Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

Widzisz, dlatego ja piszę w dużej mierze posty niepozytywne i raczej staram się pisać o rzeczach do których premiery pozostało hohoho czasu. Takie rzeczy naszych szanownych szpiegów(może czas się ujawnić, a nie zgrywać chama w oczekiwaniu na odpowiedni moment?) nie zachęcą do wystawiania konkurencyjnych aukcji i w większości jestem w stanie "przyblokować" sobie towar, nie pisząc o nim, a jak pisać to wyolbrzymiać jego wady. Sądzę, że wątek powinien być na hasło, które byłoby rozdawane po odpowiednim uwierzytelnieniu. Np. 2 kolekcjonerki na zdjęciach w celu otrzymania dostępu. I zawsze jakieś rozwiązanie a i ilość trolli i szpiegów może by się zmniejszyła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia tez to zauważyłem (że pojawiły się 3 szt w ciągu doby)

to samo było z Wiedźmine Edycją Specjalną z Empikową Figurką

może powinniśmy zacząć reklamować wzajemnie zainteresowanie swoimi aukcjami wtedy jeszcze korzyść by była z tego dla nas bo tak to tylko koszty wink_prosty.gif

@TTTr96

no widzisz była już mowa żeby nie wklejać linków do aukcji

ale cóż z tego jeśli po wymianie zdań tutaj wychodzi że EK SW jest warta circa 300 PLN

i nagle 3 takie aukcje trafiają na alledrogo

to już chyba nie przypadek

temat jest ostro obserwowany co najmniej przez kilku handlarzy, choć z drugiej strony trudno się im dziwić, biały wywiad to podstawa działania w każdej dziedzinie smile_prosty.gif

PS mam coś z TTTr96 też "malkontence" choć bardziej z prywatnych przyczyn ekonomicznych ale jak tak pomyślę to zwykle piszę że coś jest za drogie biggrin_prosty.gif

PPS choć z drugiej strony ważne jest żeby nie wylać dziecka z kąpielą bo dzięki cynkom tutaj skorzystałem z kilku świetnych okazji, a może i wpływamy na obniżanie cen (obśmiane 400 PLN za EK Risena 2 plus Bleub nieustannie piszący że za H6 EK może dać max 100 PLN z wysyłką i co i ziściło się :D)

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że ten wątek nam nie pomaga. Dzięki szacowaniu cen, jesteśmy w stanie regulować za ile kupimy daną produkcję na Allegro, jednak o wiele większą radość daje mi ruletka, niż wiedza, że jak napiszę "interesuje mnie taka i taka gra w takiej i takiej edycji za ~100zł", to prawdopodobnie za kilka godzin pojawi się oferta za 105zł z wysyłką. Takie coś poniekąd niszczy magię kolekcjonerstwa w moim odczuciu, bo z lekka traktuję kolekcjonowanie też poniekąd jako wyścigi. Chociażby biorąc pod uwagę unboxingi i zdjęcia kolekcjonerek. Kto da pierwszy, kto to lepiej wykona etc. To też poniekąd silnik napędowy, ale przez tą przewidywalność połowa magii pryska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie popadamy w lekką paranoję biggrin_prosty.gif. Wątpię, aby ten temat był, aż tak popularny, żeby to regulował ceny na rynku. Co do przewidywalności, to za bardzo nie rozumiem, jak może to przeszkadzać. Ceny są niższe, a czynnik losowości mniejszy, same plusy. Masz do wyboru dwie opcja kupna samochodu. Jedna za 90 tysięcy, pewna, druga to 115 tysięcy, która może się tam kiedyś pojawi. Myślę, że bardziej będziesz zadowolony z tej pierwszej.

Btw. Narzekacie, narzekacie i jeszcze raz narzekacie na tych szpiegów, ale tak z drugiej strony, to ten temat ma "kontrolę" nad rynkiem. Można wręcz się poczuć jak znudzony baron naftowy, który ma na biurku przycisk od przetrzepania rynku do góry nogami biggrin_prosty.gif.

PS: Ja mam jeszcze takie jedno pytanie, posiada ktoś EK GT5? Jeśli tak, to mógł by ktoś napisać jak się prezentuje i ile jest mniej więcej warte? Chodzi mi o tą "najbogatszą" edycją, bo tą z Apexem posiadam.

Edytowano przez Dedexus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubię sobie ponarzekać :)

a najbardziej lubię ponarzekać i być potem miło zaskoczonym że moje narzekania nie sprawdziły się, ahh jak ja to lubię :)

ale to co pisała Andzia i to co było z ES Wieśka to miało miejsce i jest dziwne i jak wspomniałem jakiś czas temu obserwując kolekcjonerki na allegro wytypowałem kilku (3 o ile pamiętam) handlarzy którzy po cynkach tutaj mają w swojej ofercie kolekcjonerki których wcześniej nie mieli więc przypuszczam że nie jest to przypadek

no ale z drugiej strony...

Wuwu tak mówi że EK D3 będzie coraz droższe i te ceny choroba nie spadają ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, ale nie popadajmy w paranoję, jak to Dedexus trafnie określił. Nie róbmy embargo na jakiekolwiek informacje ze świata kolekcjonerek, bo nie tędy droga. Jeśli już piszemy o danej edycji, to starajmy się ją opisać i wycenić tak obiektywnie jak to tylko możliwe, by nie dać pola do popisu 'handlarzom' w kwestii kreowania ceny. Nieszczęsny SWTOR został przeze mnie trafnie wyceniony na 300 zł za nówkę i takowe ceny wyskoczyły na owych aukcjach. W sumie to dobrze, bo owa edycja była już od jakiegoś czasu nieosiągalna, a ceny sklepowe sięgały 500 zł. Tym samym chętni mogą dostać super edycję w przystępnej cenie. Nikt ich do tego nie zmusza. Co innego, jakby ktoś wykupił cały sklepowy nakład tej edycji i sprzedawał po 150% ceny wyjściowej - to już jest czyste chamstwo i żer na klientach. Wiemy jak było z Diablo 3, wiemy jak było z Guild Wars 2...

Jeśli o mnie chodzi to od jakiegoś czasu daruję sobie wstawianie tutaj ciekawych 'allegrowych' perełek / okazji, bo owi 'spekulanci' mogą je klepnąć w 5 min, tym samym blokując dostęp prawdziwym pasjonatom. Jeśli komuś zależy, to sam sobie ową perełkę znajdzie. Co innego oferty takich sklepów, jak 3kropki czy muve, kiedy obniżają cenę EK o 50% lub więcej. Takie informacje warto podawać, sam przez to zdobyłem sławetną EK Batmana AC, czy szóstych Heroesów, jeszcze z marcowego rzutu po 105 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że temat jest obserwowany. Co więcej niektórzy z nas też handlują na allegro i ten temat im pomaga. To, że nas szpiegują to pewne. Mogliby się po prostu ujawnić i wtedy można z nimi podyskutować.

Aczkolwiek mam na nich sposób...o wycenach kolekcjonerek rozmawiajmy priv a tutaj na pytanie o wycenę każdą podajemy za 50zł :> Dzięki temu popsujemy im prawidłową wycenę :)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Kraven jak nic muszę się z tobą zgodzić i poprzeć :D W sklepach internetowych sprzedawcy mają za zadanie również śledzić co się pisze na forach itd. Tak więc nie dziwcie się, że temat jest nieustannie obserwowany. W końcu forum należy do najpopularniejszego pisma o grach w Polsce.

Co do rozmów to można by się było zgadać na jakoś godzinę wieczorną na GG. Kto by chciał by wbijał i byśmy dyskutowali. No chyba, że ma ktoś jakiś chat/irc z kanałem, wtedy można było by go podać poprzez PW i tylko zainteresowani by zaglądali tam.

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie jestem pewien, czy to nie jest lekka paranoja :D. Linki do "ważnych" aukcji podajemy już przez PW, przez co zabezpieczamy się przed ewentualnymi "złodziejami aukcji". Temat jest obserwowany, ale w zasadzie, dopóki to nikt nam nie kradnie aukcji, to w niczym konkretnym nam to (chyba) nie przeszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wtedy ja to kupię :)

wszystko pięknie ale mimo wszystko 300 PLN to bardzo dużo

może kupię tą edycję jak będzie gdzieś za ok 150 PLN, jak nie będzie to trudno odpuszczę sobie

to samo z Guild Wars 2 figurka (IMHO) świetna ale 500 to obłęd i paranoja

Risen 2 leży wszędzie czekam na obniżki, Man of War to samo, no i Wiesiek Mroczna edycja czekam aż ich ceny będą oscylować ok 100 PLN czy się doczekam? myślę że w przypadku 3 ostatnich TAK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylałbym się do opinii by nie przejmować się ewentualnym zainteresowaniem tym tematem osób trzecich - to normalne i nic na to nie poradzimy. Nie ma możliwości stworzenia z tego wątku zamkniętej grupy wymieniających się informacjami osób bo to forum dyskusyjne do którego dostęp ma każdy - jeśli ktoś chce pogadać w prywatnym gronie to niech stworzy sobie własne zamknięte forum i siedzi tam lub zbiera osoby do wieczornych pogawędek przez gg/skype/ts. Nikt nie każe nikomu udzielać się w tym temacie, nikt też nikomu nie zabroni zaglądać tutaj i czytać naszych przemyśleń. Ma to być przecież temat służący radą i pomocą w kwestii kupowania kolekcjonerek i wymieniania się opiniami na ten właśnie temat a nie narzędzie służące do ustawiania sobie cen w stylu "ocenię kolekcjonerkę Max Payne 3 bardzo nisko to może oferty na allegro zejdą w dół o parę dyszek". To, że ja, Ty to czytający czy ktokolwiek inna persona wyrazi swoją opinię nie oznacza od razu że "trzęsie rynkiem" i wpływa na ceny edycji kolekcjonerskich. Nasze zdanie ma w tym wypadku maciupeńką rolę a to, że rzeczywiście zdarza nam się dobrze ocenić to czy tamto lub przewidzieć ewentualne obniżki to tylko znak, że chyba część z nas coś już w tej materii "ogarnia" i wie to czy tamto, czyt. zna się na rzeczy i mądrze prawi :trollface:

@Dedexus

Posiadam Signature Edition GT5 więc mogę nieco o niej napisać. Zestaw to typowy fap-fap dla fanów Gran Turismo. Wypasiony na maxa (cenowo również) ze stuffem dobrej jakości i jak najbardziej godny polecenia. Bardzo fajne pudełko zbiorcze w pięknym odcieniu czerni (niestety lubi się rysować) które robi dobre wrażenie i rozmiarami deklasuje wszystkie inne pudła z edycji kolekcjonerskich. Oprócz tego w sygnowanej edycji znajdziesz niewielki artbook w twardej oprawie (arty urywają parówkę razem z wnętrznościami), model Mercedesa SLS (raczej nieszałowy, Burago to to nie jest ale na półeczce prezentuje się zacnie), do tego pendrive (bodajże 2GB) z logiem GT który można przywiesić do kluczy, metalowy brelok również z takowym logiem i kółeczkiem do zawieszenia (ciężki, dobrze wykonany) i obecny w "limitce" podręcznik Apex, który jest moim zdaniem najbardziej wartościowym elementem kolekcjonerki. Wisienka na torcie to skórzany portfel z logo GT, niestety nie posiada on przegródki na bilon więc jest troszkę trudny w codziennym użytkowaniu, z drugiej jednak strony kto używałby oryginalnego portfela z Gran Turismo :)?

Fotki kolekcjonerki znajdziesz u mnie w profilu gdybyś był zainteresowany jak to to wygląda "w realu".

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wolałbym, żeby ten temat został jakoś "zabezpieczony". Mogę sobie do niego wejść o każdej i o każdej porze oraz nie mam problemów, aby dowiedzieć się o jakiś przecenach. Rozmowy na gg lub na pw trochę by ograniczały. Byłaby dana godzina, o której nie wszyscy mogą się stawić.

Podsumowując, albo hasło do tematu, jak mówił któryś z poprzedników albo odpowiednia ilość postów. To tylko moje subiektywne zdanie, jakby co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden (z tego co wiem) temat na tym forum nie ma zabezpieczenia hasłem czy blokady wejścia opartej na ilości napisanych postów. Moim zdaniem plusem tego topica jest to że każdy może poczytać zawarte tu informacje i opinie. Zamknięte grono udzielających się zabije całą przyjemność dyskusji.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum rządzi się swoimi prawami i nie ma mowy o zamykaniu wątków dla osób trzecich. Owszem, spotkałem się już nieraz z sytuacją, że na niektórych forach, aby czytać tematy trzeba być zajerestrowanym, ale tutaj tak nie jest. Mój pogląd na sprawę jest taki, że nie warto podawać tutaj świetnych okazji, jeśli dotyczą one towaru unikatowego, w ograniczonym nakładzie. Inne pozostałe okazje, jak wielkie obniżki muve, jak najbardziej. Kto chce dowiedzieć się więcej, niech da mi znać na GG to możemy zawsze porozmawiać na dane tematy. Wymiana ciekawych okazji w gronie zaufanych osób to fajna sprawa :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 300 zł to może i sam bym kupił. Co prawda ps3 nie mam, ale w Gran Turismo gram na PS2 jak i na PSP. Ta edycja jest naprawdę mocno dopieszczona.

Mam takie pytanie. Czy znacie jakieś ciekawe kolekcjonerki gier na PS2 lub PSP, które są bez problemu dostępne? W zasadzie tytuł nie gra roli, bo mało mam gier na te konsole, ale przydałoby się mieć jakąś kolekcjonerkę czy to na jedną platformę, czy to na drugą.

Edytowano przez jacekw123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekw123 na allegro bez problemu znajdziesz edycje specjalne Shadow of the Colossus, Ico, kilku gier z serii Silent Hill oraz Metal Gear Solid 3, lecz odrazu mówię, że nie są to typowe EK. SotC oraz Ico mają tylko troche zmienione opakowanie i pocztówki, a MGS ma tylko metalowe opakowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wolałbym, żeby ten temat został jakoś "zabezpieczony". Mogę sobie do niego wejść o każdej i o każdej porze oraz nie mam problemów, aby dowiedzieć się o jakiś przecenach. Rozmowy na gg lub na pw trochę by ograniczały. Byłaby dana godzina, o której nie wszyscy mogą się stawić.

Podsumowując, albo hasło do tematu, jak mówił któryś z poprzedników albo odpowiednia ilość postów. To tylko moje subiektywne zdanie, jakby co.

A może jeszcze złoty kluczyk na diamentowym łańcuszku i taki bajerancki czerwony przycisk otwierający temat? Wybaczcie, ale takiego ROTFLa jak na propozycję zamykania jakiegokolwiek tematu na forum dla garstki wybranych dawno nie miałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pomysł z "zamykaniem" forum jest "co najmniej" (i to bardzo co najmniej) dziwny. Wracając jednak do tematu...

@Bleub; Dzięki za odpowiedz, edycja prezentuje się naprawdę ładnie (niezwykłą gratka dla fanów GT5), jednak jest już chyba trudno dostępna (i droga). Da się ją jakoś jeszcze wyrwać po normalnej cenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...