Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

Yaper Ty tak poważnie czy to ironia? :)

czytam uważnie co tu piszecie i dochodzę do wniosku że cichaczem (stopniowo) przesunięto Wasze granice tolerancji co do cen EK, jeszcze niedawno więcej niż 250 pln to było o dużo za dużo

a teraz wielu uważa że licząc cenę gry (często już solo za wysoką) plus słoną cenę sezonpasa (czyli najczęściej w dużej mierze to co "ukradziono" z premierowej edycji) plus parę gadżeów, akceptowalną kwotą staje się 500 pln, co uważam za absurd zupełny bo większość z nas (statystycznie) porzuca grę w połowie, same gry poza multi dają (znów uśredniając) 30 godzin zabawy

więc sorry ale gdzie tu logika, dlatego zaprzestałem zupełnie kupowania EK, na dzień dobry i robię to dopiero po duuużych obniżkach (wyjątek dla W3)

  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ja nie wydałem na EK więcej niż 150 zł (i to tylko wtedy gdy odsprzedawałem grę, ponieważ już ją miałem). Ostatnio i tak przerzuciłem się na steelbooki (na które mam na razie granicę na max 60 zł), ale czasami się kupi EK jak są w naprawdę dobrej cenie (ostatnio np. Rome 2, Sniper GW 2, Sniper Elite 3). Wyjątkiem są pewne sytuacje jak właśnie Wiedźmin 3, gdzie mam zaklepaną EK + standard ze steelbookiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam uważnie co tu piszecie i dochodzę do wniosku że cichaczem (stopniowo) przesunięto Wasze granice tolerancji co do cen EK, jeszcze niedawno więcej niż 250 pln to było o dużo za dużo

a teraz wielu uważa że licząc cenę gry (często już solo za wysoką) plus słoną cenę sezonpasa (czyli najczęściej w dużej mierze to co "ukradziono" z premierowej edycji) plus parę gadżeów, akceptowalną kwotą staje się 500 pln, co uważam za absurd zupełny

Absolutnie się z Tobą tu nie zgodzę. Po pierwsze jak sam zauważyłeś mowa tu o edycji konsolowej. Nie mówimy tu o grze na PC za 130-140 zł, mowa tu o grze na PS4/X1 o wartości 230-250 zł, każdy kto nabył konsole musiał się z tym liczyć. Jakby nie patrzeć, sama gra to prawie połowa wartości kolekcjonerki.

Piszesz o season passie, jako o czymś co powinno być w podstawce. Każdy ma prawo do własnego zdania, ale SP to jest zawartość dodatkowa, nikt Ci nie każe dokupywać dodatkowych trybów czy mapek, które wydawane są do 12 miesięcy po premierze gry. Osobiście często kupuje SP i uważam, że kolekcjonerka to jest odpowiednie miejsce na tego typu pakiety. Wolę mieć takiego season passa dołożonego do kolekcjonerki i wliczonego w jej cenę, niż dostać hyper, ultra ekskluzywne DLC w postaci skórki do broni, skina czy misji na 15 minut. Activison robi dobrze, bo wolę dopłacić trochę do kolekcjonerki, niż wydawać później 100-150 zł w cyfrowym sklepie. Kto nie lubi takich pakietów z łatwością go odsprzeda, sprawiając, że kolekcjonerka wyniesie go dużo mniej.

Edytowano przez Orchi
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia czy to PC, PS3 czy PS4 bo 500 pln to aberracja zupełna, no chyba że ktoś jest fanatykiem serii ale jak można być fanatyiem czegoś co często dopiero debiutuje?

ja nie mówię że nie skorzystasz z SP tylko że to bardzo często (wyraźnie widoczne) treści wycięte z niemal gotowej gry i dostępne już w momencie premiery, dlatego też odrzucam możliwość kupowania jakichkolwiek DLC

a o takich idiotyzmach jak skórki na broń to nawet nie chce mi się pisać, gramy w gry, czy "personalizujemy" fejsa (czy co tam kto "ulepsza")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek79

Wybacz, ale absolutnie Cię nie rozumiem. Jak można powiedzieć, że platforma docelowa nie ma znaczenia ? Przecież różnica w cenach gier na PC i konsole PS4 i X1 jest tutaj kluczowa. Rozumiem, że kolekcjonerka na PC za 500 zł może oburzyć, gdyż ceny gier na tą platformę zazwyczaj oscylują w granicach 100 zł, gdzie gry na konsole obecnej generacji kosztują w granicach 230-250 zł. Różnica około 130-150 zł nie ma znaczenia ? Dopłacenie do gry 400 zł w przypadku PC, nie równa się chyba dopłaceniu około 250 zł w przypadku konsol ? Od kiedy to ślepo patrzymy na cenę kolekcjonerek nie spoglądając na platformy ?

Ostatnimi czasy każda kolekcjonerka podbijała cenę gry o dobre 200 zł i jakoś nie przypominam sobie narzekań na cenę kolekcjonerki Dark Souls 2 czy Watch Dogs. W przypadku kolekcjonerki Destiny wysoka cena to między innymi droga gra na PS4 i X1. Do tego tak jak napisałem, każdy kto nie chce SP, może go odsprzedać, zamiast 500 zł zrobi się 400. Taki fajny content fizyczny za około 150 zł to taka tragedia ? Ja wiem, że większość tu patrzy na kolekcjonerki przez pryzmat PC, ale gry na PC =/= grom na konsole

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jak Grucha do Siwego "Panowie nie zrozumieliśmy się"

ja WIEM że gry na PS4 i X1 są dużo droższe niż na PC i nie chodzi mi o to żeby w takim układzie EK na te platformy były w cenie EK na PC, nie zmienia to faktu że takie kwoty jakie zaczęły się pojawiać za EK są z "dachu wzięte"

bo wyjaśnijcie mi czym różni się "Wasza" gra na PS4 od "mojej" na PC? niczym? nie no sorry 2x wyższą ceną, tylko nie mówcie że ceny konsol są niskie i producenci odbijają to sobie na grach bo to jest nieprawda i spory wałek czyli ta 3 prawda Tischnera

a platforma nie ma znaczenia ponieważ sama idea wydania 5 stów na grę jest chora niezależnie od platformy seasonoasów etc.

chore też jest pakowanie się w naszych realiach w konsolę a potem łupanie po 220-250 za gry na next geny

zamiast tego dołożenie połowy kwoty wydanej na nowe konsole w upgrade PC powoduje że możemy kupować te same gry za ~100 pln (pomijam exclusivy bo imho) jest ich za mało żeby wydać 2k na nową konsolę

no i oczywiście rozumiem że możecie mieć inny pogląd na ten temat smile_prosty.gif

@down

wiem że było o niej, ale miałem na myśli ogólny trend i tego dotyczyły moje 2 ostatnie wpisy

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek79

Po części rozumiem o co Ci chodzi, ale to tak nie działa. Każdy kto kupił/ma zamiar kupić konsolę wie jak wygląda sprawa z grami, dlatego nie wiem dlaczego takie podejście nazywasz "chorym". Dla mnie konsola to przede wszystkim wygoda i możliwość odsprzedania skończonej i wymaksowanej gry. PC mi nie umożliwia przede wszystkim tej drugiej opcji, dlatego nie gram na PC.

Wracając do tematu kolekcjonerek. Dla mnie ważne jest ile mniej więcej jest wart content fizyczny, który dodawany jest do gry. Jak już napisał @2real4game za całą zawartość fizyczną po odliczeniu SP trzeba dopłacić około 200 zł, to naprawdę taki koszmar ? Limitka faktycznie jest o wiele bardziej "opłacalnym" zakupem, jednak Ghost wygląda na bardzo fajnie wykonany gadżet.

Większość kolekcjonerek na konsole zawsze oscylowało w granicach 400-500 zł i jakoś nie przypominam sobie żeby ktoś zwracał na to uwagę czy mówił o przesunięciu granic tolerancji. Wiem, że przez pryzmat gracza pecetowego taka kwota wydaje się duża, ale po raz kolejny zwrócę uwagę na fakt iż nie liczy się sumaryczna cena zestawu z grą, lecz przypuszczalna wartość dołączonego contentu i to w tym aspekcie należy rozważać czy kolekcjonerka jest droga czy też nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orchi

rzeczywiście w kalkulacjach nie wziąłem pod uwagę że przy dobrej grze można odsprzedać wymaksowaną kopię na konsolę (co przy większości wydań na PC jest niemożliwe), co trochę zmienia bilans, natomiast podtrzymuję opinię że chore są wg mnie ceny konsol i gier na nie (a nie konsolowcy :D ) mimo to że potem da się je odsprzedać

no i raz jeszcze powiem nie chodzi o tą konkretną grę, chodzi o coraz wyraźniej widoczny trend, maksowania cen i masowości tzw. limitek i EK (z definicji przedmiot limitowany i kolekcjonerski, ma ponadprzeciętne walory charakterystyczne dla danej grupy i jest rzadko lub bardzo rzadko spotykany - w przypadku gier już to nie występuje, więc zaprzestałem kupowania EK)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja omówię 3 edycje kolekcjonerskie tej gry:

blog-0059921001405095976.png

1. Edycja Guillotine Collector?s Case

20140610162718.jpg

Skład zestawu:

Podstawowa wersja gry Assassin?s Creed Unity

  • Figurka przedstawiająca Arno przy gilotynie o wysokości 41 cm
  • Zestaw kart Tarota z postaciami z gry
  • Pozytywka
  • Mapa Paryża
  • Obraz w ramie
  • Artbook
  • 2 litografie
  • Soundtrack
  • Kolekcjonerskie pudełko
  • Specjalne pudełko - FuturePak
  • 2 misje w trybie dla jednego gracza, wystarczające na 45 minut rozgrywki (The American Prisoner i The Chemical Revolution)
  • Dodatkowe odzienia i broń dla trybu single-player
  • Inne cyfrowe dodatki (wyposażenie i broń) - dostępne w pre-orderze

2. Edycja Notre Dame

20140610162808.jpg

Skład zestawu:

  • Podstawowa wersja gry Assassin?s Creed Unity
  • Figurka Arno o wysokości 39,5 cm
  • Artbook
  • 2 litografie
  • Soundtrack
  • Kolekcjonerskie pudełko
  • 2 misje w trybie dla jednego gracza, wystarczające na 45 minut rozgrywki (The American Prisoner i The Chemical Revolution)
  • Inne cyfrowe dodatki (wyposażenie i broń) - dostępne w pre-orderze

3. Edycja Bastille

20140610162902.jpg

Skład zestawu:

  • Podstawowa wersja gry Assassin?s Creed Unity
  • Artbook
  • 2 litografie
  • Soundtrack
  • Metalowe pudełko
  • 2 misje w trybie dla jednego gracza, wystarczające na 45 minut rozgrywki (The American Prisoner i The Chemical Revolution)
  • Inne cyfrowe dodatki (wyposażenie i broń) - dostępne w pre-orderze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Sorry, ale jaki sens byl pisania tego posta? Zawartosc tych edycji jest juz od jakiegos czasu nam znana, a robienie kopiuj/wklej tekstu o zawartosci tez nic do tematu nie wnosi, tym bardziej ze wszystko zostalo pokazane i podpisane na wizualizacjach kolekcjonerek, a Twojej oceny dotyczacej ich zawartosci zabraklo. Na dodatek zapomniales wspomniec o edycji z zegarkiem kieszonkowym, no ale ze to amazonowy ex, to pewnie na gram.pl nie bylo materialow o nim, ktore moglbys tu skopiowac...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek79, @2real4game

Tu akurat mamy przypadek ściśle limitowanej edycji. Edycja Ghost w USA rozeszła się w 1 dzień, w Europie też jest już średnio z jej dostępnością. Dlatego właśnie postanowiłem zaryzykować, tym bardziej, że cena jest akceptowalna. Spodziewałem, że ta edycja wgl do Polski nie zawita, a jeśli już to obstawiałem pułap cenowy na poziomie 700-800 zł tak to zwykle wygląda z najdroższymi wydaniami CoDów.

@Eiz

"Omówienie" chyba nie polega na kopiuj/wklej.

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zamawiających kolekcjonerkę Divinity z gram.pl:

Szanowni Państwo,

Dziękujemy za złożenie zamówień przedpremierowych w Sklepie gram.pl. Pragniemy poinformować, że w związku z opóźnieniem dostawy z winy wydawcy tytułu Divinity: Grzech Pierworodny, wysyłka z naszego magazynu nastąpi w dniu 18 lipca, z dostawą na poniedziałek, 21 lipca. Tego dnia nastąpi wysyłka wszystkich edycji gry: standardowej, kolekcjonerskiej i cyfrowej. Osoby zamawiające edycję cyfrową otrzymają kod 18 lipca

Za niedogodności przepraszamy.

Zespół Gram.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pojechali po bandzie, z tego co widzę to chyba tylko jedne tytuł zasługiwał na jakąś uwagę http://muve.pl/pc/strategia/king-s-bounty-legenda-edycja-kolekcjonerska-pc-pl/3566

o cenach Króla Artura i Imperium od Krzyżaków nie ma nawet co wspominać :)

EDIT.

w momencie pisanie tego posta widzę ze zmalały ceny kolekcjonerek Artura i RE6 , może trzeba poczekać aż zaktualizują ceny :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam sobię allegro i wpadłem na taką aukcję - http://allegro.pl/wi...4435729302.html

Dobrze rozumiem, że ktoś płaci 300zł za samą rezerwację na grę? Przecież to absurd.

@Dll

Oczywiście masz rację, ale jestem zszokowany że ludzie chcą tyle za to płacić. Przecież tych kolekcjonerek było ok 9 tysięcy (jeśli dobrze pamiętam), a nie 500 żeby płacić 300zł za samą możliwość zamówienia.

Edytowano przez Jachus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...