Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

@UP

Dziękuję bardzo za takie wirujące badziewie. Jak ktoś ma za dużo kasy to może sobie takie brzydactwa kupić, ja nikomu nie bronię. Mi to do niczego nie jest potrzebne i nie należę do ludzi którzy rzucają się na wszystko co nazwie się "gadżetem kolekcjonerskim". Już ładniejsze były w Uncharted.

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś, kto kupił Cartela w dniu premiery zapomina, że oprócz figureczki w zestawie specjalki Saints Row The Third jest nieźle wyglądająca koszulka i sama gra (bardzo dobra swoją drogą) a wszystko to kosztuje 49zł :> A kolekcjonerki Uncharted należą do najdroższych i najlepszych więc trudno je porównywać do jakiejkolwiek limitki.

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Uncharted EK Uncharted należą do "najlepszych" to co powiedzieć o EK Skyrima, Crisisa 2, Guild Wars 2, Gears of War 2 itp? Każda z nich ma znacznie lepsze figurki niż EK Uncharted, a Crisis 2 EK miał każdy element znacznie lepszy niż Uncharted...

ALE. Nie sposób zarzucić Uncharted tego że posiada najwięcej gadżetów kolekcjonerskich. Nie przypominam sobie innej gry która miała by ich aż tyle. Nawet AC wysiada, mimo że nie pozostaje daleko w tyle.

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie na przykład wkurza to wypychanie na rynek miliona różnych wersji i gadżetów jednego tytułu (tak jak w AC)

lubię jak coś fajnego jest w edycji z grą (kolekcjonerka czy jak ją zwał) fajne może być też kupienie czegoś sygnowanego logiem ale jak jest pół wagonu różności do jednego tytułu to gdybym był jego fanem to bym się lekko poirytował bo jak toto zebrać za co i gdzie ustawiać??

PS tak wiem wiem marketing, popyt-podaż etc. ale mimo wszystko mnie to wkurza

a jakby ktoś szukał

http://allegro.pl/dead-island-edycja-kolekcjonerska-pl-pc-nowa-i2468813961.html

http://allegro.pl/heroes-of-might-magic-kolekcja-wszech-czasow-i2468705658.html

http://allegro.pl/call-of-juarez-the-cartel-edycja-kolekcjonerska-i2469657118.html - bleub taniej już chyba nie będzie :)

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie zwracam się z pytaniem. Na brytyjskim Amazonie znalazłem ciekawą ofertę (kolekcjonerka, więc poniekąd trzymam się w temacie), ale na razie nie o tym. Jak wygląda tam płatność? Tzn. dodałem swoją kartę, ale pieniędzy po złożeniu zamówienia mi jeszcze nie pobrało. Do pobrania kasy dojdzie automatycznie w trakcie wysyłki? Czy muszę w jakiś sposób sam zapłacić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crix

Wcześniejszych EK Uncharted nie sposób mi oceniać (ale dwójka miała chyba syte i bardzo limitowane wydanie kolekcjonerskie ze sztyletem czy czymś na kształt) ale naoglądałem się unboxingów "Explorer Edition" i mimo upływu czasu wciąż wycieram cieknącą z mej jamy ustnej ślinę. Figurka należy do co najmniej bardzo dobrych a prócz tego dostajemy klamrę, pierścień i fenomenalny (!!) box zbiorczy. Nie wspominając już o bogato wydanej limitce gry dorzucanej zamiast zwykłego pudełka i sporej garści DLC. Wszystkie kolekcjonerki exów na PS3 są świetnie przemyślane i stąd edycja Odkrywca cieszy się duuużym zainteresowaniem a jej ceny w PL wciąż oscylują w granicach 400-500zł (to co dzieje się na zachodnich serwisach aukcyjnych przemilczę..)

@marek79

Pokrótce - HoMM jest zbyt drogie jak za używkę z rozwalonym boxem i używaną koszulką (nówkę za 240zł można wyhaczyć), Dead Island również nie znajdzie nowego właściciela, a co do Cartela - od dawna mam możliwość zakupu za 80zł tejże kolekcjonerki i odbioru osobistego w Łomży ale mam inne wydatki na głowie i zwyczajnie szkoda mi kaski. Aczkolwiek warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Muszę cię zaskoczyć ale na to wygląda że Heroes jak i Dead Island znajdzie nowych właścicieli. Skontaktowałem się z zainteresowanymi i na to wygląda że obie pójdą za granicę :D

Tak Uncharted 1 miało bardzo ładny sztylet w swojej EK. Co do 2 to ja bym kuferka fenomenalnym nie nazwał, ale trzeba przyznać że jest bardzo ładny. Figurka to jednak nie tak klasa co np. Prorok z Crisisa 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Menez,

Amazon 'rekwiruje' kasę, jeśli ma towar na magazynie i może być on niebawem pakowany do wysłania. Jeśli Ci nie pobrali to znaczy, że dopiero czekają na dostawę danego towaru.

@CriX,

Trochę Ci się te Unchartedy pokiełbasiły, bo sztylet był do dwójki, a kuferek do trójki. Wyszły trzy części Uncharted. I tak, edycja odkrywcy do U3 może być wzorem, jak zrobić solidną kolekcjonerkę. Kilka klimatycznych, przemyślanych gadżetów. Może zamiast klamry wolałbym artbook, ale i tak jest świetnie. Mam nadzieję, że kiedyś będzie mi dane ją zdobyć.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Dzięki Yap. Faktycznie sie pomyliłem i jest tak jak mówisz. Ale powiem ci że dobrze jak od czasu do czasu w EK jest jakaś odmiana. Ja należę do tych co lubią nowości jeśli te są dobrze przemyślane. Nie ma dla mnie czegoś takiego w EK jak standard który musi/powinien być. Jeśli Ek jest dobrze przygotowana to ją kupuję i nie narzekam że np. nie ma w niej artbooka czy soundtracka. Ja jestem za różnorodnością.

Powiem to tak. Jeśli twórca by się pytał co wolę - zestaw z:

- artbook, soundtrack, making of, koszulka, plakat

czy

- np. gadżet głównego bohatera z którego ten korzysta w grze

to bym wybrał to drugie. Zawsze wolę coś nowego, niż to co mam w większości wydań.

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crix

W takim razie wciskasz swoim "zainteresowanym" bubel - ten akurat egzemplarz KWC naprawdę nie jest wart tych 220zł. Miast dać zarobić handlarzowi wystarczy troszkę poczekać i z pewnością pojawi się nówka za 250zł, ktoś wystawia ją już od dawna i z tego co wiem to jeszcze nie poszła. No ale to tylko moja opinia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Nikomu nie wciskam bubla. Kupujący jest informowany o wszystkich defektach itd. Za kogo ty mnie masz? Ja nie oszukuję ludzi. Po za tym daję szansę każdemu żeby mógł się zaopatrzyć w coś czego u siebie nie dostanie. Po za tym u nas to jest 250 zł - 5 dni pracy przy dniówce 50 zł. U kogoś z USA jest to wydatek za dniówkę... Jak ktoś nie chce to i tak nie kupi, a może komus uszkodzenie akurat nie będzie przeszkadzać. Ja daję tylko ogłoszenie i pomagam z realizacją.

Ale nie róbmy offtopu.

Podobno ma się pojawić na konsolę EK z Dragon Ball. Ktoś coś szukał z zainteresowanych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuwu

Ile razy muve robiło już swoją wyprzedaż? Ja od ostatniej zacząłem kolekcjonerki zbierać i żałuję, że nie wziąłem wtedy King's Bounty.

Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale nie było mnie kilka dni w tym temacie.

Jeżeli chodzi o wyprzedaże kolekcjonerek na MUVE, to ja pamiętam o jednej sporej, ale oprócz tego zawsze towarzyszyły im "akcje towarzyszące", gdzie mogłeś kupić niektóre pozycje w edycjach kolekcjonerskich po promocyjnych cenach. W ogóle warto śledzić ich ofertę, bo czasami przeceniają beż żadnych zapowiedzi.

P.S. Pozdrowienia dla pracowników Cenega, czytających ten wątek. Wsłuchujcie się w głosy i prośby Waszych fanów trollface.gif .

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crixos,

Co to za wydanie specjalnie szóstego Residenta? Na rynek europejski, czy może amerykański? Na pewno wygląda o niebo lepiej od wersji z bluzą, ale szału i tak nie ma. Zresztą, to tylko mało dokładna wizualizacja, a chciałbym zobaczyć to pudło zbiorcze 'z kulą' w rzeczywistej postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaper aż wstyd że to ty napisałeś biggrin_prosty.gif. Nie widzisz że tutaj jest wizualizacja tego pudełka które jest w wersji z bluzą? To wygląda na jakieś inne wydanie bo jest jakaś figurka i pendrive, ale pudełko jak widzę jest to samo. Z resztą zobaczcie sami. Co do tego wydania to właśnie się jeszcze nie dowiedziałem na jaki to rynek wydanie.

Co do samego pudła to widać jest tak zrobione, że papier z nadrukiem kuli sprawia wrażenie 3D gdy jest w środku. Dzięki temu wygląda to tak jakby za szybka była ta "kolczasta" kula. Ciekawe tylko jak to będzie faktycznie w realu wyglądało. Z doświadczenia wiem, że że efekt przy "czystym" szkle / plastiku wyglądać może naprawdę super. Dzięki temu nawet nadruk może sprawiać wrażenie realności.

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze zrobiony obrazek za szkłem może dawać ładny efekt 3d zwłaszcza że tu jest spory kontrast bo jasne srebro i ciemne wokół na obrazku, figurka ciekawa ale nadal ta wersja wg mnie powinna kosztować max 200-250 w wersji na PC (przy założeniu że sama gra 100-150) a i tak osobiście zdecyduje się na zakup jeśli cena spadnie w okolice 100 biggrin_prosty.gif

@down

no pisałem o PC

wiem że się znasz na figurkach itp. piszę figurka pod czym się mieszczą też wszystkie statuetki etc.

jak nie spadanie to nie kupię wielkim fanem nie jestem i tylko okazyjna cena mnie przekona, a co do limitowanego nakładu to Duke też był niby limitowany zależy ile sztuk tego "limitu" będzie

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zestaw z figurką na konsole na pewno nikt nie da ci ceny 200 -250 zł. po za tym to nie figurka a statuetka. Jednak patrząc się na ilość elementów to max 400 zł na konsole, a na PC 300. Oczywiście zależy od wielkości itd. Ale i tak wątpię żeby ceny były niższe niż to co podałem. Nie wiem jak wy ale ja na pewno więcej jak 300 zł nie dam a nawet za 250 zł bym się zastanawiał zważywszy na to że GW 2 EK była za 400 zł i to z jaka figurką.

Cena nie spadnie do 100 zł bo nakład limitowany, fanów pełno więc później ceny będą oscylować powyżej 500 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...jak ktoś ma drobne to zapraszam do zakupu tej kolekcji:

http://www.wykop.pl/...za-milion-euro/

Coś niesamowitego biggrin_prosty.gif

Czegoś takiego jeszcze w życiu nie widziałem. Ta kolekcja jest większa, niż wszystkich użytkowników Forum CD-Action razem wziętych :trollface: .

Naprawdę, coś niesamowitego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie ma jej nawet na allegro, o jakichkolwiek sklepach nawet nie wspominając. Pozostaje tylko czekać na jakąś aukcję na alledrogo - te edycje chodzą od 400 zł za egzemplarz używany do 500-550zł za nówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoj matko... Ale posucha w temacie... Każdy stara się go reanimować jak się da, ale skutkiem jest tylko góra dzień dyskusji...

Wszystkie najlepsze EK po wakacjach, obecnie od kilku miesięcy, co jakiś czas ktoś odkopuje jakieś trupy.

Z jednej strony taki zastój jest dobry na podratowanie portfela (szczególnie z powodu losowych zdarzeń), Z drugiej strony dla kolekcjonerów może to być męczące... No nic. trzeba się jeszcze trochę pomęczyć. Pociesza data premiery GW 2 - a co za tym idzie, premiera EK :D

Ja chwilowo mam brak czasu nawet na kręcenie unboxingów... A coś się znalazło, jednak musiałem poprzestać na zdjęciach (w profilu).

A co u was, dajecie radę? Odkopał ktoś coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CriX,

Sam ubolewam nad większą stagnacją w temacie, co mnie dodatkowo dziwi, bo zaczęły się wakacje, więc dla uczących się powinno to oznaczać więcej czasu na pisanie i podobne temu aktywności (wszyscy od razu wyjechali na wczasy, poważnie?). Swoje trzy grosze dokłada fakt lekkiej staganacji na rynku, nie ma póki co premier i towarzyszących im kolekcjonerek. Trzeba czekać na koniec sierpnia i premierę 'Guild Wars 2', wtedy cała ta karuzela delikatnie ruszy, bo prawdziwy szał zacznie się dopiero na jesień.

W tym okresie posuchy muszę się wziąść w garść i postarać się sfotografować lub sfilmować kolekcjonerki, których nie pokazywałem publicznie. Na rynku może posucha z nowościami, ale kasę naprawdę ciężko przyoszczędzić, bo co rusz natrafia mi się jakiś epicki deal i kolejne złocisze wyskakują z portfela. No cóż, nadrabia się zaległości i dopieszcza swoją kolekcję w detalach, taka już natura kolekcjonera. Ostatno rozglądam się za sensowną gablotą. Jedną mam nawet na oku i byłaby to idealna ekspozycja dla moich figurek z kolekcjonerek i nie tylko, a także pomniejszych EK. Jak tylko dopnę wszystko to pojawią się odpowiednie zdjęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...