Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

A ja zwracam honor. Sprawdziłem jeszcze raz i faktycznie figurka jest z gumy. Jest to twarda guma i co najciekawsze - wbrew pozorom figurka jest naprawdę szczegółowo wykonana.

Sam już zdążyłem zapomnieć jak wygląda.

Koniec roku się zbliza. Rozpoczynamy więc plebiscyt na kolekcjonerkę roku.

Każdy podaje po max 3 typy - można mniej. Potem zagłosujemy na najlepszą gdy zostaną nam 3 z największą liczbą głosów. Do każdej EK musi być uzasadnienie swojego wyboru - ale nie typu "bo trafia w moje gusta". Musi być konkretnie uzasadniony wybór a nie jedno zdanie. Napisać o elementach - co się podoba, a co nie. Potem wypiszę na co narzekaliście a co się wam najbardziej podobało. W ten sposób określimy co jest najbardziej porządane w EK gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepszymi kolekcjonerkami w tym roku byly:

  • Black Ops 2 - jej cena moze i byla zaporowa, przez co tradycyjnie wiele osob ja sobie odpuscilo, ale jej wyglad (a'la Care Package) i zawartosc (sterowany radiowo dron wystepujacy w grze) to prawdziwa gratka dla najwiekszych fanow serii. Gdyby tylko nie ta cena...
  • Diablo 3 - w tym przypadku chodzi o caloksztalt - solidne i eleganckie pudlo, ktore zreszta przez wiele tygodni bylo przedmiotem porzadania wielu ludzi, czacha Diablo z pendrivem w postaci kamienia dusz z wgrana poprzednia odslona serii oraz tradycyjnie solidnie wykonane pozostale elementy kolekcjonerki charakterystyczne dla takich wlasnie wydan gier Blizza.
  • Hitman Absolution - ok, kolekcjonerka moze nie jest jakas super-hiper wypasna, znajdujacy sie w niej artbook jest malego formatu (jednak ze swietnymi grafikami z Agentem 47), material "makig of" jest tradycyjnie do obejrzenia tylko raz, ale ta FIGURKA!!! Jajoglowy Hitman dzierzacy w dloniach dwa pistolety z dokrecanymi tlumikami po prostu rzadzi. W dodatku swietnie sprawdza sie polaczenie w niej dwoch materialow - gladkiej, polyskujacej lysej glowy i matowej reszty ciala, plus jej wielkosc i masa tez sa imponujace - nie ma tego uczucia pustego srodka jak w przypadku smoka z kolekcjonerki Skyrima.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie swoją edycję szaleńca FC3. I jestem mega wku....ny na Ubisoft. Ten czarny "guide" (poradnik) jest cały pognieciony i wygląda jak psu z gardła wyciągnięty. Ciekawe co za debil wpadł na to, żeby poradnik umieścić tak jak to zrobiono!

http://forum.gram.pl/upl/forum/2012_48/20121128105038.jpg

http://forum.gram.pl/upl/forum/2012_48/20121128105049.jpg

http://forum.gram.pl/upl/forum/2012_48/20121128105107.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

A może to ma być taka stylistyka? Poradnik "kieszonkowy" - stylizowany na używany, pomięty? Edycja szaleńca więc i szaleniec pewnie miał ją w rękach :3

Pomięta wersja bardzo trafia w moje gusta.

Ja na razie czekam aż przecenią tą EK przynajmniej do 200 zł.

Tak się zastanawiam czy w rankingu nie powinny być brane tylko edycje które kupiliśmy. Raczej trudno jest oceniać produkt, którego nie mieliśmy w rękach. Zadecydujcie jak robimy.

Edytowano przez CrixDoomsday
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Hitman: Absolution Deluxe Edition - gdyby nie ta kolekcjonerka, pewnie coś bym tam wybrał, ale w żadnym innym przypadku nie uznałbym tego pierwszego miejsca na podium za zasłużone. Przecudna figurka - naprawdę widać tutaj skok jakościowy, w porównaniu z całymi hordami plastikowych kreacji, jakie ładują nam do pudełek. Osobiście uważam ją za najlepszą rzecz, jaka przytrafiła się półkom w moim pokoju od czasu Alduina z EK Skyrima i Marcusa Fenixa z Epic Edition trzecich Gearsów. Do tego naprawdę klawe pudełko zbiorcze - gablotka na figurkę z prawdziwego zdarzenia. Śliczny artbook! Ok, wiem - są większe i grubsze, ale jako fan 47, naprawdę z przyjemnością smakowałem wszystkie grafiki koncepcyjne związane z tym jakże enigmatycznym bohaterem. Zresztą, te dotyczące lokacji tworzonych na potrzeby gry również chwyciły mnie za serce. Całość utrzymana została w świetnej, stonowanej kolorystyce - cud malina! Do tego mamy jeszcze fajne, grubsze pudełko na samą grę i chociaż marzyłby mi się tutaj jakiś steelbook, i tak czuję satysfakcję. Kto wie, może ta gruba tektura stanowi fajną alternatywę dla zwałów zimnego w dotyku metalu, który dostajemy ostatni czasy niemal wszędzie? Wzdycham też za brakiem ścieżki dźwiękowej, ale naprawdę kapitalna płyta making of w pełni rekompensuje mi ten stan rzeczy.

2. Darksiders 2 Collector's Edition - o ile w przypadku pierwszego miejsca wątpliwości nie miałem żadnych, o tyle troszkę musiałem się po pokoju poprzechadzać, by wybrać całą resztę dla rozpoczętego przez CriXa notowania. Drugie miejsce wręczyłem Śmierci - umieszczona w pudle zbiorczym maska nie pozwalała mi po prostu inaczej, wielokrotnie przyciągając mój wzrok. Nie wiem co w tym jest, ale mam straszną słabość dla pięknych pudełek mieszczących nasze kolekcjonerki - w szczególności, jeśli swą powierzchnią uchylają nieco rąbka tajemnicy na temat tego, co jest w środku (chociaż nie jest to koniecznością - czarnozłoty box od EK Human Revolution to też mistrzostwo w swojej kategorii). Kartonisko od drugiego Darksidera tą tajemnicę właśnie odsłania, i to w bardzo stylowy sposób, ukazując jeno połowę "twarzy" Śmierci. Do tego dorzucić muszę naprawdę fajną kolorystykę pudełka - użyte tam odcienie naprawdę mi odpowiadają. Maska sama w sobie to już bajer innej klasy, przykuwający spojrzenia o wiele częściej, niż całe watahy groźnie wyglądających menów, prężących swoje buły bądź szykujących się do śmiercionośnego ataku, z tych wszystkich innych figurek okupujących moje cztery ściany.

Po samej masce zostaje nam już nie wiele - brak steelbooka, który przecież po aukcjach ciągle gdzieś tam krąży, czy też nie do końca udany artbook (zdecydowanie za dużo bieli na tych stronicach...) nie do końca starają się uzasadnić obecność tej kolekcjonerki na drugim miejscu. Dlaczego więc ją tu władowałem? Właśnie za sposób, w jaki za każdym razem wywalcza swoją atencję - musi w niej być coś magnetycznego, albowiem zawsze zarzucę okiem smile_prosty.gif

3. Assassin's Creed III Freedom Edition - call me crazy. Przy tej cenie, z tą ilością lootu i poziomem jego wykonania, EK najnowszego asasyna znaleźć powinna się co najmniej na drugim, jeśli nie na pierwszym, miejscu. Dlaczego więc nie jest? Bo najzwyczajniej w świecie, nie poczułem się przez tą EK zaskoczony. Seria zawsze utrzymywała wysoki poziom - zarówno samej produkcji jak i jej bardziej dopasionych wersji. Freedom Edition dała mi wszystko to, co po niej oczekiwałem - i absolutnie nic więcej. Ba, w swym zachwycie nawet, może troszkę zbyt bardzo idealizowałem dołączoną do zestawu figurkę, bo autentycznie, po wyciągnięciu jej z pudełka, mina nieco mi zrzekła. Jeśli miałbym wytypować dwa najsilniejsze elementy tej EK, to steelbook oraz pudło zbiorcze - w fajnym brązie, masywne, ciekawie otwierane.

Gdzieś tam w środku czuję, że trzecim miejscem pokrzywdziłem Freedom Edition. Z drugiej strony, naprawdę długo zastanawiałem się, czy na sam koniec podium nie wlepić drewnianej beczki z EK drugiego Risena (koniec końców zostając przy wyróżnieniu dla niej właśnie). W ostatecznym rozrachunku podium tej kolekcjonerce się jednak należy - trzymam kciuki, że dzięki głosom innych forumowiczów tam właśnie wyląduje smile_prosty.gif

-------------------------------

Jestem za decyzją CriXa - nie można oceniać czegoś, czego w rękach nigdy się nie miało, bazując tylko na filmikach i obrazkach. Na tej zasadzie odpuściłem sobie ocenę Ultimate Loot Edition z Borderlands 2. Kupujemy w sumie wszyscy (prawie) to samo, więc i tak poszczególne EK będą się tu spotykać :)

Edytowano przez Hellspawn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z propozycja CriXa mozecie wyciac z moich typow Blopsa 2, ktorego nie kupilem i w rekach nie mialem, bo na glowe jeszcze nie upadlem, zeby tyle za nia zaplacic. Niestety w tej sytuacji musze ograniczyc sie tylko do nowego Hitmana i Diablo 3 (w tej wlasnie kolejnosci), bo jak juz pisalem wczesniej chociaz EK AC3 zakupilem, to w moich rekach znajdzie sie dopiero za okolo 2-3 miesiace i teraz oddawac glosu na nia nie bede.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Assassin's Creed III : Freedom Edition

W zasadzie mocno zastanawiałem się, czy na pierwszym miejscu umieścić trzeciego Assassyna czy też Agenta 47. Padło na Assassyna, tylko dlatego, że jestem ogromnym fanem tej serii. Przede wszystkim piękne pudełko zbiórcze, wykonane w ładny i stylowy sposób w kolorystyce cieszącej oko. Ładny steelbook, dwie litografie i fajnie wykonany dziennik, chociaż to właśnie dziennik moim zdaniem jest najsłabszym elementem tej kolekcjonerki. Na deser świetna figurka Connora, masa detali i szczegółów oraz jakość wykonania - pierwsza klasa.

2. Hitman Absolution DPE

Tak jak pisałem wcześniej, Hitman przegrał miejsce pierwsze tylko dlatego że jestem fanem uniwersum AC. Może nie mamy tu tyle elementów jak w przypadku Freedom Edition, ale jakość ich wykonania jest cudowna, wręcz miodna. Ładne pudełko zbiórcze, i fajne, ciekawe opakowanie na samo pudełko z grą i artbooka, Artboook - cudo, dawno nie widziałem tak pięknych grafik. Szkoda, że jest małego formatu i nie ma większej ilości stron, ale bije inne mało formatowe artbooki na głowę. Standardowo na deser - figurka Hitmana. Cóż mogę powiedzieć, niektórym taka stylizacja nie podoba, ale ja się w niej po prostu zakochałem. Figurka jest boska, pełna humoru, sarkazmu. Pozwolę sobie zacytować nieco skróconą, ale bardzo fajną i humorystyczną wypowiedź opublikowaną pod moim unboxingiem : " figurka wygląda jak niemowlak, w****** bo ktoś go ubrał w garniturek " Kiedy spojrzymy za okno w taki szarawy dzień jak dziś, a zaraz potem na tą figurkę, humor ulega natychmiastowemu poprawieniu biggrin_prosty.gif

3. Darksiders II

Świetna gra, świetna kolekcjonerka. Podobnie jak w Hitmanie nie ma tu dużo elementów. Zabójczo fajna maska śmierci, wykonana ładnie, z dbałością o każdy detal dumnie zajęła miejsce na moim biurku. Artbook jaki jest taki jaki jest, ale mi się podoba. Bijąca od niego szarość i monotonia pasuje do stylizacji tej kolekcjonerki. Zarówno ładne mroczne pudło, maska i artbook, tworzą fajny klimatyczny zestaw.

Edytowano przez Orchi
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Guild Wars 2 - figurka jest moim zdaniem w 3 najlepszych figurek ze wszystkich kolekcjonerek. Bardzo fajne metalowe pudło zbiorcze. Ramka dobrze się prezentuje i zdobi mi pokój. Artbook może nie powala ale i tak jest lepszy niż przykładowo z Darksiders 2 czy Dziennik z AC3. Sountrack to lipka bo wycięty z czegoś co sprzedawane jest oddzielnie.

2. Assassin Creed 3 - Figurka bardzo dobrze i szczegółowo wykonana. Myślę, że przykładowo faktura ubrań nawet lepsza niż w Ratlocku z GW2. Wygląd pudełka zbiorczego bardzo mi odpowiada i na półce przesłania Diablo III (które ma lepszy karton i jest bardzo podobnie wykonane). Steelbok niezły aczkolwiek jak już nie raz wpsominałem daleko mu stylistycznie do Borderlands 2 czy Bioshock 2. Dziennik Waszyngtona mógłby być zastapiony monetą z Join or Die i byłbym w stanie nawet dopłacić te 50 zł. Ogólnie za 250 zł to bardzo opłacalna kolekcjonerka (jeżeli mowa o cenach premierowych).

3. Darksiders 2 - maska jest niezwykle klimatyczna i genialnie wygląda koło monitora smile_prosty.gif Artbook w ogólnym rozrachunku słaby ale wśród tych małoformatowych najlepszy.

Edytowano przez lobo1985
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitman - figurka choc prosta jest pomyslowa i bardzo mi sie podoba. Do tego pomyslowe pudelko zbiorcze na gre i artbooka...lepsze od steelbokow.

Diablo 3 - klimatyczna ek z fajnymi dodatkami i mega wypasionym artbookiem. Gdyby nie on byloby trzecie miejsce.

Freedom Edition - genialny przelicznik jakosc do ceny. Swietna figurka jednak zbyt lekka...lubie rzeczy ciezkie. Przegrywa z DIII przez blizzardowski artbook.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Moje TOP3 tegorocznych kolekcjonerek. Nic się nie powinno już zmienić, ponieważ nic nowego do mnie w tym roku nie przybędzie.

1. Guild Wars 2 - za niekwestionowany przepych zawartości i kunszt każdego z elementów. Głównym daniem tej kolekcjonerki jest monumentalna statua Charra Rytlocka Brimstone'a - to dla niej kupiłem ową EK. Pozostałe elementy wywołują nieco mniejsze podniecenie, ale również zasługują na uznanie. Świetne metalowe pudełko na resztę gadżetów, miłe dla oka litografie, niezły poradnik po świecie gry. Wszystko zapakowane w estetyczne białe pudło zbiorcze z okienkiem. Wadą może być jedynie cena, ale nadal pozostaje przy opinii, że te 500 zł zostało dobrze wydane.

2. Hitman: Absolution - tutaj brawa należą się za najfajniejszą tegoroczną figurkę, jaką miałem przyjemność obracać w rękach. Przerysowana stylistyka od samego początku do mnie trafiła i za punkt honoru wziąłem sprowadzenie sobie tej edycji z zagranicy. Może reszta dodatków nie powala i szybko o nich zapomnę, tak fakt posiadania tego jajogłowego cudeńka jest niepodważalny. Wysokie drugie miejsce tylko dlatego, że posiadanie tej figurki sprawiło mi tony przyjemności, co ostatnio rzadko się zdarza, bo przez moje ręce przewija się masa limitowanych wydań.

3. Diablo III - za całokształt i jedyny w swoim rodzaju hype, jaki nie tylko ja, ale tysiące polskich fanów Diablo miało na tą edycję, której ceny na aukcjach potrafiły dojść w absurdalne granice. Blizzardowski standard od zawsze trafia wysoko w moje gusta. To najbardziej stylowa edycja, jaka zasiliła moje zbiory w tym roku. Najpiękniejsze tegoroczne pudełko zbiorcze, równie piękny, najlepszy w tym roku kolekcjonerski artbook, tak wysmakowane i klimatyczne gadżety jak pendrive w postaci czaszki z Kamieniem Dusz. Do tego kapitalny soundtrack i making of na dwóch płytach, przez co ucieszą się posiadacze BR, nie krzywdząc ani przez moment ludzi z DVD.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa, wychodzi więc na to że swój głos byłby niepełny (a co dopiero w przypadku stałych bywalców tematu którzy nie mieli w tym roku kaski na nowe, tegoroczne kolekcjonerki i zadowalali się starszymi edycjami) no i musiałbym oddać głos na EK Pandarii i AC3 Freedom (bo tylko one z zakupionych wyszły w anno domini 2012) które są niezłe, ale raczej do top 3 tego roku by się w moim prywatnym rankingu nie zakwalifikowały. Gdyby na podobnych zasadach robiono głosowanie na najlepszy samochód roku to wygrałoby pewnie coś z niższej klasy średniej typu Octavia, Panda czy Picanto, bo największa procentowo liczba respondentów kupiła sobie auta z właśnie tych klas. Dlatego też wstrzymuję się od głosu i jestem niezmiernie ciekaw wyników tego "plebiscytu".

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że bleub ma rację. Oczywiście przede wszystkim powinniśmy się kierować tym co mamy w swojej kolekcji, ale można przecież wskazać tytuł, który miał świetną kolekcjonerkę, a kogoś po prostu nie było na nią stać.

Tutaj macie coś pięknego, przy okazji polecam tą stronkę, bo jest na prawdę świetna smile_prosty.gif

http://artbook-passi...mienne/?lang=en

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzmin 2 Mroczna Edycja - jako jeden z wielu fanów Wiedzmina, nie mogłem odpuścić okazji do jej zakupu - specialnie odkładałem pieniądze przez dłuższy czas na nią pomimo braku XBoxa 360. Podobało mi się w niej rozszeżony artbook z twardą okładką, samo pudełko zbiorczę oraz nowy wariant naszyjnika rożniącego się wyglądem od poprzedniego wariantu. Oprócz tego gra i naklejki.

Afterfall: Insanity - w marcu zakupiłem całość za 60 złoty, kiedy to zwykła edycja jeszcze wtedy kosztowała od 70 do 100zł. Najbardziej przypadł mi do gustu plecak zbiorczy, kompendium wiedzy połączony z pudełkiem od dvd i muzyka inspirowana z gry.Z zestawie był również kalendarz- plakat: po rozczepieniu wszystkich stron mozna ułozyć 3 plakaty oraz koszulka z logo gry. Jak jest okazja kupić taniej, polecam choćby dla samego plecaka, niezałuje wydanych pieniędzy niezaleznie od poziomu gry.

Reszta z porzednich lat, lub dopiero w przyszłym roku wyjdzie, tak więc nie wychodzę poza przyjęte zasady.

Edytowano przez SasWickas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolekcji dołączyło kilka nowych egzemplarzy - następne w drodze :3

[ciach] Zapoznaj się z zasadami pisania postów. - Turambar

Jak zapewne widzicie - każdy jest już w ochronnej foli. Ceny były naprawdę nie złe - ok 30 zł za steelbooka.

Edytowano przez Turambar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Assasin's to z tej aukcji co była tutaj wklejona?(Bo ja nadal na swój czekam, i niby sprzedawca miał wszystkie uszkodzone, właśnie widać x_x). I gdzie dorwałeś drugi steelbook w takiej cenie?smile_prosty.gif

Co do głosowania wypowiem się jutro smile_prosty.gif

Cirx: A gdzie te folie zakupiłeś?

Edytowano przez DjAndzia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem ostatnio Edycję Specjalną Alana Wake smile_prosty.gif

Musze przyznać, że naprawdę mi się podoba, główną atrakcją jest dla mnie książka "Alan Wake Akta", bardzo ładnie wydana.

Ale czy ktoś kto to ma może mi powiedzieć czy na stronie 51 w "maszynopisie" ta końcówka jest specjalnie tak rozmyta aby nic nie można było przeczytać* czy to ja mam błąd sad_prosty.gif

Jak ktoś się orientuje to wdzięczny jestem za info smile_prosty.gif

* Na dole pisze, że kartke z maszynopisu znaleziono w rowie, dla tego myślę, że to może specjalny zabieg.

A edycję specjalną Alana polecam jak ktoś nie ma smile_prosty.gif

@sergeron

Dzięki za info :)

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Żeby nie było że was nie kocham. Typujecie po 3 najlepsze wg. was EK tego roku - MUSZĄ być koniecznie 3. Uzasadnienie OBOWIĄZKOWO, nie w jednym zdaniu.

Po za tym typujecie po max. 2 EK, które KUPILIŚCIE. Piszecie dlaczego kupiliście, co się wam w nich podobało a co nie. Taki top 3 waszych zakupów zrobimy. Podawajcie tylko wasze najlepsze zakupy z EK tego roku.

@Down

Skręśl tamto. Tak to jest jak się pisze z roboty :3

Edytowano przez CrixDoomsday
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe niezła szpila Kraven :)

ja z tego roku to chyba tylko 3 tytuły łyknąłem a więc

D3 (artbook, ciekawy Pen, miłość do serii)

AC3 FE (piękna figurka)

Risen 2 (kozacka [wróć miało być "piracka" beczka, flaga)

pozostałem z innych lat więc nie wymieniam

dłuższych opisów poskąpię bo wypracowania ostatnio 15 lat temu pisałem :)

CriX jako inicjator wklej najlepiej listę EK które bierzemy pod uwagę z bieżącego roku bo może o czymś zapomniałem (i inni może też)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ochotę na tą edycję szaleńca. Na amazonie można było zgarnąć edycję na konsolę za około 240 zł, czyli dużo taniej niż w Polsce, ale strasznie się cieszę że się nie skusiłem.... Myślałem, że ten rodzaj opakowania będzie choć trochę sztywny, a tak na prawdę dostajemy kawał szmaty, taki sobie poradnik i malutką figurkę. Totalnie mi się nie podoba i wątpię czy kiedyś się tą edycją zainteresuję.

@down

Zdecydowanie się zgadzam - najgorsza ek roku.

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...