Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

OMG. Od wczoraj tyle głupot napisaliście, a ja teraz musiałem to wszystko czytać... Ludzie litości.

Tak - nagram EK Skyrima.

Battlefield 3 nie ma EK. Metal box nie zamienia gry w EK ani ES.

Dragon Age, ME 2, ME 3, AC 1 - są to bardzo dobre przykłady bardziej ES niż EK.

Nie piszcie głupot typu Settlers 7 EK - bieda. Bieda to może być np. ME 2 EK itp co wymieniłem. W końcu w S7 macie fajną figurkę, którą można postawić sobie koło PC-ta, a co macie w ME 2? DLC? Ewentualnie mały Artbook. Po za tym jeśli komuś szkoda pieniędzy i dla niego 50 zł to taki majątek za fajne wydanie gry to nasuwa się pytanie - co tutaj szukasz?

400 zł za ME 1 to faktycznie sporo ale od razu widać jaka jest różnica między zwykłym graczem a kolekcjonerem/fanem serii. Po za tym jak się samemu pracuje i zarabia to kwestia pieniędzy wygląda dużo inaczej.

Jeszcze jeden fajny przykład. ME 1 w dniu premiery miał EK chyba coś koło 250 zł. Starcraft 2 miał 400 zł. Oczywiście niektórym panom "za drogo" bardziej opłacało się kupić S2 niż ME1 w dniu premiery. Teraz dalej jojczenie ale jak wyjdzie EK D3 za 400 zł to znowu będzie szał i 400 zł będzie znaczyło - tanio.

Narzekacie że w tanich EK macie DLC w postaci "zawartości kolekcjonerskiej". Tak - ale są one tanie. S2 za to nie dość że ma pełno DLC to jeszcze wyśrubowaną cenę. Co z tego że jeszcze pendrive i ze 2 pierdoły - 400 zł to nie jest warte. No ale widać że w przypadku Blizzarda Pety do WOW-a mają największą wartość kolekcjonerską skoro wszyscy się na nie rzucają.

Tak więc panowie - bez jaj...

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również podzielam zdanie, że obecnie dodanie byle pierdoły do gry momentalnie ale niesłusznie czyni ją zaraz edycją specjalną a nawet kolekcjonerską. Takie mamy teraz porypane czasy, gdzie powszechny jest minimalizm a niemal każda premierówka to zwykłe etui DVD, pseudo instrukcja i nośnik. Napisałem niemal, bo oczywiście trafiają się wyjątki, choćby w postaci Wiedźmina czy Medievala 2 Total War. Ten ostatni miał chyba najlepszą premierówkę w całej serii. Ja swój egzemplarz zakupiłem w Empiku, gdzie mieli dodatkowo w zestawie koszulkę z grafiką z gry a poza tym całość była zapakowana w tekturowe opakowanie z "rozkładówką" na rzepa, do tego ścieżka dźwiękowa na płycie, poradnik do gry (szersza wersja w kolekcjonerskiej) i instrukcja - oba elementy na śliskim kolorowym papierze. Całkiem nieźle jak na "zwykłe" wydanie. Obecnie powyższy zestaw szumnie by okrzyknięto edycją kolekcjonerską zapakowaną w "stylowe opakowanie" z super zawartością...

Tak - nagram EK Skyrima.

Czekamy :)

S2 za to nie dość że ma pełno DLC to jeszcze wyśrubowaną cenę.

Tutaj jest kwestia dyskusyjna. Zależy co kto szuka w edycjach kolekcjonerskich. Wspomniane DLC są jakimiś absolutnymi gówienkami, nie mającymi żadnego przełożenia na rozgrywkę (już lepsze wrażenie robią DLC do np. Total War, bo tu przynajmniej dostaje się większy repertuar wojska). Avatary do profilu, skórka dla jednostki czy jakieś zwierzątko do WoW'a? "Czapki z głów"... Szczególnie jeśli mowa o tym ostatnim. Blizzardowi chyba się wydaje, że jak ktoś sięga po SC, to z automatu gra w ich MMO...

Niemniej pozostała zawartość jest jak najbardziej przyzwoita (no może poza kilkunastostronicowym komiksem). Artbook jest solidnie wykonany. Robi wrażenie. Tutaj chyba nie ma wątpliwości. Pendrive z jedynką wraz z rozszerzeniem to też miły dodatek. Poza tym samo wykonanie tego "czopka" jest ciekawe. Po wetknięciu w port USB pendrive się "zapala". Fajny bajerek. Do tego w osobnym i klasycznym opakowaniu (a nie w np. kopercie) ścieżka dźwiękowa z gry. Nadmienię, że to bardzo dobra ścieżka dźwiękowa. To oczywiście kwestia gustu.

Jak dla mnie to do całości (zamiast tych DLC) powinna być dołączona figurka np. Marine czy Hydraliska i ewentualnie koszulka. Wówczas chyba uznałbym taki zestaw na najlepsze wydanie kolekcjonerskie ever i te 400zł aż tak by nie straszyło. Analogicznie do nadchodzącej EK Diabła III - zamiast czachy figurka Diablo :) Choć tutaj pomysł by raczej nie przeszedł. Wygląd głównej postaci do skasowania zawsze wiązał się pewną niespodzianką. Przynajmniej dla mnie.

Wracając jeszcze do EK SCII. Ogromne znaczenie ma też sama gra. Akurat dla mnie Wings of Liberty jest jednym z najlepszych RTS'ów ostatnich lat i nie mam tutaj na myśli multi (na który szczerze leję ciepłym i parującym) a raczej samo wykonanie gry od strony technicznej, do tego jedną z najlepszych kampanii w jaką dane mi było zagrać w całym segmencie gier strategicznych. Sam gameplay to książkowy przykład solidnego RTS'a. Jasne - nie każdy musi lubić akurat ten gatunek. Jednak SCII jest po prostu grą dobrą. Złośliwcy mówią, że to odpicowana jedynka. Jednak co w tym złego?

S2 za to nie dość że ma pełno DLC to jeszcze wyśrubowaną cenę. Co z tego że jeszcze pendrive i ze 2 pierdoły - 400 zł to nie jest warte

Pozwól, że zacytuję samego Ciebie ;)

"400 zł za ME 1 to faktycznie sporo ale od razu widać jaka jest różnica między zwykłym graczem a kolekcjonerem/fanem serii."

BTW:

Shortyy wrzucił filmik z Batmana AA:

http://www.youtube.com/watch?v=1P4-bcIn-Ms...72dFAAAAAAAABAA

Edytowano przez Ferrou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ CriX

Stary weź się opanuj trochę, krytykowanie ludzi za ich poglądy i wypowiedzi, jeśli nie są zgodne z Twoimi to przejaw dyskryminacji, poza tym dyskusja polega na wymianie zdań.

Taka mała uwaga, jak co pobaw się np. w kreślarza CAD, jak będziesz w tym dobry to pewne problemy znikną.

Co do cen CE to już to było podnoszone na forum, jest popyt i jest podaż. Są chodliwe tytuły i ceny czasem sięgają zenitu. Raz się okaże że ktoś przestrzeli z ceną i będzie wystawiał kolejny raz za niższą kwotę, z drugiej pojawi się pozycja która pójdzie za dowolną cenę, tak było z pierwszym Wiedźminem z autografem Sapkowskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikel ale pierdoły piszesz. Czytałeś co napisałem? A zrozumiałeś o co chodziło? Ja widzę że nie. Przeczytaj jeszcze raz, zastanów się i odpowiedz.

Z resztą dlaczego piszesz mi o krytyce a sam krytykujesz moje zdanie?

Ferrou - tak, wiem. Ale i tak 400 zł w dniu premiery to cena mocno wygórowana. Po za tym jeśli musisz wiedzieć, a nie zauważyłeś tego. 400 zł za ME 1 to cena dużo po premierze gdy egzemplarze są na wagę złota, a nie cena premierowa. To jest wielka różnica. Twój argument jest nieważny :P

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG. Od wczoraj tyle głupot napisaliście, a ja teraz musiałem to wszystko czytać... Ludzie litości.

....

Nie piszcie głupot typu Settlers 7 EK - bieda. Bieda to może być np. ME 2 EK itp co wymieniłem. W końcu w S7 macie fajną figurkę, którą można postawić sobie koło PC-ta, a co macie w ME 2? DLC? Ewentualnie mały Artbook. Po za tym jeśli komuś szkoda pieniędzy i dla niego 50 zł to taki majątek za fajne wydanie gry to nasuwa się pytanie - co tutaj szukasz?

Chodzi mi o te fragmenty, przynajmniej z ostatniej wypowiedzi :)

Kwestia poproszenia kogoś o opanowanie nie jest krytyką :)

Chyba, że chodzi Ci o ten fragment z CAD-em, ale to zupełnie inna rzecz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrou - tak, wiem. Ale i tak 400 zł w dniu premiery to cena mocno wygórowana. Po za tym jeśli musisz wiedzieć, a nie zauważyłeś tego. 400 zł za ME 1 to cena dużo po premierze gdy egzemplarze są na wagę złota, a nie cena premierowa. To jest wielka różnica. Twój argument jest nieważny :P

No dobra - przyznaję Tobie punkt ;) Czas od premiery też ma znaczenie. Szczególnie gdy mowa egzemplarzu dodatkowo zafoliowanym. Jednak z drugiej daty premier dla prawdziwego zapaleńca i fana konkretnego tytułu nie mają znaczenia. No tutaj z kolei pojawiła się dość zabawna sytuacja. StarCraft II był chyba jedną z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat. Nic więc dziwnego, że w dniu swojej premiery przyciągnął istną hordę wygłodzonych graczy, którzy mieli gdzieś 400zł czy 200zł (zwykłe wydanie) a jedynie zależało im na pograniu. Przypuszczalnie analogicznie będzie w przypadku Diablo III. Zadziała tutaj najzwyklejszy mechanizm popytu i podaży. Poza tym sam hype... co jak co ale o SC II wiedziałem chyba wszystko jeszcze przed premierą. Marketing wylazł ze skóry by pokazać, że najnowszy produkt Blizzarda będzie ewenementem, dziełem, kolejnym dobrem wlepionym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO :tongue: Już sama data premiery tej gry "odbierała ludziom rozum". ;) Nie mówię, że marketingowcy Blizzarda są tak dobrzy, że sprzedaliby obraz niewidomemu ale trzeba przyznać, że spisali się na medal. Aha - jeszcze jedna sprawa. Wydawca w Polsce. Wiem, że to gdybologia ale wydaje mi się, że np. CD-Project wytargowałby niższą cenę za tę grę. Z tego co pamiętam premierówka WarCrafta III nie kosztowała 200 złotych.

Tak więc jak ktoś ma okazję zdobyć w swe łapy "swojego Graala" raczej nie patrzy na koszty a jeśli już się łapie za kieszeń, to cena jest którymś tam z kolei argumentem ale nie najważniejszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wziął zafoliowaną Mass Effect EK za 400zł

Hehe ;D 3 lata temu dostałem na giermarszu cd project zafoliowaną EK pierwszego Mass Effecta za... 30 zł ;] Wybaczcie lekki off-topic, ale po prostu nie mogłem się powstrzymać :P

Edytowano przez niko22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

To nie było offtop. Mikel zrobił offtop.

Ferrou sam też czekam na EK D3. Kupić kupię bo się nie mogę doczekać. Czy później cena osiągnie 600 zł to już mnie nie obchodzi. Moim zdaniem na pewno te 400 zł będą bardziej opłacalne niż to co było w wypadku S2. No ale tutaj akurat kwestia gustu jeśli chodzi o samą grę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shortyy fajny unboxing Batmana, fajnie, że wykorzystałeś czyjąś podpowiedź i dałeś tapety (?) z Batka na monitorze ;) Sama edycja przeciętna, słabo wygląda ten dziennik, pudełko na grę też beznadziejne... batarang to w sumie niezły gadżet i całkiem klimatyczny,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crix Zgodze się z tobą jak dla mnie (powtarzam dla mnie) EK S2 jest mnie ciekawa niż seetlersów. Zaraz mnie pewnie zbesztacie i powiecie że się nie znam i w ogóle. Ale dla mnie jako osobe którą starcraft nie wiele obchodzi figurka i soundtrack jest ciekawsze niż pudełko i pendrive. Co innego jak by kosztowała 250-300 ale 400 zł no litości. A EK D3 to inna historia ta czacha zupełnie zmienia odbiór kolekcjonerki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kolekcjonerki diablo i starcrafta to praktycznie to samo w obu przypadkach mamy

pendrive z antologią pierwszego starcrafta w przypadku diablo pendrive z poprzednimi częsciami diablo.Duży artbook, pewnie ten z diablo będzie miał wielkośc tego z starcrafta. Ekskluzywny pet do wow'a. Soundtrack itp. Na koniec dodam że dla mnie obie kolekcjonerki tych gier są bardzo fajne... tylko ta cena. :icon_biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crix

Mikel napisał tylko, że inni mają prawo mieć odmienne zdanie do Twojego i nie powinni być za to z Twojej strony hejtowani. W tej materii go popieram. Wolę wydać 400zł na EK S2 niż 40zł na Settlersów 7, bo w przeciwieństwie do Starcrafta S7 jako gra kompletnie mnie nie interesuje, a figurka chłopa rolnego jakoś do mnie przemawia. Dla mnie ta seria skończyła się na trzeciej i czwartej części, potem twórcy zaczęli gonić w piętkę z kolejnymi odsłonami.

Zresztą - nie interesuje Cię ta EK Starcrafta - nie kupujesz. Ale jak widać znalazło się na nią sporo chętnych i dalej znajduje, widzieliśmy wszyscy, jak szybko znikała ostatnio na jednym ze sklepów internetowych, który obniżył jej cenę do 3 stówek.

@Shortyy

Miałem tą edycję swego czasu na X360 i batarang tak mi się spodobał, że stał przez parę miesięcy na moim Xboxie ;) Pomimo tego, że jest zrobiony z plastiku, to wygląda świetnie. Zgodzę się z tym, że pudełko z grą jest kompletnie niepraktyczne, ale z drugiej strony swój klimat ma. Artbook bez szału, daleko mu do tego z Bioshocka 2 np., ale zawartość ma ciekawą. Making off natomiast to tapetki, trailery i tego typu stuff. Za stówkę swego czasu byłem z niej bardzo zadowolony i odsprzedałem swoją drogą z zyskiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpychajcie mi do ust waszych słów. Ja was nie hejtuję.

Mi chodziło o wołanie że 40 zł drogo ale 400 zł to OK.

Co do S7 czy S2 to już tak jak pisałem - kwestia gustu. Każdy szuka w grze czego innego.

@DOWN

Będę szybszy :D

KWC Heroes

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła do mnie dzisiaj KWC Heroes of Might and Magic. Miód, ludzie! :D Pudło zbiorcze bardzo okazałe, z pięknymi złoceniami. Artbook i instrukcja (obie w twardej oprawie, po 200 stron) miażdżą genitalia, ba, tak dobrze wydanej instrukcji w życiu w żadnej EK nie widziałem. Świetny papier i masa użytecznych informacji do każdej części. Do tego bestiariusz, plakat, karty tarota i soundtrack. Co prawda chciałoby się bestiariusza obitego twardą oprawą, plakat również mógłby być większy, a soundtrack w oddzielnym DVD boxie, ale to, co w innych EK się wyróżnia in plus, tutaj stanowi tylko dodatek i tło do świetnie oprawionych ksiąg. Dziwi mnie tylko obecność 3 płyt z muzyką z HoMM5 i każdego dodatku - brakuje tutaj soundtracku chociażby z trójki.

Wydanie zacne w każdym calu, wysmakowane, bez żadnych dodatków upchanych na siłę i chyba byłoby idealne, gdyby dorzucono jakąś, choćby niewielką, figurkę. Mogła by być droższa, ale zbliżyłaby się do doskonałości jeszcze bardziej. Z drugiej strony musiała pasować do KWC Neverwinter Nights i nie mogła się od niej mocno wyróżniać. W dniu premiery za 260zł naprawdę byłoby warto, teraz za ułamek tej kwoty tym bardziej ;)

Kolejny tytuł z listy pożądanych kolekcjonerek skreślony. Zrobiłem sobie małe zestawienie i wyszło mi, że do pełni szczęścia brakuje mi tylko 5 EK (nie licząć Diablo III). Może do końca tego roku się uda :)?

W tygodniu, o ile będzie czas, zrobię fotki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał 100% pewności, że w 2 lata od premiery Diablo III, jej zafoliowana edycja kolekcjonerska podskoczy (przykładowo) z 400 zł na 600 zł, to brałbym dwie w pre-orderze :trollface: . Zresztą i tak, jak wezmę tą jedną, jedyną, to podzieli losy mojej Dead Island, czyli spokojnie sobie poczeka na lepszą (czytaj: wygłodniałą) koniunkturę. Do własnego użytku w zupełności mi wystarczy edycja standardowa.

P.S. Zaprawdę powiadam Wam, że Diablo III - Edycja Kolekcjonerska, to będzie dobra inwestycja kapitału (acz długofalowa) :trollface: .

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No polemizowałbym. EK Starcrafta 2 dalej w sklepach jest, z ceny powolutku, ale spada. W przypadku Diabolo III Blizz oświadczył, że kolekcjonerki dla nikogo nie zabraknie, więc podaż może być wysoka. Z drugiej jednak strony dotychczasowe EK WoW z czasem raczej zwiększają swą wartość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko niech w końcu ogłoszą datę premiery 'Diablo 3', cenę edycji kolekcjonerskiej i oficjalny pre-order w sklepach. Nie śpię na kasie, zatem nie mam możliwości kupna dwóch i pobawienia się w growego-inwestora. Jedną biorę bankowo! Bosh, 'Diablo 3' to chyba najbardziej wyczekiwana przeze mnie premiera ostatnich lat. Wszystko przez to ciągłe odwlekanie daty premiery i napinkę temu towarzyszącą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle to wygląda, artbook wydaje się solidny, soundtrack to standardzik no i ta czacha wygląda baardzo klimatycznie, tylko ciekawe czy będzie to zapakowane w jakieś fajne pudełko zbiorcze?? EK całkiem niezła tylko ciekawe jaka będzie cena, dla fanów Darksiders zapewne must have ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...