Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

Skoro nawet Crix odpuścił to cena rzeczywiście musi być z kosmosu :) Z drugiej strony - jakby popatrzeć na zawartość tej EK RE6 to nie jest tak źle. Mam artbook w twardej oprawie (wygląda na rozmiar A4 ale równie dobrze może to być zeszytowy A5), jest bluza, jakieś wywalone w kosmos emblematy (na to co komu?) - nie wygląda to źle i warto byłoby się tą edycją zainteresować, ale cena jest absurdalna, nawet, jak na wydanie konsolowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę wam przypomnieć że konsolowe CODy miały elektroniczne gadżety w swoich EK a cana była podajże max 500 zł. Tak więc niech mi ktoś pokaże co w tej EK jest takiego drogiego? Cena wyssana z palca chyba po to żeby złowić pierwsze ofiay, apotem obniżyć cenę bliżej premiery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena byłaby do przełknięcia gdyby zamiast bluzy wartej max 150 zł była skórzana kurtka Leona K bodaj z japońskich lub amerykańskich edycji. Rzecz jedynie dla maniakalnych fanów RE, którzy śpią na kasie. Dla mnie sama edycja nie zawiera niczego ciekawego, wolałbym zamiast bluzy (pewnie w rozmiarze L i znowu dyskryminacja niższych, chudszych graczy!) figurkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenega, co warto zaznaczyc, czuje sie coraz pewniej z braku konkurencji. Smialbym nawet powiedziec, ze sa juz niemal monopolistami na rynku Polskim (bo gry EA, Ubisoft itd. wydaja ich polskie oddzialy), a CD-Projekt wlasciwie przestal juz dystrybuować gry (nie oszukujmy sie, kilka tytulow rocznie, z czego wiekszosc to niszowki to zadna konkurencja). Wiecie, jest wolnosc slowa, jeden chce, moze sie firmie przymilac (widocznie ma w tym jakis interes), inny bedzie pisal prawde, tak jak ja. Dla mnie cena kolekcjonerki RE6 jest grubo przesadzona, absurdalna i smieszna zarazem. Moze i zestaw wyglada fajnie, tylko co z tego? 400 zl za bluze z nadrukiem (niespecjalnie ciekawym, warto nadmienic!), 3 ciekawe emblematy w ramce, artbook i steelbook? Stanowczo za duzo... co najmniej o jakies 200 zl. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurtce zapomnijcie - obecnie ludzie sprzedawają ją nawet po 1000 funtów. Pytałem o nią i jest to niestety STRASZNIE drogi przedmiot, ceną przebijający kilka najbogatszych EK razem wziętych - ale nie najrzadszych. Po za tym ta EK z kurtką już w dniu premiery była przeraźliwie droga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie @MasterCriX, piłem do tej kurtawy, której cena wraz z adekwatną kolekcjonerką przekraczała na polskie dobre 1000 zł, było o tym głośno bodaj w styczniu. Kolejne naciąganie na logo w żywe oczy (a fanów Residenta w USA i Japonii jest najwięcej, więc rozeszła się błyskawicznie), wersja z bluzą jest jeszcze bardziej przegięta, bo tego typu ciuch warty jest na oko 100-150 zł. Idealna cena dla polskiego zestawu to 400-450 zł (200 zł za grę plus reszta za zawartość).

Ja nadal czekam na ujawnienie daty premiery 'Guild Wars 2', bo strasznie ciekawi mnie ta kolekcjonerka z figurką Rytloka-Charra. Premiera poradnika do gry wypada na 1 lipca, więc sama gra powinna być niedaleko tego terminu. ArenaNET, nie trzymajcie ludzi w niepewności :D

@Vant... tfu! :trollface: Prometheus,

Z Cenegą to wszystko prawda, ale ciekawi mnie, o ile podbili cenę tej właśnie kolekcjonerki w stosunku do ceny minimalnej, za jaką mogą to sprzedawać. Swoje zapewne dołożyli do pieca, bo pamiętamy ile przez pierwsze godziny wynosiła cena 'Risena 2', a później jeden z internetowych szpiegów (swoją drogą fajna fuszka, sam taką chcę :D) doniósł o larum graczy i trochę opuścili. Wracając do EK RE6 to śmieszna sprawa - kolekcjonerka Skyrima miała mega wypasioną zawartość, a kosztowała 400 zł w wersji na konsole. Jak widać można.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bleub:

Cenega nie jest aż tak pazerna jak mogloby się wydawać. Alan Wake i Dark Souls na PC to znakomite przykłady. Ale z EK przeginaja, Maksa nowego tez ustalili cene zbyt duza.

Poczekaj, aż Cenega wyśle swoich ludzi, którzy cyklicznie zaglądają do tego tematu, a wtedy nabierze pokory i ceny szybciutko poszybują w dół :trollface: .

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - W mojej Edycji Kolekcjonerskiej Heroes VI brakowało plakatu, komu to zgłosić, skoro gra była w folii? Wszystko jest ok, tylko brak tego jednego elementu. Wiem że mała rzecz, lecz boli, w końcu były tam też przedstawione jednostki.

@Down - tak, nawet na odwrocie jest on zaznaczony w jej elementach. Na unboxingach to pierwszy element, który jest w pudle.

Edytowano przez Zodiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpiedzy cenegi już w temacie na stronie głównej działają :D Widać dotarło do nich dużo narzekań, że postanowili założyć konto :)

RE6 jest duuuuuuuuuużo za drogie jak na taki zestaw. Całkowicie nieopłacalne i nawet pseudo oryginalność zestawu tego nie zmieni. osobiście chciałbym zakupić EK Cywilizacji...jest na allegro taki kompletny zestaw...ale drogi. Wolałbym chyba zainwestować w big boxy :)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kraven2000,

O takie cudeńko Ci chodzi?

http://imageshack.us/photo/my-images/21/zdjcie163r.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/690/zdjcie164v.jpg/

Dostępność tej perełki jest naprwadę znikoma, ostatnio widziałem na Allegro jedynie wydanie francuskie. Poszperaj na ebayu, a może coś znajdziesz. Jestem niezmiernie rad, że udało mi się rok temu dorwać swoją sztukę :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj widziałam w empiku jedna sztukę stała przy Batmanie Arkham City na PS3, który kosztował tylko 140smile_prosty.gif I oczywiście ponownie zakupiłam i teraz już ta EK zostaje ze mnąsmile_prosty.gif

A tak na marginesie ktoś oprócz mnie zamawiał na Weltbild? Bo zamówienie złożyłam 7 czerwca i nadal czekam, mimo że towar jest dla mnie odłożony to od kilku dni non stop go pakują;| (taki widnieje stan:P) no i dzisiaj miała nastąpić planowana wysyłka, wchodzę i znowu przesunięte teraz na 5 lipca;/ Jak może tyle trwać taka transakcja...

Edytowano przez DjAndzia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was kolekcjonerów wielką prośbę - jeśli znajdziecie gdzieś EK Sacreda 2 to proszę o jakieś info. Ostatnio stała na allegro w cenie 50 zł z przesyłką, ale się nie załapałem. Teraz jest licytacja za 20 zł, ale używka wątpliwej jakości, a wiedząc że za małe pieniądze znajdę w folii - wole pewną nówkę. Nie ma w tej edycji nic nadzwyczajnego, ale jako fan jedynki chciałbym posiadać :)

Nie wydaje wam się, że wychodzi coraz mniej kolekcjonerek, a ich złota era jakby minęła? Oglądałem ostatnio stare actiony i przypomniałem sobie o specjalnym dziale z recenzjami EK - wtedy były nawet dwie na numer, teraz wątpię czy co miesiąc znalazły by się dwie nowe kolekcjonerki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z kurierem i płatnością przy odbiorze na Muve? Trzeba w polu uwagi (podczas składania zamówienia), coś pisać [dajmy na to, jak wejść do bloku, lub co na domofonie wcisnąć, żeby wywołać kupującego], czy też kurier sam się domyśli i wywoła domofonem a potem podejdzie pod drzwi i wtedy dokonam płatności?

Dodatkowo rozumiem, że jak zaklepię teraz zamówienie, to jutro kurier przyjedzie pod dom (w końcu mieszkam w Wawie).

Chciałem sobie zamówić jedną grę z darmowym kurierem, toteż pytam wcześniej, co i jak.

Edit: Pamiętam, że się kiedyś o to Muve pytałem i odpisali, że następnego dnia kurier dostarcza, jak zamówienie będzie nadane po godzinach pracy, a w przypadku zamówienia w czasie godzin pracy, jest możliwość na odbiór tego samego dnia.

Edytowano przez Exclusive
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzje EK w CDA? W jakich latach się pojawiały? Od 2007 nigdy czegoś takiego nie zauważyłem, a chętnie bym poczytał.

@UP: Jeśli na domofonie jest nazwisko/numer mieszkania podany przy zamówieniu to nie będzie miał problemu. Jeśli jednak są tam same numerki, lepiej podać mu parę wskazówek.

Co do czasu dostawy to licz 24h od nadania paczki (odebrania przez kuriera z magazynu muve), a nie momentu zakupu.

Edytowano przez Shortyy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zodiak powiem ci na pocieszenie że ich era nie minęła. Bardziej to teraz wygląda na wyścig zbrojeń. Każdy stara się wymyśleć coś lepszego niż konkurencja zeby się przebić. Tak mi się wydaje że coraz mniej jest śmieciowych EK.

@DOWN

Ale o co chodzi. Napisałeś coś, bez przykładów, uzasadnień i mam się domyślać o co chodzi.

A czy to źle, że jset artbook i DLC? O ile nie jest to samo DLC to uważam że taki zestaw jest całkiem fajny - o ile jeszcze cena i artbook jest na odpowiednim poziomie.

@Shortyy

Z tego co pamiętam to recenzji EK w CDA NIGDY nie było. Co najwyżej jakaś wzmianka że dana gra ma też wydanie kolekcjonerskie.

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CriX

W więkoszości jest artbook, DLC.

@UP

Assassin's Creed: Revelations dostępna w Polsce "Edycja Kolekcjonerska" zawiera jedynie Artbook, grę, DLC w postaci postaci do multi - trzeba za nią zapłacić ponad 100 złotych.

Assassin's Creed: Brotherhood Edycja Specjalna dostępna w Polsce - kupiłem ją z figruką Ezia za 99,99 polskich.

Za 39,99 kupiłem Disciples III Hordy Nieumarłych z Artbookiem (+koszulka i gra oczywiście) w Edycji Specjalnej.

Chodzi mi o to, że napisałeś Tak mi się wydaje że coraz mniej jest śmieciowych EK. Mój błąd, powinienem użyć opcji cytuj. DLC i Artbook ? Bez przesady, wydaje pieniądze i chciałbym wydać na coś konkretnego, Artbook oglądne raz i odłożę.

~~

Zauważyć można też większą pazerność wydawców. Wspomnianego wyżej Brotherhooda można było kupić od razu w zestawie gra + figurka. Inaczej jest z AC: R gdzie za figrukę można (oczywiście nie trzeba) zapłacić odzielnie. Podobnie jest w Ghost Recon: Future Soldier.

Edytowano przez Revolvero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CriX recenzję ek w cd-a były. Np w numerze 159 12/2008 były recenzję (acz bez oceny liczbowej tylko opisowe) ek Wow-a WofLK i follauta 3. I na pewno było jeszcze o age of conan i chyba kings bounty.Pewnie było tego więcej ale były to czasy gdy cd-a kupowałem nieregularnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...