Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

Przedwczoraj znów próbowałem nakręcić unboxing Vegasa i nie potrafię odpowiednio ustawić kamery, kombinowałem, przesuwałem statyw i nie mam pojęcia jak to wykonać. Co do samego EK to jest to mój największy klejnot w kolekcji i ulubiona kolekcjonerka, żałuję że mam edycje na exa, a nie PC-ta, gdyż to obwoluta z napisem "Xbox" wydaję się być paskudna, ale cóż - i tak cieszę się że to dorwałem.

Wczoraj wreszcie dostałem EK Wiedźmina 2, polowałem na zafoliowany egzemplarz i udało mi się dorwać za 250 zł z przesyłką. Mimo iż wszystko było nowiutkie to widać że długo leżało w magazynie - Pudełko o góry jest lekko przetarte i ma froncie też jest małe rozdarcie, w tym miejscu gdzie jest głowa wilka. Na szczęście popiersie nie jest w kawałkach, lecz są na nim lekkie odpryski, ta część pudełka w której on leży ma liczne pęknięcia, a specjalnie chciałem kupować nówkę w folii, żeby uniknąć takich przykrych niespodzianek - no cóż, i tak uważam że jest to klimatyczne, świetne EK i ładnie prezentuje się na półce.

Edytowano przez Zodiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zodiak

Kombinuj, kombinuj, EK jest warta godnego unboxingu. Z dnia na dzień coraz łatwiej o dobre światło, także trzymam kciuki!

@Rafi

Wiadomo, za 200-220zł brałoby się tą edycję bez chwili zastanowienia, figurka wygląda naprawdę dobrze. 3 stówki? Osobiście podziękuję, ale ta EK i tak znajdzie sporo nabywców, nie jest też pewnie w jakimś szalonym nakładzie, więc trudno liczyć na ewentualne obniżki poniżej wartości 240-260zł na miesiąc-dwa po premierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odnosicie wrażenie że te ceny robią się coraz bardziej odjechane?

mówię tu głównie o Maxie ale i o Hitmanie, ME 2 i 3

kiedyś w 200 PLN jakoś więcej się mieściło a teraz figurka robi od razu 300 PLN

a takie Settlers 7 i Splinter Convinction (chyba inaczej się pisze) były za nieco ponad 100 PLN

parę aukcji dla kolekcjonerów kolekcjonerek :)

http://allegro.pl/quake-2-ii-kartonowy-box...2283756795.html

http://allegro.pl/edycja-kolekcjonerska-cc...2283143183.html

http://allegro.pl/alone-in-the-dark-edycja...2287468552.html

http://allegro.pl/alone-in-the-dark-edycja...2284541304.html

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade Empire EK jest bardzo fajne, z chęcią bym takową przygarnął i zaliczył wreszcie ową grę, bo jakoś nigdy nie było okazji, choć grę mam z CDA...

Tak poza tym, to ostatnio powrócił do mnie pewien temat. Mianowicie, czy ma ktoś z ACR Special Edition z niewykorzystanymi kodami na DLC? Jak ktoś takowy egzemplarz by posiadał, to mile widziane PW, wtedy też zdradzę szczegóły, co by nie zaśmiecać wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że robią się droższe. Dużo ludzi czyta temat jak ten i nakręcają sprzedaż. Kupują nie tylko w sklepach ale i na allegro. Dystrybutorzy to widzą...i podnoszą ceny bo i tak się sprzeda i tak. Tak to w Polsce działa na wszystkich rynkach. Polacy są na tyle głupi, że i tak kupią i tak więc po sprzedawać taniej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek

Mi się wydaję, że cena jest też często zależna od studia, jak i renomy samej serii. Chociażby właśnie Max Payne od Rockstara, czy Diablo od Blizzarda, dla mnie najlepszych twórców gier i świetnych marek. No i rzecz jasna, płacimy za rewelacyjną jakość wykonania. Akurat Settlersi i Splinter Cell to też popularne marki, ale też wykonanie stoi na poziomie dobrym, a nie rewelacyjnym.

Edytowano przez Rafi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś z poczty moją kolekcjonerkę Call of Juarez Więzy Krwi używkę. Paczka była dobrze zabezpieczona i drewniane pudełko nie ucierpiało. Jest ono mniejsze niż się spodziewałem, lecz bardzo dobrze wykonane. Ciekawa koszulka, dość duża czapka, gra, plakat oraz zapalniczka i piersiówka. Wszystko prezentuje się nad wyraz dobrze. Nawet błahy kod DLC jest na wysokim poziomie w formie listu gończego. Jedyne piersiówka zalatuje trochę alkoholem, ale taki urok używek. Zapalniczka jest podobna do taj z Call of Juarez The Cartel.

Co prawda jest tu mniej elementów niż w takim Cartelu, ale są na zdecydowanie wyższym poziomie. Jeżeli jednak popatrzymy z innej strony nie jest to wcale kolekcjonerka uboga w elementy. Jestem nią w stu procentach usatysfakcjonowany szczególnie za te śmieszne 60 zł :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne piersiówka zalatuje trochę alkoholem

Haha :laugh: Najbardziej użyteczny dodatek w kolekcjonerkach Techlandu..

@Rafi

Zgodzę się, w dużej większości przypadków płacimy wyższą cenę głównie za jakość. Taka EK MP3 nie jest może zbyt wypasiona, ale pewnym jest, że figurka będzie dobrej jakości, podobnie jak w przypadku kolekcjonerek od Blizzarda. Płacimy w dniu premiery sporo (~320zł), ale w zamian dostajemy gustowny i świetnie wykonany zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała ciekawostka - Dark Souls na PC w Polsce ma się ukazać w "wyjątkowym wydaniu". Całkiem prawdopodobne, że dostaniemy więc jakąś kolekcjonerkę, a cenega pokazała, że ciekawe wydania robić potrafi (Risen 2). Chyba, że to tylko szumna nazwa gry z paroma DLC, w co mimo wszystko wątpię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imageshack.us/photo/my-images/513/b...tronbhaala.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/854/i...ycjapremie.jpg/

Jak oceniacie cenowo takie wydania w big boxach?

Icewind-Karta pomocy, dwie płytki, instrukcja, jakiś przewodnik, mapa

Baldur-lekko pęknięty jewel case,instrukcja do dodatku i podstawki, karta pomocy podręcznej i jakiś brelok.

Mogę mieć wszystko za 70zł. Ile tak naprawdę jest warte?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek79

Dla fanów na pewno. Sam jestem fanem Postala, gra ma z pewnością tylu przeciwników, co fanów (a może więcej) i nie zdziwię się, jak ktoś się połakomi. Sam bym spróbował, jednak 300 zł w chwili obecnej przekracza moje możliwości. Dziwię się trochę sprzedawcy, który mógł spokojnie wystawić w folii, a tymczasem rozpakował, by porobić fotki "wnętrza". Strzelam, że facet nie zna się na marketingu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś przypadkiem gdzieś zauwałył Artbook z Wiedźmina tak do 60 zł + wysyłka (na allegro tylko 2 aukcje) to prosiłbym o wiadomość. Cała EK nie jest mi potrzebna a artbook bardzo mi się podoba :)

EDIT:

odchyły od ceny też poprosze może jednak się skuszę :)

Edytowano przez lobo1985
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Menez

a to że fani potrafią stanąć na głowie i wydać absurdalne kwoty to już wiem :)

a co do tej folii to... hmmm... a nic nie będę mówił :tongue:

swego czasu miałem już postala na wyciągnięcie ręki... ale ponoć nie dojechał do człowieka od którego miałem go dostać trochę szkoda ale fanem nigdy nie byłem

@jacekw123 (i inni zresztą też)

skąd Ty takie okazje wychaczasz?

ja staram się rozglądać ale jakoś mi to nie idzie

PS pytam "ogólnikowo" :)

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...