jednego użytkownika.

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suteq Nie wiem co ty sobie myślisz, a smutno to mi się robi gdy ktoś próbuje mi wmówić że to jedyne rozwiązanie na zakup swojej EK. Po drugie nauczka dla nas, NIE PODAJEMY tutaj żadnych więcej linków z licytacjami(Kup teraz jak najbardziej) i sklepami internetowymi z preorderami. Jeden jawny cwaniak mi wystarczy na popsucie końca dnia.

Edytowano przez SasWickas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CriX, @SasWickas

Suteq raczej w najbliższym czasie nie odpisze, bo dostał kolejny urlop wink_prosty.gif. Bardzo proszę o niekontynuowanie tematu.

@down (skasowane)

Ktoś chyba źle zrozumiał moją prośbę o niekontynuowanie tematu. Suteq nie potrzebuje adwokata, a i od zgłaszania zastrzeżeń do naszej pracy jest stosowny temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mati: Ostatnio nawet w Uwagach i Pytaniach było o 'polaczkach' oraz 'ruskach'. Polecam poczytać.

Co do EK nowego WoW'a: standardowe wydanie Blizza, czyli wydanie najzwyklej w świecie fajne. Szkoda braku kart, choć małą rekompensatą może być dodatkowy pet. Kupiłbym, ale, że nie jestem fanem to mogę tylko wyrazić pochlebną opinię o cenie i tyle. Kupowania dla kupowania mija się z celem, co było już wiele razy roztrząsane w tym wątku :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moja EK Darksiders II na allegro.

Nie wiem dlaczego nazywacie mnie cwaniakiem itp.

Co jest złego w tym, że odsprzedaje kolekcjonerkę, na którą udało mi się załapać tylko dlatego że akurat w porę siedziałem przy komputerze. Nie robię tego notorycznie ani nie wziąłem hurtowej ilości tych kolekcjonerek. Szczerze mówiąc to pierwszy raz zrobiłem coś takiego i to bardziej z ciekawości niż z chęci zarobienia (choć nie ukrywam że miło by było gdyby udało się coś zgarnąć).

Z resztą napisałem o tym już kilka stron wcześniej a nie siedziałem jako anonimowy użytkownik i nie wyłapywałem okazji, które często tu padają.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arnie

Boś nas wyprzedził :D

Ja tak się trochę zastanawiam - Amnesia Machine for Pigs. Ciekaw jestem czy producent pomyśli o zrobieniu jakiegoś wydania specjalnego lub EK? Po sukcesie pierwszej części wypadało by zrobić coś super :D Chociaż na dobrą sprawę to się zastanawiam co by do tego tytułu prócz przerażającego artbooka pasowało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaczek93

Złe jest w tym to że zamówiłeś grę z zamiarem jej odsprzedaży a nie na tym polega idea preordera. I jeszcze masz czelność wrzucać na forum linka do aukcji...

@Crix

Traditionell, making-off i soundtrack w klimatach gry byłyby niezłe, do tego może jakieś plakaty nawiązujące do tytułu lub niewielki gadżet z gry. Pole do popisu z pewnością jest, EK Amnesii byłaby interesującą propozycją.

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bleub

Jeśli ktoś chciał to i tak by sobie znalazł a znając życie link by zawitał tutaj w tym temacie.

Poza tym "mieć czelność" brzmi tak jakbym na prawdę zrobił coś potwornego, a tu chodzi o kawałek plastiku.

Ideą pre-ordera jest między innymi to aby zarezerwować sobie grę jeszcze przed premierą, co też niniejszym uczyniłem a to co z nią zrobię to już oddzielna i moja własna sprawa.

Edytowano przez Kaczek93
  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym "mieć czelność" brzmi tak jakbym na prawdę zrobił coś potwornego, a tu chodzi o kawałek plastiku.

Chodziło mi raczej o pewnego rodzaju prowokację, udaną swoją drogą.

Ideą pre-ordera jest między innymi to aby zarezerwować sobie grę jeszcze przed premierą, co też niniejszym uczyniłem a to co z nią zrobię to już oddzielna i moja własna sprawa.

Czyli wszystkie komentarze wypowiedziane dzisiaj na ten temat są trafne...

EoT imho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaczek93

Złe jest w tym to że zamówiłeś grę z zamiarem jej odsprzedaży a nie na tym polega idea preordera. I jeszcze masz czelność wrzucać na forum linka do aukcji...

O losie. A jak ktoś kupuje kolekcjonerkę, trzyma ją w folii i chwali się, że czeka aż zdrożeje i nabierze większej wartości, by ją opchnąć, to już jest ok? Widzę też, że w innym poście wkradło się typowe polactwo - ktoś ma jakiś pomysł, to dowalmy mu! (mówię o tym "raportowaniu" muve o chęci odsprzedania kolekcjonerki z zyskiem). Czy on każe komuś z was kupować tę grę? Wystawił, to jest jego prawo, można dyskutować na temat moralności (tak, jak i w wyżej wymienionym przeze mnie przypadku), ale chęć donoszenia na kolesia to coś, co żeby opisać, musiałbym złamać wszelkie zasady tak zwanego "dobrego smaku".

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Menez

Jeśli chodzi o dobry smak, to mnie o mdłości przyprawia fakt, że ktoś pozbawił kogoś, komu mogło zależeć na tym pre-orderze możliwości jego zakupu jak to sam napisał dla zabawy, i próbuje na tym zarobić nie małe pieniądze.

A teraz odwołanie do pierwszej części Twojej wypowiedzi. Jak możesz porównać kogoś kto trzyma grę nie odpakowaną, kila-kilkanaście miesięcy do kogoś kto ledwo co zaklepał pre-ordera, a już wystawia go na aukcji z zamiarem natychmiastowego zysku ?

Nazywasz mnie polaczkiem, bo nie podoba mi się czyjeś zachowanie, bo wyraziłem swoją subiektywną opinię, bo jak mogłem pomyśleć o raportowaniu ? Jeżeli Ty dobrym pomysłem nazywasz próbę zarobienia grubych pieniędzy na osobach, które miały pecha, bo akurat nie siedzieli przy komputerze, to nie mamy o czym więcej rozmawiać.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ogromna różnica pomiędzy sprzedażą preordera zaraz po jego zaklepaniu a fizycznie posiadanej gry. Pomiędzy sprzedażą gry zaraz po premierze w celu nachapania się kasiorki i wykorzystania przypremierowego hype a sprzedażą po paru latach i wywindowania ceny z powodu unikatowości tej czy innej kolekcjonerki są już mniejsze różnice formalne, ale moralnie to przepaść :)

Wystarczy zresztą wyobrazić sobie jak to jest płacić 600zł za kolekcjonerkę Diablo III na allegro bo nie zdążyło się zaklepać egzemplarza dla siebie w sklepach wysyłkowych przed premierą a wylicytować w 2012 roku za np. 250zł zafoliowany egzemplarz Diablo 2 Edycja Końca Tysiąclecia (czyt. kolekcjonerska), nietknięty przez te 12 lat i wciąż w idealnym stanie.

Wystawił, to jest jego prawo

No właśnie nie bardzo bo sprzedaż przedmiotu którego się faktycznie nie posiada jest wbrew regulaminowi allegro :)

  • Upvote 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bleub

W takim razie setki innych pre-orderów na allegro też wiszą nielegalnie bo przecież sprzedawcy ich fizycznie nie mają. Nadal nie rozumiem o jakiej prowokacji mówisz.

@Orchi

W tym wypadku ciężko nazwać to pozbawieniem kolekcjonerki kogoś komu na niej zależało bo ten ktoś mógł nawet nie wiedzieć o tym że nagle była dostępna w asortymencie sklepu i zniknęła po godzinie. Bardziej niż ja, pozbawił fanów kolekcjonerki ktoś kto ustalił tak mały nakład.

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że - to najprawdopodobniej zasługa wakacji - temat jest oblegany, jak zawsze. Czyżby nagle tylu pasjonatów kolekcjonerek i z małej grupki zrobiły się setki chętnych? :>

Odpowiedź jest oczywista. :trollface:

Empik, jak i inne sklepy ceny ustala dynamicznie (czyli może je codziennie zmieniać) w zależności od popytu. Proponowałbym mimo wszystko nie zamieszczać w tym temacie ofert pre-orderów w sklepach internetowych, choć przypuszczam, że moja prośba i tak spotka się z oburzeniem. Jednak szansa, że trafi się w niewielki przedział czasowy jest mikroskopijna, a gdyby cwaniakom nie podano takich informacji na talerzu, z jednej godziny dostępności zrobiłoby się 4-5 albo więcej i wtedy fan gry ma realne szanse na zakup. No, ale domyślam się, że to niemożliwe i ten okrutny proceder nadal będzie miał miejsce. Tym samym wstrzymuję się z zamieszczania tu jakichkolwiek ofert pre-orderów i apeluję o to do inteligentnych osób. Wybrane osoby - prawdziwych fanów, a nie handlarzy - informuję o tym wyłącznie drogami prywatnymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orchi

Przyprawia o mdłości - wielkie słowa, ale niech będzie. Powiedzmy, że mnie przyprawia o mdłości to, że ktoś kupuje kolekcjonerkę tylko po to, by poczekać na to, aż zdrożeje i ją opchnąć z przebitką. Jaka to jest różnica? Też ta osoba zabiera komuś szanse, kto chciał kupić po cenie wyjściowej, ale nie dał rady, bo produkt był już "out of stock".

However, tekst, że jest różnica między sprzedaniem produktu z zyskiem po premierze a sprzedaniem produktu po latach z zyskiem, to dla mnie totalny bullshit. Można odpowiedzieć w tym tonie - ok, Kaczy wykorzystuje hype na kolekcjonerkę. W takim razie ten, który chce opchnąć unikatowy towar za większą kasiorę wykorzystuje to, że nie tylko "zabrał" szansę innemu graczowi na tę kolekcjonerkę (bo czytałem nawet tutaj, że są okazy, które kupują dwie - na półeczkę i na sprzedaż), ale i chce się obłowić. Skoro moralność to przepaść, to tyczy się to również i tego przypadku - w obu gracze naciągają graczy. I w obu zabiera się szansę tym, którzy mieli okazję wyrwać kolekcjonerę po cenie wyjściowej.

Niedawno pisaliście tutaj, jak ci źli sprzedawcy na Allegro chcą naciągnąć innych, oferując kolekcjonerkę Wieśka, która jego zdaniem jest już unikatem, za mega kasę. Tymczasem w koleżeńskim półświadku to wam nie przeszkadza i to jest zastanawiające. I żeby nie było - nie znam Kaczego, nie mam żadnego interesu w tym, co chce sprzedawać. Jednak jeśli już się krytykuje zarobkowiczów, to warto spojrzeć na nich jednym okiem, nie kategoryzując ich na lepszych i gorszych.

Z kolei osoby, a raczej osobę, minusującą chciałbym zachęcić do ciut wyższego wysiłku intelektualnego - dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie setki innych pre-orderów na allegro też wiszą nielegalnie bo przecież sprzedawcy ich fizycznie nie mają.

No taa, jak wszyscy łamią prawo to ja też mogę :trollface:

Fakt faktem sporo ludzi nagina tenże przepis, nie traktuję tego jednak jak jakąś zbrodnię. Chciałem bardziej odnieść się do słów Meneza który stwierdził że masz do tego pełne prawo.

Co do drugiej części Twojej wypowiedzi to oczywistym jest że zaklepując sobie egzemplarz na handelek zmniejszasz szansę drugiej osoby na zakup kolekcjonerki. Ta rozmowa chyba nie ma większego sensu bo albo nie rozumiesz albo też nie chcesz zrozumieć wszystkich tych argumentów. Jest jeszcze trzecia opcja - starasz się wyjść z twarzą co nie za bardzo wychodzi :trollface:

@DjAndzia

Taa, zapewne zobaczyli jak dużym powodzeniem cieszyły się preordery na 189zł i od razu zwiększyli cenę. Troszkę bez sensu jeżeli Wirtus, Ultima i zapewne parę innych sklepów wciąż ma ją w ofercie. 189zł było okazją znacznie większą niż gloryfikowane przez wielu z Was Darksiders 2, ja osobiście od razu zaklepałem sobie egzemplarz i prawdopodobnie odsprzedam na allegro klucz za jakieś 120-130zł a wszystkie fizyczne dodatki wyniosą mnie circa 60-70zł :) Nie mam porzadnej podkładki pod myszkę więc ta z Pandarenem będzie jak znalazł :>

Na miejscu Empiku (czy raczej Empika?) podniósł bym cenę do 259zł - i tak by się dalej sprzedawało, w końcu różnica pomiędzy 299zł w innych sklepach jest znaczna, w obecnej natomiast sytuacji ciężko będzie wyprzedać resztę nakładu.

A może po prostu wykończył im się nakład na stronkę internetową, spora partia musi przecież wylądować w sklepach, stąd podwyżka cen do 299zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...