Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

Sam się nad tym zastanawiałem, ale wydało mi się to podejrzane, w dodatku żadnych zdjęć elementów z kolekcjonerki. To stoi już pewnie z tydzień i nikt nie jest skory do zakupu.

Niedawno ktoś wystawił zafoliowane EK Wiedźmina 2 + nowy medalion za 300 zł, dogadałem się z gościem, że jak nikt nie kupi to wezmę za 250, w ostatni dzień ktoś sprzątnął mi sprzed nosa :/. Tym bardziej dziwie się właśnie powyższej aukcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to nie sensacja

zobaczcie tu

http://allegro.pl/wiedzmin-2-zabojcy-krolo...2181866042.html

obserwowałem ale zielony listek mnie odstraszył (no i posucha na własnym koncie)

jako ciekawostka gość wystawiał jeszcze H6: EK poszła za 100 i AC:R EK poszła za 56 :)

chyba powoli ceny rozfoliowanych wieśków spadają

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w taki to sposób ludzie bez wyobraźni / z nadmiarem gotówki wydają kupę kasy na zestaw który nie warty jest tej ceny... Fanem można być ale wtedy zamawia się pre-order a nie kupuje po premierze za mocno zawyżoną cenę...

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bleub - nawet nie wiesz jak upierdliwie wpieniające jest to klikanie tych poszczególnych cyferek do Twoich fotek w profilu ;) Nie mogłeś stworzyć galerii? :tongue:

A tak na serio - kapitalny zestaw, jak już pisał Yaper, jedno z najbogatszych wydań w historii państwa polskiego. Przyznam, że dałem ciała i nie kupiłem tej kolekcji jak jeszcze była powszechnie dostępna i to za jakieś 180 zeta. Wahałem się aż... towar kompletnie znikł :/ Żałuję, bo Heroes to świetna seria no i w takim wydaniu... Mucha nie siada.

W ogóle bardzo dobre zdjęcia - fachowa rozdziałka :) A gdzie fotka z kartami i koszulką?;)

Ta fotka przedstawiająca czarnobiałe zdjęcia i statystyki potworów... Co to takiego? Instrukcja?

Jedyny żal to, że kolorowy bestiariusz traktuje tylko o części piątej :/ Podobnie zresztą ścieżka dźwiękowa ( muza np. "w czwórce" jest w pyteczkę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolekcjonerów, blueb'a głównie - dzięki za linka, otóż kupiłem tą kolekcjonerkę Shoguna, i zauważyłem coś co może was zainteresować na aukcji tego gościa od Shoguna, mianowicie: http://allegro.pl/gothic-ii-2-zlota-edycja...2199302516.html . Widzę że big-boxy traktujecie na równi z kolekcjonerkami więc może komuś się przyda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta fotka przedstawiająca czarnobiałe zdjęcia i statystyki potworów... Co to takiego? Instrukcja?

Tak to instrukcja, jedyna w swoim rodzaju. Na 248 stronach znajdziemy dosłownie wszystko. Choć trochę to dziwne, że część obrazków jest w kolorze, a część jest czarno biała. Mimo to cały zestaw i tak robi niesamowite wrażenie. Swego czasu udało mi się kupić to cudeńko za 150zł, nówkę w folii :smile: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ferrou

Co racja to racja, zestawik wydany bardzo fajnie, wszystko jednolite kolorystycznie i przez to zyskuje na "miodności", prezentujące się jeszcze lepiej. Brakuje co prawda wisienki na torcie, jakiegoś pierdyknięcia w stylu repliki miecza w odpowiedniej skali bądź choćby niewielkiej 10-centymetrowej figurki, ale nie łudźmy się - wtedy EK kosztowałaby w dniu premiery nie 260zł, a co najmniej 3 stówki. Przy czym muszę zaznaczyć, że całość jest bardzo dobrze wykonana, od świetnych złoceń i pasków na pudełku zbiorczym po świetny papier kredowy w instrukcji, artbooku i bestiariuszu. Chciałoby się soundtracku z trójki, ale znowu - cena podskoczyła by jeszcze bardziej. Nie jest to pełnoprawnie pełnoprawna EK, a raczej zbiór całej serii w świetnej jakości wydaniu, skierowany dla fanów. Stąd wypchana po brzegi instrukcja z informacjami do każdej części cyklu (fotka ze statystykami potworów to instrukcja do trzeciej części, zajmującej bagatela 70 stron formatu A4 ;)).

Co do fotek - przerabiam wszystkie w photoshopie by straciły na wadze - same przemielenie je przez szopa bez zmiany rozdziałki powodu 3-krotne zmniejszenie wagi samego zdjęcia (po co zapychać internet niepotrzebnymi danymi :P). A rozdziałka akurat taka mi się wklepała :)

I czasem pojawiają się aukcje z zafoliowanymi egzemplarzami za 190-200zł, także jeśli ktoś jest na serio zainteresowany tą edycją to można ją jeszcze kupić za nie tak znów bardzo wysoką cenę.

@ArcherX

Aukcja niezła, ale to niestety reedycja, a więc wartość kolekcjonerską ma niewielką. Jako takiego, premierowego wydania podstawki Gothica 2 wraz z dodatkiem w kartonowym pudle nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, ja swoją KWC kupiłem swego czasu za 180 zł plus przesyłka, ale ta edycja warta jest wydania nawet tych 250 złotych z uwagi na jej coraz bardziej ograniczony nakład. Do myślenia powinien dawać brak tego wydania w normalnych kanałach dystrybucji typu sklep. Obstawiam, że pojedynczych nówek na aukcjach będzie coraz mniej, dlatego @Ferrou i inni zainteresowani powinni poważnie rozważyć TĄ AUKCJĘ. IMO nie jest to taka przesadzona cena.

@lunatyx,

W tym tygodniu kupowałem 'Mass Effecta 3'. Dobrze, że z zamówieniem czekałem do samiuśkiego końca, bo złożyłem kombinowane zamówienie na 3kropki właśnie i przygarnąłem EK 'Heroesów VI' za tak atrakcyjną cenę. Co ciekawe, nigdzie indziej nie ma tego wydania tak tanio, dlatego jeśli ktoś był tą EK poważnie zainteresowany przy premierze, powinien mocno się zastanowić. Mój egzemplarz doszedł bez żadnych wgnieceń, zatem o bublach magazynowych nie ma mowy.

Edytowano przez Yaper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja właśnie o tej ofercie Heroesa wspominałem, ale linka nie podałem. Przyjdzie w ciągu 3 dni, bo zamawiałem pocztą. Cena naprawdę świetna, warto brać póki jest, a możliwe, że reszta sklepów szybko nie obniży.

Edytowano przez Rafi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ferrou i inni zainteresowani powinni poważnie rozważyć TĄ AUKCJĘ. IMO nie jest to taka przesadzona cena.

Chciałbym zobaczyć w mojej szklanej kuli, jak cena tego cudeńka będzie się kształtowała za 3 lata, ale moje wizje są mgliste :trollface: .

A, już tak serio mówiąc, to gdybym nie miał innych wydatków, to sam bym się poważnie nad nią zastanawiał, ponieważ jest zafoliowaną i nieśmiganą nówką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście czekam na jeszcze większą obniżkę cen tej EK Heroes VI. Dalej leży tego masa w każdym sklepie wysyłkowym więc mam nadzieję na obniżkę do 80-100zł (zerka kątem oka na muve.pl), wtedy bardzo chętnie.

Jeszcze co do HoMM KWC - na 100% gdzieś niedawno widziałem aukcję, na której to była informacja o możliwości (po uprzednim prośbie mailowej) wystawienia tejże EK za 189zł, nóweczki oczywiście. Jak znajdę to podrzucę.

Cena naprawdę świetna, warto brać póki jest, a możliwe, że reszta sklepów szybko nie obniży.

Wierz mi, obniży. Jest już sporo miesięcy po premierze, więc powoli kolejne sklepy zaczną się z niej wyprzedawać. Zaczęło 3kropki, po nim będą następne sklepy.

Edytowano przez bleub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś, kto nie śpi na kokosach, tak niestety jest. No chyba, że jest się fanatykiem i kupuje większość EK w dniu premiery, wtedy to zrozumiałe. Większość kombinuje "jak kupić, żeby nie wydać za dużo". Bo i większość jest zdania, że kolekcjonerki w dniu premiery mają trochę zawyżone ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Ktoś mnie wołał jeśli chodzi o kupowanie w dniu premiery? No niestety nawet ja tego nie robię. Ja zamawiam pre-ordery więc kupuje PRZED premierą. Ale nie zawsze, kilka tytułów, ale bardzo mało kupiłem po premierze. :D A kokosów to ja nie zarabiam - po prostu trzeba umieć oszczędzać i nie wydawać kasy na głupoty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Ja sobie wiele kolekcjonerek darowałem przy premierach z nadzieją, że kupię za X miesięcy po niższej cenie (bo co by nie mówić, to większość EK ma przegięte ceny). Niestety, w większości wypadków przeliczyłem się srogo (sztandarowe przykłady to pierwszy 'Mass Effect', pecetowa wersja 'Gears of War', czy też drugi 'Call of Juarez') i teraz maniakalnie wypatruje pojedynczych sztuk (nawet używek) na aukcjach i jestem nawet w stanie dać tyle, ile przy premierze, lub deko więcej - takie życie. Niestety, budżet nie jest z gumy i trzeba orać, jak kto może, żeby móc dostać to swoje wymarzone wydanie. Na szczęście, są i kolekcjonerki, które mnie nie interesują z uwagi na grę lub badziewną zawartość, co nie zmienia faktu, że moja lista życzeń nadal jest dwucyfrowa.

@bleub,

Co do 'Heroesów VI' to masz rację, cena na pewno spadnie, prawdopodobnie w okresie wakacyjnym, ale po obejrzeniu jeszcze raz unboxingu tejże EK strasznie się nie nią nakręciłem i tak niska cena zaważyła na decyzji. Nie żałuję ani trochę. Zresztą, liczę, że pozostałe kolekcjonerki, których nadal jest w sklepach pełno podzielą ten sam los i za te kilka miesięcy mocno stanieją - mam tutaj na myśli przede wszystkim wydania 'Batmana: AC', czy 'Anno 2070'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyobrażacie sobie edycję kolekcjonerską gry Uprising 44? Na przykład z repliką niemieckiego pistoletu maszynowego MP 40, w limitowanej ilości 1000 sztuk, z niepowtarzalnym numerem wytłoczonym na lufie. To byłby wypas. Gdyby cena była znośna, to mieliby mój pre-order w kieszeni.

Panowie z DMD Enterprise? Jeżeli czytacie te słowa, to weźcie sobie to do serca :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekw123 - Dzięki za cynk :* - Już zamówione.

A tak w ogóle - nie sądzicie że twórcy gier, a raczej ludzie odpowiedzialni za Edycje Kolekcjonerskie mogli by pytać się fanów/robić ankiety co powinno się w EK znaleźć i czego gracze oczekują od danego wydania? Przecież tak, jak tylu nas jest w tym topicu, każdy z nas ma świetne pomysły, większość z nich powinna się podobać i są do zrealizowania. Głównie chodzi mi o silne i popularne marki jak Fallout, Heroes, Diablo..

Edytowano przez Zodiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena rzeczywiście rewelacyjna, tylko że ja już posiadam 2 egzemplarze ("cover" z CD-Action i pudełkowa edycja z Premium Games). Tak, czy siak gra jest świetna i "cierpi" na syndrom jeszcze jednego questa / tury :) .

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...