Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

Tak sobie szperam po necie w poszukiwaniu jakiś informacji odnośnie EK Borderlands i znalazłem fajne zdjęcie smile_prosty.gif

http://imageshack.us...545/misslt.jpg/

A jeżeli chodzi o tą EK Tekkena to za tą cenę jak dla mnie jest bardzo ciekawa :)

Edytowano przez lobo1985
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EK Borderlands 2 jest jeszcze, w razie czego, dostępne w Ultimie - chyba 20 złociszy więcej.

Na Ultimie jest wszystko, zawsze i wszędzie. Dziwię się, że jeszcze nie wystawiają w ofercie zafoliowanych kolekcjonerek Diablo III za jedyne 249.99 zł...

Tak przeglądałem sobie angielskiego Amazona z nadzieją na znalezienie w dobrej cenie The Elder Scrolls V: Skyrim - Collector's Edition. Powiem jedynie, że cena ZACZYNA SIĘ od 170 funtów (około 880 zł). Myślę, że dalszy komentarz jest zbędny :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie szperam po necie w poszukiwaniu jakiś informacji odnośnie EK Borderlands i znalazłem fajne zdjęcie smile_prosty.gif

http://imageshack.us...545/misslt.jpg/

A jeżeli chodzi o tą EK Tekkena to za tą cenę jak dla mnie jest bardzo ciekawa smile_prosty.gif

God damn! Sam rozpocząłem kopanie po internecie w celu odnalezienia jakiś zdjęć i to zamieszczone przez ciebie jak akurat najlepsze. Ale już to, jak Loot Chest prezentuje się tutaj:

bl2lootchestimage.jpg

Oraz tutaj:

gallery_5_6_11646.jpg

nie nastroiło mnie zbyt pozytywnie do samego wydania. Mówiąc krótko - poleciałem z anulowaniem, bo spodziewałem się...sam nie wiem czego. Z perspektywy czasu patrząc, mogę śmiało powiedzieć, że trzeci Uncharted, ze swoim "Odkrywcą" i znajdującą się tam skrzynką, w pełni wart był swojej ceny. W przypadku Borderlands 2 nie jestem już tego taki pewien...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie lądowało już tutaj z 4-5 razy. Skrzyneczka bardzo budżetowa, tak jak sama kolekcjonerka. Dlatego też poczekam, aż cena spadnie do 200 lub 300 złotych i wtedy zakupię (o ile w ogóle będzie taka sytuacja). Wygląda na to, że kolekcjonerka jest mocno limitowana, więc być może nigdy się nie doczekam. 500 złotych za kawał plastiku nie dam.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się tutaj nie udzielałem. wink_prosty.gif Przejrzałem kilka ostatnich stron tematu i tak:

1. odnośnie kolekcjonerki Batman: Arkham City, zastanawiałeś się bleub do czego służyła ta szufladka. Cóż w cywilizowanych krajach (na pewno w Wielkiej Brytanii, można to zobaczyć na unoboxingu Dark Archona) był dołączony animowany Batman na płycie DVD lub Blu-Ray. Cenega tłumaczyła się, że były problemy i dlatego ostatecznie animacja nie trafiła do kolekcjonerki w całej Europie, jak widać nie do końca była to prawda (nie wiem jak w innych krajach europejskich oprócz UK, ale Cenedze za bardzo nie wierzę wink_prosty.gif)

2. muszę pochwalić sklep 3kropki - kolekcjonerka Heroes VI dotarła do mnie z rysą na boku pudełka (wyglądało jak rozorane cyrklem, albo czymś podobnym), nie robili żadnych problemów i sprawnie wymienili egzemplarz, mimo że już zdążyłem zdjąć folię (jakoś mi to umknęło przy pierwszym obejrzeniu). Zdecydowanie ich polecam

3. @CriX ja nie wiem co tak narzekasz na tę kolekcjonerkę Starcrafta II, przecież zawiera te same elementy (soundtrack, artbook, pendrive - czaszki nie traktuję raczej jako figurki, a jedynie element pen'a - jest trochę za mała) co zachwalana przez Ciebie kolekcjonerka Diablo III ;p

O i ktoś wcześniej pytał o kolekcjonerki na PS2 albo PSP:

Rzeczywiście PS2 nie doczekała się ich zbyt wielu - najczęściej były to wydania w metalboksach/steelbookach, za to w przypadku PSP było ich trochę więcej i głównie dotyczyły jRPGów m.in. Tactics Ogre, Persona 1,2,3 , seria Ys, Lunar, Final Fantasy IV itd. Nie były to zbyt bogate wydania - zawierały najczęściej mini-artbook + soundtrack/mini-soundtrack. Znaczna część wyszła tylko w USA - trzeba sprowadzać. ;)

Edytowano przez podgoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie lądowało już tutaj z 4-5 razy. Skrzyneczka bardzo budżetowa, tak jak sama kolekcjonerka.

Niby budżetowa a nikt dalej nie powiedział czego oczekuje, tym bardziej za takie pieniądze. Może się wreszcie wypowiecie bo jak na razie jest tylko narzekanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wypowiem, za takie pieniadze przecietny chinczyk zlozy skrzynke dobrej jakosci a biorac pod uwage jakie mamy na towarach marze to ceny sa za duze biorac pod uwage zarobki. nie przeliczajac ta kolekcjonerka mnie kosztuje 400zl a brytyjczyka 150zl (czy ile tam funtow). jest za drogo zwlaszcza patrzac na jakosc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrze Kraven prawisz, aż Ci szczałeczkę dałem. ;P Nie ma się co oszukiwać - jak już pisałem, kolekcjonerka ma absurdalną cenę. CriX, mam wrażenie, jak zwykle jara się ilością dodatków, a ja znów muszę przygasić jego zapał i powiedzieć, że liczy się jakość. Tak czy inaczej - skrzyneczka szału nie robi, nie za tą cenę. Oczywiście to tylko moje zdanie.

Edytowano przez Prometheus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@podgoor

1. Dzięki za info. dot. tej szufladki z EK Batmana AC. Kojarzę z pierwszych zapowiedzi jakoby w zestawie miał być jakiś film. Ciekawe czy w związku z jego brakiem wyjściowa cena tej EK na polskim rynku została choć odrobinę zmniejszona :>

2. A to ewenement, bo jak ja swego czasu chciałem wymienić kolekcjonerkę Alone in The Dark (ten sam problem, rysa na boxie jakby po cyrklu czy nożyku) to powiedziano mi (w wirtusie) że obowiązkowo musi być folia na pudełku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SasWickas: Cofam wszystkie moje słowa o absurdalnych cenach kolekcjonerek. Własnie się przekonałem, ile pieniędzy może zmarnować ciemny i piszczący tłum fanów....Z drugiej strony zastanawiam się, czy te aukcje są prawdziwe czy tylko mają zdestabilizować rynek, aby móc podwyższyć cenę produktu.

@CreX: To zaczynamy od początku, przeanalizuje specjalnie dla ciebie całą kolekcjonerkę Borderlands 2 wink_prosty.gif.

  • umerowany certyfikat autentyczności
  • Wierną replikę dostępnej w grze skrzyni na broń
  • Figurkę ?bobblehead? Marcusa
  • Pudełko na figurkę Marcusa w formie automatu do napojów
  • Zestaw notatek polowych sir Hammerlock?a
  • Artbook w twardej oprawie
  • Szerokoformatową kartę grafik ?Creatures of Pandora?
  • Płócienną mapę Pandory
  • Cztery litograficzne pocztówki
  • Zestaw czterech naklejek
  • Ekskluzywne, metalowe pudełko na płytę z grą

Zaczynamy od początku. Certyfikat idzie w odstawkę, bo go opisywać nie ma sensu. Na pierwszy ogień idzie skrzynka. Jak widać na zdjęciach jest bardzo budżetowa. Wiem, wiem, to tylko zdjęcia, nikt z nas jeszcze na żywo jej nie widział, ale sądząc po zawartości oraz kierując się przepuszczeniem będzie to "tani i dobry chiński plastik". Dalej figurka. Tą widzieliśmy, nic specjalnego. Mała, tak sobie wykonana figurka. Jej pudełko pewnie będzie takiej samej jakości, czyli średniej. Zestaw notatek, może być ciekawy, tylko jak duży będzie? Artbook jest w twarej oprawie, ale to A5 więc marne pocieszenie. Grafika to akurat też fajny pomysł, ale nie przechyla jakość specjalnie wskaźnika opłacalności dla tej kolekcjonerki (do EK ME3 była dodawana bardzo ładna i porządnie wykonana litografia, a trzeba sobie przypomnieć, ile ta kolekcjonerka kosztowała). Płócienna mapa Pandory jest akurat na wielki plus. Cztery litograficzne pocztówki to dużo nie jest, tak samo jak cztery naklejki (jest to element dodawany przez deweloperów kiedy kończą im się pomysły na "edycję specjalną"). Do tego dochodzi metalowe pudełko. Będzie tak samo jak z Risenem. NA zdjęciu, wydawało się, że ta kolekcjonerka jest wręcz upchana gadżetami, a jak się już otworzyła "beczułkę" to okazało się, że dużo tego nie jest. Tylko, że EK Risena 2 kosztowało 250 złotych, i miała genialne (drewniane) pudełko zbiorcze. O EK Borderlands 2 na chwilę obecną czegoś takiego powiedzieć nie mogę. Do tego dochodzi cena, całkowicie nie "zeskalowana". Abstrahując od tego, kto ile zarabia, wydawanie 400 złotych na kawałek plastiku,, to jednak trochę dużo.

Edytowano przez Dedexus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie uzasadnione :) Jest dobrze. Z więszkością rzeczy się zgodzę jednak nie z ceną. Ja jestem w stanie dać 400 zł i jak widać wiele osób również. Dodatkowo jest to produkt unikatowy i cena może być kształtowana dowolnie przez producenta. Jak widać po sprzedaży jest adekwatna do produktu (który już jest niedostępny nad czym ubolewam). To że dla kogoś on jest za drogi to tylko oznacza że nie jest on do niego kierowany. Dla mnie jest to cena akceptowalna bo zarówno pierwsza część jak i to co wiem o nowej bardzo mi się podoba.

Zresztą wysokie ceny takich produków, ich nowszych lub gorszych wersji czy np. sprzętu wynikają z prostych praw ekonomicznych, które na rynku technologicznym są bardzo dobrze widoczne.

Przykład (liczby zmyślone):

1. Sony wyprodukowało konsolę PS4. Sprzedaje ją przez pół roku po 2500 zł - kupuje 2 mln ludzi.

2. Sprzedaje przez kolejne pół roku za 2000 zł - kupuje 5 mln ludzi

3. Po roku cena spada do 1700 zł - kupuje 10 miln ludzi.

4. Po dwóch latach mamy już 1400 - kupuje kolejne 10 mln ludzi

5. Po 5 latach od premiery produkt kosztuje 1000 zł - kupje go 15 mln ludzi i nadal się sprzedaje

Dalczego się sprzedaje - ponieważ stopniowo trafia on do osób z coraz mniejszym portfelem.

Dlaczego korzysta firma? Bo gdyby od razu konsola poszła po cenie adekwatnej a nie zawyżonej to po roku zarobili by np.

1700 x 17 mln = 28 900 mln zł

a tak już po roku mają

2500 x 2 mln + 2000 x 5 mln + 1700 x 10 mln = 32 000 mln zł

a konsola dalej idzie jak ciepłe bułeczki

Podobnie jest np. z tą kolekcjonerką. Mamy produkt za 450 zł który już się rozszedł. Mamy drugą za 280 który jeszcze jest i mamy jeszcze do tego wersję podstawową. Poprostu cisną kasę. Ale przecież to samo życie.

A ja chce kur... tą kolekcjonerkę!!! :D

Narpawde! :D

Więc nadal proszę o linka jak się pojawi gdzieś w sklepie :)

Edytowano przez lobo1985
  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu niektórym wydaje się że skoro skrzynka jest plastikowa to jej wartość nie może przekroczyć więcej niż 30-40zł, zapominają jednak o tym że płacimy również za unikatowość danego przedmiotu. Stare monety dla laika nieobeznanego w temacie nie będą nic warte, dla kogoś znającego się na rzeczy stanowić będą nie lada gratkę. Cena kolekcjonerki Borderlands 2 jjest adekwatna i do jej dostępności i do targetu który wyznaczył sobie wydawca - a więc fanów serii i kolekcjonerów. Choć przyznam - edycja PC powinna być te 40zł tańsza, konsolówki natomiast mogłyby zejść o te 60zł w dół.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, na kolekcjonerkach nie powinno się zarabiać (mówię o firmach, nie ludziach prywatnych), czego dowodem jest Blizzard (pod banderą okropnie łasego na pieniądze Activision!). Myślę, że biorąc pod uwagę kraj produkcji artbooków z EK Diablo III (USA) i ogólną jakość tej kolekcjonerki śmiało powiem, że była sprzedawana za uczciwe pieniądze. EK powinny być kierowane do największych fanów, a nie najbogatszych fanów - robi różnicę. Dobrze ktoś napisał: u nas 400 zł, za granicą 100-150 zł (biorąc pod uwagę zarobki i waluty). To co, jak ktoś jest studentem i kokosów nie zarabia, to nie może sobie pozwolić na kolekcjonerkę, bo kosztuje 600-700 zł? Na takie kwoty u nas to stać może dobrze usytuowanych ludzi, którzy albo są na utrzymaniu rodziców, albo mieszkają już u siebie i dawno ułożyli sobie życie, pospłacali kredyty itp. Takie moje zdanie, a piszę to jako osoba, która nie marnotrawi kasy na byle co, tylko skrupulatnie odkłada. A mimo to uważam, że ta cena jest zawyżona - jak na nasze warunki - o najmniej 70 zł.

Edytowano przez Prometheus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Jachus - nie oszukujmy się, większość graczy w Polsce kupujących kolekcjonerki to mimo wszystko ludzie młodzi, czasem bardzo młodzi. A da się zrobić kolekcjonerkę w znośnej cenie, na co dowodów chyba nie muszę przytaczać. Wciąż więc uważam, że dałoby się obniżyć cenę Ultimate Loot chest bez dokładania, wręcz przeciwnie, zysk by był, ale nieco mniejszy. Uważam jednak, że ktoś chciał jak najwięcej zarobić na głośnym tytule (niby normalne no nie, tylko przesadzone), a że kolekcjonerki dużych i znanych tytułów rozchodzą się jak świeże bułeczki, to np. EK GTA V za kwotę 700-800 zł spokojnie znajdzie nabywców nawet w Polsce, o ile będzie posiadała jakiś "wypaśny" gadżet. Więc mnie nie przekonują argumenty w stylu "Cenędzy udało się wynegocjować 10% mniej niż na zachodzie, lofcajcie ich, w końcu gry nie polszczyli, więc nie będzie kłopotów z DLC!11one". Cena 10% niższa, zarobki 60-70% niższe. Tyle ode mnie w temacie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co w zwiazku z tym? Nie mamy takich zarobkow jak na zachodzie i dla nas to produkt dwukrotnie drozszy. Dystrybutor powinien prowadzic rozmowy aby gre kupic jak najtaniej i z normalna marza ja sprzedac. Tymczasem robi sie tak ze marza wynosi 100% i wiecej co tlumaczy sie ze przeciez cena nie odbiega od zachodniej a za przeproszeniem ciemny lud to kupuje. Najlepsze jest to ze tlumaczac wysokosc ceny na tyle sposobow nie stosujecie zasad wolnego rynku i go sami psujemy. jakby na zachodzie mieli takie ceny jak u nas to dawno by tam wojny domowe byly a polacy? kupia wszystko bo przeciez musimy byc tacy zachodni... takim dzialaniem sami ten rynek niszczymy i nabieramy sie na ksiazkowy marketing...ja tez. ale nie w przypadku kiedy ktos juz na chama zdziera kase z tym trzeba walczyc a nie klaskac. no chyba ze wolicie miec mniej kasy na koncie i zalezy wam na nowym subaru szefa cenegi to droga wolna.

mowie cena powinna byc adekwatna do zawartosci - bo jak to juz ujeto, kolekcjonerka powinna byc dla fanow tytulu a nie tylko tych najbogatszych.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobo: Nie mówię, że mnie nie stać. Nie mówię, że ludzie tego nie kupią. Nie mówię, że złote zegarki które nie działają źle się sprzedają i, że mnie na taki nie stać przez co narzekam. Mówię po prostu, że niektóre rzeczy nie są warte swojej ceny. Powiem tak, nie jest człowiekiem skąpym, ale nie lubią marnować pieniędzy. Szczególnie nie lubię, ludzi którzy próbują się "wycwanić" próbując uszczuplić mi środki. Dlatego też nie lubię cenegi i uważam, że edycja kolekcjonerska nowego Borderlands nie jest warta tych 400 złotych. Gdyby była dobra jakościowo, na pewno by była warta tych pieniędzy...ale nie jest. Skalując do zarobków bardziej zachodnich, może i jest. Skalując jednak do naszych zarobków nie jest. Jest to kawałek plastiku, do którego zostało wrzucone dużo innego plastiku. Mimo, że Borderlands 2 to produkcja klasy AAA, kolekcjonerka to typowe "B". Nie dam więc pieniędzy, za który kupiłbym produkt "AAA".

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - B2 EK podoba mi się ale się nią nie jaram. Jaram się EK GW 2. Zapytałem tylko dlatego że narzekacie a nie piszecie co byście chcieli dokładnie. Zamiast tego dostałem wywody na temat jakości EK B2 i nic więcej, a nie o to pytałem... No i oczywiście wywody na temat opłacalności, cen itd. mimo, że było to wałkowane już wcześniej.

@UP

A dlaczego to jest produkcja AAA? Grałeś że jesteś tego pewien? Ja bym się z takimi osądami wstrzymał. Diablo 3 też miało być AAAAAAAA a wyszło co najwyżej A - AA.

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lobo dobrze napisał fan łyknie wszystko a im większy "fan" tym większe ceny przełknie

ale ja za ten zestaw nie dałbym* więcej niż 250 zł (nie ja jako Ja - bo 100 bym napisał - tylko wg mojej oceny ile jest wart)

*czytaj wycenił

napchane jest dużo stuffu ale niestety cena z choinki

Dead Island miało podobne zatrzęsienie "gadżetów" i podobnej jakości i kosztował 200 smile_prosty.gif

@CriX

chodzi o stosunek cena/jakość

nie zawartość jest problemem tylko absurdalna cena w stosunku do zawartości

ja bym w tej EK nie zmieniał nic bo "jest ok" pod warunkiem że cena nie przebiłaby Risena 2 choćby

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraven

Umarłem, znowu i nie będę pisał dlaczego...

Końcem tego miesiąca wreszcie premiera GW2. O EK jak i o samą grę nie trzeba się bać bo będą to produkty z najwyższej półki.

Ciekawe czy jednak zdecydują się na EK Bioshocka Infinite bo bardzo na to liczę.

Ostatnio dowiedziałem się o jednej bardzo ciekawej rzeczy. Jest w Polsce pewien produkt, który u nas kosztuje raptem kilka zł, a za granicą sprzedaje się go za ponad 140zł. Jako szczęśliwy właściciel 7 sztuk jestem z tego faktu jeszcze bardziej zadowolony :D

Jak zapatrujecie się na Hidden Blade z AC, które niedawno weszło do sprzedaży?

@Marek

Oby jednak ta cena/jakość na którą narzekacie w późniejszym terminie nie wbiła nam sztyletów w oczy. Chodzi mi o moment w którym EK będzie chodziła za ponad 1000zł a my jej nie będziemy mieć, choćby na sprzedaż... Oby się t nie sprawdziło, bo też chciałbym ją mieć za znacznie mniejsze pieniądze. Do EK GW2 nie będę porównywał to to nie ten poziom.

Co do EK Risena 2 - chyba najciekawsze pudło zbiorcze ostatnich lat :D

Jak dobrze pójdzie to dam dzisiaj zdjęcie mojej olbrzymiej EK która już u mnie jest :D Jako ciekawostka - rzecz z RE :D I to za ponad 7000 zł :D Dla mnie - było warto.

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć rację

mnie też się wydaje że są spore szanse że ceny ostro skoczą (ciekawe co na to Wuwu:) )

i ta edycja rzeczywiście za rok dwa może chodzić po 1000 PLN wystarczy zobaczyć co się dzieje z Wieśkiem (choć to akurat chyba chwilowe)

ale mimo wszystko nie mam zamiaru inwestować w taką edycję i "popierać" bandyckich cen wydawcy czy producenta

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...